Příkrmy, odmítá MM. Jak tomu pomoci?

kopretina32
16. dub 2020

Zdravim, na pokyn naseho pediatra jsem syna zacala prikrmovat na zacatku 5. mesice, i kdyz byl plne kojen, jenze jakmile jsme zacali, zacal pres den odmitat mleko z prsu. Zkousela jsem odstrikat, kojit ve vsech pozicich, vzdy ale place a nechce. Vecer nakojim, usne, v noci se ale zacal na mleko budit kazdou chvili, asi dohani, co nevypil pres den. Je to hodne vycerpavajici, myslite, ze se to muze zase zmenit, jak tomu pomoci? Chci syna kojit, ale jelikoz pres den moc nespi, neni si kdy odpocinout, zacinam se citit fyzicky i psychicky spatne. Ono to souvisi i s tim, ze na me posledni mesic, dva doleha nejaka "depka", kazdy den je temer stejny a zacinam to spatne snaset, nevim vubec jak si pomoci. Vim, ze s miminkem je to prvni mesice, rok proste drina, ale nejak se to ted seslo a nevim, jak z toho ven. Posledni dobou se proste tesim na vecer, kdy usne a budu mit chvilicku pro sebe a hrozne me mrzi, ze takove pocity mam. Diky moc za kazdou reakci.

vladienka
16. dub 2020

@kopretina32 ja som sa vzdy tesila a tesim hlavne na vecer ked malu ulozime a mame klud :D a spatne pocity z toho rozhodne nemam. Kazdopadne- kolko prikrmu teda sni?

krupka3
16. dub 2020

@kopretina32 Priste se vykaslat na blbe rady pediatra a kojit, kdyz o to dite evidentne stoji.

puhelin
16. dub 2020

Nas pediatr take radil zacit v 5 mesicich. Zacala jsem v 6,5 mesicich a i v 8 mesicich ji jen trochu k obedu, jinak plne kojim. Uber z prikrmu, kojeni je v 1. roce to nejdulezitejsi, na klasicke jidlo ma cely zivot cas. Nic mu neutece, kdyz prikrmy snizis na minimum.

kopretina32
autor
16. dub 2020

Sni k obedu 200 g a ke svacince taky tak. Doktorka me nalomila, protoze pri kontrole ve 4. mesicich mel 6,5 kg a pribral pouze 300 g za mesic a ze je to malo a je nutne prikrmovat, tak clovek na radu da, ja nemam zkusenost. Rikala jsem ji, ze hlady neplace a zda se mi spokojeny, ale trvala na tom, musela jsem chodit na prevazovani. Ted ma 7 kg, ale s kojenim je boj. Ty noci jsou vysilujici. Takze myslite prestat davat napr svacinku? A zatim nechat obed?

puhelin
16. dub 2020

@kopretina32 Muj toho sni k obedu polovinu (objemove kolik by se veslo do te nejmensi prikrmkove sklenicky). 300 g neni moc, ale staci mit najednou vic pohybu (zacinal se treba otacet na brisko atd.) a hned se z kynuti stava zesilovani a to se na hmotnosti ukaze Fakt muzes ubrat s prikrmy a znovu vic kojit, pokud sama citis, ze to takove ted nechces.

kopretina32
autor
16. dub 2020

@puhelin Otacet se zacal, celkove je hodne akcni, taky jsme si doma rikali, ze urcite spotrebovava vice energie. Asi zkusim ubrat a postupne zacit vic kojit, mleko je ted dulezitejsi 🙂 Mozna i proto si to vynahrazuje v noci. Ja jsem si myslela, ze treba kdyz davam sladkou presnidavku, tak ma potom radsi ji nez mleko, ale kdovi.

vladienka
16. dub 2020

@kopretina32 a ten mu je kolik? 200 g mi dcera nezjedla na obed ani v roku a pol 😁 zaklad je dokojovat po jedle.. svacinu by som zatial neriesila

kopretina32
autor
16. dub 2020

@vladienka Bude mu pul roku.

puhelin
16. dub 2020

@kopretina32 A jakou sladkou presnidavku ma?

kopretina32
autor
16. dub 2020

@puhelin Davam mu jablko, merunku a nebo broskvi.

puhelin
16. dub 2020

@kopretina32 I materske mleko je sladoucke. Spis je to asi syte a vic hlad nema.

hasara33
16. dub 2020

@kopretina32 ahoj, já tedy nechci malovat čerta na zeď, ale malá je sice na UM od 3. týdnů nicméně jakmile jsem začala dávat příkrmy tak pomalu začala bojkotovat mléko, prostě nechtěla, vztekala se, plivala to atd....dopadlo to nakonec tak, že od 5. měsíců je plně na příkrmech a mléko má jen před spaním a jednou během noci 🤷 a nepomohlo snížit příkrmy apod ..to raději byla hlady než aby si to mléko vzala, vydržela klidně i 6 hodin a déle

puhelin
16. dub 2020

@hasara33 Driv se s umelym mlekem okolo 6 mesicu koncilo, aby se preslo na bohatsi stravu, vyzivnejsi. Proto se u nekojenych deti zacina s prikrmy od 4 mesicu a pretrvava u pediatru ten pojem "imuno okno". Slo o to, ze od 4 do 6 mesicu se postupne zavadely veskere potraviny (primerene veku, misto mleka mlecne vyrobky apod.), aby si na to zvyklo zazivani a mohlo se od pul roku s umelym mlekem temer prestat.

kopretina32
autor
16. dub 2020

@hasara33 Taky se obavam tohohle scenare, ted uz pres den jen ucucne a pak place. Bud je syty nebo zacina bojkotovat :(

zuzita15
16. dub 2020

@kopretina32 a co zkusit vysadit prikrm uplne? Ja bych nekterym pediatrum zabavila diplomy, fakt, dekujeme, odejdete... 🤨

kopretina32
autor
17. dub 2020

@zuzita15 Dneska jsem dala par lzicek obeda a dokojila, kupodivu si vzal, uvidime, jak to pujde.

zuzita15
17. dub 2020

@kopretina32 dobra zprava, drzim palce 👍🏻