Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Přisátí. Je to dobře?

marketka_m
4. pro 2019

prosim je maly prisaty dobre? ma 3 tydny a mleko stale pokulhava...
nepribira mi na vaze
na mamili.sk doporucuji brat piskavici s benediktem...jaky mate nazor na tyto tablety

jancastromska
4. pro 2019

Vypadá to že ano, kojení vás nesmí bolet,musíte cítit tah a ne třeba že saje vzduch či si hraje mě to trvalo po císaři déle ale pořád jsem často přikládala a i po kojení jsem si prsty odstrikala pár kapek .. kojila jsem i hodinu než se malá najedla a mléka jsem měla potom tolik že mě až prsa bolela .. hlavně si říkejte že mléka máte dost a že ditku chutná a tak .. s bylinkami zkušenosti nemam

marketka_m
autor
4. pro 2019

@jancastromska díky, ono je problém v tom že já třeba taky kojím dlouho, on mi u toho usne a díky tomu nepřibírá a doktorka už nám dala dokrmy protože jeho váha je pořád stejná po dlouhé době, i délka těla :(

amazonkajanik
4. pro 2019

@marketka_m když usíná, posimrat pod bradou, nenechat jen tak usnout. Mě to malý dělal taky a já prý taky usinala. Akorát my si vezli dokrm už z porodnice, vážně jsem neměla moc mléka. Když jsem ráno odstrikala, tak mi levé dalo 50ml a pravé 30ml 😣, v průběhu dne to klesalo a i když jsem prikladala často, tak tvorba spíš klesala

mirinda35
4. pro 2019

Zkuste homeopatika Ricinus Communis 5CH.Dávkování: 5 granulí 3 i vícekrát denně. Me moc pomohly

marketka_m
autor
4. pro 2019

@amazonkajanik mám to stejně, přikládám a tvorba klesá :( já neodsaju ani tolik co vy.. :(

lpch
4. pro 2019

@marketka_m me se to zda jako ukazkove prisati! Na tvorbu mlika doporucuju z vlastni zkusenosti pit hooodne tekutin (alespon 2,5 l denne), taky pomaha prsa pred kojenim zahrit a samozrejme hodne mazleni “kuze na kuzi”. Drzim pesti, at se pekne rozkojite a miminko pribira.

lpch
4. pro 2019

Jeste jsem zapomnela uvest, ze jsem pila po porodu hodne Meltu, min litr denne. Dle nejake babske rady to pomaha kojeni

mariegroth
AMBASADORKA
5. pro 2019

V Jake pozici kojis? U me treba byl problem, ze syn nebyl uplne idealne polozeny. Prikladam obrazek zakladnich pozic. A mne usinal take. Mel novorozeneckou zloutenku a byl unaveny. Mela jsem namokreny hadrik a jemne jsem ho potirala, kdyz nezabiralo lehtani na telicku. A take byl pozadu s vahou. Pediatr doporucil delat UM a odstrikovat. Ono nakojit novorozence je fuska. Ted uz nam kojeni jde a je plny do par minut. A jeste vsuvka - odstrikavani neni uplne presny obrazek toho, kolik mate mleka, takze nemusis panikarit 🙂. Ale Jinak za sebe rikam, ze pro me je nejdulezitejsi najezene mimco a UM neni prohra.

marketka_m
autor
5. pro 2019

@mariegroth kojime tou prvni pozici

lucifux
5. pro 2019

Při usínání přendat na druhý prs. Syn byl taky usínací, měnila jsem prsa klidně 4× během jednoho kojení. Bojovali jsme už v porodnici a to byl přisátý hezky. Zítra mu je 8m a stále kojím.

marketka_m
autor
5. pro 2019

@lucifux to děláme... nicméně nepřibírá a po kojení pláče hlady... a nebo se tak vyždíme že usne...což podle doktorky není ok, protože váhový přírustek není

eithelwing
5. pro 2019

Já bych se vyprdla na váhový přírůstek, to maminky často nervuje a veškerý stres se projeví i na tvorbě mléka. Pokud se syn vejde do tabulek, pak je to ok. Kojenci nepřibírají konstantě nějakou hodnotu, ale spíš skokově. Dcera ze začátku byla v tabulkách na spodním chvostu, ale držela se, a tak nás nechal doktor žít. A najednou hup, po třech měsících se to rozjelo a začala přibírat lépe. A po půl roce vůbec.
Pokud měl syn žloutenku, může být i díky tomu spavější. Takže kojit častěji.
Často doporučované rady jsou - kontakt kůže na kůži, kojit z obou prsou, nahřívat prsa, přikládat často, kojící čaj. Ta výše zmíněná homeopatika si maminky také často chválí.
Zkuste si pozvat domů laktační poradkyni.
Osobně jsem viděla, že mi laktaci nejvíc rozjelo noční kojení. A kojení z obou prsů.
Dokrm sice syna zasytí, ale obávám se, aby vám to kojení úplně neposlal do kytek.
A hlavně se snažte udržet v psychické pohodě, protože to také hodně pomůže. ;)

marketka_m
autor
5. pro 2019

@eithelwing mela jsem dve laktacni.jedna z nemocnice..druha z mamily.sk. z mamily katastrofa.. no comment...z nemocnice rekla ze ma hlad a na noc prikrmovat...za tyden u doktorky diagnoza neprospiva,podvyziveny,hladovy... okamzite prikrmy nebo budou zdravotni komplikce...prikladam nejpozdeji co 3 hodiny..bobek spi...a podle doktorky spi z hladu protoze nema energii..psychicky se snazim byt v pohode...ale asi to mo nejde nasilim...prsa mekka..jakoby zam nic nebylo..neco bobek polyka...aale asi toho bude hodne maalo

puhelin
5. pro 2019

@marketka_m Zalezte si spolu do postele, vezmi si tam jidlo, piti, nejakou zabavu a dej si ho k prsu. At podudlava. K druhemu prsu dej odsavacku, at stimulujes obe prsa. Hlavne at neni v zavinovacce, nedavej dudlik. Na usinani pomaha chladnejsi pocit, takze trsba svlekni teplacky. Posimravej pod bradickou, to probouzi. Ja nejradeji kojim v leze.

puhelin
5. pro 2019

@marketka_m Hoooodne pij vodu, nebo i Caro je fajn.

azanka
5. pro 2019

Zkusila bych přikládat pokaždé, když začne být nervózní. Zkus i jinou polohu, třeba tu fotbalovou, to u nás docela fungovalo. Zakutejte se a měj ho pořád na prsou, že jsou měkká nic neznamená, mléko se tvoří i v průběhu kojení. Nalitá bývají jen prvních pár týdnů...

eithelwing
5. pro 2019

@marketka_m Hm, to je škoda, taková zkušenost s těmi poradkyněmi. :(
Takhle... Pokud mlíko nebude, umělé je taky ok, žádný prcek na umělé mléko neumřel. ;) Takže kdyby to vygradovalo až takhle... Nemá smysl se trápit. Ono je snadné odsoudit nekojící matku, ale kdo si ty komplikace neprožil, neví, co říká.
Když dcera zpočátku tolik neprospívala, budila jsem častěji, a to i v noci tedy, což ale podělá zase noční spánek. Pokud je ale na tom s váhou opravdu hůř, raději bych budila.
Bolestivě nalitá prsa by neměla být pořád. Doma jsem to už neměla, jen když se dcera třeba v noci nevzbudila a vynechala noční kojení.
Co se týká té váhy, dcera měla 3,6 kg ve 3 týdnech na asi 53 cm. A patřila k hubenějším miminkům.
Ještě bych opravdu zkusila zaměřit se na polohu. Poslouchat, zda polyká, u dcery to slyšet šlo. A vyzkoušela bych ta homeopatika. A uvidíte. Držím palce!

joselinne
5. pro 2019

@marketka_m to že po kojení pláče nemusí nutně znamenat hlad 😉, mimčo chce jen cítit že jste u něj. Lezte prostě na gauči nahaty kůže na kůži ať má stále volný přístup k prsu. Pokud nehubne, neřešila bych. Dr rádi straší když mimi není tabulkové 😠, připojte se k nám na fb do skupiny laktační poradkyně. Jsou tam moc dobré, já díky nim kojím už 2r

marketka_m
autor
5. pro 2019

@joselinne tento plac je stoprocentni hlad...pusinou hleda prso...to neni ni jineho...
a problem ze prave hubne..porodni 3.5 pak nemocnice 3150,tyden po porodu 3340 pak dalsi tyden zase 3150,dalsi tyden 3300 a podle doktorky porovnani 3340 a 3300 je neprospiva..a pohled na mimco-hladove.takova diagnoza..a ja z toho stresu uz nemam mliko...maly nic nevytahne..dva krat hloubeji vytahne a pak konec nic..

marketka_m
autor
5. pro 2019

@joselinne skupinu na FB mi to nenašlo :(

joselinne
5. pro 2019

@marketka_m https://www.facebook.com/groups/90100674335/

Zkuste, oni vám určitě poradí, můžete napsat spravkynim i soukromě 😉

joselinne
5. pro 2019

@marketka_m popřípadě mamila.sk a přivolat si laktační poradkyni

marketka_m
autor
5. pro 2019

@joselinne z mamila jsem měla.. a nic prakticky neporadila... zpaměti mi vyrecitovala z mamily to co jsem již měla nastudované... polohy kojení mě nenaučila.. jenom natahovala čas a pořád opakovala stejné věty dokolečka.. pak když se protáhla hodina o 5 minut, tak si řekla více peněz... a já nebyla moudrá o nic více než ze stránek mamila.sk

puhelin
5. pro 2019

@marketka_m Kolii denne vypijes tekutin? A jak casto prikladas?

marketka_m
autor
5. pro 2019

@puhelin 0,5-1 litr čaje, 1 kafe, mezi tím vodu, někdy ještě meltu, takže myslím kolem 2 l určitě.
Jinak jsme přikládali co dvě hodiny, ted se vytratilo mléko.. takže on nemá co pít.. takže se vzteká u toho... a z unavy mi spi 2 hodiny.. nevím zda ho probouzet... pak ale pláče dlouho je rozespaný...ach kdyby tak fungoval jeden manuál pro všechny.. a hlavně prvorodičky, člověk neví co dělat a jak dělat.

hanka_333
5. pro 2019

@marketka_m Tak to je sila. A odkud jste? Na FB doporucuju skupinu Laktacni poradna - pruvodce materstvim. Pusobi tam LP Eva Vranova a odpovida na dotazy. Jinak by to asi chtelo domu dobrou laktacni poradkyni, treba na doporuceni od nekoho.

Ja mela s prvnim synem take problemy s kojenim - usinal. Takze povzbuzovat pod bradickou, otirat mokrym... mezi kojenimi jsem odstrikavala a tim ho dokrmovala vecer, kdyz bylo mleka mene. Davala jsem i UM, ale vzdy az po kojeni, a jen malo, aby mel chut pit zas z prsu.

Nakonec jsem kojila plne. Vse se rozjelo, ale byla to drina. Na noc pil syn jeste ve 2 letech 🙂

hanka_333
5. pro 2019

@marketka_m Dva litry tekutin je malo. Navic kafe odvodnuje, to chce urcite pridat vodu. Nebo jeste lepsi je jist hodne vyvaru.

prisil
5. pro 2019

Uplne si umim predstavit, jak se citite. Ja mela laktacni poradkyni doma hned druhy den po prichodu z porodnice, nalily se mi konecne prsa a mala se neumela prisat. Byl to boj, ale za dva mesice se rozkojila a ja kojila 14mesicu. laktacni byla skvela, hodne mi poradila a hlavne me uklidnila. Dcera taky usinala, pomohla rada ji vysvlect, ja ji kojila zabalenou v zavinovacce, bala jsem se, abych ji neublizila, takze jsme byly obe svlecene, prestala tolik usinat. mela jsem malo mleka, pomohly mi vyvary, melta, kojici caj od Hipp - granulovany a homeopatika. Dokrmovala jsem UM, ale pres hadicku, prodavaji ji ve zdrav.potrebach, kojila jsem a zaroven male podstrcila hadicku do pusinky, takze stimulovala sanim prso a zaroven tahala UM a najedla se, tudiz se tolik neunavila. Jestli o kojeni stojite, chce to vytrvat, neni to hned, ale den ode dne byl lepsi, v noci jsem pak odsavala, to taky pomaha k tvorbe mleka a pak misto UM dokrmovala svym mlekem. Po dvou mesicich uz dokrmovani nebylo potreba. Drzim palce a hlavne to chce klid, posilam silu ✊🍀

joselinne
5. pro 2019

@marketka_m hlavně žádný dudlík, láhev ani jiná separace. Pořiďte šátek a mějte miminko pořád na sobě. Spěte spolu, neprikladat podle intervalu ale vždy když je náznak to znamená pláč, prstíky v puse, vyplazovani jazyka, kojit klidně co půl hodiny. Zkuste i bezplenkovku. Hlavně se uklidnete, ono to mimčo cítí že s vámi není něco v pořádku. Mamčo jestli kojit chcete tak kojit budete ❤️

slunea
5. pro 2019

Syn byl taky hodně spavý. Ještě v porodnici nám pomohlo, když jsem se vykašlala na odsávání a nechala prso nalít, když mu to lépe teklo, zvládl se i napít. A do té doby přežil na umělém.
Co mě k tomu napadá:
- UM nebrat jako prohru, ale jako něco, co dá mimču sílu se pak i lépe napít od tebe
- Ideálně to UM podávat přes cévku (najdi si tady na wiki suplementor, dá se vyrobit i doma), ať se stimulují prsa
- mít velký hrnek s pitím po ruce, třeba tam, kde kojíš
- pokud nemáš, tak pořídit kojící polštář, ať může být mimi uvolněné a soustředit sílu na pití
- vykašlat se na odsávání, před kojením prsa nahřát, ať to lépe teče, během kojení prs mačkat, poteče to líp
- pískavice prý pomáhá, dá se koupit i jako koření, není třeba pilule

Sem začni psát odpověď...

Odešli