Problém s přisátím k prsu

jarka1992
9. črc 2017

Zdravím maminky a prosím o radu. Dne 4.7.2017 se mi narodil syn. Hned po porodu mi dítě položili na hruď aby došlo ke kontaktu kůži na kůži. Syn se hned přisál. Po dobu strávené v porodnici nebyl s kojením problém, jen zjistili že mi syn ubyl trochu na váze a tak mi řekli abych jeden den pumpovala a odstrikavala si mléko s tím že mi ho dvakrát nakrmili umělým mlékem. A poté jsem měla doma krmit svým odstříkaným mlékem pomocí prstu a stříkačky s hadičkou (prst se dá do pusinky na dudlani a při tom se vedle prstu přiloží hadička kam se pomocí stříkačky zavádí mléko v tempu dudlani). Doma jsem udělala co se po mě zadalo ale po té co jsem zkusila dát opět svůj prs tak už ho syn nechtěl. Navíc po pumpovani se mi bradavky zatáhly dovnitř a nechtějí se mi znovu zvednout. Prosím poraďte jsem zoufalá že malého musím stále krmit tímto způsobem. Jeden den jsem zkoušela i klobouček který mi pomohl bradavku zvednout ale to už taky nezabírá ☹

koitschka
9. črc 2017

Mela jsem to same a s kojenim byl konec:( zkus laktacni poradkyni

haskovaludmila
9. črc 2017

Zkusila bych kloboučky a kojit hodně vleze.

viridie
9. črc 2017

Ahoj ! Základem je přikládat a přikládat a zkoušet to a to hodně v noci- za prvé to podporuje tvorbu mléka a hlavně mimina v polospánku baští někdy lépe. Prsníky předtím nahřej, ono mu to lépe poteče..Také je důležité zahodit stříkačky,dudánky-to syna mate a pak už nechce sát. Spěte spolu-syn pak cítí mléko a také to pomůže i s laktaci .Nejlepší ale bude opravdu zkontaktovat laktační poradkyni -tady jsou nejlepší a fakt poradí . https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-d... .Držím palce, určitě není nic ztraceno ! 🙂

panickatlamicka
9. črc 2017

Kloboucky a jine ne/pomucky ur ite nedoporucuji. Jinak zbytek viz viridie. Zkontaktovat kvalitni LP je zaklad.