Problémy s kojením. Popraskané bradavky a návyk na dudlík.

lucianka
11. říj 2007

Ahoj, mám těch problémů trochu víc.
Jde o to, že mám krátké bradavky, takže nám trochu trvalo než jsme se naučili kojit. Od začátku mám na jedné bradavce prasklinu, teď se to zhoršilo a už to i krvácí. Já bolestí při kojení trpím. Myslím, že technika kojení je správná - mlíka se mi tvoří tak akorát, malej hezky přibírá, spí v noci i 6 hodin. Teď mě prsa bolí i mezi kojením, tak nevím jestli to není začínající zánět? Na té bolavé bradavce se mi objevil i hnis a nad bradavkou mám červený nepravidelný flek - tak asi nad celou horní polovinou bradavky.
Navíc trpí na prdíky, tak jsme ho po návratu z porodnice naučili na dudlíka. Až potom jsem se dočetla, že to má špatný vliv na techniku kojení - tak si myslím, že ta bradavka je následkem i toho dudlíku. Jak odnaučit takhle maličké miminko (jsou mu dneska 3 týdny) od dudlíku? Je na něm vyloženě závislý a když nedudlá, tak brečí. ☹
Poradíte někdo, prosím?

maminka07
11. říj 2007

lucianka: na tie bradavky si skusala aj nejaku masticku??? ja som mala pluzgier na bradavke, je to hrozna bolest 🤐 Mne pomohla calciova mast.

lucianka
autor
11. říj 2007

Maminko, dávám Bepanthen - v porodnici jsem mazala jen mateřským mlékem a pomohlo to. Teď už ne, tak zkouším ten Bepanthen.

maminka07
11. říj 2007

No len aby si mu nejako nenaniesla cez tie popraskane bradavky infekciu do pusinky, neviem...

lucianka
autor
11. říj 2007

No nevím, už jsem fakt zoufalá. Asi budu chvíli odstříkávat a dávat injekční stříkačkou. ☹

andilek
11. říj 2007

Ahojky Lucianko, já jsem měla taky v porodnici bradavky krvavé. Tak jsem prostě k jednomu prsu nepřikládala, mazala jsem ho Bepanthenem a taky jsem si pořídila Pantenol sprej - má chladivý účinek - nech prsa volně větrat. Jinak nezapoměň odtříkávat z toho prsu mlíčko, aby ti nezatvrdlo a neudělal se ti tam ten zánět. Až se ti bradavka zahojí (cca 2 dny), tak začni opět k prsu přikládat.
Co se týká odnaučování od dudlíku, tak to ti neporadím, náš mladej ho vyplyvává. Tak jedině zkus prostě dudlík nedat a vadržet pláč. On ho možná unavý ☹ Ale mě by to urvalo srdce, slyšet mlaďase plakat. Pa

lucianka
autor
11. říj 2007

Andílku, jenže on je schopný brečet třeba několik hodin. ☹ ani chování nepomáhá. Proto jsme na dudlíka naučili. ☹ Já už fakt nevím - dneska mám fakt nějakou krizi nebo co. ☹

maminka07
11. říj 2007

No my sme mali dudlik a kojila som normalne, u nas to nerobilo problemy, no ale kazde dietatko je ine, a skusala si mu dat prsnik namiesto dudla? abo ja uz neviem...

anka11
11. říj 2007

lucianka,
ja som mala tiež krvavú bradavku (približne po mesiaci ma prestala bolieť a zahojila sa) no a používala som calciovú masť, tak ako píše maminka 07, no a keď nepomáhalo tak obyčajné maslo to bolo ešte lepšie.
No a odnaučiť od cumlíka? To asi ani neviem, ja som konečne malú naučila, lebo inak mi sedela furt pri "didkách" bo chcela furt podudkať dačo a tiež plakala. Takže ja by som neodúčala, a technika sa vôbec nezhoršila papa ako papala.

lucianka
autor
11. říj 2007

Jenže jak jsme malýho naučili na dudlíka, tak mu někdy trvá než se přisaje - třeba až napopáté... takže si myslím, že na tom něco bude.

lyzenka
11. říj 2007

No náš tiež keď mu dudlík vypadne tak jačí ako o preteky... 😖 ale napriklad teraz spinka aj bez dudlika - krasne sa napapal (dokonca z flasky) - tam som si odstriekala mlieko,pretoze ma tiez trapia trosku bradavky - tiez ma stipu pri kojeni, natieram si ich mastickou Dr.Gaye - je to taka tiez akoby maslova masticka - taka prirodna. A este si ich natieram aj tym "vajickom" od Oriflame.

A dnes som si kupila aj chranice na prsne bradavky - tak pojdem mu dat papat s tym.

kacka79
11. říj 2007

Ahojky, nemyslím si že dudlík má tak moc špatný vliv na techniku kojení. Já i moje 2 kamarádky plně kojíme a miminka dudají, a občas krmíme z lahvičky odstříkaným mlíčkem - teda tatínkové, když my jdeme na kafčo 😀 sami... a nemáme žádné problémy. Já také dávám čajík z lahvičky od narození - v létě byla děsná vedra a on si na něj zvykl - a žádný vliv to nemá!! Ale každé miminko je jiné, a co se těch bradavek týce, tím jsme si prošly všechny, kamarádce pomohly takový ty silikon. kloboučky... já to mazala a jak holky píšou přikládala jen k tomu "zdravému" prsíčku a z druhého odsávala - to nebolelo..jinak jsem kojila první měsíc se zatatýma zubama a kopala do křesla jak to bolelo, ale te´d jsou to naše nejmilejší chvilky... 😵

maminka07
11. říj 2007

lucianka, davas mu aj cajik, alebo nieco lez flasku, ci nie

hedunecka
11. říj 2007

juuj tak mna tiez zacali boliet bradavky.nemam tam sice nic krvave ale neskutocne moc bolia ako pri modrine to ked si ju vtiahne do pusy az ma v nohe pixne a stocim sa do takeho krcu ze az..pouzivam kalciovu mast aj si ix natieram indulonou a nic nezabera 😔
no my nastastie nemame problem s dudlikom lebo malinka mi ho odmieta od porodu aj teraz ked ju chcem na xvilu utisit nehrozi ze by ho chcela
a tiez ked si odstriekavam tak jej to mliecko davam z flasky/a spi mi ovela dlhsie/ale ked jej dam prso do ust tak sa ide az zadrhnut za nim takze aspon viem ze s prska jej to xuti viac

lyzenka
11. říj 2007

luciana,

tak, teraz som skusala dat mu papat s tymi klobucikmi na prsia - a bolo to perfektne, vobec ma to nebolelo a maly tahal ostosest.....kupila som si tie klobuciky NUK (ponukali mi vselijake, tak som vyskusala tieto a sadli dobre. :O)

Tak mozes skusit este takuto alternativu.

hela69
11. říj 2007

ahoj rada nad zlato!
okamzite zacni používat klobuciky na prsniky, jeden stoji cca 40 az 80 sk,to zalezi ci chces kupit obycajný alebo znackový. cumel nedavaj babetku rýchlo si nan zvykne a ty budes mat o par mesiacov výcitky svedomia ze si kôli bolestivým bradavkam prestala kojit. zatial pouzivaj kalciovu masticku ale klobuciky si nasad na kazde jedno kojenie. daj vediet ako sa ti dari.

kucierka1
11. říj 2007

ahoj, mala som rovnaký problém a mne pomohla masť Bioclin Lanolin, dáva sa na bradavky pred kojenim a vytvorí na nich ochranný film, takže nič necítiť. Ja som mala úplne krvavé "diery" ☹ na bradavkách a toto mi fantasticky pomohlo, vôbec nic som necítila. je síce dosť drahá, ale veľmi dobrá...

zlatka
11. říj 2007

luciano,
s bradavkama vydrž!!!!Jéééžiš, já jsem si taky užila a u kojení brečela, měla jsem tam prasklinu jako prase velkou a hlubokou, jak tu píšou holky, zapřela jsem se vždycky o postel a trpěla....dneska to už je pohoda. Na tu bolavou jsem použila klobouček(koupíš v lékárně), ale i tak to bolelo, různý mastičky od Aventu a Medely ani Bepanthen mi nepomohl, život mi zachránila moje kosmetička, která mi namíchala přírodní oleje, já už jsem byla pěkně zoufalá a do 14 dnů jsem to měla pěkně zahojený. Hlavně vydrž a nevzdávej to, já jsem k tomu ještě mívala záněty, horečky 40-no začátek je vždycky těžkej a to jsem si myslela, že přiložím mimčo k prsu a bude to. Je to věda...to kojení.Holka, drž se, vím, co prožíváš, soucítím s tebou...

barborkau
11. říj 2007

Pridam sa aj ja, lebo presne viem, ako vedia hrozitansky boliet popraskane bradavky. Mne nepomohla kalciova mast a veru ani klobucik, bolelo ma to s nim este viac, najviac sa mi osvedcila homeopaticka masticka od fimy Boiron, neviem si spomenut na nazov. Dolezite ale je, vetrat vetrat vetrat prsia, vzduch je nejlepsi lekar. Ale pises, ze mas aj flak nad bradavkou a to by uz mohla byt aj mykoza, tak by som nevahala s navstevou gynekologa, ktory Ti urcite predpise to, co Ti pomoze. Aby si zbytocne koli bolesti neprestala dojcit.
Ozaj a este aj polarizovane svetlo mi pomohlo pri hojeni popraskanych bradaviek... Drzim palce!

tigri
11. říj 2007

ja som mala krvave chrasty a pomohli mi klobuciky na kojenie a ta masticka od Boironu-vola sa Cicaderma...ale treba si davat hrozny pozor na hygienu a nenechat v takomto stadiu dietatko dudlat, pretoze hrozi mastitida!!! cez tie ranky na bradavke sa prsna zlaza nainfikuje bakteriami a zapal je na svete...presla som si tym, ked mala dcerka 3 tyzdne...

tu este najdes aj homeopatika na prasklinky, ale nemam ich odskusane, lebo som to objavila az ked bolo po probleme:
http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?cislocl...

tigri
11. říj 2007

co sa tyka dudlika, uz s tym teraz nic nenarobis, musis len babo "cepovat", aby sa spravne prisalo s dosiroka otvorenymi ustockami, nie ako pri dudliku...aj ked sa zle pricucne, treba odcucnut a pricucnut znova...ja doteraz malej hovorim, ked ju idem krmit, aby riadne otvorila ustocka 😀

hedunecka
12. říj 2007

babulky ja nemam vobec problem s popraskanymi bradavkami len neskutocne ma bolia to sa neda ani opisat no jednoduxo vzdy mi skoro slzy vyhrknu..a to som vcera skusila ten klobucik a skoro som odpadla tak mi ju tahala ta bradavka mi v tom xodila hore dole a bolelo to 100x viac 😔

jejke
12. říj 2007

ahojky, ja som necitala celu temu ale momentalne nestiham tak je tu tema o AVENT masti na bradavky,
ak sa opakujem, sorry,
drzim palceky 😉

pucik
12. říj 2007

Ahojky, já radím Bepanthen mastičku, fakt to pomáhá, potom otírat šlavějí, je to jakási desinfekce a kojit přes klobouček, s dudlíkemmáme opačný problém, malej ho plive ven a nechce ho, takže jak mu ho nacpat nevím a flašku taky odmítá, přestává přibírat, takže ¨budeme muset brzo dokrmovat a jak to uděláme to fakt nevím

pucik
12. říj 2007

jo a na ten zánět to chce odstříkávat, když to jde a dávat na tu skvrnu tvaroh, fakt to pomůže, měla jsem to taky a za 2 dni to bylo pryč a taky dávat studený a před kojením teplý obklad

ajuskamimi
12. říj 2007

HEDUNECKA

ajuskamimi
12. říj 2007

joj nejak mi to seklo, takze ja som mala ten isty problem ako ty. Ziadne prasklinky ani chrasty, ale bolest ukrutna. Zakazdym, ked sa mi maly prisal, neskutocne som plakala od bolesti. Vyskusala som viacero klobucikov, ale najlepsie mi sadli od fy MEDELA, velkost S, tie su pre najmensie miminka. Asi do dvoch dni bolo po bolesti.

PUCIK bepanthen je super, ale zial na slovensku sa nepredava, neviem z akeho dovodu. Ja som si ju dala kupit segre a tak ju mam 😉

pucik
12. říj 2007

to je velká škoda, je to fakt super mast i na jakoukoliv opruzeninku nebo kůžičku miminka, malej byl přenášenej a hodně oloupanej, tak sem ho mazala a teď má krásnouhla´dounkou pleť, a to by vám ji ani v lékárně na požádání neobjednali?Fakt je to nejlepší mast, jakuo jsem použila na naše zlatíčko 😉

hedunecka
12. říj 2007

ajuska a ked ti malinky z nix dudloval nebolelo ta to??lebo on jak mile si ju dala do pusy a zacala sat tak to hrozne bolelo lebo ona vlastne mala v puse iba bradavku..a kolko priblizne stoja tie klobuciky?

sloboda4
12. říj 2007

hedunecka....pozri
http://www.4mama.sk/?page=shop&cat_id=32&id=45 ale myslim si že su aj lacnejsie, ja som tiež presla na klobucik ked som dosla z porodnice domov /tam mi nechceli dovolit, že co som fajnova ved každa mama si to na odtrpet 😠 lenže to potom z toho kojenia nebola žiadna radosť/. ked princeznicka nebude chcet zachytit klobucik tak jej ho pokvapkaj mlieckom a ona sa chytí 😉 ...ale aj to potrebuje trosku zvyku 🙂
...nech sa vam pekne papka a prska nech vas nebolia maminky 😉

bibinka
12. říj 2007

hedu- a nemáš zlú techniku dojčenia? vieš, keď ti maličká má v pusinke iba bradavku, tak to strašne bolí. niekedy mi to isté robí aj Alex a idem zdivieť 😅 . vždy mu potom posuniem bradičku smerom dolu a on lepšie otvorí ústočká a v momente to prestane bolieť. alebo ti poťahuje bradavku do strany. vtedy nasmeruj os bradavky priamo na pusinku, aj keď malú trochu vykrútiš do strany. dojčenie nesmie bolieť, lebo si nič nevychutnáš.
malý sa mi naučil , že miesto dudky má moju bradavku(dudlík striktne odmietol)a niekedy mi ju veru tak rozmočí, že to začne bolieť.býva to hlavne po večeroch.ale do rána sa to pekne zhojí.
ja mám klobúčiky medela veľ.M.stáli cca 150sk, v balení sú dva kusy a pekne priľnú. ja som ich mala iba pri staršom synovi, teraz vždy "poopravím" techniku a vždy to prestane bolieť. 🙂
tak držkám palce a daj vedieť či sa to zlepšilo.