Problémy s přisátím a málo pije. Poraďte

crawler
17. kvě 2010

Ahoj, nenašla jsem toto téma a chtěla bych se zeptat zkušených maminek na rady.
Náš malý se někdy přisává i 30 minut - díky tomu ze mě tahal krev už v porodnici a měla jsem krvavé stroupky na bradavkách - kojení se stalo utrpením, protože bylo bolestivé a včetně přisátí trvalo 90 minut i víc a malý stejně nepřibral ani gram - čili musel za tu dobu vypít hrozně málo. Lékařka a laktační sestra mi řekly, že si musím nechat zahojit prsa, odsávat mlíčko a když nebude stačit (60-80ml - začínáme 3.týden života) tak namíchat s umělou výživou, budit ho atd. Prsa už se mi zahojily, ale za ty 4 dny pouhého odsávání mám pocit, že se mi mlíka tvoří míň a míň ☹ Máte stejné zkušenosti? Podařilo se vám rozkojit a naučily jste se přisávat? Díky za rady a tipy - strašně moc bych chtěla kojit a mrzí mě, že to nějak nejde...:-/

bufina
25. čer 2010

@monas007 Asi má ten zadeček nějak odřenej od toho kakání, nebo trošku opruzenej.... To teda spinkal pěkně 🙂 náš malej se zase pořád nemůže nějak vykakat, přijde mně že pořád tlačí a nic. To budou asi ty brambůrky.

monas007
25. čer 2010

@bufina má to jen kolem dírky 😀 😀 tak mu to mažu rybilkou a když jsem ho před chvílí přebalovala, tak jde vidět, že už to má lepší 🙂 🙂 tak jsem četla, že taky ještě pořád nemáte očkování ... my byli v pondělí na kontrole s kyčlemi a zrovna i u doktorky a taky to má špatné. před dvěma dny mu už upadl stroupek, tak uvidíme ...

bufina
25. čer 2010

@monas007 Rybilka je dobrá, taky používáme, jen by nemusela tak smrdět 😀 Šak na očkování máte ještě čas. Tomu našemu je už půl roku a máme to zkusit za měsíc, že už by to ramínko mělo být dobrý.

monas007
25. čer 2010

@bufina já k ní ještě ani nečuchala 🙂)) ale vždycky když mu mažu zadeček tak u toho foukne a smrad to fakt je 😀 😀 čas ještě máme tak se jen rozhodnout které nakonec zvolíme, ale zatím u nás vede prevenar13. jen se musí stihnout všechna tři píchání do 7.měsíce aby to hradila pojišťovna, myslím to psali u synflorixu ?

bufina
25. čer 2010

@monas007 Tak o tom nic nevím že by to bylo nějak časově omezený, to by asi doktorka řekla. Ale asi mu nechám dát ten prevenar 13.

monas007
25. čer 2010

@bufina tak je to u toho synflorixu. je plně hrazen zdravotní pojišťovnou, je-li očkování zahájeno mezi 3-5 měsícem věku pojištěnce s pokud jsou tři dávky aplikovány do sedmého měsíce věku, hrazená péče zahrnuje i přeočkování ve druhém roce života. je to leták z ordinace. ještě mrknu na ten prevenar13.

bufina
25. čer 2010

@monas007 Tak to by teda bylo trochu trapný, kdyby to nešlo přez pojišťovnu do těch 7mi měsíců jen kvůli tomu že se nezahojilo ramínko, Doktorka teda říkala že se mně bude v každé poradně ptát jak jsem si to rozmyslela. To mně říkala hned jak byla u nás poprvé kouknout na malýho. Ale třeba se to na nás nevztahuje, když nemáme ještě ani jednu hexu, když se to dává s tím základním očkováním. Taky je to možná kvůli tomu, aby tam někam nenaběhla mamina už s ročním miminem, že by ten synflorix nakonec chtěla. No každopádně su domluvená že za ten měsíc přijdem a dá nám hexu a prevenar, jen si ještě upřesníme kterej.

monas007
25. čer 2010

@bufina jako fakt nevím ale taky jsem na to koukala, ale až po cestě domů takže jsem se už doktorky nemohla zeptat.

bufina
25. čer 2010

@monas007 Tak uvidíme, ale asi by se se mnou na tom nedomlouvala kdyby to nešlo. Ale myslím že kdybych přišla teď s tím že to chcu aji pro Nikolku, tak by to už asi určitě nešlo.

crawler
autor
25. čer 2010

@jakelina jojo jako bubínek - jen a jen prasknout 😀 a vyklopil to do sebe tak rychle, že jsem měla strach, že se mi poblije, ale on si dokonce ani neugrcl - udržel v sobě 250ml do jediné kapky! za to dneska je vypouští zadečkem ven a je to chuťovka🙂 jinak dneska už valíme - 15min. u jednoho prsa, 15 u druhýho a pak 120ml z lahve za 7-10minutek 😀 u těch prsou se spíš mazlí než že pije...a teď večer už takřka nepolykal - nějak se mlíčko neudělalo, tak uvidím v noci...

jakelina
25. čer 2010

@crawler hlavně, že se přisává, on to má trochu jako živý dudlík. 😀

bufina
25. čer 2010

@crawler Tak to je fakt síla těch 250 ml. A třeba ho ještě na ty prsa fakt naučíš 🙂
Malej když dá víc jak 120, tak dost zvrací. Jak každou chvilku blinká, tak má pořád špinavý uši, jak mu to tam po tvářičce steče. No a dneska se u toho tak pěkně zaklonil, že mu to nateklo do oka. Šáša malej.

crawler
autor
25. čer 2010

@jakelina přesná definice🙂 a kamarádka to okomentovala slovy-projevil se jako pravej chlap-už má prsa na jiný věci než na krmení🙂
@bufina no on išek nikdy nijak neblinkal, ale tady jsem valila bulvy taky...čekala jsem, že dobrou půlku vyhodí ven...a ono nic🙂

crawler
autor
25. čer 2010

@bufina ale tvůj prďola je fakt expert 😉 😀

bufina
25. čer 2010

@crawler My jsme to měli vždycky trochu divoký. Sem byla zvyklá od malé, že když sem ju přebalovala a ona náhodou začala čůrat, tak to nevadilo, teklo to dolů do plíny.... Zato malej měl ze začátku každou chvílu počůranou hlavu, zeď u přebalováku taky asi budeme muset brzo přemalovat, ale to asi znáš 😀

jakelina
25. čer 2010

@bufina 😀 😀

bufina
25. čer 2010

@jakelina No legrační to moc nebylo 🙂 Ale teď to už nedělá, už ví že s tím počítám a mám to vychytaný, tak ho to už asi nebaví 😀

jakelina
25. čer 2010

@bufina já jsem to zažila hodněkrát a tak mě to už počtvrté ani nepřekvapuje. Já mám přebalovák u barového pultu v jídelně a tak si hodně rozmyslím, co tam položím. Už jsem jednou mala načurané v koláči na plechu.

bufina
25. čer 2010

@jakelina 😀 😀 😀 Zkus tam dát nějaké pití, třeba by vzniknul zajímavý coctail 😀

jakelina
27. čer 2010

@bufina to musím někdy vyzkoušet 😀 😀

bufina
27. čer 2010

@jakelina Zkus a uvidíš 🙂

Teda je pěknej víkend a tady totálně mrtvo 😀

jakelina
27. čer 2010

@bufina nikomu se nechce na počítač, náš malý trhnul dnes v noci rekord, vstal at v 5,40 😀 Už ve tři jsem kontrolovala jestli dýchá a prsa mě teda bolely hrozně.

bufina
27. čer 2010

@jakelina Tak to je hezký, konečně tě nechal vyspat 🙂 Malej si to zas po dlouhé době taky protáhnul, vstával kolem 4, tak uvidím co dneska. No je dobře že je hezky, včera jsme byli celej den u švagrové, dnes doma, ale venku spal malej asi tak půl hodiny a pak prudil, takže jsme šli po dvou hodinách dom ☹

jakelina
27. čer 2010

@bufina a sedí už ti malý???

bufina
27. čer 2010

@jakelina Ještě nesedí, teda chtěl by, když ho mám na klíně opřenýho zádama ke mně a je v takovým pololehu, tak se zvedá. V kočárku to má pod hlavičkou taky trochu zvednutý aby koukal ven a má tam asi milion hraček 😀 Zkoušela jsem ho dát do sporťáku, ale vypadal tam legračně. Nohama sotva došáhne k tomu madlu, takže než do toho sporťáku doroste, tak to bude ještě trvat. A le přemýšlím nan golfkama, ty jsou menší.

jakelina
27. čer 2010

@bufina jestli je hodný v hlubokém kočáře, tak buď ráda, že leží. Náš je strašně živý a nejraději by už chodil. Viz foto. 😀 Trochu už ho podkládám, když leží, ať vidí a on už se přetáčí a posunuje za hračkama a nejraději stojí na nohách.

bufina
27. čer 2010

@jakelina To jako myslíš vážně že tohle je Eliášek? Zrovna dnes jsem tu četla v jedné diskuzi, se tam holky hádaly že není možný aby pětiměsíční dítě chodilo za ruku. Tak asi teda je 😀

monas007
28. čer 2010

@jakelina tak tenhle frajer, že má tři měsíce ? 😀 😀
@bufina my trháme rekordy celý víkend 😀 😀 spinkat chodí kolem 20 hodiny a ráno vstává až kolem půl šesté 😀 😀 je vysmátý, zato mamka má prsiska pěkně nalité 😀 😀 ale pak u kojení vydrží sát 60 minut 😅 😅 asi tím dohání to co prospal 🙂 🙂 jen je zřejmě ve vývinu, protože mi nekadí 😠 😠 minulý týden průjem a teď ..... ?!

bufina
28. čer 2010

@monas007 Malej už začal po příkrmech pěkně kadit, ale ten smrad..... Zlatý kakání po mlíčku 😀 Se dneska vzbudil po 2hod, se mně nechtělo vstávat, tak sem ho nechala, že třeba ještě usne. Chvílu byl klid, tak sem taky usla a někdy za hodinu si tam broukal. Vstala sem k němu, ten byl totálně vyřehtanej, ležel asi v půlce postýlky a úplně napříč. Se mu asi nechtělo spát, tak se tam tak hezky stěhoval 🙂 Ale jak sem si ho vzala a nakojila, tak během pěti minut spal.

monas007
28. čer 2010

@bufina ráno papkal 70 minut 😀 😀 pak byl hodinku klid, tak jsme spolu dělali blbosti a pak se zase křikloun ozval, vzal si svojich 20 minut a od té doby mi chrní 😀 😀 tak snad mi zase kvůli němu na poště nezavřou 😀 😀 jj, zlatý kakání, ale včera a dneska ještě nic !! 😠 😠 no teda takový malý "bobek" tam ráno byl 😉 😉 tak to měl Adámek asi jen žízeň 🙂 🙂