Problémy s přisátím a málo pije. Poraďte

crawler
17. kvě 2010

Ahoj, nenašla jsem toto téma a chtěla bych se zeptat zkušených maminek na rady.
Náš malý se někdy přisává i 30 minut - díky tomu ze mě tahal krev už v porodnici a měla jsem krvavé stroupky na bradavkách - kojení se stalo utrpením, protože bylo bolestivé a včetně přisátí trvalo 90 minut i víc a malý stejně nepřibral ani gram - čili musel za tu dobu vypít hrozně málo. Lékařka a laktační sestra mi řekly, že si musím nechat zahojit prsa, odsávat mlíčko a když nebude stačit (60-80ml - začínáme 3.týden života) tak namíchat s umělou výživou, budit ho atd. Prsa už se mi zahojily, ale za ty 4 dny pouhého odsávání mám pocit, že se mi mlíka tvoří míň a míň ☹ Máte stejné zkušenosti? Podařilo se vám rozkojit a naučily jste se přisávat? Díky za rady a tipy - strašně moc bych chtěla kojit a mrzí mě, že to nějak nejde...:-/

jakelina
28. čer 2010

@monas007 děti můžou kakat třeba jednou za týden, je to normální, neboj. 🙂

monas007
28. čer 2010

@jakelina děkuji 🙂 minulý týden průjem a teď nic 😀 ale nepláče, tak to je asi opravdu v pořádku. zato prdí o stošest 😀

crawler
autor
30. čer 2010

Ahoj holky🙂

tak situace u nás pořád stejná - malýho přikládám co 2-3 hodiny, ale mlíka nepřibývá...nevím proč? takže bez dokrmu ani ránu...:-/ přitom na prso už se vrhá lačně a krásně tahá a usne jen málokdy...piju dost, nestresuju se...těžko říct...ale už si myslím, že se to nerozjede...:-/ Jinak má samozřejmě prsa i na mazlení...🙂)

bufina
30. čer 2010

@crawler Si myslím že není důvod aby se to nerozjelo, malýmu sou teprve dva měsíce ne? Kdyby to bylo po půl roce tak možná, ale teď je ještě brzo aby se ti mlíko nedělalo, nějakej den to trvá, tak uvidíš.

monas007
30. čer 2010

@crawler to chce tak dva tři dny a uvidíš, že budeš mít mlíčka dost 😉 🙂 kdyžtak to podpoř nějakým tím kojícím čajem 😀 😀 já si už v nemocnici přidávala do toho jejich čaje granule od Hippu 😀 😀

jakelina
30. čer 2010

@crawler když se zeptáš v lékárně, tak jsou na to i homeopatika, jestli jim věříš. 😀

crawler
autor
30. čer 2010

@monas007 no já ho každé 2-3 hodiny přikládám cca 14 dní (možná víc?) a čaje piju, i meltu a celkově dost vody...☹
@jakelina už jsem nad tím přemýšlela, obecne k takovýmhle věcem důvěru nemám, ale už uvažuju nad vším možným...ale nevím, jak se to pohybuje cenově - protože nějaký experimenty dělat nebudu, když to nejde přirozeně...říkám si, že třeba malý v prsu nechává velký zbytky a díky tomu mlíka nepřibývá...:-/

jakelina
30. čer 2010

@crawler já je teda nemám, ani nevím jak se jmenujou, ale holky co znám z jiné diskuse je užívaly a prý pomáhaji. Stojí to do 100,- korun, možná je to placebo, nevím.

monas007
1. črc 2010

@crawler homeopatika na podporu tvorby mléka ricinus communis 5CH, užívat by se měl 4 x denně, stačí 2 kuličky(popř. 5 granulí ráno a 5 večer) a současně praktikovat častější přikládání atd. Během 4 dnů by se mělo mlíčko tvořit víc. Pak už by se užívat neměla.

crawler
autor
1. črc 2010

@monas007 a na čem je to založený? já o tom nic nevím..nějaký výtažky z bylin? já že aby to nebylo na stejný bázi jako kojící čaj, páč ten mi nepomáhá...

jakelina
1. črc 2010

@crawler natuduj na netu, je tam o nich spousta čtení 🙂

monas007
1. črc 2010

@crawler Obsahuje jako pomocné látky sacharózu a monohydrát laktózy. a jako účinné látky Ricinus Communis. já brala poprvé homeopatika až po příjezdu z porodnice, když měl malý moučnivku a to jsem dávala i mu rozpuštěné dvě kuličky do 2 ml vody. a můžu říct, že zabraly !! ale chce to opravdu jen vyzkoušet a uvidíš 😉 😉 třeba to zabere. v lékárně to stojí kolem 70 kč, tak to za zkoušku stojí. a jinak co se zkusit obrátit na laktační poradkyni ?

monas007
1. črc 2010

@crawler poslala jsem ti IP tak zkus mrknout 🙂

monas007
1. črc 2010

tak a já jdu balit !! zítra brzy ráno odjíždíme na prodloužený víkend na chaloupku na Sázavu tak už se moc těšíme a věříme, že to zvládne i náš Martínek 🙂 🙂

crawler
autor
1. črc 2010

@monas007 děkují🙂 no lakatčka je u nás ve Slatiňanech taky, dnes půjdu s malým na převážení, tak se optám🙂 cena je to dobrá, takže by to za pokus stálo, ale prvně si splknu s laktačkou...🙂 ale díky za radu😉

bohunka1985
1. črc 2010

@crawler
Ahoj.Porodila jsem 17.5.2010,takže jsem taky čerstvá mamina.V porodnici jsem strávila o 1 den víc,protože jsem měla trable s krmením.Celých 5 dní mi z prsa neukápla ani kapka mlíčka.Malej jen plakal,protože měl hlad a já jsem byla psych.na dně,když jsem mu nemohla nic dát a okolo mě si maminky ztěžovaly,že jim teče mlíčko všude!Byla jsem tak zoufalá,že jsem dokonce 1 den šla za sestrou a řekla jí,že si malýho domů odnést nemůžu/nechci,protože ho "neuživím".Předposlední den mi manžel donesl do porodnice odsávačku.Měla jsem jí a prsou snad 24 hodin denně a odsávala,jak divá.Stačilo jen simulovat sání miminka a po čase jsem viděla,jak mlíčko stříká,jako ostatním maminkám.Vždy mi pomohl teplý obklad před,lehká masáž a studený obklad po.Věř mi,že jsem na tom byla jako Ty.Chtěla jsem kojit a na UM jsem neměla ani pomyšlení.Moje bradavky byly,jak krvavé puchýřky a šíleně to bolelo.Uzdravila jsem se díky Bepanthenu a často jsem si nechávala na bradavkách zaschnout zbytky mleziva.Držím Ti palce a věř,že nejdůležitější je nezvdat to a zachovat klid.

monas007
1. črc 2010

@crawler určitě bude dobré když si s ní popovídáš, ona mrkne i na to jestli správně kojíš a tak 🙂 🙂 tak přeji hodně štěstí a ve středu až zasednu znovu k počítači tak už budu číst, jak hezky kojíte ... 🙂 🙂 já ze začátku neuměla kojit jinak než vleže a pak po porodu chodí porodní asistentka a ta mi poradila a vše ukázala a od té doby kojíme jen vsedě a kdykoli. jinak jsem měla taky v plánu se obrátit na laktační poradkyni ale pak už to nebyla potřeba 😉 😉

bohunka1985
1. črc 2010

@jakelina Ahoj můj prcek ze začátku kakal i několikrát denně a teď "jde"jen asi 1 za 3 dny a celou tu dobu podle mě trpí.Vždy celý zfialový,jak se s tím pere,je neklidný,atd.Doktorka mi doporučila,ať mu do zadečku strčím gumobou trubičku a ta vždy zabere.Teď ale čtu,že je norm.,když dětičky kakají i 1 za týden... 😒

jakelina
1. črc 2010
monas007
1. črc 2010

@bohunka1985 ten náš teď kadí tak jednou za tři dny, ale kolikrát to pak teda stojí zato a je tam pořádná nálož 🙂 ale hlavně, že prdí a prospívá. prostě nekadí a vše vstřebábá a ukládá 😀

jakelina
1. črc 2010

@bohunka1985 to neporadím, já trubičku nepoužívám a náš malý taky kaká jednou za 3-5 dní.

bohunka1985
1. črc 2010

@jakelina No,takže můžu být klidná...

bohunka1985
1. črc 2010

@monas007 No,to mi povídej.Občas se až divím,co může takový 58 cm mimčo vykouzlit 😀

monas007
1. črc 2010

@bohunka1985 koukám, že jste o chloupek mladší, to my ještě ani 58 cm nemáme a i tak je to pořádný nástřel 😀 😀

bohunka1985
1. črc 2010

@monas007 chlapi,co si budeme povídat 😀

monas007
1. črc 2010

@jakelina my trubičku taky nepoužíváme, nepláče, že by ho bolelo bříško a prý když to špatně nebo moc zasuneš, tak ho můžeš poranit 😠 😠 tak nevím ?! já si vařím odvar z fenyklu a kmínu a prdí o stošest 😀 😀

monas007
1. črc 2010

@bohunka1985 to jo, někdy prdí a grgá opravdu jak starý chlap 😀 😀

bohunka1985
1. črc 2010

Jen ať prdí a i si občas grgne.Hlavně že jsou ty naše robátka zdravý. I když uklízet obr hovňouse takhle třeba ve 3 ráno...No,když to manžel 1 viděl,řekl něco jako "upřímnou soustrast" 😀

j.cien
1. črc 2010

Ahojky vsem 🙂
Psala jsem tu pres par tydny zoufala,ze se mi nedari prisati jedne moji holcicky...bradavku mam kratkou,tak jen pres kloboucek a ona byla mala,slaba,spava po zloutecne a ja chtela kojeni zabalit...bylo to na palici..kojila jsem i hodinu a pak na vaze mela jen treba 20g navic...takze jsem ji muslea dokrmovat strikackou...coz bylo na nervy casove to neslo zvladat..takze jsem ji dokrmovala lahvickou a opravdu jsem myslela,ze s kojenim bude amen 😒 Spala jsem nekoli tydnu jen 2hod denne a byla jsem na pokraji sil ☹
Ale poradilo se mi ji nakonec "rozkojit" a ted maji holky 2 mesice a jsou bez prikrmovani !obe jen plne kojene 🙂 a pribiraji a ja jsem stastna!!
Dnes jsem moc rada,ze jsem to tehdy nevzdala a ze jsem uverila tomu,ze to jednou bude lepsi a je to tak!!
Zacinala jsem s 12kojenima za den...po hodine..takze jsem nic jineho nedela nez jen kojila a silela z toho.....a ted kojim 6-7x denne,napite jsou za max.20min,takze parada 😵 !

Jen tim chci povzbudit ty,kteri na tom jsou treba ted prave stejne blbe,jako ja na zacatku 😉
Tak hodne sil do dalsiho boje 🙂 !!!

monas007
1. črc 2010

@bohunka1985 jj, to znám !! na to ani vlhčené ubrousky nestačí a frčí pod vodu 😀 😀