Problémy s přisátím a málo pije. Poraďte

crawler
17. kvě 2010

Ahoj, nenašla jsem toto téma a chtěla bych se zeptat zkušených maminek na rady.
Náš malý se někdy přisává i 30 minut - díky tomu ze mě tahal krev už v porodnici a měla jsem krvavé stroupky na bradavkách - kojení se stalo utrpením, protože bylo bolestivé a včetně přisátí trvalo 90 minut i víc a malý stejně nepřibral ani gram - čili musel za tu dobu vypít hrozně málo. Lékařka a laktační sestra mi řekly, že si musím nechat zahojit prsa, odsávat mlíčko a když nebude stačit (60-80ml - začínáme 3.týden života) tak namíchat s umělou výživou, budit ho atd. Prsa už se mi zahojily, ale za ty 4 dny pouhého odsávání mám pocit, že se mi mlíka tvoří míň a míň ☹ Máte stejné zkušenosti? Podařilo se vám rozkojit a naučily jste se přisávat? Díky za rady a tipy - strašně moc bych chtěla kojit a mrzí mě, že to nějak nejde...:-/

bohunka1985
1. črc 2010

Jenže mi máme koupelnu přes celý byt,takže ... 😀

monas007
1. črc 2010

@j.cien tak to teda klobouk dolů 😀 😀

bohunka1985
1. črc 2010

@j.cien Ahoj.Malej je kojený,ale kojení nám zabere i 40 minut.Závidím Ti,že je to u vás takový rychlovka. ☹

j.cien
1. črc 2010

@bohunka1985 jj,opravdu jsem to tak mela taky!!oni maji malinke zaludecky a nemohou se napit hodne,aby vydrzeli dlouho...ty pocatky jsou fakt desne...ja sotva dokojila,odrihnuti trvalo casto 30min a pak jsem mela max pul hodiny do dalsiho kojeni a takto furt dokola...
Taky jsem kojila hodinu v kuse!!a ted se fakt umi napit rychleji,coz je super 😉 a urcite to bude rychleji i u vas,az malinko zesili a vyroste 😵

bohunka1985
1. črc 2010

@j.cien Tak snad.Taky mám(e) problém,že jediná poloha,která nám jde na 100% je vleže.V sedě,např.venku ho nenakojím.

jakelina
1. črc 2010

@j.cien to jsi moc šikovná, že kojíš obě 😀

monas007
1. črc 2010

@bohunka1985 neboj polohu kojení vypiluješ 😀

jakelina
1. črc 2010

@bohunka1985 a co kojo polštář, to je dost blbé kojit jenom v leže, to pak někde venku máš problém. V létě by to ještě šlo, někde na trávě, ale horší by to vylo v zimě 😀 😀 😀

crawler
autor
1. črc 2010

@j.cien ahojky🙂 pamatuju si tě - já jsem na tom pořád bohužel stejně - stále s příkrmem, řekla bych teda, že je příkrmu míň, ale nevím, zda to není tím, že třeba nemá tolik hlad, že jsou ty vedra...každopádně bez Hippu ani ránu :-/

crawler
autor
1. črc 2010

holky já to mám naopak - nejlíp se nám kojí v sedě a přestala nám jít poloha v leže - nehledě na to, že já si vždy blbě přeležím ruku ☹

crawler
autor
1. črc 2010

@j.cien a žádný jiný vychytávky nemáš? jen časté přikládání? já to dělám a zatím mám mlíka pořád málo...:-/

monas007
1. črc 2010

@crawler já už bych to vleže asi taky nezvládala a když jsem kojila v noci, tak jsem u toho usínala a ztrácela přehled nad sáním Marťáska 😀 😀

jakelina
1. črc 2010

@bohunka1985 MÁ TAM BÝT BYLO, PÍŠU S MALÝM NA KLÍNĚ ☹

bohunka1985
1. črc 2010

@jakelina Asi jsem to zle napsala,majel leží,já sedím,mám ho na boku a tak cucá.Chtěla bych ho kojit i v sedě,ale je to lenoch. 😠

j.cien
1. črc 2010

@bohunka1985 ja venku bohuzel take nenakojim...muzu kojit jen v sede ve "fotbalove "poloze a potrebuji k tomu bud ten obri kojici polstar pro dvojcata nebo perinu,kterou si omotam kolem tela...
@crawler "malo mleka"znamena maly odber...tak pokud chces zvysit tvorbu sveho mleka-musis mit vetsi odbyt...Ja jsem si poridila elektr.odsavacku Medela a ta mi hodne pomohla,protoze ta manulacni je na prd...foukala jsem balonkem jak diva a odsala jsem sotva par ml..a tou el.mam klidne 2dcl behem 5minut..takze ohromna uspora casu pro mne!
A velmi dulezite je,abys mela dost mleka-kojit v noci!to je totiz prirozene nejvyssi koncentrace prolaktinu a oxcytocinu a tyto hormony pak ovlivnuji tvorbu a spousteni mleka 😉
Opravdu se da to mnozstvi takto zvysit!!Ja myslela,ze nebudu mit dost ani pro jedno dite..a mam vic nez dost pro obe holky 😵

monas007
1. črc 2010

@j.cien mně se malý budí v noci málokdy ! to vydrží mít takovou pauzu, ale někdy přes den se to pak snaží dohánět 🙂 ale mlíčko zatím máme a přibíráme a rosteme ... 😀 tak uvidíme ...

monas007
1. črc 2010

@j.cien elektrickou odsávačku mám půjčenou od sousedky, ale zatím nebyla potřeba, protože nám spíš mlíčko vytékalo. teď už se ho zřejmě tvoří jen tolik kolik maloškovi stačí 🙂 ale kdyby něco tak je po ruce a budu odsávat jak divá 😀

j.cien
1. črc 2010

@monas007 tak to je prima 🙂

monas007
1. črc 2010

@j.cien jj, aspoň se v noci vyspíme 😀 zato přes den je pak pěkný ďábel 🙂 teď ještě spinká, ale už se tam kroutí a zřejmě za chvíli budeme papkat 🙂 asi nabírá síly na zítřejší cestu .

jakelina
1. črc 2010

@bohunka1985 Aha, já jsme to pochopila, že ty u toho ležíš. 😀

crawler
autor
1. črc 2010

@j.cien to všechno jsem praktikovala 😉 teď už má syn v noci 6 hodin pauzu a já rozhodně nebudu vstávat a budit ho, páč když to dřív 3x za noc produkci mléka nezvedlo, tak by to nepomohlo ani teď. J8 mám manuální medelu a když se mi nalily prsa, tak jsem měla za pár minut celou dávku. U kamarádky jsem zkoušela el.medelu a žádný rozdíl - jen jsem měla volné ruce, ale stejně jsem se nemohla vzdálit od el.zásuvky...

No, teď jsem přišla od laktační, tak mám pokračovat, jak to dělám a buď bude mlíčka přibývat a nebo prostě budu ta, která toho mlíčka nikdy nebude mít hodně...Každopádně malý přibral za 14dní 750g - čili máme 5 250g a zítra nám budou 2 měsíce🙂

Doktorka i laktační mě uklidňovaly ať si z toho nic nedělám, že malému je dobře a mají pravdu 🙂za chvíli už ho neunesu😀

jakelina
1. črc 2010

@crawler ty brďo, tak to je fakt pěkný pořízek.

bufina
1. črc 2010

@crawler Je to už pěknej macík.
U nás tak nějak pořád stejný, obědy baští hezky, pití do něho pořád skoro žádný nedostanu. Ale počůranou plínu má každou, tak si s tím hlavu nelámu. Asi mu stačí jen kojení. Akorát si teď hodně začal strkat prsty do pusinky, kolikrát mu z ní kouká jen palec. Takže si tu ruku narve až do krku a pak taky blinká, a to dělá pořád ☹ Nevím jak ho to odnaučit.

j.cien
1. črc 2010

@crawler a to chces mit jeste vic mlika,kdyz ti tak moc pribira??Vzdyt to je paradni prirustek!!to nema rozhodne malo!
MNe pribira jedna holccicka nadmerne..az 800g za 14dnu a druha jen 400g..ale i to je OK 😉
Nevim,jakou el.odsav.z Medely jsi zkousela..ale u te 2fazove Swing je ten rozdil oproti manualni fakt obrovsky...jako nebe a dudy 😀

Pekny den vsem a kojeni zdar! 😉

crawler
autor
1. črc 2010

@j.cien no jo, jenže já kojím tak 1/5 a zbytek je UM :-/// plně jsem kojila jen první dva týdnym pak malý začal stávkovat s přisátím a když zase začal tahat, tak už bylo mlíka na polévkovou lžící,...ted už ho je víc, ale pořád málo☹((

j.cien
1. črc 2010

@crawler a to,co odsajes po kojeni a mezi kojenim-toho je stale tak malo??

bufina
1. črc 2010

@crawler Třeba ti to mlíčko bude přibývat postupně pomalu, tak to ani nebudeš registrovat. Ale i takhle je to úspěch že vydrží být přisátej, lepší než kdyby byl jen na flašce, takhle má od tebe ty vitamíny co v UM nejsou. Jsem někde četla že v MM je dalších 250 vitamínů a různých dalších složek co se nedají uměle vytvořit do UM.

crawler
autor
1. črc 2010

@j.cien po kojení už nic neodsaju - jen rukou pár kapek, jinak malej všechno dostane ven - asi...a mezi kojením odsávat nechci, páč pak by tam nic nezbylo pro malýho - nepřisál by se= nestimuloval prsa = mlíka by zase ubývalo...

@bufina jojo, přesně to mi řekla mudra i sestra a proto vytrvávám a třebas mi opravdu bude přibývat pomalu...každopádně dokud je, tak jsem za to vděčná....je to totíž i krásný pocit, když vidím, jak se mi na něj vrhá - to u flašky nedělá a to mě povzbuzuje🙂

bufina
1. črc 2010

@crawler Mně se taky líbí jak se po tom prsu sápe. Když ho krmím v noci, nebo nad ránem jak se vzbudí, většinou už bývá trochu světlo, tak jakmile uvidí prso tak začne otvírat pusu jak kapr 🙂 Dnes se mně poprvé stalo že pěkně pil, pak se najednou pustil a z prsa dál stříkalo mlíko. Už je fakt jak vysavač, asi to prso pěkně natlakoval 😀

bohunka1985
1. črc 2010

@jakelina ee, ale ráda bych 😀