Problémy s přisátím a málo pije. Poraďte

crawler
17. kvě 2010

Ahoj, nenašla jsem toto téma a chtěla bych se zeptat zkušených maminek na rady.
Náš malý se někdy přisává i 30 minut - díky tomu ze mě tahal krev už v porodnici a měla jsem krvavé stroupky na bradavkách - kojení se stalo utrpením, protože bylo bolestivé a včetně přisátí trvalo 90 minut i víc a malý stejně nepřibral ani gram - čili musel za tu dobu vypít hrozně málo. Lékařka a laktační sestra mi řekly, že si musím nechat zahojit prsa, odsávat mlíčko a když nebude stačit (60-80ml - začínáme 3.týden života) tak namíchat s umělou výživou, budit ho atd. Prsa už se mi zahojily, ale za ty 4 dny pouhého odsávání mám pocit, že se mi mlíka tvoří míň a míň ☹ Máte stejné zkušenosti? Podařilo se vám rozkojit a naučily jste se přisávat? Díky za rady a tipy - strašně moc bych chtěla kojit a mrzí mě, že to nějak nejde...:-/

bbberta
15. črc 2010

@monas007 musi to byt hrozne ☹ a je pravda, ze jak jsou zatvrdliny, tak odsavat moc nejde...ale ty ATB/parelen pomuze..plus teda zkusit protrpet masaz a davat obklady-horky, led, tvaroh...dyl jak 3 dny by to trvat nemelo.. 😲

jakelina
15. črc 2010

@monas007 držím palečky ať je brzy líp. Moje sousedka kojila do 1,5 roku chlapečka. Skončila v prosinci a ještě teď v červnu dostala zánět a taky pomohly až antibiotika. 😢

monas007
15. črc 2010

@crawler když ona je do ruky, ale elektrická 😀 😀 včera jsem tady měla i poporodní asistentku a říkala, že něco tak strašného ještě neviděla !! a to mi doktor říkal, že do tohoto pátku by to mělo být dobré. tak nevím, protože hrču tam mám pořád stejnou. po tom kojení to pořádně zmáčknu a snažím se odstříkat aspoň ručně, ale fakt z toho jde jen minimum ☹ ☹

jakelina
15. črc 2010

@monas007 bobku, je mi tě líto. Moc na tebe myslím 😉

monas007
15. črc 2010

@jakelina děkujeme 🙂 tohle bych fakt nikomu nepřála !! vidím v tom jen jedno pozitivní a to, že jsem za poslední dva dny shodila 2 kila 😀 jen se obávám, abych nakonec nemusela na řezání ... ☹ ☹

crawler
autor
15. črc 2010

@monas007 šmankote nestraš!!! a ta PA ti nic neporadila? a čím to může být? aby ses vyvarovala tomu, co to způsobilo...musí to být hrozný...já měla zatvrdliny a bolelo to fest...ale nám se je podařilo rozmasírovat a vysosat...to máš asi pořádně zabetonovaný mlékovod ☹...moc držím pěsti!!!

monas007
15. črc 2010

@crawler dala mi ještě nějaká homeopatika a přikládám to zelí 😀 je fakt, že když ho vyměňuji, tak zapáchá ještě víc než ten tvaroh co jsem tam dávala 😀 a taky vypadá pěkně zdevastovaný. asi jak pobírá tu horkost a vaří se. zdá se mi, že už to nemám až tak zarudlé ale ty zatvrdliny jsou fakt pořád stejně velké, nechci říct, že se mi zdá, že snad i větší 😠 😠 zase se na nás přijde podívat za týden, ale to se obávám, že do té doby skončím někde na pohotovosti. jinak v pondělí s tím mám jít na kontrolu ke svému gynekologovi ...

jakelina
16. črc 2010

@monas007 tak jak??? Je to lepší???

monas007
16. črc 2010

@jakelina ať dělám cokoli tak to vůbec není lepší. dneska na to koukala zase ta porodní asistentka a už o mně mluvila prý i v kurzu. ještě, že si to nefotila a neukazuje mě jako odstrašující případ 😀 😀 prý mě nechce strašit, ale vypadá to fakt na řezání ☹ ☹ tak to mi moc klidu nepřidalo 🙂 🙂 porodní asistentku dělá 33 let a něco takového prý ještě neviděla !! to mluví asi za vše.

jakelina
16. črc 2010

@monas007 a ani ty antibiotika nepomáhají??, To je divné.

monas007
16. črc 2010

@jakelina beru je po osmi hodinách a fakt nezabírají ☹ ☹

crawler
autor
16. črc 2010

@monas007 to je příííšerný!!! to si s tím fakt nikdo neví rady??? :-/// a jak jako řezání??? napadlo mě - není to tím, že jsi Matýska přikládala moc často? jak jsi psala, že už tvoje prso asi ani nemůže vidět? napadlo mě - tím sis hrozně zvyšovala tvorbu mlíka...a třeba ho tam bylo tolik, že to bylo nad síly Matýska, aby to všechno vycucl a pak tam neustále vzadu zůstávaly zbytky, který ucpaly mlékovod...možná je to úplná blbost, co píšu...jen mě to tak napadlo... 🤐

jakelina
16. črc 2010

@crawler mě zase napadlo, jestli to nemůže být tím, že malý od
@monas007 spal dlouho v noci a prso se prostě moc nalilo a on to pak nestihl vypít a tím vznikl ten zánět. Nám v porodnici říkaly sestry, že máme i třeba vzbudit to miminko, když máme tvrdé a horké prso, aby se vyprázdnilo. Já jsme to tak taky párkrát udělala, než se mi tvorba mlíka ustálila. A malý se budí v noci pořád a to má už 4 měsíce.

crawler
autor
16. črc 2010

@jakelina no to bude asi ono...ale jaktože nezabírají ani Atb? to je hrozný ☹...Hele a nalijou se ti občas prsa, že to bolí? já jednou jela na zkoušku na vš a nalily se mi a ani jsem si jich nemohla dotknout...odsála jsem "jen" 70ml...ted je mám po 6 hod.spánku taky nalité a zvládli jsme to bez příkrmu čili tam muselo být přes 100ml a vůbec mě nebolely a ani nebyly tak tvrdý...tohle se taky teda mění?

jakelina
16. črc 2010

@crawler taky někdy bolí, ale řekla bych, že je to už lepší, jak je malý větší. On někdy pije 5-10 minut a mám prso vycuclé, že bych ho mohla do podprsenky zarolovat 😀 😀 Umí se už najíst rychle a asi se i ustálila ta tvorba mléka na nějaké rozumné hranici a řekla bych, že prsa jsou celkově takové měkčí. Já nikdy neodstříkávám, ani neodsávám tak to fakt nevím. Jenom ze začátku jsem někdy po kojení odstříkala trochu ať vím, jestli tam ještě něco je a mléko vždycky ještě stříká.

inglesina
16. črc 2010

@monas007 Teda je mi tě fakt strašně líto. A ještě k tomu takový horko. Držím ti palce, aby antibiotika brzy zabrala a ulevilo se ti. 🙂

bufina
16. črc 2010

@monas007 Tak po pár dnech koukám jak bojuješ a teda to mě mrzí že se to pořád nelepší. A to sis pochvalovala jak se ti hezky udělalo mlíčko po pivku 🙂 Je škoda že to takhle dopadlo. Budu držet palce ať se ti to co nejdřív zlepší.

crawler
autor
17. črc 2010

@monas007 tak jak? zabraly už atb???snad jo! 😒 😉

baruska.p
18. črc 2010

Ahoj holky (jakelina, bufina a crawler) mám pro vás vzkaz od Monas007. Moc vám děkuje všem za podporu, bolesti byly velké a tak musela do nemocnice, kde se jí budou snažit pomoct. Zatím trpí chudina. Moc vás pozdravuje a ještě jednou děkuje za podporu. Až se vrátí z nemocnice, určitě se ozve. Pa Barča 😉

bufina
18. črc 2010

@baruska.p Jejda, moc dík za zprávu, snad jí tam rychle pomůžou.

jakelina
18. črc 2010

@baruska.p to je škoda, že to dopadlo takhle, alespoň s ní konečně něco udělají. Držíme palečky.

crawler
autor
18. črc 2010

@baruska.p Moc ji od nás pozdravuj!!! Držíme pěsti ať to nenabourá kojení příliš, aby Marťásek měl mlíčko od maminky dál!☹ Myslíme na ni!

inglesina
19. črc 2010

To je síla, že Monas skončila nakonec v nemocnici, muselo to být opravdu vážné. Snad jí tam pomůžou, když domácí léčení nezabralo. Já jsem taky včera trochu bojovala se zánětem. Z ničeho nic mě začlo bolet prso a dostala jsem horečku, ale naštěstí se mi to podařilo ve spršet nahřát a odstříkat, jak psala Monas, a paralen taky zabral hned, takže dneska už tam mám jen zatvrdlinu, kterou se snažím rozmasírovat a odsát, tak snad to už bude dobrý. O tom jsem vám ale psát původně nešla. Představte si, že se malá dnes přisála na chvíli bez kloboučku. Sice v pro mě dost nepohodlné poloze (naklonila jsem se nad ni a strčila jí prso do pusinky) 🙂 ale alespoň teď vím, že jde jen o to, jak jí tam to prso co nejvíc nacpat. Nejdřív jsem si myslela, že zase nepije, ale pak jsem slyšela, jak polyká a vydržela 5 minut a měla dost. (předtím už 15 minut pila s kloboučkem z druhého) To je teda obrovský pokrok. Teď už zbývá jen doladit nějak tu polohu... 🙂

bufina
19. črc 2010

@inglesina Šak oni se to ty dětičky naučí jak správně papat 😀 A pět minut je už celkem hodně, na to že dřív to muselo být jen s kloboučkem.

jakelina
19. črc 2010

@inglesina jsi šikulka, ta poloha je fakt dost blbá, třeba venku bys tak asi nenakojila 😀 😀 😀

crawler
autor
19. črc 2010

achjo holky...mě se dnes zase vzteká a kroutí....ještě v noci jsem mu dala prso a spal dál 2 hodiny, ale přes den nic moc...a ted večer se vztekal tak, že jsem myslela, že mi ho urve a to nehodlám riskovat - po době pokosů jsem mu dala lahev a vyzunkl 170ml asi za 4minuty...:-/a sosal by dál, kdyby bylo... 😅 😕

jakelina
19. črc 2010

@crawler to je lumpík malá 😒 😀

bufina
19. črc 2010

@crawler A neměl třeba nějaký bolení ?

crawler
autor
20. črc 2010

@bufina to ne buf...on teda u kojení vždycky děsně prdí, ale většinou se na mě jen kouká a třeba se i směje - jako bych to prděla já 😀DD

jinak mě děsně štve, že když je menší poptávka, tak mi prsa zareagujou hned a druhý den se mi tolik neplní, ale když je poptávka větší, tak to trvá i 3 dny než je mlíka víc...teď jsem ve fázi, že zhruba co 4 hodiny mám obě prsa tuhý, nakojím ho z obou a někdy už ani dokrm nechce, ale byly ty vedra, tak mu prostě stačiulo míň...jsem zvědavá, jak dnes...ráno dostal prsa a zatím je v klidu, přitom mi přišlo, že polkl párkrát...

ono to včerejší vztekání nebylo první...ted celkově už měl 2 dny takový horší...začal slintat a byl nevrlý...úplně jsem se začala děsit, že už se snad chystaj zuby...no doufám, že ne a jen měl prostě svůj den 😅 😕

jinak myslím na monas...nějaké zprávy??? 😕 😲

crawler
autor
20. črc 2010

@jakelina taky, že jsem mu řekla, že je to moje velký zlobidlo a on se normálně rozřehtal na celý kolo 😀DD už ted mu jsou moje výčitky k smíchu, tak chci vidět, jaký to teprv bude v pubertě 😝 😀