Problémy s přisátím a málo pije. Poraďte

crawler
17. kvě 2010

Ahoj, nenašla jsem toto téma a chtěla bych se zeptat zkušených maminek na rady.
Náš malý se někdy přisává i 30 minut - díky tomu ze mě tahal krev už v porodnici a měla jsem krvavé stroupky na bradavkách - kojení se stalo utrpením, protože bylo bolestivé a včetně přisátí trvalo 90 minut i víc a malý stejně nepřibral ani gram - čili musel za tu dobu vypít hrozně málo. Lékařka a laktační sestra mi řekly, že si musím nechat zahojit prsa, odsávat mlíčko a když nebude stačit (60-80ml - začínáme 3.týden života) tak namíchat s umělou výživou, budit ho atd. Prsa už se mi zahojily, ale za ty 4 dny pouhého odsávání mám pocit, že se mi mlíka tvoří míň a míň ☹ Máte stejné zkušenosti? Podařilo se vám rozkojit a naučily jste se přisávat? Díky za rady a tipy - strašně moc bych chtěla kojit a mrzí mě, že to nějak nejde...:-/

keminek
3. srp 2010

a časově je to 5-10 min. navíc s odsávačkou při snížení mléka. + dokrm, pokud kojení nestačilo. Stříkačkou je to pohoda, ale malá jí plive a dáví se z mého prstu. Malý neměl problém ani se stříkačkou, ani se lžičkou 😉

keminek
3. srp 2010

@crawler k tvému příspěvku ve 14:31
jo, tak přesně takhle to funguje. Akorát že můj mozek si to "příště míň" přebere jako "skoro nic" 😠 bych ho nakopala 😅

iris
4. srp 2010

Díky za rady k odsávačce, já právě objevila na netu odsávačku elektrickou od Farlinu, paní ji použila cca 5 x, ale neměla mlíčko, tak ji prodává za 650Kč, přemýšlím, že ji koupím.Přece jen odsávám hodně a tou ruční bych asi přišla o ruku 😀 Jo a konečně máme rodnej list, takže musím do pojišťovny a podat žádost o porodný.Malá se už i přicucne, ale zas sosá děsně dlouho s přestávkami, spíš mi to připadá, že má z prsu dudlík 😒

iris
5. srp 2010

Dneska jsem se ještě nezastavila, vařím, uklízím, Toma jsem musela hodit do vany,páč zas kandil do slipů, já ho za to asi roztrhnu jak hada...aspoň neodstříkávám, malá se snaží přisosávat, sice jí to trvá, ale pak se i napije, mám 4 dávky mlíka v lednici, jsem zvědavá, jestli je využiju, nebo vyliju.
Napřed ji přistavím k tomu méně nalitému a pak k tomu druhému, snad jí to stačí, ničím neodkrmuju.

kalerat
5. srp 2010

@iris to je super zpráva, tak jen tak dál 🙂 A co tu odsávačku, koupila jsi?

iris
5. srp 2010

jojo, koupila, měla by přijít zítra, tu můžu mít v rezervě, kdyžtak ji pak zas prodám, no..paní byla hrozně ochotná, chtěla, aby mi přišla do víkendu 😉

kalerat
5. srp 2010

@iris jasně doma se odsávačka určitě hodí 🙂

iris
5. srp 2010

jen mám pořád problém malou vzbudit...prostě když spí, tak opravdu tvrdě, v noci ji teda nechávám, včera sosala v půl jedenáctý a pak se vzbudila až v půl třetí a následně v půl sedmý

crawler
autor
5. srp 2010

@iris to bych mohla jen závidět, když malé miminko takhle krásně spinká! To Išek valil po 2-3hodinách celý dena celou noc 😅 proto asi váží tolik kolik váží😀 😕

jinak holky Išek teď 4 dny nechce moc papkat - dávala jsem mu prsa, když už jsem tam měla zatvrdlý bulky a někdy ani po 5 hodinách bumbat nechtěl...takže jsem všehovšudy kojila třeba jen 3x za den a 1 za noc...čili mlíčka už je zase mnohem míň, ale už na to trusím, snažila jsem se celý 3 měsíce, povedlo se, kojila jsem takřka plně, ale zase to kixlo na mém pošukovi - nevím, možná budou brzy zoubky a proto nemá chuť...těžko říct, ale rozkojovat už se nebudu...stejně ted nestíhám ani domácnost a takhle by to zřejmě bylo až do 6 měsíců a třeba i dýl, prostě najednou přestane mít Išek chuť k jídlu a já jsem s mlíkem zase v prčicích čili kojení zdar 😅 Ale už jsem se s tím smířila a třeba se líp povede u druhého miminka 😀
Jinak Iška teď zatím dávám 1x v noci k prsám (jsou nalitý) a 2-3x za den, tak uvidíme, jak dlouho mi mlíčko vydrží... 🙄 😕

jakelina
5. srp 2010

@crawler i tak super, já už jsem to tady psala, že bych se na to dávno vykašlala. Tak máš můj obdiv.

crawler
autor
5. srp 2010

@jakelina děkuji, sice mě to mrzí, ale rozhodla jsem se věnovat taky něčemu jinému než jen přikládání, odsávání a dokrmování 😀 Před chvíli jsem malého dala k prsu, protože už bylo od rána dosti nalité, ale cucl párkrát a vytuhl a probudit nešel 😔 teď už ovšem v postýlce kňourá...:-/ No nedá se nic dělat s hochem 🙄

ale že vypadá spokojeně?

😀

bufina
5. srp 2010

@crawler Tak určitě se ti tam tím občasným přikládáním nějaká hladina mlíka udrží, tak bude mít aspo%n něco, i když to na úplný najezení nebude. Ale stresovat se tím fakt nemá cenu. Adámek se dost snažil, proto sem to hned nezabalila.

@jakelina Tak sem koupila tu Nestlé kašu. Už ju sice se lžičkou neměli, ale stejně sem nějakou musela pořídit. No úplně nechutně se po ní poblil, tak doufám že to byla jen náhoda, dnes mu ju dám zase 😀

jakelina
5. srp 2010

@bufina snad to není kaší 😀 😀 Já s ní taky nemám zkušenost, kupovala jsem kdysi jinou značku.

bufina
5. srp 2010

@jakelina Zatím to vypadá po dnešní kaši dobře. Asi byl včera problém v tom že vypil flašku kaše a za chvílu sem ho dala do postýlky, no a vzhledem k jeho blinkací minulosti sem ho asi měla nechat trošku dýl v sedačce. Teď mně tam sice už usnul, ale přenesu ho tak za půl hodiny až mu to pořádně sedne 🙂 Ale jinak je ta kaša dobrá, koupila sem ovocnou. Sice má na ovoce takovou zvláštní chuť. Přijde mně že chutná jak ta osmizrná, nebo kolika zrnná, už si to nepamatuju, kupovala sem ju Nikči, když byla mimino.

jakelina
5. srp 2010

@bufina já jsem to nikdy neslyšela, ale holky u nás na diskusi někde vyčetly, že kaše se má dávat jenom lžičkou, aby se nějak natrávila už v puse slinama nebo co. Já jsem teda taky dávala kaši do flašky a problém nebyl. No člověk se učí celý život. Ale tou lžičkou je pak to mimčo celé špinavé a mě tam kluci u krmení strkali ruce, zlatá flaška. 😀 😀

bufina
6. srp 2010

@jakelina No já sem mu to dávala ze začátku lžičkou, aby měl natrénovaný až zavedem mrkvičku atd. Pak jak nějak nechtěl pít nic kromě mýho mlíka, tak sem mu tu kašu začala dělat do flašky aby měl ještě tekutiny navíc a nějak už u toho zůstalo. Ale koupila sem v DM dudlík na kašu a má velkou dírku, takže aji tak je ta kaše z flašky dost hustá. No je taky fakt že ju malej dostává po koupání, to je čistej, navoněnej a aby po sobě patlal kašu..... Teď taky když mu dám do pusy lžičku, tak tam okamžitě strčí ještě ukazováček a prostředníček. Bych mu tu ruku nejradši někam přivázala 😀

crawler
autor
6. srp 2010

@bufina no já jsem se teď koukala na návod na kaši od Hippu, co mám doma vzorek a je tam taky "krmte lžičkou", tak to asi nějaký význam má, ale když už to máš @bufina ozkoušený, tak bych to nehrotila.

Včera jsem malýho přikládala 5x a spokojeně bumbal, nicméně už opět dokrm lahvičkou 😝 ale mlíčka je ještě dost - řekla bych že za den ode mě nějakých 200-300ml má.

mám dotaz - mám tu ty vzorky od Hippu (kaše, mrkvička s jablkema šťáva) - všechno je od ukončeného 4.měsíce - myslíte, že by to mohl dostat i dřív, když je 14dní přenášenej? Když k jeho věku těch 14 dní navíc připočtu, tak za necelých 14 dní 4.měsíc končíme...Jinak přenášenej je opravdu - vím, kdy jsem otěhulkovala, takže by byl býval opravdu starší...co myslíte? @bufina ty jsi to vlastně taky tak udělala, ale obráceně, že? malej je dřív, reálně mu bylo míň, ale ty už jsi dávala kašičku, nebo se pletu?

bufina
6. srp 2010

@crawler Klidně mu to dej. Přesně tak sem to taky měla. Malýmu bylo 5 měsíců, ale vlastně jakoby 3,5 a bylo to v pohodě. Jinak znám hodně mamin co dávají kašu z flašky, lžičkou jen minimum 🙂

iris
6. srp 2010

crawler, vypadá spokojeně 😉
asi jsem to s tím kojením zakřikla, sice už se i přicucne, jenže sosá teď na etapy třeba hodinu, usne mi u toho, dám ji do postýlky a začne řvát, tak ji přistavím znovu...ona má z prsa dudlík, místo zdroje mlíka ☹

crawler
autor
6. srp 2010

@iris hehe, takhle to měl Išek až do 2 měsíců, užila jsem si, tak Ti přeju,a by byla malá rozumnější - přeci jen je to holčička, tak se snad umoudří! 😉
@bufina a i když děláš do lahve, tak dáváš podle návodu nebo dáváš víc vody? já jen aby to proteklo rourkou😀se těším, jak mu bude chutnat🙂

jakelina
6. srp 2010

@bufina tak si víc maminek u nás na diskusi stěžuje, že ta kaše není nic moc.Tak alespoň máme lžičku zdarma a Nestlé se může jít zahrabat. Člověk by řekl, že je to firma s tradicí a budou to mít vymakané. Jedině dávat lžičkou, protože prý hrudkuje a zacpává dudlík.
😢

bufina
6. srp 2010

@jakelina No sem taky před chvílou psala na jiné diskuzi že dělá malinkatý hrudky a ucpává dudlík. No ale určitě je to o tom že jak tam píšou, má se dávat lžičkou, takže to už je více méně náš problém že dudlíkem neteče.

monas007
8. srp 2010

ahoj holky, tak my pořád bojujeme 🙂 a zatím se nám daří !! už se nám prso pomalu zaceluje a Marťásek pije i z toho prsu, ale zatím se v něm pořád tvoří málo mlíčka. ale ve druhém se zásoby rozšiřují 😀 jinak ho dokrmuji mlíčkem co odstříkám, když spinká v noci 12 hodin 😀 zítra jdeme k doktorce tak uvidím, ale podle naší váhy už má přes 5 kilo 😉 jinak jsme po mém propuštění z porodnice odjeli na dovolenou na Sázavu, proto se hlásím až teď !

bufina
8. srp 2010

@monas007 Ahoj, tak to je fajn že už seš v pořádku. Šak ono se tam to mlíčko zase za chvílu doplní 🙂 Hlavně že ti to nezkazilo kojení, to by byla škoda.

jakelina
8. srp 2010

@monas007 jejda, tak už jsi tu. Já už jsem měla strach, abys zase neležela v nemocnici, když jsi se dlouho neozývala.

jakelina
8. srp 2010

@bufina vždycky se chci zeptat??? Máš obě děti narozené před termínem, byla to náhoda???

bufina
8. srp 2010

@jakelina Nebyla, mám vrozenou vadu dělohy, místo jedné velké mám dvě menší, no stává se to a co sem četla tady na koníkovi tak aji docela často. Doktor mě strašil když to zjistili že s dětma bych mohla mít problémy. Nakonec nebyly, jen se narodili dřív. Možná kdyby se Adámek uhnízdil v té kde byla předtím Nikolka, tak by už byla víc "vytahaná" tak se mohl třeba narodit normálně. Ale hlavně že to nebylo nic dramatickýho a byly oba zdraví.

jakelina
8. srp 2010

@bufina tak já se přiznám, že to slyším poprvé. Tak to je moc fajn, že jsou oba i ty vpořádku.

bufina
8. srp 2010

@jakelina No příroda občas dělá divný věci. Proto sem ani nepočítala s tím, že když si jednou nedám bacha, tak hned otěhotním... No a mám Adámka 😀

jakelina
8. srp 2010

@bufina to je krásný chlapeček a určitě ho milujete, ikdyž vás trochu překvapil 😀 😀