Problémy s přisátím a málo pije. Poraďte

crawler
17. kvě 2010

Ahoj, nenašla jsem toto téma a chtěla bych se zeptat zkušených maminek na rady.
Náš malý se někdy přisává i 30 minut - díky tomu ze mě tahal krev už v porodnici a měla jsem krvavé stroupky na bradavkách - kojení se stalo utrpením, protože bylo bolestivé a včetně přisátí trvalo 90 minut i víc a malý stejně nepřibral ani gram - čili musel za tu dobu vypít hrozně málo. Lékařka a laktační sestra mi řekly, že si musím nechat zahojit prsa, odsávat mlíčko a když nebude stačit (60-80ml - začínáme 3.týden života) tak namíchat s umělou výživou, budit ho atd. Prsa už se mi zahojily, ale za ty 4 dny pouhého odsávání mám pocit, že se mi mlíka tvoří míň a míň ☹ Máte stejné zkušenosti? Podařilo se vám rozkojit a naučily jste se přisávat? Díky za rady a tipy - strašně moc bych chtěla kojit a mrzí mě, že to nějak nejde...:-/

bufina
28. srp 2010

@jakelina Tak to má dobrý 🙂 U nás tak tvrdě spí Nikolka že ho neslyší, i když dneska se vzbudil o půl sedmé, tak sem s ním radši šla dolů do obýváku, aby je nebudil. Zrovna teď se snaží zkoušet o něco jako je lezení. Odráží se nohama, ale nepoužívá ruce, takže čumákem drhne o zem. Naštěstí dost slintá, tak mu to klouže 😀 Ještě tu techniku musí vypilovat .

jakelina
28. srp 2010

@bufina bobek malý, musí být roztomilý. Já jsem dnes objednávala Elískovi kombinézku a něco na zimu, už se to blíží, ať pak není všechno přebrané. To zase bude pálka ☹ Ten začátek školy je nejhorší, pořád nějaké výdaje. Starší kluci jsou oba na Gymplu, tak tam už si platí i nějaké učebnice a to je pořád něco. Ale zvládnout se to musí. 😀

crawler
autor
28. srp 2010

@jakelina ách můj manža je to stejný....a mě to tááák vytáčí, páč bych aspon v noci z pátka na sobotu chtěla vystřídat a nejde to - to by malej asi umřel hlady:-/ ....a já někdy padám na hubu, páč má malej někidy dny, kdy k němu vstávám 10x a jsem fakt vyřízená a to mám být pak svěží na vaření, ukllízení a hlavně učení do školy 😝 ...ty chlapi se fakt uměli narodit 🙄 😠

jinak já už víc jak týden kaši nedávám, páč malý pil málo mlíka, takže žádný příkrm evidentně nepotřebuje. a když na noc kaši dostal, tak stejně nespal celou noc a ani o nic dýl - je sice fakt, že jsem mu nedělala kaši hustou, tak jak by měla mít - dá se říct, že to bylo spíš jen o fous hustčí mlíčko, ale stejně jsem doufala, že vydrží spát dýl a ono prd...

ale jak píše @bufina - to noční vstávání je spíš o zvyku a já ze zkušenosti své mamky říkám pozor na čaj v noci - mamka si takhle naučila moji ségru v noci na čaj - myslela si, že když mimi brečí, tak že má hlad nebo žízeň a jelikož byla buclatá, tak ji dávala radši čaj místo sunaru a ségra se na to tak naučila, že ještě jako prvňáček v noci kvílela "pít...pít..." a mamka ještě musela k tak velkýmu děcku vstávat a nosit jí čaje...takže obecně na tohle pozor...:-/ ale jak si teda poradit se řvoucím dítětem to nevím... 😖 já si myslím, že už ani Išek by nemusel chtít 2x za noc pít mlíčko....už ho zvykám jen na jedno krmení - to kolem 4-5.hodiny k němu vstanu hned jak začně kňourat a zkusím mu vrazit dudlík a chvilku ho hladit - někdy to zabere, ale někdy taky ne 😝 ...

crawler
autor
28. srp 2010

@jakelina jsem se chtěla zeptat, jak to zvládáte po finanční stránce? manža má nějaký nadprůměrný plat? já jen ze zvědavosti, páč s manžou chceme taky víc dětí, tak na co se můžu připravit 😀 každopádně je rozdíl, když jsou kluci a holky - ségry mají obě 2 kluky a to období, kdy jim je 10-16 je prý šílený, co požerou masa a rohlíků a vlastně všeho 😀DD

jakelina
28. srp 2010

@crawler klidně se zeptej, já myslím, že manžel má plat úplně normální, ale prostě nejsme rozežraní a nemusíme mít všechno. Já jsem dělala prakticky pořád na částečný úvazek za minimální plat, takže asi 5 000,- hrubého. Ale už asi 10 let pomáhám manželovi s vedením účetnictví pro několik firem, nebo třeba dvěma firmám každý den vystavuju faktury. Takže většinou v noci na úkor spánku. ☹
Máme malou zahradu, takže si vypěstujeme nějaké brambory, zeleninu, pár jablek, švestky atd. a často máme k obědu těstoviny s kečupem. 😀 😀 Nejezdíme k moři každý rok a kluci chodí každé léto na brigádu už od 14-15 let. Jakub skončil minulý týden ve čtvrtek a tak vlastně dělal skoro celé prázdniny, kromě prvních dvou týdnů v červenci. David skončil o týden dřív a jel na týden s klukama na Slovensko. Tak asi tak to u nás chodí.

jakelina
28. srp 2010

Jo a žerou teda hodně, to řeším pekárnou na chleba a k tomu pořád nějaké pomazánky a marmeládu atd..Salám by jedli furt, ale moc ho nekupuju.

bufina
28. srp 2010

@jakelina Roztomilej je jenom chvílu, pak ho začne štvát že mu to přemísťování zatím nejde a začne řvát.

@crawler Nepsala náhodou někdy Jakelina že taky ještě z domu pracuje? Na čaj malýho určitě naučit nechcu, Ale už sem nevěděla jak ho uspat, dneska byla třeba v noci pohoda, tak nám tam byl k ničemu. Nikolka se hodně naučila na pití v noci a budila se. Tak 14 dní zpátky sem jí řekla, že s pitím v noci je konec, čaj už nedostala a bylo to. Dvě noci byla trošku ukňouraná, ale zvykla si a teď spí celou noc. Sice nás nebudila, protože si flašku vždycky podala sama, ale už ju chcu odnaučit od plíny v noci, přece jen má za měsíc 3 roky.

jakelina
11. zář 2010

Holky co nového???? Dětičky poslouchají??? My jsme už ochutnali křupky, moc nám chutnají, ale binec je z toho nehorázný, všechno pak lepí a malého můžu rovnou převléct. Jsou to ty kukuřičné bezlepkové.

ija1
11. zář 2010

Ahojky, tak jak je? My nakonec po tour po nemocnici a vselijakych testech na ktere nas zastupujici doktorka poslala zjistili ze ji nesedi mlicko, jinak je v poradku, tak jsme dali Bebu 1HA a papa jak nevazana, 1100 ml da tak jednou za 3 dny, a jinak tak denne pres ticku..............v pondeli zacneme krmit mrkvickou, dneska jsou ji 4 mesice..........a zitra uz mame program, chceme na to klid.... my nocni krmeni nastesti nemusime resit, zatim, Alenka uz dva mesice spi celou noc......takze docela pohoda.........rano krmime v sest.....naposledy v deset......

bufina
12. zář 2010

@jakelina Ahoj, ten má hezký kukadla 🙂 U nás taky frčí křupky a jestli si myslíš že dělají bordel, tak to počkej až mu dáš rohlík 😀 To můžu všechno hodit do pračky a malýho do vany. A co jinak nového? Malej se budí asi 100x za noc, dásně má pořád nateklý, ale zuby pořád nikde...

bufina
12. zář 2010

@ija1 Tak snad bude mrkvička chutnat. Nám říkali jak napoprvé sní tak 3-4 lžičky a zbytek dokojit a místo toho sežral půlku skleničky, takže na kojení už neměl v bříšku místo 🙂

jakelina
12. zář 2010

@bufina ty brďo, já jsem myslela, že už máte čtyři zuby. 😉 Náš malý se teď budí kolem 2-4 a pak až ráno. Přes den je teda někdy pěkně protivný, pořád se točí ze zad na břicho a opačně mu to nejde, tak se snaží různě popolézat a najdu ho zaparkovaného někde pod nábytkem. Leze jenom dozadu a pak se rozčiluje, že to nejde dál.
Byli jsme poprvé v plavání, tam to prořval a jenom mi visel na rukách a nechtěl nic opakovat po té instruktorce a večer pak měl teplotu. Tak nevím jestli na něj něco lezlo, nebo tu teplotu měl z toho plavání. Byla mu tam asi zima, jektal těma dásničkama a přestal až když jsem ho oblekla.

bufina
12. zář 2010

@jakelina Tak to mu asi byla zima. Je šikulka že už začíná lézt, asi bude ve všem hodně rychlej, když už ve třech měsících stál 😀 Malej se taky pokouší lozit, ale zatím celkem nic moc. Ale tak nějak se doválí kam chce. Jeden den sem zapla ráno topení, dostal se až k němu a spálil si ručičku o trubku, co vede do zdi. Malíček a ještě jeden prst. Měl tam velkej puchýř, ale už se mu to hojí, už tam má jen velkej stroupek. Na bříško se otáčí už dlouho, to je v pohodě, ale dřív to uměl obráceně. Nechtěl moc pást koníky, tak se pro jistotu naučil hned převracet zpátky, když sem ho položila na břicho. S těma zubama je to děsný, sem myslela že vylezou, když doktorka řekla že ty dásně má už pořádně nateklý... Do toho natekly aji spodní a pořád nic.... ☹

jakelina
21. zář 2010

Ahojky, máme po půlroční prohlídce. 7900g a 70 cm 😀 chutná nám kašička, polévky moc ne a přesnídávky začínáme zkoušet a už jsme měli i banán. 😀 Zuby nic a co Adámek
@bufina ?????????

crawler
autor
21. zář 2010

@jakelina teda to jste hubeňouři😀 teda spíš my jsme tlusťoši - páč náš měl 7,4kg přesně ve 4měsících, takže myslím, že v 5m překonáme hranici 8kg a na délku nic moc 😝 😀 ...Papáme mrkev, špenát s bramborem. Kaše nedávám - jen ted jsem objevila kouzlo Mlíčka s kaší od Nestlé (rýžové) - je to super na cesty - jen odstřihnu roh, naleju do lahve a bumbáme🙂 A nemusím sebou tahat termosku, prášek s odměrkou atd🙂

a co ty Buf??? jak se vám vede?🙂

jakelina
21. zář 2010

@crawler paní doktorka nás pochválila, skoro 8 kilo v půl roce je prý super 😀 😀

crawler
autor
21. zář 2010

@jakelina šmankote - nás taky chválej 😀

bufina
21. zář 2010

@jakelina
@crawler Ahojte, my jsme v pohodě, zuby pořád žádný. Teď se chystáme za týden k doktorce, tak su zvědavá kolik měří a váží, ale přijde mně že je docela hubeňour. Třeba dostane i první očkování. To mlíčko s kaší je super, taky jsem ho malé hodně dávala když jsme někam jeli, nebo na delší dobu do města. Sem koukala že už je aji čokoládový, meruňkový.... Malej to teda nepotřebuje, nebo mu to spíš na cestách ani nechcu dávat, protože by toho stejně půlku vyblil....

bufina
21. zář 2010

@crawler A co domeček?

jakelina
21. zář 2010

Holky my jsme byli dnes poprvé co je malý na světě v divadle a hlídali kluci. Malý jim usnul i bez kojení, tak super, jenom nechtěl jíst kaši, snědl jenom půlku a tak se asi za chvilku vzbudí hlady.

bufina
22. zář 2010

@jakelina To je potřeba občas někam zajít. My jsme byli v srpnu jeden večer v kině na Kajínkovi, hlídala švagrová a bylo to supr bez dětí 🙂

jakelina
22. zář 2010

@bufina to jsem si taky včera říkala, že jsem půl roku seděla každý večer doma. Tak to bylo fajn. 😉

jakelina
28. říj 2010

Holky jak válčíte?? Co dětičky, jak rostou a papají?? Eliášek má první zoubek a celkem bez trápení. Spinká už někdy celou noc, tak to s ním je pořád lepší.

bufina
29. říj 2010

@jakelina Ahoj 🙂 To je šikula že tak hezky spinká. Adámek má dvazoubky, jeden nahoře a jeden dole, ale dr. říkala že se mu klubou už další dva. Na 10ti měsíční prohlídce měl 77cm a 9200g. Spaní u nás bylo super asi tak do sedmi měsíců, pak se začal často budit a druhej zoubek ho asi hodně pozlobil, to se třeba budil i po hodině. Teď už asi týden spiná hezky, vzbudí se max. 2x a to ještě tak, že se jen zavrtí, cucne si mlíčka a hned zase spí.Snad mu to vydrží. Měl dlouho období že vstával kolem 5.30 a teď taky už pár dnů spinká aspoň o hodinu dýl. A už Eliášek leze nebo sedí? Adámek se snaží lézt, ale zatím mu to jde líp dozadu 🙂

iris
29. říj 2010

Ahoj holky..tak my už jsme z větší části na UM.Emča málo přibírala...ne, že by se neuměla už přicucnout, ale prostě jí asi nestačilo mlíko...pokud se mi povede odstříkat, odstříkám, když cítím, že jsou prsa nalitá, nakojím, ale jinak dávám sunar a pak i Emča líp spí.Prostě se nedá nic dělat.
@bufina Adámek je cvalda 😉 My měli teď v pondělí 4160g

jakelina
29. říj 2010

@bufina Eliáš se plazí jenom dozadu a dopředu se jenom tak pohupuje na čtyřech a trochu se posune, pak si lehne a zase popoleze dozadu. Tak je věčně šprajcnutý někde pod nějakým nábytkem a řve než ho někdo vytáhne.
Jinak chodíme plavat, to se mu líbí a sedí už skoro 6 týdnů krásně sám. Adámek je cvalík, máš co nosit. Eliáš už taky hezky jí, docela už i přestal blinkat. Je to mnohem lepší. 😉

@iris nic si z toho nedělej, když je spokojená tak je to fajn. 😉

Nějaké fotečky jak rosteme. 😉

bufina
29. říj 2010

@jakelina Je to šikula, Adámek je už taky hezky na kolínkách a vypadá to že si chce sednout zboku, tak uvidíme. Nikolka byla taky ve všem pomalejší, tak zatím není kam spěchat. Taky se různě stěhuje po pokoju, zaleze někam mezi nábytek a je zle 😀 Adámkovi se to blinkání už taky spravilo, ale ještě pořád trochu blindí.

jakelina
25. únor 2011

Holky jak se máte??? Co nového???

crawler
autor
25. únor 2011

@jakelina juhůůů🙂 u nás je nové to, že jsem odstátnicovala 😝 vš mě nejvíc dusila - byly to stresy a já na koníka nemohla chodit...jinak Išek roste jako z vody - zanedlouho jdeme na ko v 10m a hádám, že bude mít přes 10kg...🙂

crawler
autor
25. únor 2011

jinak, tohle téma bylo založeno kvůli Iškovi, tak abych zachovala aspoň okrajově jeho téma, tak stále papáme mlíčko z lahve, ale už si sám říká na co má chut - třeba dneska mi hodně temperamentně vyrazil několikrát lžičku s jogurtem z ruky a pusu otevřel až na housku s máslem 😀 a takhle je to pořád - často se naporpvé netrefím, na co má malý pán chuť 🙂