Problémy s přisátím a málo pije. Poraďte

crawler
17. kvě 2010

Ahoj, nenašla jsem toto téma a chtěla bych se zeptat zkušených maminek na rady.
Náš malý se někdy přisává i 30 minut - díky tomu ze mě tahal krev už v porodnici a měla jsem krvavé stroupky na bradavkách - kojení se stalo utrpením, protože bylo bolestivé a včetně přisátí trvalo 90 minut i víc a malý stejně nepřibral ani gram - čili musel za tu dobu vypít hrozně málo. Lékařka a laktační sestra mi řekly, že si musím nechat zahojit prsa, odsávat mlíčko a když nebude stačit (60-80ml - začínáme 3.týden života) tak namíchat s umělou výživou, budit ho atd. Prsa už se mi zahojily, ale za ty 4 dny pouhého odsávání mám pocit, že se mi mlíka tvoří míň a míň ☹ Máte stejné zkušenosti? Podařilo se vám rozkojit a naučily jste se přisávat? Díky za rady a tipy - strašně moc bych chtěla kojit a mrzí mě, že to nějak nejde...:-/

bufina
16. čer 2010

@crawler Šak uvidíš jak vám to půjde dál, ale přijde mně to hrozně podobný jak jsem to měla já s Adámkem. Kolikrát sem si říkala že už na to dlabu, tak sem mu dávala jenom z flašky, další den sem si to zase rozmyslela a zkoušela kojit... Říká se, že nejlepší na tvorbu mlíka je noční kojení, ale to se mně nikdy nechtělo a když sem si do ložnice vzala odsávačku, že aspoň jednou za noc mlíko odsaju, tak sem se na to stejně vybodla a radši chrápala. Teď malej v noci vůbec nevstává a mlíka je taky dost. Po třetím měsícu začal najednou spávat celou noc a jen tak jednou týdně se vzbudí i v noci, ale taky třeba jen jednou.

jakelina
16. čer 2010

@bufina tak to máš miláčka, náš se budí v noci i dvakrát. ☹ A čím víc se v noci budí, tím víc mám ráno mléka. Asi na tom něco bude.
Ale určitě je nejdůležitější to noční kojení u malinkých miminek, jak jsou děti větší, tak je to už asi jedno.

bufina
16. čer 2010

@jakelina Asi jo, když se malej v noci vzbudí, tak produkce mléka taky hodně stoupá 😀 Su ráda že se vyspím ,ale když se vzbudí, tak mu strčím kozu a spím, na další jídlo ho přehodím na druhou stranu a spím zase, takže i tak je to pohoda 😀

jakelina
16. čer 2010

@bufina Já to dělám stejně, žádné brkání a odnášení do postýlky. Jsem ráda, že si ho přehodím na druhou stranu a odsunu manžela do bezpečné vzdálenosti 😀

bufina
16. čer 2010

@jakelina U nás je taky hodně zvláštní že jak sem psala že tolik blije, tak v noci nic. To se nají, leží nebrkne a vůbec se nepoblije.

jakelina
16. čer 2010

fotky našeho modroočka 😀 😀

crawler
autor
17. čer 2010

Pěkné ráno🙂
@jakelina nádhernýho miláčka máš🙂

Holky, tak dneska jsem krapet grogy - mám naspáno cca 4,5hodiny. Malý se budil po 3 hodinách - pokaždé jsem ho dala k oboum prsům a pak dokrmila z lahve - u každýho prsa vydržel tak 3 minuty - víc tam toho nebylo. Mám je úplně vyždímaný... 😕 Teď ráno jsem ho tam měla dobu, ležela jsem s ním, ale už nic neteklo, ale on si pocucával, tak jsem si říkala, že i tak stimuluje a nechala jsem ho. Pak vypil 100ml z lahve a teď chrupe🙂
Je to náročný, ale kdyby se mi tímto způsobem podařilo rozkojit, tak proč ne?😀 (zívající a smrtelně unavený smajlík tady není..) 😝

bbberta
17. čer 2010

jakelina: malej je bozi!! krasny ociska...a pak ze nas je baculatej... 😉

to nocni kojeni teda mate pohodovy..ja poctive vstavam, beru z postylky, kojim vsede, pak kratce odrihnout, prebalit, polozit do postylky..a obcas tedy taky vazeni...dnes v noci trhl rekord- 115ml...u jinych je to slaby prumer, u nas maximum - a to bylo po 6,5h!! pak po 4,5h 110ml...oboji rychlovka - co hlt, to polknuti...dneska spal poprve jen s 1buzenim, takze parada!!asi ho budu muset nechavat bez jidla casteji... 😀

crawler
autor
17. čer 2010

@bbberta gratuluju, že vám to tak skvěle jde - my jsme žabaři :-/ 😀

jakelina
17. čer 2010

@crawler neber si to tak, hlavu vzhůru, bude líp.
😀 😀 Udělat něco těžkého trvá dlouho a udělat něco nemožného trvá jenom o něco dýl 😀 😀

bufina
17. čer 2010

@jakelina Malej je super, pořádnej kus chlapa 😀
My jsme měli dneska super noc. Malej usnul večer už o šesti a vzbudil se kolem půlnoci. Tak sem si ho vzala do postele, nakrmila ho, do toho přišel manžel z práce a začal si s malým povídat. Ten byl samozřejmě vyřehtanej že vidí taťku, chlámal se na celej pokoj a že by se mu chtělo spát, to už ani náhodou. Jenže taťka samozřejmě že už jde spát, tak se ke mně otočil prdelí, nechal mně tam totálně vzbuzený dítě a dělejte si co chcete. Bych mu nejradši flákla. Takže on si spokojeně spal a mně se podařilo malýho uspat asi až za hodinu.

crawler
autor
17. čer 2010

@bufina tos mě pobavila - přesně něco takovýho by byl schopnej udělat i můj manža - holt chlapi jsou někdy na ťafku 😀
@jakelina pěknej citátek - doufám, že na něm něco je, páč kojit Iška se zdá být opravdu něco nemožného😀

je u vás holky taky tak pěkně?🙂

jakelina
17. čer 2010

@crawler já se vždycky rozesměju, když si vzpomenu, jak jsi tady jednou psala, že takového pošuka máš jenom ty.
Tak když malý zlobí, tak mu důvěrně říkám pošuku. 😀

bufina
17. čer 2010

@crawler Ale fakt mě to naštvalo, si pak spokojeně usne a já ať si dělám co chcu. A ráno se mě ještě zeptal jak sem se vyspala 😠

jakelina
17. čer 2010

@bufina to je na pěst, že jo ☹

bufina
17. čer 2010

@jakelina Přesně tak 😀 Ale v pondělí jsem si byla něco vyřídit ve městě, nechala jsem děti manželovi doma a malej se tak pokadil že to měl až na zádech a v teplákách, tak musel přebalovat. Sem říkala že spravedlnost přece jen existuje 😀

jakelina
17. čer 2010

@bufina to máš pravdu a zvládl to manžel???? 😀

bufina
17. čer 2010

@jakelina Zvládnul, nic jinýho mu nezbylo, ale jak jsem došla, tak pěkně nadával 😀

crawler
autor
17. čer 2010

tak pořád přikládám...malej polkne tak 10x a pak už se zlobí, že tam nic není...tak jsem zvědavá, zda to bude zítra lepší...? 😒

jakelina
17. čer 2010

@crawler zítra polkne 15x a za týden už to ani nebudeš počítat. 😀

ajanna
18. čer 2010

ahojky, chtela jsme ti poslat moji zkusenost. I jako ty jsem chtela kojit o jine moznosti jsem neuvazovala a nikdo na predporodnich kurzech nerikal ze to muze problem...ale kazde mimi a porod a mami jsou jine. Ja jsme poporodu ztratila hodne krve a vlivem toho mi nastoupila tvorba mlika pozdeji...po propusteni z nemocnice jsme zkouseli jak sileni, ruzne polohy vsechny triky od odborniku a zkusenych matek a po celodenim urputnem snazenim nase mala byla akorat tak dehydrovana bez mokrych ci spinavych plinek..zkoncili jsme zpet v nemocnici...zacali prikrmy se strikackou, specialnim hrneckem, odstrikavali, prikladali zpet., pila jsme spec caje..vse po dobu 4 mesicu.Mala s toho byla uplne frustrovana, nespokojena, spala malo pres den i noc me to na klidu taky nepridalo a byla jsme stoho odstikavani, stikajdy, kojeni vycerpana..kdo to nezazil nepochopi...Pak jsme mluvikla s jednou porodni assitentkou a ta mi rekla ze umela vyziva neni to nejhorsi jak vsichni rikaji a pokud to nejde tak je super ze neco takoveho existuje.. A ze vseho nejvice je dulezite ze mimi dostane do sebe nejake kalorie a bude prospivat. a pokud ma dostat alergie a ekzem tak je stejne dostane i kdyz budes kojit treba deste let.Takze jsme zkoncili na umelem mliku a mala zacala byt o moc spokojenesi a po case spala lip.Dulezite je ze mimi dostane to tve prvni mliko kde je spousta dulezitych latek.
Vim moc dobre jake to je a citila ze je to moje vina ze jsme neco udelala nebo neudelala.Ale je to blbost...A lidi o techto zkusenostech neradi mluvi ale ja myslim ze clovek by mel vedet o i o techto pripadech zase tak neobvykle to neni. Kazdopadne at uz to tve kojeni dopadne jakoliv ( drzim palce) tak ver pokud budes spokojena ty i mimi bude.Oni to s tebe vyciti.hodne stesti. 😉

bufina
18. čer 2010

@ajanna Úplně s tebou souhlasím, hlavně být spokojení..... Nevím jak jsi to tady četla pozpátku, ale první dítě jsem nekojila vůbec, druhý po čase v pohodě jo. Ale nějak mně mezi nima žádnej rozdíl nepřijde. Matka se asi trápí že nemůže kojit, ale dítěti je to úplně šumák co dostane za mlíko, hlavně že je najezený 😀

Jinak dneska má melej nějakou průďu.... U prsu hulákal, tak jsem to nevydržela a udělala mu slabou kaši. Jak byl čas dalšího jídla, tak u prsu zase vztekání a řev. To sem se už na něho teda vybodla, s tím že bude buď koza, nebo nic.... Aji když pěkně tahá, tak taky poznává že z flašky je to jednodužší. Nakonec se teda uráčil přisát a po pěti minutách usnul, tak su zvědavá co bude až se vzbudí.

jakelina
18. čer 2010

@bufina to bude ten 6 měsíční spurt, náš malý to teď dělá ve 3 měsících. Vydrž, ono to přejde. Já chodím na diskusi, kde máme všechny zhruba stejně staré děti. Takhle zlobili v 6 týdnech a teď kolem toho 3 měsíce to dělají ty kojené skoro všem. Je to na prášky, jak se tak prohýbají do luku a kroutí a přitom mají hlad a nechtějí pít. 😢

bufina
18. čer 2010

@jakelina Asi mu už začnu dávat nějaký příkrmy, nebo nevím. Sice je mu jekoby 4,5 měs., ale mám pocit že už mu to mlíko dlouho stačit nebude, je to kus chlapa. Teď se vzbudil, pěkně najedl a prudí. Vůbec nevydrží být chvilku sám, spí zase max 30 minut. Tak su pořád s ním, malá se zatím baví sama, ale podle toho to tu vypadá jak po výbuchu. Zase super den.

jakelina
18. čer 2010

@bufina já bych mu už taky dala něco malého, kousek banánu, nebo přesnídávku.
Náš malý měl svůj den včera, k nám přijít sociálka, tak mi asi vemou děti. Byl tu bordel jak v tanku a já jsem ho jenom nosila a nebo krmila. Spát ani náhodou. Dnes je lepší. Teď už spí přes dvě hodiny. 😀

bufina
18. čer 2010

@jakelina Tak s tou sociálkou je to přesný 😀 Malá ještě chvilku před obědem měla na sobě pižamko.

jakelina
18. čer 2010

@bufina To bys jim pak musela namluvit, že na odpolední spaní převlékáš do pyžama. 😀

bufina
18. čer 2010

@jakelina Asi jedině tak. Jak jsem před hodinou psala že je malej vzhůru a prudí, tak se trochu najedl a už zase spí. Asi bude hoďku vzhůru a 20 minut spát, nebo nevím. A to bych měla vyžehlit tři hromady oblečení, asi zase večer ☹

jakelina
18. čer 2010

@bufina já ani nemluvím o žehlení. Prkno už se stalo nedílnou součástí bytu a už ho ani neskládám, protože pro šest lidí, to je prádla fakt dost. ☹

bufina
20. čer 2010

Tak sem dnes dala malýmu trochu banánu a pěkně to do něho padalo, byl by schopnej ho snízt celej 😀 Tak zítra dostane na oběd mrkvičku 🙂