Problémy s přisátím a málo pije. Poraďte

crawler
17. kvě 2010

Ahoj, nenašla jsem toto téma a chtěla bych se zeptat zkušených maminek na rady.
Náš malý se někdy přisává i 30 minut - díky tomu ze mě tahal krev už v porodnici a měla jsem krvavé stroupky na bradavkách - kojení se stalo utrpením, protože bylo bolestivé a včetně přisátí trvalo 90 minut i víc a malý stejně nepřibral ani gram - čili musel za tu dobu vypít hrozně málo. Lékařka a laktační sestra mi řekly, že si musím nechat zahojit prsa, odsávat mlíčko a když nebude stačit (60-80ml - začínáme 3.týden života) tak namíchat s umělou výživou, budit ho atd. Prsa už se mi zahojily, ale za ty 4 dny pouhého odsávání mám pocit, že se mi mlíka tvoří míň a míň ☹ Máte stejné zkušenosti? Podařilo se vám rozkojit a naučily jste se přisávat? Díky za rady a tipy - strašně moc bych chtěla kojit a mrzí mě, že to nějak nejde...:-/

bbberta
2. črc 2010

holky, jednou za 3-5dnu????!!!!!!! se nekdo ma, my porad 3-5x denne 😀

bbberta
2. črc 2010

@crawler super ze to nezvladas a stale bojujes! drzim palce, at vydrzis co nejdele! 😉 a pribira tedy dost, klucina!!

crawler
autor
2. črc 2010

@bbberta hihi - víš cos napsala? " super, že to nezvládáš" 😀 no i tak se to dá říct, ale nevzdávám to taky🙂

holky? Išek má teď už 3 dny strašně řidkou stoličku - je to jako když do plíny vykydnu plnotučnou hořčici 😀 je to tím, že ode mě má víc mlíčka??? dřív měl totiž bobí spíš světle žlutý a tuhý...

jakelina
2. črc 2010

@crawler náš malý má řídkou stolici pořád, tak nevím 🙂

j.cien
2. črc 2010

@crawler Mia ma uplne vodovou stolici---jen oranzova voda,zadne kousky...pry je to OK,tak to neresim..akorat to protece kolem plinek a tak ji i 3x denne prevlikam 😀
A Tea kaka jen jednou za 2-3dny a ma takove klasicke "michane vajicka" 😵

jakelina
2. črc 2010

@j.cien a holčičky jsou jednovaječné dvojčátka???Je to zvláštní, že pijou stejné mlíčko a každá to má jinak 😀

bbberta
2. črc 2010

@crawler jeeee promin 😀 byla jsem mimo z toho vedra a rvouciho synka, ktery nechce prso 😠

jakelina
2. črc 2010

@bbberta jakto, že nechce bumbat???

bbberta
2. črc 2010

jakelina: co ja vim, asi mu ho cpu moc casto 😀 chlapecek holt pije mene..jsem myslela, jak v tomto pocasi bude mit vetsi zizu,ale nenecha si vnutit ani mililitr navic 😉 ja bych mu nic nenutila, pribira dobre,ale bojim se zatvrdlin, prsa se mi porad nalivaji a odsavat se mi nechce..

inglesina
2. črc 2010

Ahoj holky, poradí mi někdo, jak zpacifikovat miminko, aby mi při přikládání vydržela trošku v klidu? Strašně sebou šije a hází, strká si do pusinky ruce, kope mě nožičkama a já ji neudržím. Prostě se nepřisaje a nepřisaje. Přečetla jsem všechno možný, vím, jak technicky na to, zkoušíme všechny možný polohy, ale nedaří se nám to. Včera večer se na chvilku přisála, takže vím, že to půjde, ale od té deby zase nic. V nemocnici mi řekli, že mám malé bradavky a dali mi hned klobouček, ale přitom ten první den se přisála v pohodě, jenže pak se mi nalily prsa a pak už to nešlo. Krmila jsem ji dva týdny ze stříkačky, protože byla moc slaboučká, teď už naštěstí pije přes klobouček, ale bez něj ani ň. Poradíte někdo? Díky moc.

jakelina
2. črc 2010

@inglesina někdy pomůže zavinout do zavinky a trochu jakoby znemožnit pohyb, ale v tom horku, nevím nevím.

j.cien
3. črc 2010

@jakelina nn,jsou dvojvejecne...a opravdu je to tak-stejne mlicko pijou a presto maji jinou stolici a jinak pribiraji...holt je kazde ditko jine a nejde srovnavat ani dvojcata,natoz mezi detma navzajem 😉
@inglesina pokud mas kratke bradavky,tak se prso mimcu spatne uchopuje a navic nelite prso ma tu bradavku jakoby jeste kratsi...mam to stejne,jedne moji holcicce to nevadi a prisaje se i tak...ale druha to nezvlada a musi pit pred ten kloboucek a nebo se dporucuje jeste pred kojenim trochu odstrikat,at ta bradavka vic vyleze 😉

crawler
autor
3. črc 2010

@inglesina podle mě to bradavkama není - já měla stejný problém - bradavky naprosto ok, jednou se přisál a pak 10x ne, vztekal se, kopal, házel sebou, vrtěl hlavou a do pusy si cpal obě pěsti...říkám ti jen vydrž to, překonej to, nevzdávej to,...u nás tenhle odpor trval asi 3 týdny (taky jsem krmila jen přes stříkačku a teď už z lahve - mám málo mlíka tak proto) a najednou jako když utne - nejsou potřeba kloboučky, prostě nic a malý se po prsu sápe😉

@bbberta Išek v tomhle vedru jí taky o hodně míň - myslela jsem, že bude mít žížu, ale např. včera vypil 80ml v 9,00 a dalších 80ml až ve 14,00 - ovšem tu dobu mezi tím nespal a jen byl protivný a nevrlý z toho horkla..:-/

inglesina
3. črc 2010

Crawler, díky za povzbuzení. Je to přesně, jak říkáš. Cpe si tam obě ruce a vrtí hlavou. Budu to zkoušet dál, však je ještě malá (má jen 3 týdny), tak to ještě určitě zvládnem. Doufám, že se to časem zlomí, jak říkáš. Uvídíme. Díky.

andelka
3. črc 2010

@inglesina jak píše jakelina zavinout, tak to by mohlo pomoct, když sebou mele - v zavince je horko, ale můžeš ji zavinout do plínky na trojůhelník. Já mojeho tak balím v noci, jinak šermuje rukama a budí se tím. A vydrž, bude to lepší. 🙂

inglesina
3. črc 2010

@andelka Díky, zkusím to. V nemocnici ji taky takhle ze začátku balili, jinak se nechytla. Vím, že to chce jen čas a trpělivost, ale je to náročný. Díky!

bufina
4. črc 2010

@crawler Nám se to tak začalo projovovat když vypil víc mlíka ode mě. Na Nutrilonu s MM ju měl hustší, ale pak postupně jak nutráč ubýval, tak to měl víc tekutý.

bbberta
4. črc 2010

crawler: teeda, to pije isek jeste mene nez ten muj dareba 😉 ale to je tim, ze ja bych ho 5 hodin bez jidla pres den nenechala, neb bych hned plasila, ze chudak zchudne 😀 a jsem zvedava, jestli nekdy zacne min kadit - je to neprakticke hlavne v terenu, ono umyvadlo neni vsude 😖

crawler
autor
4. črc 2010

@bufina júúú-kéž by to byl ten důvod i u nás😀taky kaká častěji - do teď to bylo jednou denně a tuhý a teď i 3x a tekutý...tak třebas to je fakt tím, že mlíčka ode mě přibývá😀

@bbberta no, dneska to dohání - jí každé dvě hodiny 100ml 😅 ...Jinak já už neplaším neb jak jsem měla tu blbou savičku NUK, tak za den snědl tak 200ml, trvalo to 5 dní než jsem na to přišla, stolici měl zelenou a stejně za 14 dní ( v tom bylo těchle 5 hladovejch) přibral 750g...😉

bufina
5. črc 2010

@crawler Malej, když sem ho dokrmovala Nutrilonem, tak to míval tak střídavě, jednou tuhý, pak zase vyplknul tekutý a tak pořád dokola, ale myslím že jen po UM by to moc tekutý nebylo. Na kojení je "nejhorší" že nepoznáš kolik toho malej vypije. V jiné diskuzi o UM holky řeší, co dělat když prcek překročí denní množství vypitýho mlíka, než co je uvedený na krabici. Kojením aja kdyby vypil třeba 4 litry, tak to nepoznáš 😀

bbberta
5. črc 2010

bufina: teoreticky bys to poznala, kdybys ho pokazde vazila 😀 ale takovych horlivek snad moc neni 😀 😀 a navic zadna max.davka MM neni,ne? 😀 ja bych byla docela rada, kdyby se malej preziral, kor kdyz vim, ze obezita z MM nevadi a zmizi...i kdyz i tak casto slychame, ze ma velke zgrane a ze je tlustej - a ja jsem asi slepa, neb mne prijde normalni 😲

crawler: to jsou zvraty 🙂 holt chlapecek uz vi, co chce - a kdy a kolik chce vypit

bufina
5. črc 2010

@bbberta A taky bych si kvůli tomu musela pořizovat váhu, to by mně fakt mohlo..... 😀 A šak miminko má byt pěkně baculatý s faldíkama ne? Sem si dom dovezla prcka s 2250g a za měsíc už měl dvě brady 😀 Až se bude víc hýbat a poleze, tak to bude vydávat víc energie a taky po roce se děti rychle vytahují. Malá byla taky pěknej buclík a teď je hubeňour.

bbberta
5. črc 2010

bufina: to ja si ji poridila...sice ne,ze bych se bala, ze prekrocime max.denni davku MM, spis naopak,ale jsem rada. ted jsem ji na par dni pujcila a jsem na jednu stranu nesva a na druhou bez starosti a v ocekavani,o kolik za tech par dnu pribere...a aby nezhubl,jedl dnes 12x 😀 ja hubenoura nechci, ty faldiky na predlokti miluju 😀

crawler
autor
6. črc 2010

@bbberta JOJO🙂 myslím, že u něj hrozně závisí na tom, jaké je počasí...když je hic, tak nejí...

apropó - včera i dnes měl zase zelenou stolici - myslíte, že teprve dobíhají bobky z těch dní, kdy nejedl? jak byly ty vedra cca 4-5dní zpět...?

já bych taky váhu brala, abych viděla, kolik si ze mě vysosá...dnes v noci bumbal krásně - po 6 hodinách spánku mám prsa nalitý - sice je dokrm i tak potřeba, ale dělá mi radost, jak ho slyším dobu polykat 😀

my taky krásně puclatíme🙂 ty faldíky na stehýnkách jsou úžasný- jako Michelinek🙂 hodím fotečku🙂

crawler
autor
6. črc 2010

na té fotce už má přes 5 kil🙂

jakelina
6. črc 2010

@crawler je krásný 😀 😀

crawler
autor
6. črc 2010

@jakelina děkujeme za pochvalu😀

jakelina
6. črc 2010

@crawler já ty malé děti miluju a on má fakt krásný obličejíček, už je to takový velký chlap. Nemá už ty miminkovské rysy. 😀 😀

monas007
7. črc 2010

@crawler jste fakt krasavci 😀 😀
@jakelina tak to náš Marťásek má pořád ty miminkovské rysy 🙂 🙂 a přitom už je to taky kus chlapa 😀 😀

jakelina
7. črc 2010

@monas007 to se ti zdá, jak ho vidíš pořád, ale podle fotek už má teď úplně jiné očička a dívá se tak rozumně. 😀 😀