Problémy s přisátím a málo pije. Poraďte

crawler
17. kvě 2010

Ahoj, nenašla jsem toto téma a chtěla bych se zeptat zkušených maminek na rady.
Náš malý se někdy přisává i 30 minut - díky tomu ze mě tahal krev už v porodnici a měla jsem krvavé stroupky na bradavkách - kojení se stalo utrpením, protože bylo bolestivé a včetně přisátí trvalo 90 minut i víc a malý stejně nepřibral ani gram - čili musel za tu dobu vypít hrozně málo. Lékařka a laktační sestra mi řekly, že si musím nechat zahojit prsa, odsávat mlíčko a když nebude stačit (60-80ml - začínáme 3.týden života) tak namíchat s umělou výživou, budit ho atd. Prsa už se mi zahojily, ale za ty 4 dny pouhého odsávání mám pocit, že se mi mlíka tvoří míň a míň ☹ Máte stejné zkušenosti? Podařilo se vám rozkojit a naučily jste se přisávat? Díky za rady a tipy - strašně moc bych chtěla kojit a mrzí mě, že to nějak nejde...:-/

bufina
13. čer 2010

@jakelina Malej dneska taky zlikvidoval dvě bodýčka. A to měl ještě pořád brindák a pro jistotu pod krkem ještě plínu. To seděl v sedačce, sem mu ten bryndák opatrně měnila a samozřejmě se musel poblit zrovna v ten moment když ho neměl těch pár vteřin. A ještě se na mě u toho řehtá 😀 O tom Nutritonu sem taky slyšela, teda vím jen že něco takovýho existuje 🙂 Sem malýho uspávala, ležela jsem, malej u kozy pěkně sál, najednou se poblil, pak z pusy vyflusnul zbytek mlíka, zase se přisál a spokojeně usnul. Asi mně z toho už brzo hrábne.

bbberta
14. čer 2010

bufina: to je teda blby, ze tak casto blije ☹ to by bylo neco na me...
my malymu vecer narvali cca 85ml mlika strikackou,..ale jen,aby se nevylilo (zbytek jsme stejne vylili), neb mliko v prsach bylo..kazdopadne se mu to vubec nelibilo,ale nastesti to vsechno udrzel,pak spal od 22h do 2.10 a pak do 6.20, takze na nase pomery parada!!a rano se zakadil tak, ze jsme prevlikali 😉

jakelina
14. čer 2010

@bufina přesně tohle někdy malý udělá večer, hodí šavli a pak spokojeně pije dál. 🙂

crawler
autor
14. čer 2010

@bufina a jak mu jde odkrkávání? Išek si totiž po mateřský neodkrkává, páč ho vypije málo, ale pak ho vyšavluje...Jinak dnes opět se mi poblinkal po ranním kojení. Jinak dnes je hrouzně rožeranej - během hodiny a půl vypil přes 200ml z lahve - na takovýhle choutky moje prsa opravdu nestačej ☹ A fakt to vztekání u prsa bude tím, že po nějaký době už mu to teče míň a on se nechce snažit to dovytahat čili mlíka pořád stejně málo...☹

jakelina
14. čer 2010

@crawler tak to je fakt jedlík, na tak malé miminko toho sní hodně 😀
My jsme o víkendu malého vážili a má 6200 g. Tak je macík, teď už se to přibírání zpomalí, do roku ještě 9 měsíců a mě teda stačí, když bude mít kolem 10 kilo. 😀

bufina
14. čer 2010

@crawler To je teda pěknej jedlík 🙂 Adámek brká ůplně ukázkově. Akorát že kolikrát si brkne a jak ho pokládám, tak se stejně poblije. Mám ho doma většinu dne v autosedačce aby byl pěkně ve zvýšené poloze, ale moc to nepomáhá.

andelka
14. čer 2010

Teď už nevím kdo se ptal - jestli Dany sám chce pít častěji - tak jo. Teď mi několikrát půl hodiny po kojení začal plakat, otevíral pusu, strkal si do ní ručičky a když jsem ho položila do polohy obvyklé pro kojení, tak byl jak piraňa 😅 A baštil s chutí znova. A pak ho nebolelo bříško víc jak jindy, takže nebyl přepitý. Většinou mi teď po kojení a odbrknutí (od 4 týdnů to konečně už umí 🙂 )i usne. Ono jde o to že my jsme většinou předpokládali, že brečí kvůli bříšku, a ono to v mnoha případech mohlo být hladem.
Jinak teď má zelenou stoličku pořád, ale už spíš většinou žlutozelenou.
Blinká sem tam taky, ale jen trošku, šavli ještě nehodil.
A dáváme Sab Simplex, Baby Calm nějak extra nepomáhal.
No a přibírá krásně - kilo za měsíc, 500g za 14 dní, 20-30g denně. I proto mě vůbec nenapadlo, že by mohl vypít tak málo a za chvíli plakat, že je nespokojený.
Pozítří jdeme na kontrolu na pediatrii, tak se poptám ještě tam, co moje doktorka si o tom myslí.

@crawler Já ho nechci blbnout flaškou, když můžu kojit. Ono to není tak zlé, někdy ho mám sice přiciclého často, ale teď spinká a pil naposledy po 11h. V noci vydrží taky skoro 4 hodiny. Mám sice koupený Nutrilon (jednorázový), ale ten chci použít pro případ, že bych někam šla bez něj. A zkusila bych mu to dát stříkačkou (teda ten kdo by hlídal). Jinak pokud to jen trochu jde, beru ho s sebou, ať můžu kojit.

andelka
14. čer 2010

@bufina Ale děti mají být v autosedačce denně max. snad 2 hodiny, možná i to je hodně. 😕
Jinak se nám to stává taky. Naněkolikrát si odbrkne (zabírá to dost času 😅 ) a když ho položím nebo i když ho mám na rukách, tak si někdy ještě později ublinkne.

na tom odkazu emimina píšou, že zelená stolice může být tím, že mimi vypije víc předního mléka a nedostane se k zadnímu. No a le jak ho donutit, aby sál pořádně delší dobu? Uměle natahovat intervaly přece dlouho nejde? 😕

bufina
14. čer 2010

@andelka Já vím, ale moc nemám jak jinak to s ním dělat. Myslím že v té sedačce je tak 4 hodiny denně, vždycky tak půl hodiny po jídle a pak ho dám na zem na puzzlíky, nebo pod hrazdičku ať se natáhne. Pak trávíme každej den tak dvě hodinky venku, tak to zase leží v kočárku. Ale kdybych ho po jídle okamžitě položila, tak vyblinká úplně všechno.

jakelina
14. čer 2010

@bufina tak skus ten Nutriton, myslím že už je dost velký, aby tak blinkal. Já už teď malého skoro brknout ani nenechávám, on usne u kojení, tak ho opatrně položím a spí dál. Dnes je hodný, zatím spí od rána kromě 1,5 hodiny vkuse. Ráno jsem si s ním pohrála a jak začal být mrzutý, šel spinkat, pak se jenom najedl, přebalil a už zase dvě hodiny spí. Když ho moc nosím, tak se mi právě často pozvrací.

andelka
14. čer 2010

@bufina Já nevím, jestli jsi to už někde psala, nečetla jsem detailně všechno, ale - 6 měsíční dětičky si neodbrkávají jako miminka? Přes rameno? To se dělá jiným způsobem? Protože jak Dany ještě tohle neuměl, tak jsem ho vždycky držela v náruči kolmo. s tím, jak často kojím by trávil v sedačce fakt moc času. My máme sedačku jen do auta, ani do lehátka jsem ho ještě nedala. Položit po jídle ho taky nemůžu, ani by mě to nenapadlo, i když je fakt, že předevčírem mi 2x v noci u kojení tak vytuhnul, že už jsem ho odbrknout nedala a nechala jsem ho spát a spal bez problémů 3 hodiny, nic ho nebolelo.

andelka
14. čer 2010

@jakelina Dany má dneska zatím podobný program 🙂 Takže později už se děti odříhávat nemusí dávat?

jakelina
14. čer 2010

@andelka jak se začnou víc hýbat, tak už si většinou brknou hned, ale každý to má taky jinak. Některé děti fakt potřebuji chvilku podržet ve svislé poloze dlouho až třeba do půl roku.

bufina
14. čer 2010

@andelka On brká normálně přez rameno, akorát ať si brkne jak chce, tak pak stejně ublinkává.
@jakelina Ten Nutriton asi zkusím. Ve čtvrtek jdu s malým k doktorce, tak se jí o tom zmíním že pořád blinká. Když sem jí to říkala když mu byly asi tak dva měsíce, tak říkala že je malej a že se to časem upraví, ale sem myslela že v půl roce to už bude v pohodě. Taky bych řekla že je na to už velkej.

jakelina
14. čer 2010

@bufina za zeptání nic nedáš a určitě se to časem zlepší samo, ale proč tomu nepomoct. Sama jsi zjistila, že kaši, která je hustější tak neblinká. Alespoň se mi zdá, že jsi to tady psala.

bufina
14. čer 2010

@jakelina To jo, jak je to hustý, tak se to v něm udrží. Aji ten Nutrilon AR byl dobrej, No každopádně pořídím ten Nutriton, zase ho nemusím cpát UM když mám svýho dost 🙂

crawler
autor
14. čer 2010

škoda, že děti po narození neumí hned mluvit aspoň v heslech :-/ ...Malej ve 13.00 vypil 140ml z lahve (fakt nevím, že by spurt? jsme v 7.týdnu) a pak se ještě vztekal, tak jsem ho dala k prsu - vrhl se po něm krásně,ale začal se vztekat, mlíko prskal, pak po prsu zase chňapl, nestíhal kloudně polykat, ale pořád se vztekal - zmítal se, prohýbal, tak jsem prso odendala a on se postupně ukklidnil...PO prsu šel jako by od rána nejedl, ale na druhou stranu to vypadá, že jíst nechtěl...prase aby se v tom vyznalo...já jako matka prvního dítěte bych potřebovala podrobnej manuál 😀

Kdybych měla možnost si ho celý den přikládat, jak on si řekne, tak by to šlo se rozkojit myslím...ale já se potřebuju učit na zkoušky, vařit, atd...A teda taky bych měla strach, že se malýmu zase stáhne žaludek a nebude přibývat...

crawler
autor
14. čer 2010

@bufina opravdu je velikej na to, aby takhle blindil...☹ čím to může být? reflux by tak dlouho trvat neměl...určitě bych zašla k doktorce...nemáš třeba nějak dráždivý mlíčko (nevím, zda je něco takového vůbec možné...)? když to po kaši a nutrilonu nedělal?...

jakelina
14. čer 2010

@crawler někdy se můžou dětičky napolykat víc vzduchu paradoxně při kojení, než u flašky. Třeba to může být tím, že Adámek
@bufina tak blinká.

andelka
14. čer 2010

@crawler Jo jo, kdyby tak děti měly na čele displej, který by hlásil co právě potřebují 😅
je to náročné, co? Učení, domácnost, péče o prcka - mně to čeká od srpna taky. 😒

jakelina
14. čer 2010

Mělo být Adámek od Bufiny, píšu jak tatar 😀 😀

jakelina
14. čer 2010

Holky já k tomu ještě hned od porodu pracuju. Sice doma a z počítače, ale je to záhul.

bufina
14. čer 2010

@crawler Ten Nutrilon byl právě speciálně udělanej proti blinkání, takže mu to v bříšku pěkně zhoustlo. Jak sem to nechala nedopitý dýl ve flašce, tak už to pak bylo pořádně hustý. Tu kašu mu dělám taky že to sotva teče. Každopádně v ten čtvrtek se o tom pobavím s doktorkou. I když hlavní je že se to na něm nijak neprojevuje a přibývá na váze pěkně.

@jakelina No je pravda že malej kolikrát tak hltá až se z toho zakucká, ale když ho dám brknout, tak je kolikrát horší jak chlap v hospodě, tak s tím mu ten vzduch snad odejde.

jakelina
14. čer 2010

@bufina no ať si to ti naši miláčci užijou to brkání. Za pár měsíců jim za to budeme nadávat 😀 😀 😀, že se to nedělá. 😀

bufina
14. čer 2010

@jakelina Už teď je to kolikrát drsný. Minule sem byla na gyndě, malýho sem vzala sebou, ten si brknul takovým způsobem na celou čekárnu, že nabylo ani možný že takový zvuky dělá malý mimino 😀

jakelina
14. čer 2010

@bufina 😀 😀

crawler
autor
14. čer 2010

@bufina přesně to si říkám, když František pouští na svět duchy - to je někdy síla- odpovídalo by to spíš chlupatýmu řidiči náklaďáku než takovýmu miminečku a někdy je to dokonce i puch jak od ropuch... 😝

jakelina
15. čer 2010

@crawler to jsi vystihla přesně, puch jak od ropuch 😀 😀 u nás taky

crawler
autor
15. čer 2010

dnes se zase tak vzteká...achjo...ale v pátek se chystám za kamarádkou, která má už sice chlapečka 1 a 1/2 roku, ale ještě kojí, tak jí ho zkusím přiložit a uvidíme...Taky měla elektrickou odsávačku, takže jestli ji ještě má, tak bych si ráda zkusila odcucat prsa a uvidíme, kolik toho bude...