Problémy s přisátím a málo pije. Poraďte

crawler
17. kvě 2010

Ahoj, nenašla jsem toto téma a chtěla bych se zeptat zkušených maminek na rady.
Náš malý se někdy přisává i 30 minut - díky tomu ze mě tahal krev už v porodnici a měla jsem krvavé stroupky na bradavkách - kojení se stalo utrpením, protože bylo bolestivé a včetně přisátí trvalo 90 minut i víc a malý stejně nepřibral ani gram - čili musel za tu dobu vypít hrozně málo. Lékařka a laktační sestra mi řekly, že si musím nechat zahojit prsa, odsávat mlíčko a když nebude stačit (60-80ml - začínáme 3.týden života) tak namíchat s umělou výživou, budit ho atd. Prsa už se mi zahojily, ale za ty 4 dny pouhého odsávání mám pocit, že se mi mlíka tvoří míň a míň ☹ Máte stejné zkušenosti? Podařilo se vám rozkojit a naučily jste se přisávat? Díky za rady a tipy - strašně moc bych chtěla kojit a mrzí mě, že to nějak nejde...:-/

bufina
20. črc 2010

@crawler Jsou to takoví parchantíci malí, taky mám pocit že se mně kolikrát chechtá do ksichtu, když mu něco "vyčítám", protože za těch 7 měsíců už ví že stejně budu skákat jak on pískne. Tak jestli pomáhá na vaše kojení horko, tak neboj, od zítřka mají být zase tropy 😀

crawler
autor
20. črc 2010

@bufina před chvílí se vzbudil, tak si podudal z prsa a zatím je klid - jídla se nedomáhá...tak schválně, jak dlouho vydrží🙂 jo a jinak ty tropy nesnášíme, ale kojení je to k duhu🙂)

bufina
20. črc 2010

@crawler No malej od rána pěkně prudí, vůbec ho nemůžu nechat samotnýho, vydrží jen když je u něho Nikolka, ale ta na něho taky dneska dlabe.... Se z něho asi zblázním.... Uvidíš co potom, jestli mu budou prsa zase stačit. U nás ty horka sou celkem v pohodě, nějak to moc na malýho vliv nemá.

inglesina
20. črc 2010

@jakelina To teda! To by mě asi z parku vyvedli pro pohoršování 😎

crawler
autor
20. črc 2010

@bufina tak vydržel do 12,00, což je bezva🙂 ale jak jsem ho kojila v poledne, tak u obou prsou hned usnul, tak po 20minutácch snahy ho probrat, aby se nadláb skončil u lahve a dal 130ml...ale děláme pokroky🙂

bufina
20. črc 2010

@crawler Tak to bude dobrý, když občas vypustí jednu dávku UM a bude mu stačit tvoje. To je teda pěknej spáč. Malej pak taky dopoledne naštěstí usnul, jak se vzbudil, tak si ještě asi půl hodiny cucal palec u nohy, tak byl klid 😀

jakelina
20. črc 2010

@crawler to já bych chtěla zažít, co to je 20 minut probítat malého. Tomu našemu stačí, když spadne vedle v pokoji špendlík a už je vzbuzený. ☹ 😀 ☹

crawler
autor
20. črc 2010

@jakelina no jo, když on takhle vytuhne jen u prsa :-/...za normálních okolností přes den defakto nespí - max.3hodinky po kouskách během celýho dne...ale prso je spolehlivý - ale jen co ho položím do postýlky, tak má oči jak žárovky...

jakelina
20. črc 2010

@crawler tak to jsi mě uklidnila, já myslela, že mám nějaké divné dítě a všem ostatním spí jak pacholíčci. 😀 😀

crawler
autor
20. črc 2010

@jakelina kdepak kdepak😀 ale je fakt, že když opravdu vytuhne, tak ho nevzbudí ani zbíječka u hlavy - ale takhle vytuhává až fakt na noc kolem té 9.večer, ale to ho můžu klidně přebalit a převlíct a on se nevzbudí 😀

inglesina
23. črc 2010

@crawler Měla jsi pravdu. Předevčírem se to kojení zlomilo a najednou to jde. Nejdříve se přisála jednou, pak jsem vyzkoušela kojící polštář, protože mě z té šílené polohy bolely záda a to šlo po chvíli zkoušení taky a dneska ráno šla i poloha madony, je to fakt neuvěřitelný. Je to sice zatím ještě pořád dlouhý proces, pětkrát to zkoušíme a nic, pak se chytne, saje co to jde a pustí se, ale za chvíli pokračujeme znovu. No, ještě to bude chtít hodně času, než to vypilujem k dokonalosti, ale je to strašně povzbuzující. Taky ty ručičky už tam necpe, když jí tam to mlíčko teče, a vůbec se nebrání. 🙂

ija1
23. črc 2010

Ahojky, snad nevadi ze se zeptam, do minuleho tydne jsme denne bumbali sestkrat - a to 4x130 ml nutrilonu 1 HA a dvakrat 170ml a bylo vsecko v pohode ale uz asi ctyri pet dni proste vetsi porce najednou nechce, vypije stezi 6x130ml a to jeste to do ni pomalu musime natlacit a uz 1,5hodiny po krmeni beci hlady, ptala jsem se doktora a on rikal ze budto se to upravi nebo musime zmenit mlicko a nebo ze mame zkouset caj nez ubydou 2hodiny aby mohla znova UM. Tak jsem z toho takova tumpachova, jako jo , jsou vedra, ale myslite ze to muze az takhle ovlivnovat?
PS mate nekdo zkusenosti s BEbou nebo BEBou HA? diky moc....

jakelina
23. črc 2010

@ija1 já kojím, tak neporadím, já dávám na žízeň přední mlíčko a časově ho moc neomezuju. Dala bych já asi ten čaj a může plakat i žízní a uvidíš.

ija1
23. črc 2010

děkuju moc, já bych taky kojila kdyby to šlo, ale mlíčko prostě není......... ☹, už třetí měsíc přikojujem maličko ale prostě i přikládáním a odsáváním se mi rozkojit nepodařilo...........asi moje prášky na tlak a ty mega dávky v 9. měsíci to prostě zastavily..........

crawler
autor
23. črc 2010

@inglesina moc gratuluju!!! uvidíš, že za nějaký čas se přicucne hned napoprvé a nepustí se🙂Išek už se po prsu sápe-u vás to bude taky tak🙂
@ija1 Išek poslední dva týdny jí zhruba 4x z lahve a dá 100ml....někdy jí z lahve jen 2x a dá víc ml...já mu nic necpu...má sice stoličku do zelena, ale čůrá normálně, nebrečí...když chce tak ho dám k prsu... já bych do něj nic necpala když nchce...kamarádka měla bebu a malý po ní hrozně zvracel....

co monas???

jakelina
23. črc 2010

@ija1 vždyť to není konec světa, já prvního syna taky nekojila a svět se nezbořil 🙂

crawler
autor
23. črc 2010

@ija1 hele já přikládám, jak potroublá, zkoušela jsem odsávat, piju hodně atd atd...nic nepomohlo, aby jsem kojila plně...to se nedá nic dělat -prost to není v našich možnostech, ale já si myslím, že jak ho přikládám a on si cucá, tak že ode mě má třeba i 200ml za celý den a noc a to je dobrý - beru to tak, že kojit plně už nebudu, páč jsou nám takřka 3m a od 6m se začíná s příkrmy normálně, ale neva,,,hlavně, že jsu děti spokojené...!🙂

monas007
23. črc 2010

@ija1 pokud jen přikrmuješ tak musíš dávat i čajíčky ! pokud kojíš a přikrmuješ tak to není potřeba 🙂
@crawler
@jakelina ahoj holky tak jsem od včerejška doma. to co jsem prožívala nepřeji nikomu z vás !! mám to pořád otevřené a teče mi z toho, ale musím už jen čekat až se to zacelí.

crawler
autor
23. črc 2010

@monas007 vítej zpět! tak co tam s tebou prováděly chuděro? :-/

jakelina
23. črc 2010

@monas007 Ahojky, tak hlavně, aby už bylo jenom líp a líp 😉

monas007
23. črc 2010

@crawler
@jakelina holky fakt děs. v sobotu na mě jen doktorka mrkla a prý absces ☹ tak mi vypsaly papíry na hospitalizaci,ale Martínek, že musí kvůli svému věku na dětské oddělení, takže jiný pavilon a vozit mi ho budou na kojení. s tím jsem nesouhlasila, tak nakonec ležel se mnou na novorozeneckém, ale formálně byl na dětském kvůli pojišťovně. ještě v sobotu mi to vypíchávali na chirurgii, celkem 130 ml hnisu a docela jsem cítila úlevu a zafačovali mi prso, druhý den se nic nedělo až večer měl službu na porodním sále doktor ke kterému se to doneslo a nebýt jeho tak dodnes nevím. poslal mě okamžitě na řezání na chirurgii. řeže se to zaživa, rána asi 2-3 cm dlouhá ale docela do hloubky. fakt nepříjemné a brečela jsem jak malá holka, večer úleva. další den převaz a pak jsem zkoušela odsávat. no řeknu vám fakt horor, protože jsem měla strašný blok díky tomu, jak jsem celý týden přikládala Martínka i přes tu bolest. nakonec mi pomohla sestřička a vůbec to nebolelo. jen mlíčko bylo díky té otevřené ráně s příměsí krve tak jsem musela vylívat a Martínka přikrmovat. známa co dělá o patro výš v porodnici se na to informovala u jejich doktorů a nebýt jich, tak by se na našem oddělení nic nedělo. mrkli na to odstříkané a prý to můžu Martínkovi dávat, z toho bylo ale pozdvižení u našich doktorů a co jsem za matku. celou dobu z toho prsu pil, mléčné žlázy nebyly zasaženy tak v tom nikdo neviděl problém. nakonec jsem musela odstříkat vzorek a ten poslali do laboratoře, v sobotu si mám zavolat na výsledky jestli mu to mlíčko můžu dávat. tak teda nechápu, zatím mám odtříkávat a zamražovat. jsem říkala, že by teda měly vyšetřit i Martínka, když to sosal a byl spokojený. jen mi za těch 6 dní po kontrole u jeho doktorky shodil 300g, ale nebrečel a byl nadmíru spokojený a klasicky prospal i celou noc, tak nevím? tak uvidíme, jestli nám ještě naběhne znovu pořádně ta laktace 😉 byly chvíle, že jsem to už chtěla vzdát, ale když mrknu na toho našeho prcka, tak vím, že musím bojovat a zkoušet 😀

inglesina
23. črc 2010

@monas007 Tý jo, tak to je síla. Hrozně tě obdivuju, jak to skvěle zvládáš. Každý doktor holt říká něco jiného a někdy, když se člověk neozve, tak se nic nedozví. Byla jsem měsíc na rizikovém, tak jsem si to zažila několikrát. Ale ti malí za to stojí, to máš pravdu. 🙂

crawler
autor
23. črc 2010

@monas007 chuděro - sis řádně užila 😢 😔 doufám, že budeš zcela v pořádku a když se rozkojíš, tak to bude bájo, ale i kdybys musela přikrmovat, tak hlavně abytse byli s marťáskem v pořádku, to je nejdůležitější🙂!jsi statečná šikula!!!

monas007
23. črc 2010

@inglesina
@crawler jj, říkali, že při takovém zánětu mi měl nasadit antibiotika hned a nečekat až dostanu horečky!v těch vedrech se to ještě víc rozjelo. a když jsem jim řekla co beru za ATB a že jsem si je vzala s sebou tak se jen zasmály a řekly, že tyhle by mi na to nikdy nezabraly!!

monas007
23. črc 2010

v sobotu jsme měla fakt bezva večer. nejdřív mi vypíchávali ten hnis, pak na pokoji mi chtěli zavést braunilku,aby mi ta nová ATB zabrala hned a když se jim to nepodařilo ani na poosmé a byla jsem samá modřina a boule tak mi to nakonec píchali do zadku 😀

jakelina
23. črc 2010

@monas007 ty bláho, já to ani nemůžu číst. Zlatý porod, že jo. Tomu doktorovi co ti napsal ty blbé antibiotika bych jela teda pěkně vynadat.

inglesina
23. črc 2010

@monas007 To je neuvěřitelný, že se něco takového ještě dneska může stát. Vím, že být doktor je náročný povolání, ale předepsat antibiotika snad není zas tak těžký, ne?

bufina
23. črc 2010

@monas007 Tak to je teda děs, hlavně ať seš brzo úplně v pořádku a můžete vesele kojit dál. Ale je teda taky úplně neuvěřitelný, že ti chtěli dát malýho úplně jinam a vozit ti ho jen na jídlo. Co na tom pojišťovně záleží kde malej je? Si ho snad sama krmíš, přebaluješ..... že ti dají navíc k posteli postýlku pro malýho, ale jinak to teda fakt nechápu, přece snad pobyt malýho tam s tebou nemocnicu nic nestojí. To se fakt český nemocnice nezapřou. O doktorech radši ani nemluvím.

monas007
23. črc 2010

@jakelina
@inglesina já to taky nechápu ! neřeknu kdyby to ten můj gynekolog neviděl už v tu sobotu na pohotovosti a pak to vlastně viděl znovu když jsem tam přišla s tím, že se to nelepší ať mi ta ATB napíše. fakt horor ! a když jsem se ptala laktační poradkyně v nemocnici, tak mi řekla, že se s tím ještě nesetkala a zná to jen z knížek 😠 😠 tak kam potom chodit pro radu, že 😀 😀 ještě mi říkala, ať se zeptám na chirurgii, kam mě posílali na převazy ! ale co bych chtěla po chlapovi 😀 😀 říkal, že potom kojit můžu, ale kdy je potom mi nějak nedokázal přiblížit 🙂 🙂 tak jsem to začala řešit s tou kámoškou co dělá se ženskýma po císaři. a jsem fakt ráda, protože jinak nevím. na cestu z porodnice jsem dostala plechovku Nutrilonu a nějaké lahvičky než se to prý rozjede. sestřičky z novorozeneckého byly hodné a podporovaly mě, ale ty babky z šestinedělí odsuzovaly i odsávačku a podle nich vše jen ručně. to bych se asi zbláznila úplně 😀 😀

monas007
23. črc 2010

@bufina za malého jsem musela platit 60 kč na den 😀 asi to byla záloha na popelnice za pokaděné plínky 😀 😀