Problémy s přisátím a málo pije. Poraďte

crawler
17. kvě 2010

Ahoj, nenašla jsem toto téma a chtěla bych se zeptat zkušených maminek na rady.
Náš malý se někdy přisává i 30 minut - díky tomu ze mě tahal krev už v porodnici a měla jsem krvavé stroupky na bradavkách - kojení se stalo utrpením, protože bylo bolestivé a včetně přisátí trvalo 90 minut i víc a malý stejně nepřibral ani gram - čili musel za tu dobu vypít hrozně málo. Lékařka a laktační sestra mi řekly, že si musím nechat zahojit prsa, odsávat mlíčko a když nebude stačit (60-80ml - začínáme 3.týden života) tak namíchat s umělou výživou, budit ho atd. Prsa už se mi zahojily, ale za ty 4 dny pouhého odsávání mám pocit, že se mi mlíka tvoří míň a míň ☹ Máte stejné zkušenosti? Podařilo se vám rozkojit a naučily jste se přisávat? Díky za rady a tipy - strašně moc bych chtěla kojit a mrzí mě, že to nějak nejde...:-/

crawler
autor
19. srp 2010

@monas007 no to je taky papuláček 🙂

monas007
19. srp 2010

@crawler jj, pěkně se nám vybarvil 😀 😀 to je focené včera 🙂 🙂

crawler
autor
19. srp 2010

@ija1 no Išek má 4 měsíce (když počítám 2 týdny přenášení) ukončený. navíc vypije "jen" kolem 700ml mlíčka za den, většinou míň. tak mu dávám 1x za den 100ml řídké kašičky - normálně z lahvičky🙂 a mudra mi říkala, že už brzy začneme se zeleninovou polívkou - cca za týden.

monas007
19. srp 2010

@crawler my máme zítra 3,5 měsíce a to jsme se narodili o něco dřív (38+4) 😀 😀 a i po tom všem co jsme si za poslední měsíc užili rosteme a přibíráme. jen je to fakt náročné, ale zkusím vydržet 🙂 🙂 už kvůli Martínkovi, že tak hezky bojoval s mamkou 😉 😉

crawler
autor
19. srp 2010

@monas007 heh - Išek se narodil 41+4...od 40+0 to bylo šííílený a proto závidím porod v 39.tt !🙂

ija1
19. srp 2010

my meli 39+6 nebo tak nejak, proste den pred terminem 🙂, rano na poradne se doktorce nezdal monitor tak udelala malyho Hamiltona, pak nas poslala na oxytocinovej test kvuli kontrolnimu monitoru a jak jsem vstala z toho testu prdla voda neco po 11.........a v 18.46 byla Alenka venku......asi po 10 minutach tlaceni........takze to takova hruza nebyla, az na to siti.........brrrr...........

bufina
19. srp 2010

@crawler Tak ty starosti s domečkem ti teda nezávidím. My jsme domek kupovali před tím než se narodila Nikolka. Mělo nám stěhování vyjít tak tak, než se malá narodí a narodila se dřív, takže domek nebyl ještě hotovej a musela sem s ní být asi 3 týdny u našich, protože do té doby jsme bydleli v 1+kk v podnájmu a tam sem ani neměla kam dát postýlku. Jinak ta skořicová kaša je až od půl roku, ale pak ju zkuste, je fakt dobrá. Předtím sem mu kupovala většinou vanilkový a to Nutrilon, nebo Babylove, ale ty z Rossmanna sou taky dobrý.
@monas007 Malej je hwezoučkej, vypadá jak pěknej cvalík 🙂

bufina
19. srp 2010

@jakelina Tak to byl hezkej nákup, aspoň máte zásoby 😀 My jsme byli dneska poprvé nakupovat v Kauflandu, koupila sem malýmu bodýčka, měli tam krásný, tak sem neodolala. Ale je na nich napsaná velikost 62/68 a sou asi o 5cm delší, než z Tesca vel. 74 😝 A vzali jsme mu přesnídávku, jabko s meruňkou, je to asi 700 gramový balení 😀

jakelina
19. srp 2010

@bufina tak u nás v Kaufu jsem bodýnka nikdy neviděla. Asi máte lepší Kaufland. 😀

bufina
20. srp 2010

@jakelina Jsem až do včerejška nikdy v Kauflandu nebyla, sem si myslela že je to něco jak Lidl, ale dobrý. Na ty bodýčka sem narazila úplně náhodou. Měli tam ragál s XXXXXXXXXXL kalhotkama 😀 a hned vedle ty bodýčka. Měli 4 za 199 a hrozně krásný, s medvídkama. Ale už přestanu nakupovat, už toho má malej hromadu a ještě další oblečení dědí po dvojčatech 🙂

jakelina
20. srp 2010

@bufina A kdo má u vás dvojčata???

bufina
20. srp 2010

@jakelina Naši sou rozvedení a taťka má novou manželku no a ta má syna a ti mají dvojčata. Mají je teda po umělým oplodnění. Sou o 3 měsíce starší než Adámek, tak me zásobují oblečením. Malej to všechno ani nemůže unosit kolik toho je a to mu ještě kupuju občas nový, 😀 jako teď v tom Tescu a Kaufu. Prý že to co nám bude malý už mám vyhodit, že to zpátky nechce, tak něco mám tady v bazárku a co se prodá, tak jí za to taky kupuju nějaký věci, ale spíš plíny, kaše, ubrousky atd...., protože jinak za to nic nechce.

jakelina
20. srp 2010

@bufina Tak to máte u vás veselo, když se všichni sejdete. Já jsem se dívala, že máš moc hezkých věcí na bazárku, ale já už kupuju všechno 74 a toho tam je jenom pár kousků. Já dávám oblečení po malém do Domu pro matky s dětmi, jenom pár hezkých kousků jsem schovala a třeba použije nějaký synovec, jeden má už 25 a druhý 23 let. Ale zase už se bude měnit móda a budou si asi chtít koupit svoje, tak to nakonec skončí někde na charitě. Zjišťovala jsem jestli není u nás nějaká sbírka na zatopené, ale nic nikde není. ☹ Já to totiž neumím vyhodit, je mi to líto.

bufina
20. srp 2010

@jakelina Taky to právě nechcu vyhodit a taky sem už koukala jestli by něco nešlo někam poslat do těch zatopených oblastí, v bazárku mám úplný minimum, mám tady asi toho 3 bedny 🙂 Když se všichni sejdou, tak není ani tak veselo, ale jeden velkej chaos, vnoučat je dohromady 8 🙂 Z toho 4 do jednoho roku, 2 do dvou let, pak Nikolka 3 roky a malá od bráchy 5 let.

jakelina
20. srp 2010

@bufina tak kdybys to chtěla vyhodit, tak si najdi v okolí nějakou charitu, nebo nějaké potřebné. Já bych ti to klidně odvezla k nám do toho Domu pro matky s dětmi, ale bydlíš trochu daleko 😀 😀 😀

jakelina
20. srp 2010

@bufina To je fajn, když je hodně dětí a je veselo. My už máme všichni děti větší, Eliášek je nejmenší a celkem je to ze sourozenců od manžela a mě 12 dětí a někteří jsou už dospělí a jezdí s partnery, tak je to taky síla. Já chci na někoho zavolat a honem si ani nemůžu vzpomenout jak se jmenuje 😉 🙂

bufina
20. srp 2010

@jakelina Jak je hodně dětí, tak to je už pořádnej zmatek ve jménech. Já si pletu ty dvojčata, nepamatuju si jak se který jmenuje, sice jsou trochu odlišní, ale ty jména si nejsu schopná zapamatovat, tak jim říkám modrej a zelenej, nosí rozdílný barvy oblečení 😀 Sem akorát uspala malýho a dala mu vařit oběd. Nikolku jsme odvezli k babičce, bude tam až do příští soboty, tak budu mít týden úžasnej klid. To jedno dítě je úplně jako nic 🙂 Ale stejně se mně už stýská.

jakelina
20. srp 2010

@bufina to věřím, že se stýská. Mě je smutno hned jak někdo odjede.

bufina
20. srp 2010

@jakelina To jo a navíc je tu hrozný ticho a úplně neuvěřitelnej pořádek 😀 Ale zase můžu jít s malým na pořádně dlouhou procházku. S Nikolkou to tu vždycky tak nějak odejdem a jdem na hřiště na písek a průlezky.

crawler
autor
20. srp 2010

ahoj holky🙂

to stýskání - to dokážu pochopit až ted jak mám Iška - dřív jsem si říkala, co ségry blbnou, když nevydržej a přijedou za dětma, když je naši hlídaj na chalupě - místo, aby si oráchly a žily jako za svobodna😀 ale ted už to chápu - mě stačilo, když mi včera ségra vozila malýho 3 hodiny - já měla dělat na práci do školy, ale mě se po tom našem rarachovi tak stýskalo, že jsem co chvíli chodila k oknu, jestli už nejedou 😅

já jsem zdědila oblečky po ségrách, který maj kluky taky na jaře, takže to všechno pasuje 🙂

jinak já chodila na praxi do azylového domu pro matky s dětmi v pardubicích a můžu vám říct, že tam měly tolik hader od lidí, že to neměly šancu unosit...fakt jedině ted do těch záplovových oblastí a nejlépe, kdyby to člověk mohl poslat do afriky, indie, pákistánu, apod. - tam je takových věcí nejvíc potřeba ☹ 😢

bufina
20. srp 2010

@crawler No napadl mě tady v Brně nějakej kojeňák, tak uvidím. V nejhorším to tady budu syslit ještě pro pravnoučata 😀

jakelina
20. srp 2010

@bufina Nebo půjdeš do třetího. Někdo to prodává jako balík věcí třeba 50 ks za danou částku a možná to tak líp prodáš, než po kusech.

bufina
20. srp 2010

@jakelina Do třetího asi jen tak brzo nepůjdu, nejdřív tak za 10 let 😀

jakelina
27. srp 2010

Tak kašička mu chutná, ale budí se stejně 2x v noci jako předtím. Zatím jí sní jenom tak 50 ml, tak časem toho bude víc a mohl by spát dýl 😉 😀

bufina
27. srp 2010

@jakelina Ahoj 🙂 Jakou kaši mu dáváš? Sem ještě nakoupila do zásoby, protože v Tescu ta akce skončila až teď v úterý. Koupila sem od Hami jahodovou, vanilkovou a banánovou. Sou úplně super a ta jahodová je výborná, chutná jako ty jahodový ochucený mlíka a vůbec nedělá hrudky. Ty děti sou potvůrky, to noční buzení není ani tolik o kaši, ale o zvyku. Už má Eliášek taky věk na to že by mohl spát celou noc, ale asi má ty svý "hodiny" vevnitř nastavený na to noční buzení. Adámek se taky dost budí, teď většinou poprvé už po půlnoci a v noci ještě tak 3x. Dásně má nateklý nahoře i dole, tak to vypadá že mu vyleze všechno naráz, zatím to nese stále statečně 🙂

jakelina
28. srp 2010

@bufina já mu dávám tu vanilkovu od Hami a je fakt výborná, sama jsem ráda, když to nedojí a můžu to sníst. 😀 😀 No já jsem nepočítala s tím, že bude hned spát celou noc, ale trochu lepší to být mohlo ☹ . Někdy se vzbudí poprvé kolem 1, krásně usne, dám ho zpět do postýlky, protože je úplně gumový a pak se vzbudí ve 4 a po jídle si ještě hodinu vykládá, než znovu usne, nebo začne škytat, ach jo. To předtím nikdy nedělal, až teď poslední dobou. Já zapnu chůvičku a jdu si lehnout do obýváku, protože u toho jeho brblání nemůžu usnout a pak se vzbudí až kolem 7. No snad je to jenom takové období, vstávat v 4,30 s ním teda to nemusím. 😢 😖

bufina
28. srp 2010

@jakelina Nám se stalo před pár dnama že se vzbudil ráno ve čtyři a do půl šesté si povídal, to bylo děsný. Naštěstí další den už v klidu spal. A Eliášek spí ve vlastním pokojíku?

jakelina
28. srp 2010

@bufina Ne sám nespí, je s náma v ložnici, on to udělal asi třikrát a fakt nevím proč. Jindy se večer přicucne a za chvilku spí a teď takové povídání ve 4 ráno. Děs 😀 😀 On to nedělá každý den, ale už asi pětkrát to udělal a nezjistila jsem proč. Napitý je až moc, protože mu to teče i ven koutkem a když jsem mu ještě dala druhé prso, jestli třeba nemá hlad, tak začal škytat a blinkal.

bufina
28. srp 2010

@jakelina Já malýmu už beru pro jistotu do ložnice aji flašku s čajem. Občas taky prudí, prso nechce, ale pak si dá čaj a usne. Sem si právě říkala že píšeš že malýho necháš ležet a stěhuješ se do obýváku, tak jestli nemá svůj pokoj. Manželovi to nevadí? Ten můj pořád ať s ním něco udělám, strčím mu prso nebo tak. Tak sem se ho ptala jestli si jako myslí, že mně se nechce spát, nebo co. On se otočí na druhej bok, přez hlavu si hodí polštář a může chrápat, já musím být s malým vzhůru...

jakelina
28. srp 2010

@bufina můj manžel ho neslyší, ani kdyby mu ležel 10 cm od hlavy a řval jak tur. 😀 On kolem 4,30-5,00 vstává do práce, tak já někdy nechápu, jak mu zvoní telefon a on se ani nehne a musím do něj kopnout 😀 aby vstal. Má strašně tvrdé spaní.