Problémy s přisátím a málo pije. Poraďte

crawler
17. kvě 2010

Ahoj, nenašla jsem toto téma a chtěla bych se zeptat zkušených maminek na rady.
Náš malý se někdy přisává i 30 minut - díky tomu ze mě tahal krev už v porodnici a měla jsem krvavé stroupky na bradavkách - kojení se stalo utrpením, protože bylo bolestivé a včetně přisátí trvalo 90 minut i víc a malý stejně nepřibral ani gram - čili musel za tu dobu vypít hrozně málo. Lékařka a laktační sestra mi řekly, že si musím nechat zahojit prsa, odsávat mlíčko a když nebude stačit (60-80ml - začínáme 3.týden života) tak namíchat s umělou výživou, budit ho atd. Prsa už se mi zahojily, ale za ty 4 dny pouhého odsávání mám pocit, že se mi mlíka tvoří míň a míň ☹ Máte stejné zkušenosti? Podařilo se vám rozkojit a naučily jste se přisávat? Díky za rady a tipy - strašně moc bych chtěla kojit a mrzí mě, že to nějak nejde...:-/

jakelina
20. čer 2010

@bufina je to pořádný kluk, jak buk a banánek je dobrota 😀

bufina
21. čer 2010

@jakelina Tak malej na oběd zdlabal půlku malé skleničky mrkve. Byl už trochu naučenej baštit ze lžičky, tak mu to pěkně šlo.

jakelina
21. čer 2010

@bufina šikulka 😀

crawler
autor
21. čer 2010

ahojky 🙂

tak v pátek jsem byla u kamarádky a ta má el.odsávčku-zkusila jsem a i po tom šíleném přikládání jsem odsála dohromady jen 10ml z obou prsou!!! piju dál kojo čaje a přikládám ho,ale mlíko nějak nepříbývá - nejlepší je to ráno, ale i tak cca deset polknutí a konec...:-/ je možný, že nám časté přikládání nezabere?

navíc holky začal zlobit i u lahve - 50ml pije hodinu - usíná u toho nebo se jen tak dívá a podudává...když usne v kočárku, tak spí i 3 hodiny a má v sobě třeba jen 30ml - to mi přijde jako extrémní obrat, když byl zvyklý pít 120ml každé 3 hodiny...to existuje i nějaký "růstový NESPURT"?...fakt nechápu a doufám, že zase začne jíst normálně - zabiju tak šílnýho času...jídla se domáhá křikem a pak vypije 20ml a spí... a za 15 minut je vzhůru a jedem znova...:-/

jakelina
21. čer 2010

@crawler každá rada drahá. Toho odsátého mlíčka je fakt málo, já 10 odstříkám za minutu z jednoho prsu rukou. Možná má pár dní, kdy nemá takovou chuť k jídlu, když se předtím cpal jak nezavřený. Nech ho trochu vyhladovět a pak se určitě zlepší. 😀 Co 15 minut bych ho nekrmila, ikdyž pláče hlady jak si myslíš, tak bych mu dala nejdřív až za hodinu.

crawler
autor
22. čer 2010

@jakelina mě těch 10ml trvalo 15minut 😅 prvně 2min.stimulace každého prsa a pak než začalo kapat tak to trvalo☹...Jinak dnes ráno už u prsa polkl aspoň 20x 😀...Jinak dnes stále pokračuje v nejezení...tak doufám, že to neznamená, že mu něco je, ale že jen prostě nemá chuť...jinak je spokojený...jsem teda zvědavá, jak to bude na převážení, potoze do této doby přibýval 250-300g týdně...

jinak poznáte, když vám mimi kaká? Išek vůbec netrpí na bříško, ale kaká pravidlně ráno a to začne plakat, tlačit a nejde uklidnit dokud se nevykaká...říkám si jestli má nějaké křeče? koupila jsem mu pupík, který je sice na nadýmání, ale dnes jsem mu to bříško masírovala a pláč nebyl tak silný jako někdy jindy...

jakelina
22. čer 2010

@crawler ty musíš mít super hodné miminko, naše kluky bolelo břicho pořád. 😉

crawler
autor
22. čer 2010

@jakelina no ono na to kluci prý trpí víc než holky, tak jsem se taky divila, když Išek nijak neplakal ani když jsem ho ještě plně kojila (a to jím, co chci - i hrachovou polévku, zelí, apod.)...možná je to tím, že neustále hrozně kope, pořád se hýbe, tak možná díky tomu se od začátku umí krásně sám vyprdět...🙂 Můj synovec se naučil prdět snad až v 5 letech nebo kdy 😀 - no sestra si užila -to bylo pláče...:-/

bufina
22. čer 2010

@crawler Jsme ten pupík měli taky a byla jsem fakt spokojená. Malej na prdíky trpěl strašně. Tak týden po návratu z porodnice ho to chytalo v noci, okamžitě po jídle. Takže se třeba o půlnoci najedl, pak se dvě hodiny kroutil, na půl hoďky usnul,pak opět jídlo a pořád dokola. Asi měsíc jsem s ním spala v obýváku ☹ Pak se mu to přesunulo mezi 16-17 hod. a trvávalo to tak hodinu. Po koupání sem mu mazala bříško tím pupíkem a celou noc už byl klid. Skončilo mu to v necelých 4 měsících. A to jsem se hodně dávala pozor na to co jím. Sab simplex atd. vůbec nezabíral.

jakelina
22. čer 2010

taky pupíkujeme, člověk vyzkouší všechno. 😀 😀 😀
@bufina tak to jsi měla těžké noci, chuďato. Ale už je to dobré, tak to je fajn 😀

bufina
22. čer 2010

@jakelina No bylo to příšerný, ještě že to trvalo "jen" ten měsíc v noci. Možná ani tolik ne, několik nocí jsme v obýváku zůstávali jen tak pro jistotu. Sice se říká že u chlapečků to bývá horší, ale malá na to trpěla taky strašně.

crawler
autor
22. čer 2010

@bufina to mě podrž...:-/ užila sis...ale fakt nechápu, že některé děti na to trpí a jiné ne...a kor když sis hlídala jídelníček...až do 4 měsíců? a vrtěl se malej? nebo se mu prostě nešlo vyprdíkovat? no je to krutý teda...na to si nemůžu stěžovat...prostě jen jednou za den a to kolem 6.-7.hodiny si pár minut trochu Išek popláče a zatlačí a je to venku....No každý ma svý...Išek je zas prevít na to jídlo...člověk si nevybere, že?🙂

bufina
22. čer 2010

@crawler Je to fakt každý dítě jiný, třeba sestřenka má taky chlapečka a co jsou to prdíky vůbec nevěděla. Se Adámek právě vůbec nevrtěl, byl to takový to mimčo co prospí těch 20 hodin denně. Takže jídlo a hned spát. Přez den nebyl skoro vzhůru a proto asi to tak měl. Hodně spal ty první tři měsíce, pak už začal být dýl vzhůru a vrtěl se, tak to postupně přešlo. Copak dětičky, skáčeme jak pískají. Nikolka je hlava rodiny a Adámek krk 😀

jakelina
22. čer 2010

@bufina zase je lepší mít dítko co hodně spí a má prdíky občas. Náš malý toho moc nenaspal nikdy, jenom první týdny a pak ho všechno zajímá a všechno musí vidět a strčit do pusy 😀 😀 A že má spát, na to moc nechce slyšet. 😀

bufina
23. čer 2010

@jakelina Bylo fajn že tak spal, aspoň sem měla pořád hodně času na malou, než si zvykla že je nás o jednoho víc. Dneska malej vstával ve 4 a pak už třeba jen po 20ti minutách pospával. Su jak kdybych proflámovala celou noc ☹

jakelina
23. čer 2010

@bufina to tak někdy je, náš malý dnes spal po nočním kojení až do 8 a pak tu zvonila pošta a bylo po spaní. Ach jo. ☹

crawler
autor
23. čer 2010

@bufina No Išek taky neví, co to je bolavé bříško, ale právě - jediné období, kdy se choval jako noverozenec byl první týden života a pak už spinkal jen tak aby se neřeklo...zhruba od 4.týdne je vzhůru od 6.od rána a znovu usíná až odpoledne třebas na 2-3hodinky a pak jen poklimbává - třeba 5 minut a je znovu hodinu vzhůru a pak usíná až ve 21.30 do půlnoci a pak co 3 hodiny a v 6 jsme na nohou, takže já nemám daleko do zombý a vůbec nic doma neudělám...ještě že mám ty babičky 😅

crawler
autor
23. čer 2010

jinak musím zaťukat - krásně se přisává, ale prso zdaleka nevypije -když ho zmáčknu, tak ještě mlíčko vystříkne, ale jsem ráda i za to - prostě to beru tak, že se potulíme a on si pocucá, ale zdroj jídla je umělka...no nevadí, ale moje prsa má rád🙂
Jak jsem byla u té kamarádky, tak ona kojí a malý má už rok a půl a nejde jim to odstavit - pořád chce 3x za noc a během dne si k ní chodí pořád pocucávat...dělá ji ostudu v obchodech, protože ji leze pod tričko...Když jsem to viděla, jak si umí to prso vztekáním vymahat, tak jsem si říkala - zlatá flaška 😀

bufina
23. čer 2010

@crawler Tak to je super že se taky hezky přisává, i když mu to nestačí úplně na najezení. Ale ten kontakt s tím mimčem je fakt hezkej u kojení. Já už z toho zase začínám být na mrtvicu, že dopoledne má malej už tuhej oběd, večer kašu, tak nám to kojení pomalu začíná ubývat, aspoň že ještě občas přez den, na uspávání a v noci. By mě to hodně chybělo.

bufina
23. čer 2010

A jinak dnes dostal k obědu k mrkvičce ještě bramboru, pěkně to zbaštil. Pak jsem mu dala na zapití čaj, to z lahvičky nechtěl, ale z Avenťáckýho hrníčku mu to chutnalo. Pak si u mě na klíně hezky brknul, po pěti minutách sem ho dala do sedačky a během chvilky se pak zase poblil ☹ Naštěstí teda ne nijak moc.

jakelina
23. čer 2010

@crawler u vás je to jak na houpačce, zase má období klidu 😀 😀 hlavně ať mu to vydrží. Dej si před kojením kousek čokolády, mléčko je sladší a víc mu bude chutnat. 😀 😀

@bufina a co ti řekla doktorka na to blinkání???Měla jsi jít ve čtvrtek, myslím k doktorce??

crawler
autor
23. čer 2010

@jakelina jojo houpy hou...ale dneska pokračuje v nejezení - už začínám mít obavy - začal jíst míň o víkendu a stále to trvá - jí zhruba třetinu toho co dřív...a třikrát tak dlouho...☹ rodiče do mě hučí ať mu dám čajík...tak nevím - copak to něco vyřeší? dávala jsem mu čaj jen když byly ty horka - párkrát cucnout, ale teď nevidím důvod...:-/

jakelina
23. čer 2010

@crawler čaj nic nevyřeší. Pokud přibírá, tak prostě snížil příjem. Děti to často dělají po šestinedělí, že už nejí tak často a tak moc.

bufina
23. čer 2010

@jakelina Měla jsem tam jít, ale nakonec jdu až zítra. Neměl mně kdo hlídat malou, byla nachlazená a z nosu jí lítaly půlmetrový nudle, tak sem ju nechtěla tahat mezi mimina, to by mě tam maminy asi ukamenovaly. Zítra je manža doma, tak konečne vyrazíme.

jakelina
23. čer 2010

@bufina ty půlmetrové nudle mě pobavily 😀 😀

bufina
23. čer 2010

@jakelina No ale jinak to moc zábavný nebylo, asi to znáš když má prcek rýmu, to sem u ní musela pořád stát s kapesníkem. Měla to jak byly ty pařáky, tak sem jí napustila bazén, celej den do něho nechtěla vlézt, jen u něho stála a miskama přelívala vodu a musela do něho vlézt až o půl 8 večer 😀

crawler
autor
23. čer 2010

@jakelina no Išek místo dřívějších 120 (a víc) pije najednou 50ml, jednou za den 80ml...ale nebrečí, tak jsem celkem v klidu...taky ho pořád přikládám, tak si ode mě přeci jenom něco vysosá....no uvidíme, co přinesou další dny, ale čůrá málo - dneska má tak 5 plínek počůraných - víc rozhodně ne...Byla jsem zvyklá na půlkilový plíny a denně jich bylo i 10...

jakelina
23. čer 2010

@crawler tak si asi fakt vypije víc od tebe, buď ráda. 😀

monas007
24. čer 2010

ahoj holky, tak od včerejška máme zase nějaké boleníčko a průjem ☹ ☹ 😠 😠 snažím se Martínka přikládat častěji, aby doplnil tekutiny, ale je mi ho tak líto !! kdyby si aspoň řekl jak mu má mamča pomoct 😎 😎

jakelina
24. čer 2010

@monas007 chuďátko, ty si dej tmavý čaj, aby ho to trochu zatužilo