Problémy s přisátím a málo pije. Poraďte

crawler
17. kvě 2010

Ahoj, nenašla jsem toto téma a chtěla bych se zeptat zkušených maminek na rady.
Náš malý se někdy přisává i 30 minut - díky tomu ze mě tahal krev už v porodnici a měla jsem krvavé stroupky na bradavkách - kojení se stalo utrpením, protože bylo bolestivé a včetně přisátí trvalo 90 minut i víc a malý stejně nepřibral ani gram - čili musel za tu dobu vypít hrozně málo. Lékařka a laktační sestra mi řekly, že si musím nechat zahojit prsa, odsávat mlíčko a když nebude stačit (60-80ml - začínáme 3.týden života) tak namíchat s umělou výživou, budit ho atd. Prsa už se mi zahojily, ale za ty 4 dny pouhého odsávání mám pocit, že se mi mlíka tvoří míň a míň ☹ Máte stejné zkušenosti? Podařilo se vám rozkojit a naučily jste se přisávat? Díky za rady a tipy - strašně moc bych chtěla kojit a mrzí mě, že to nějak nejde...:-/

monas007
24. čer 2010

@jakelina děkujeme a určitě uvaříme 😉 😉 teď už to bylo lepší, jen mi na prsíčku visel skoro hodinu 😀 😀

jakelina
24. čer 2010

@monas007 to je dobře, hlavně že pije 😀

monas007
24. čer 2010

@jakelina jj, to jsem taky ráda. teď jsem ho na chvíli položila do postýlky a brumlá a brumlá. asi by už chtěl mamince říct co ho trápí 🙂 🙂

jakelina
24. čer 2010

@monas007 to si ještě počkáš 😀 😀 Od těch 6 týdnů to bude hodně lepší, alespoň u nás to tak bylo. Malý víc vydržel koukat a smál se. 😀 😀

crawler
autor
24. čer 2010

@jakelina no jo, ale to by měl i víc čůrat, ne?

jinak- dívaly jste se včera na maximámu? sado, že? já bych už byla v kazajce...

monas007
24. čer 2010

@jakelina jj, ještě si počkáme 😀 😀 ten náš neřád pokukuje už tak dva tři týdny, směje se jak sluníčko a spinkat už přes den taky moc nechce. už jsem myslela, že mu je líp, protože byl chvíli klid, ale po půl dvanácté přišla taková řacha z postýlky, tak jsem ho vzala přebalit a nakojit a v plíně bylo naprosto plno a měl to málem až na zádech 😠 😠 tak doufám, že na něho ten černý čajík zabere. na oběd jsem si dala pečené kuřátko, ale bez kůrčičky a rýži, tak snad pomůže i tohle ?!

monas007
24. čer 2010

a kdepak máme dneska bufinu 😀 😀

jakelina
24. čer 2010

@monas007 šla s malým k doktorce

jakelina
24. čer 2010

@crawler jejda, já na to zapomněla, jsem tele

crawler
autor
24. čer 2010

@jakelina to je škoda - bylo to super - hlavně vidět ty osmerčata, jak všechny řičej hlady a ona má málo rukou s lahvema s mlíčkem nebo jak všech osm pase koníky na koberci 🙂 kouzelný...ale momentálně mi stačí jedno mimi - i tak jsem málem dnes připálila oběd😀

mám problém - jak Išek jen pocucává mlíčko, tak chce kažou čtvrthodinku...mám strach, aby si na to nezvykl...jenže co mám dělat, když u lahve hned usne, vysosá 5ml a není k dobuzení? jen ho ale položím, tak je vzhůru, chvíli vydrží a chce zase...s tím jezením mi nebezpečně připomíná synovce, který dělá s jídlem problémy ještě teď ve 13letech :-/

bufina
24. čer 2010

Ahoj holky, tak jsme už zpátky od dokorky, malej má 7200g a 65 cm 🙂 Jinak s tím blitím nic. Některý děti prostě blinkají víc a jak se zavede tuhá strava, tak to bude dobrý. Pěkne přibýrá, tak to na nic nemá vliv. Jinak ta maximáma byla fakt něco, hlavně jak měla toho spratka staršího, bych mu flákla že by se mu otočila hlava 3x dokola. Ale mimča byly super. No a jak to máte s očkováním? Malej ještě pořád nic nedostal že nemá zahojený ramínko, ale že to vypadá konečně už za měsíc, tak mně nabízela ještě minule pak k tomu základnímu očkování Prevenar nebo Synflorix a dnes na mně ještě vytasila Prevenar 13, že je ještě lepší, tak si to mám do toho příštího měsíce rozmyslet.

@crawler Třeba má teď prcek jen takový období a za týden bude zase všechno jinak. Počkej pár dnů jestli se něco změní a uvidíš. Malej spával krásně celou noc a teď se už pár dnů zase budí mezi půlnocí a třetí hod. Jednou se vzbudil dokonce už o půl 11 večer.

jakelina
24. čer 2010

@crawler taky bych to tak nechala, je ještě malinký a může chtít pít fakt často a po troškách.

@bufina my taky nemáme očkování, jdeme až za dva týdny a taky nám nabízela Prevenar 13 za nějaký doplatek

bufina
24. čer 2010

@jakelina Mně říkala že je to 200 kč na jednu dávku. Pořád je to dobrý, když byla Nikolka mimčo, tak se to muselo platit celý.

jakelina
24. čer 2010

@bufina to je pravda, zase někdo říká, že stačí ten Prevenar 9, prý ty ostatní nemoci se u nás skoro nevyskytují a zbytečně zatěžují. Pak si vyber, já jsem z toho jelen.

crawler
autor
24. čer 2010

když já mám holky strach, že zase bude hubnout...nebo že mu něco je...☹(( stašně málo čůrá a rodiče do mě hučí ať mu dám čaj nebo že uděláme větší dírku do savičky...Mám NUK, ale je fakt, že je menší než na savičce z které jsme pili předtím - tuhle máme od čtvrtka a je fakt, že to už začal blbnout...já fakt nevím...když ho mám u prsa, tak krásně saje a přeci jenom si něco málo vysosá, ale z lahve mu to vůbec nejde - pořád tam nějak kroutí jazýčkem, heká u toho a když se podívám po 15min.tak ubyde sotva 5ml...A tím, jak se kloudně nenají, tak vůbec nespí...ani v kočárku už nespí - včera sestra vozila jak čamrda a schrupnul jen na chvíli a mě dnes skoro vůbec- jen klimbal...k mudře půjdu příští týden, tak uvidíme...Jinak nevíte, co by to mohlo být? malej má na hrudníčku a pažích pupínky, co vypadaj jako potníčky, ale potníčky nám vždy rychle zmizly - tohle má už přes týden... a ne omak má tu kůži hrubou...už ho koupu bez jakékoli komsetiky - jediný co dávám je rybilka na zadeček a vlhčený ubrousky...říkala jsem si, zda to není reakce na nějakou komsetiku...

crawler
autor
24. čer 2010

@jakelina já jsem nad tím zatím nijak dalece nepřemýšlela, ale obecně zastávám názor, že jen to nenutnější - nechci jeho tělíčko zahlcovat kdejakýma svinstvama...přijde mi, že to může spíš uškodit...tak nevím...nám se tbc úspěšně hojí - jednou nám zhnisalo, ale už to prasklo...takže počítám, že brzo bude hexavakcína...

bufina
24. čer 2010

@crawler Tak to mu bude asi špatně protíkat to mlíčko savičkou, asi musí hodne tahat a moc se nedaří. Ten Hipp je ještě o něco hustší, než třeba Sunar. U Nikolky se mně to stalo, že sem jí kupovala Sunar, pak jsem jí koupila Hipp a savičkou to neprotíkalo. To stejný bylo i u mlíka z DM. Zkus ho teď koupat jenom v čisté vodě, bez sprcháču a ničím nemazat a uvidíš. Nebo neměnilas třeba prací prášek?

jakelina
24. čer 2010

@crawler Tak mu zkus dát tu savičku co měl předtím a uvidíš. 🙂

crawler
autor
24. čer 2010

HolkY JUCHŮŮŮ 😀DD

Bylo to tou savičkou - udělali jsme mu větší dírku a vypil 160ml za 7 minut 😀DD a je zase spokojený mimi...Já jsem celý týden u rodičů a hlupák jsem vzala jen tu nejnovější savičku a ostatní nechala doma...Vůbec mi to nedošlo...chudáček od víkendu hladověl ☹ no aspoň už víme, čím to je a hurá do papáníčka - já jsem tak šťastná!!!🙂

@bufina prášek jsme neměnili...ale začala jsem mu dávat do vaničky koupel od Sebamedu - tak možná to..no a pak mě ještě napadlo, zda to není z mého mlíčka, páč jsem si párkrát dopřála jahody, ne moc, ale prý jsou agreivní......

jakelina
24. čer 2010

@crawler no vidíš, já jsem si to myslela. 😀

bufina
24. čer 2010

@crawler Tak huráá, konečně bude napapanej 😀 Holka co se mnou byla v porodnici zase vypila jekejsi džus a malej se jí z toho okamžitě taky osypal a to mu byly dva dny, takže toho mlíka stačí vypít jen maličko a je to.

jakelina
25. čer 2010

@bufina já jsem jednou vypila asi dva hlty pomerančového nektaru a malý se úplně opupínkoval. ☹

crawler
autor
25. čer 2010

jůůů holky mám za sebou naprosto báječnou noc!!!😉 Išek poté, co vypil 160ml si vyžádal ještě dalších 120ml..usnuli jsme ve 21.30 a na jídlo se probudil až ve 4.30, tak dostal prsa, zůstal se mnou v posteli a vstali jsme až v 8.15:-DDDparáda - poprvé, co máme Iška jsem se vyspala😀 jinak z prsa sosá pěkně, tak jen musím doufat, že mlíčka bude přibávat🙂)

bufina
25. čer 2010

@crawler Asi dohání tu dietku 🙂 A pokud jde o prso, tak mu asi přišlo že to z něho teče líp než z flašky během minulých dnů 😀

crawler
autor
25. čer 2010

@bufina no určitě - říkala jsem si, že aspoň k něčemu to bylo...ale aby ted zase syčák nezačal protestovát, když je lahev zase super.-)) ale dneska už do plen dorazila hladová stolice - totálně zelená kaše☹(( ještě ted je mi iška dodatečně líto☹

bufina
25. čer 2010

@crawler Chuďátko malý, ale zas když ti nijak hystericky neřval že by byl až moc hladovej, tak to třeba zas tak strašný nebylo 🙂 Ale tak hlavně že už zase může pěkně papat. Skojením uvidíš, jestli mu to tak zůstane nebo ne. Zkoušej si ho nad ránem jak se vzbudí brát do postele a dát mu jen prso a uvidíš, třeba si na to zvykne a bude mu to stačit. Jak je rozespalej, tak toho zase tolik nevypije.

bufina
25. čer 2010

@crawler Jsem to s malým nejdřív měla tak, že v noci dostával buď moje odsátý mlíko, nebo UM, že nemělo cenu ho kojit když sosá půl hodiny a pak tu flašku stejně dostane, ale pak sem to zkusila mu v noci dávat jen prsa a bylo to dobrý, stačilo mu to. Sem ho brala z postýlky hned po prvním zakňourání aby nebyl ještě úplně probranej a tím toho tolik nevypil, se dudláním zase hezky uspal.

crawler
autor
25. čer 2010

@bufina no ono já na jeho pláč nemůžu moc dát...když jsme přišli z porodky, tak následný dny byl sice trochu nevrlej, ale pak už ne a byl hodnej a spavej - teď už vím, že byl unavený z hladu, pak se mu žaludek stáhl a už neměl takovou potřebu☹ teď to bylo to samé, ale hlad musel mít šílený, páč pije běžně těch 120 a víc a teď zvládl vysosat pětinu...:-/

jakelina
25. čer 2010

@crawler ty jo, kam to ten malý večer do sebe nacpal, to měl bříšeko jak bubínek, ne 😀 😀 😀

@bufina s tím braním do postele při prvním zakňourání to dělám taky a malý skoro hned usne, jak ho nechám dýl, tak se probere a pak pije půl hodiny a nechce se prsa vůbec pustit.

monas007
25. čer 2010

ahoj holky, tak to my měli včera přes den ještě boleníčko, ale průjem ustal a asi ho bolel jen zadeček, když zatlačil, protože ho měl červeňoučký ☹ ☹ jinak přes den toho moc nenaspal, když už se zadařilo tak jen na dvacet minut, pak jsem mu ve 22 hod dala ještě prsíčko a usnul mi tak jsem ho přendala do postýlky a chrněl do půl šesté 😀 😀