Problémy s přisátím a málo pije. Poraďte

crawler
17. kvě 2010

Ahoj, nenašla jsem toto téma a chtěla bych se zeptat zkušených maminek na rady.
Náš malý se někdy přisává i 30 minut - díky tomu ze mě tahal krev už v porodnici a měla jsem krvavé stroupky na bradavkách - kojení se stalo utrpením, protože bylo bolestivé a včetně přisátí trvalo 90 minut i víc a malý stejně nepřibral ani gram - čili musel za tu dobu vypít hrozně málo. Lékařka a laktační sestra mi řekly, že si musím nechat zahojit prsa, odsávat mlíčko a když nebude stačit (60-80ml - začínáme 3.týden života) tak namíchat s umělou výživou, budit ho atd. Prsa už se mi zahojily, ale za ty 4 dny pouhého odsávání mám pocit, že se mi mlíka tvoří míň a míň ☹ Máte stejné zkušenosti? Podařilo se vám rozkojit a naučily jste se přisávat? Díky za rady a tipy - strašně moc bych chtěla kojit a mrzí mě, že to nějak nejde...:-/

bufina
17. srp 2010

@jakelina Ahoj, tak sem byla ještě v tom Tescu a nakoupila hodně kaší od Sunarky. Malej dostal zase svou oblíbenou skořicovou a spal jak budulínek, po jiných kaších se brzo budil, tak asi zůstaneme u Sunarky. Sem se konečně po deseti dnech zase vyspala 🙂 Dneska jdem na očkování, už teď mám z toho hrůzu ☹

jakelina
17. srp 2010

@bufina tak dobrý kup, já se tam chystám dnes, ale až večer jak malý usne. ☹ Tak tam nebude moc lidí. Ta skořicová je asi od půl roku, že jo. A co oblečení, plenila jsi????? 😀 😵 😀

jakelina
17. srp 2010

@bufina tak držím palce na očkování, náš bobek to taky špatně snáší, dva dny má teplotu a je umrčený, až děs ☹ ☹

bufina
17. srp 2010

@jakelina Konečně sem sehnala to bodýčko s rygrem, sehnala sem ho až ve třetím Tescu 😀 To měl Eliášek taky dohromady hexu a Prevenar? Si říkám že to musí být pro ně hrozná zátěž. Tak taky dobře nakup, já sem vzala ty kaše, granulovaný čaje, mlíčka s kaší a nějaký přesnídávky + to bodýčko a lžičky 🙂

jakelina
17. srp 2010

@bufina Taky má Prevenar i Hexu ☹ Moje starší děti vůbec reakce nemívali, tehdy nebyly tady ty kombinované vakcíny. No je to pro ně určitě zápřah. Chuďata naše. 😉

bufina
17. srp 2010

@jakelina Nikolka Prevenar nedostala. Měla je hexu a pak spalničky a ani jednou neměla ani trochu zvýšenou teplotu, bylo to naštěstí bez reakce, ale říká se že kluci sou větší citlivky, i když ty máš taky starší kluky a byli v pohodě. No tak uvidím.

jakelina
17. srp 2010

@bufina Někteří doktoři to píchají každé zvlášť a některé děti měly reakci na Hexu a jiné na Prevenar, to si fakt nevybereš ☹

bufina
17. srp 2010

@jakelina Tak očkování se zase o měsíc odložilo, že to ramínko ještě pořád není úplně dobrý.... Jinak má 8100g, 69cm a rostou mu nahoře naráz 4 zuby. Sem mu pořád koukala dolů a oni to zoubky nahoře..... Tak aspoň vím co s ním poslední dobou je, když tak špatně spí 🙂

jakelina
17. srp 2010

@bufina Matymu vyrostl jako první špičák nahoře, taky jsem nechápala. Má super váhu Adámek jste šikovní. 😀 Eliáš vyrostl za ten poslední měsíc strašně do délky. Měří 71 cm a váží 7 kilo. Je jak špageta, nosí už všechno ve velikosti 74. Nebo 6-9 měsíců.

bufina
17. srp 2010

@jakelina Tak to je hezky dlouhej 🙂 Já sem tak pořád přemýšlela proč v noci špatně spinká, když nemá ani nateklý dásně, že to na zoubky nevypadá... Sem automaticky počítala s tím že rostou první ty dole.

monas007
17. srp 2010

@bufina
@jakelina tak vy už jste pěkní cvalíci 😀 😀 ale my vás statečně doháníme a jsem zvědavá na kontrolu ve 4 měsících. my už máme základní očkování od minulého pondělí a naštěstí bez problémů. ale dneska mi tady navečer brečel a chytal záchvaty...ale teď spinká tak uvidíme jestli vydrží až do rána 😀 😀

monas007
17. srp 2010

@bufina
@jakelina tak vy už jste pěkní cvalíci 😀 😀 ale my vás statečně doháníme a jsem zvědavá na kontrolu ve 4 měsících. my už máme základní očkování od minulého pondělí a naštěstí bez problémů. ale dneska mi tady navečer brečel a chytal záchvaty...ale teď spinká tak uvidíme jestli vydrží až do rána 😀 😀

monas007
17. srp 2010

@bufina
@jakelina teda nechápu proč se mi to odeslalo dvakrát 😠 😠 asi pro každou z vás zvlášť 😀 😀

bufina
17. srp 2010

@monas007 Tak to držím palce aby hezky spinkal 🙂
Sem teď malýmu namazala na ty dásně calgel, uvidím jestli mu to trochu pomůže, ale řval u toho jak kdybych ho vraždila ☹

monas007
17. srp 2010

@bufina to ten náš křičí pomalu u všeho 😀 😀 hlavně čištění nosíku 🙂 🙂 včera jsem ho během půl hoďky dvakrát oblíkala a znovu vyslíkala, protože jsme chtěli na procházku a než jsem udělala ten náš kolotoč kojení, odstříkání, zábal, oblíkání tak byl takový slejvák, že jsme zalezli jen k televizce 😀 😀 snad to malýmu pomůže, už se úplně děsím až nám polezou ty první zoubky 😠 😠 někdy má takový záchvaty, že už myslím, že lezou 😀 😀

bufina
17. srp 2010

@monas007 My jsme zase včera vyrazili do Tesca, děcka už byly připoutaný v autě, sem sedala za volant a malej hodil takovou šavlu, že sme se museli zase vyskládat a jít malýho převlíct. Sama se divím že jsme pak ještě někam jeli 🙂 Malej kvůli těm zubům neřve, jen se často budí v noci, třeba aji 10x, ale stačí že podudle prso a zase na chvílu spí. Na 4 zuby naráz je to dobrý, že v noci neřve.

monas007
17. srp 2010

@bufina tak to máš klidného chlapáka 😀 😀 já budu muset jít odstříkat, nebo se s tím zase nedomluvím 😎 😎 večer měl takový apetit, že jsem se až divila 😀 😀

bufina
17. srp 2010

@monas007 To odstříkávání ti teda nezávidím, vím jak je to otravný když sem musela ty první měsíce odsávat. Ale v noci sem na to prděla, sice sem měla na nočním stolku odsávačku, ale nikdy se mně nechtělo. Sem nakrmila malýho a vytuhla taky 😀

jakelina
17. srp 2010

@bufina Alespoň budete mít odbyté čtyři zuby najednou. 😝 😀

bufina
17. srp 2010

@jakelina To jo, ale bude to vypadat legračně, nehoře 4 zuby a dole žádnej 😀 A asi kojení se zoubkama začne být úchvatný..... Bylas v tom Tescu?

monas007
18. srp 2010

@bufina odstříkávám v noci už jen každé tři hodiny. víc už fakt nedám po těch 6-i týdnech bojování ve dne v noci 🙂 🙂 už se mi i stalo, že jsem si natáhla budíčka ale vstala jsem až ráno a měla jsem prsa jak dva měchy 😀 😀 mám je vždycky po kojení stahovat, tak jsou taková pevnější 🙂 🙂

jakelina
18. srp 2010

@bufina byla jsem, mám plnou skříň kaší a skleniček a zase jsem koupila overálky. No se mnou je to děs. 😀 😀 Taky mám ty čaje a nějakou lahev a jednu hračku. Přes 1000,- korun nákup. A to jsem domů kupovala jenom rohlíky a banány. 😀

crawler
autor
18. srp 2010

Ahoj holčinky🙂

tak my máme náročné období - kupujeme domek, tak je kolem toho šílené lítání, pak se musím učit na zkoušku a ještě k tomu Fanoušek 😅

Hlásím první příkrmy😀 Měla jsem doma broskvovo meruňkovou kašičku od Hipp, tak ji dostal a tak se olizoval, že jsem mu v Rossmanovi koupila krupičnou od 4.měsíce a mléčnou banánovou🙂 Tak každý den mu k obědu dávám 100ml té krupičné kašičky😀Tak paráda 🙂 Na stoličce se to neprojevilo - kaká normoš bez problému - měla jsem strach, aby nebyl zabetonovaný...Jinak pak dostává UM z lahve - k prsu ho dávám jen 1x na pocucnutí - mlíko už takřka vůbec není - problém s odstavením tedy žádný - měla jsem strach ze zánětu apod., ale přikládala jsem ho jen když byly prsa nalitýa tím pádem postupně klesala tvorba mlíčka až téměř na nulu...A fakt se mi strašně ulevilo, že už skončilo to neustálé rozkojování, které bych už v tomhle stresu ze školy a koupě RD fakt nezvládala:-/

Jinak kolik porcí kaše se max.může za den? asi jen 1, že? a je lepší na noc nebo přes den? Já mu těch 100ml kaše zatím dala vždy mezi 12.-13.hodinou, říkala jsem si, aby mu nebylo na noc těžko... 😕

jakelina
18. srp 2010

@crawler spíš navečer třeba před koupáním a potom nechat dopít večer mlékem. Jestli ti teda nebude blinkat při koupání a oblékání.

crawler
autor
18. srp 2010

@jakelina no, já mu tu kašičku dělám řídkou, takže by asi blindil - celkově jsme teda zvyklí krmit až úplně před spaním, třebas ve 21.00...

jaké kašičky máte nejoblíbenější? postřela jsem Buf, že skořicovou? - já mu teda dělám zatím tu bez příchutě, až za nějaký čas ho budu nechávat, aby si zvykal na chutě🙂

jakelina
18. srp 2010

@crawler já zatím jenom kojím, tak nemám žádné tipy, která je dobrá. 😉

crawler
autor
18. srp 2010

@jakelina mě se potvrdilo, že by nemělo cenu kojení prodlužovat, páč malý blbne i u lahve - jednou chce každé 2 hodiny, pak některé dny chce po 5 hodinách...apod. Prostě Išek není dítě, který by se dalo bez problému kojit...jsem zvědavá, jak to bude u druhého mimi 😅 ale předem si nebudu nic malovat - ted jsem měla představu, jak budu kojit minimálně do roku a o to víc jsem byla zklamaná, když to kixovalo hned na začátku ☹

jakelina
18. srp 2010

@crawler základ má a víc bych to neřešila. 😀 Někdo nekojí vůbec a nic se taky neděje. 😀

ija1
18. srp 2010

ahoj holky,
crawler, koukam ze taky mame podobny........Alenku jsem od vcera prestala dokojovat, prikladali jsme fakt pri kazdym krmeni a nechtela, proste si dvakrat cucla a nazdar bazar.............a o vikendu mi po MM mela prujem, tak jsem rekla ze fakt koncim..........stejne odsavajdou vyteklo z prsa 12 kapek a to uz jako na tohle nemam nervy.........po pulhodine odsavani................
od patku delala desnej curbes pri kazdym krmeni hysterak.......do pondelka to neprestalo tak jsme z chaty kde jsme byli 1,5 mesice dojeli do Prahy a tady v presmogovany Praze najednou pije jak duha, zadny hysteraky a dneska poprve vypila 230 najednou............po 200 rvala porad hlady ac ji co 3-3,5 hodiny, kuli tem hysterakum pila malo tak jsem misto 5x zacla krmit sestkrat za den................nastesti uz nam spi aspon osm hodin v kuse od 23.30 kdy dokrmime na noc-do 8.............vy uz muzete prikrmovat? se mas.............zastupujici doktorka nam rekla ze kdyz pije pres litr denne, ze nemusime dokrmovat ale ja si pockam co nam rekne doktor po dovoleny...........
mysleli jsme ze ty hysteraky jsou z zubu nebo aftiku, ale doktorka ji prohlidla a ze tam nic nevidi, tak jdeme v pondeli projistotu na sono, ale zatim se to spravilo, tak doufam ze bude lip..................

jakelina
18. srp 2010

@ija1 ono se to jednou zlomí a člověk zjistí, že nedělá nic jiného jenom se zaobírá jídlem a odstříkáváním, tak teď budeš mít trochu klid.

monas007
19. srp 2010

tak tady je náš šikula 😀 😀