Problémy s přisátím a málo pije. Poraďte

crawler
17. kvě 2010

Ahoj, nenašla jsem toto téma a chtěla bych se zeptat zkušených maminek na rady.
Náš malý se někdy přisává i 30 minut - díky tomu ze mě tahal krev už v porodnici a měla jsem krvavé stroupky na bradavkách - kojení se stalo utrpením, protože bylo bolestivé a včetně přisátí trvalo 90 minut i víc a malý stejně nepřibral ani gram - čili musel za tu dobu vypít hrozně málo. Lékařka a laktační sestra mi řekly, že si musím nechat zahojit prsa, odsávat mlíčko a když nebude stačit (60-80ml - začínáme 3.týden života) tak namíchat s umělou výživou, budit ho atd. Prsa už se mi zahojily, ale za ty 4 dny pouhého odsávání mám pocit, že se mi mlíka tvoří míň a míň ☹ Máte stejné zkušenosti? Podařilo se vám rozkojit a naučily jste se přisávat? Díky za rady a tipy - strašně moc bych chtěla kojit a mrzí mě, že to nějak nejde...:-/

bufina
4. čer 2010

@monas007 já jsem z toho byla ze začátku taky hodně vycvakaná, protože první dítko sem nekojila vůbec.

Malej se už taky kolem šesté vykoupal, pak jsem mu dala kašu a už je tuhej 😀 Akorát mně spí dole v sedačce, tak uvidíme jestli se vzbudí až ho ponesu nahoru do postýlky.

jakelina
4. čer 2010

@bufina tak to ti spí brzo, my jdeme teprve koupat. Dělá to manžel, tak já mám alespoň chvilku pro sebe. Malý tam vydrží i 20 minut.

bufina
4. čer 2010

@jakelina On takhle pravidelně nechodí spat. odpoledne toho moc nenaspal, tak proto to po kaši hned zalomil, ale už je vzhůru. U koupání ze začátku hodně hulákal, teď je v klidu, ale tak jako že tu chvilku teda přežije 😀 Takže rychle vykoupat a honem ven.

monas007
5. čer 2010

@bufina tak to my jsme dneska trhli nový rekord 😀 😀 poslední kojení jsme začínali 17:11 a pak se mi přihlásil až o půl třetí !! vzal si svojich 20 minut a pak spinkal až do šesti hodin a zopakoval si svojich 20 minut !! no aspoň, že přes den jí co tři hodinky 🙂 🙂

bufina
5. čer 2010

@monas007 Tak to je pěkný, se aspoň vyspíš. Třeba mu to tak chvílu vydrží 😀 Náš malej se teda vzbudil už kolem jedné, ale po jídle taky hned usnul, pak byl vzhůru kolem šesté na jídlo a ráno pak ještě chrupkal skoro do devíti. Ale kdyby se ti budil častěji, tak se toho mlíka hned začne dělat víc. Malej když spával skoro celou noc a pak se dva dny budil po 3 hodinách, tak ten další den kdy zase pěkně spal, tak sem měla už kolem jedné v noci pocit že mně ty prsa prasknou, jak byly nalitý.

monas007
5. čer 2010

@bufina tak to já mám prsiska nalité pořád 😀 😀 mám od sousedky půjčenou elektrickou odsávačku, ale zatím jsem ji nepoužila, protože prsa mě nebolí tak to zatím nechávám tak ... od rána papkáme hezky každé tři hodinky, zato v plíně je zatím po nějakém bobku prázdno 😠 😠 počuraná je pokaždé, ale místo bobku jen flíček od nějakého toho prďánku ... tak nevím, rourku doma nemáme, tak to zkusím teploměrem ...

bufina
5. čer 2010

@monas007 Tak to mně teda ta prsa tak bolely že už sem nemohla spat. Sem si říkala že ho už snad vzbudím. Malej taky nekadí každej den. Tak po dvou třech dnech a to pak teda stojí zato.

monas007
5. čer 2010

@bufina tak u nás to stálo za to zatím v každé plíně 😀 😀 taťka vždycky říká jak máme voňavé miminko a když začne prďánkovat tak nám ho radši vrátí 😀 😀

bufina
5. čer 2010

@monas007 Mně se teda zatím stalo jen jednou že byl prosranej až na záda. To ho pak manžel držel ve vzduchu a já ho utírala. Být doma sama, tak nevím jak bych to udělala. A když prdí, tak to taky smrdí jak starej chlap 😀

jakelina
5. čer 2010

@bufina to nám se stávalo, když byl malý a to jsem ho vyslekla a umyla v umyvadle. 😀

monas007
5. čer 2010

@bufina jj to já s ním metu hned pod tekoucí vodu, protože na tohle jsou vlhčené ubrousky opravdu málo 😀 😀 tak nakonec hrozba teploměrem pomohla a začal valit do plíny to svoje překvapení sám od sebe 😀 😀

bufina
6. čer 2010

@monas007 tak teď ráno měl v plíně taky pěknej náklad. Včera jsme byli u našich na chatě, tak ještě že to neudělal tam 🙂 Sem mu trubku do zadku používala jen když měl prdíky, to vždycky pomohlo, ale jinak když pár dnů nekadí, tak ho nechám. Na druhou stranu je to dobrý, aspoń nemáme takovou spotřebu plín, než kdyby měl každou chvílu v plíně nakaděný.

jakelina
6. čer 2010

@bufina děti můžou kakat i jednou za týden a je to normální 🙂

bufina
6. čer 2010

@jakelina naša malá dokonce když jí bylo asi 4-5 měsíců, tak kadila vždycky v nedělu jednou za 14 dní.

jakelina
6. čer 2010

@bufina to se musela chuderka natrápit ☹

bufina
6. čer 2010

Právě mně to ani tak nepřišlo že by jí to nějak vadilo. Doktorka říkala že to mlíko včechno úplně spotřebuje a že to takhle ničemu nevadí. Horší bylo až začala dostávat brambůrky atd., to se pak chudinka nemohla vykadit jak to bylo kolikrát tvrdý.

bufina
7. čer 2010

Tak náš malej dneska trhnul rekord. Usnul v 19.30 a vzbudil se až v 5.45, už by mu to mohlo vydržet 🙂

jakelina
7. čer 2010

@bufina asi ho unavilo to horko. 🙂 To Eliáš se mi vzbudil už v 1, asi měl žízeň, nebo nevím proč tak brzo. Máme v ložnici docela teplo.

bufina
7. čer 2010

@jakelina U nás v ložnici to taky není žádná sláva. Máme ju v patře pod střechou, takže tam bylo skoro 27 a v létě to bude ještě horší. Byli jsme venku včera celý odpoledne a to v tom horku naštěstí pěkně spinkal. Ale sem manželovi říkala že to byl blbej nápad kupovat černej kočárek 😀

jakelina
7. čer 2010

@bufina já mám taky černý, ale v tom hicu dávám jenom sedačku. Na Casualplay je sedačka s dobrou výbavou a tu mám takovou limetkovou zelenou a není v ní tak hic . A hlavně malý vidí ven a neřve ikdyž nespí a dívá se ven.

bufina
7. čer 2010

@jakelina Tak to je moc pěkný, my máme sedačku stejné barvy jak kočárek a navíc je nějaká menší, tak z ní už malýmu pomalu lezou nohy.

jakelina
7. čer 2010

@bufina zrovna na netu hledám slunečník, ať nemusím pořád jezdit s plenkou, nebo otáčet kočár podle slunka. 😀 Naše sedačka je do 13 kilo na kočárek a do 10 do auta, nebo tak nějak to tam bylo napsané.

bufina
7. čer 2010

Ale vypadá ta sedačka pohodlně, že se mu tam musí pěkně spinkat. My máme tu obyč, takže ju berem na podvozek akorát na nákupy. ten slunečník je dobrej nápad. Taky pořád otáčím kočár aby na něho nesvítilo. I když někdy ho nechám, malej má zavřený oči a rychleji usne. No nic, manžel mně už vyhazuje od pc, tak třeba zase zítra. Dobrou, klidnou 😀

jakelina
7. čer 2010

@bufina dobrou 🙂

bufina
8. čer 2010

Tak slunečník na kočárek už je objednanej 🙂

crawler
autor
8. čer 2010

Ahoj holky🙂

tak jsem myslela, že máme vyhráno, ale malý opět začal bojkot. Nechápu to, vše je stejné a stejně mu něco vadí...Třeba po 5minutách řevu se odhodlá přisát, párkrát potáhne a polkne a pak buď usne a nebo se rozeřve a odstrkuje mě...Každopádně mi prso nikdy nevyprázdní a já musím sáhnout po UM a dokrmit. Kor teď v teplech chce každou chvíli...Fakt nevím, co s ním...Přes den mám relativně trpělivost a zkouším několik poloh a obě prsa, ale v noci, když to nejde, tak mě nenapadne ani omylem, abych "ho trápila"...probudil by celej barák a stejně to nikam nevede, páč když už se rozeřve, tak ani nehledá, když ho dráždím bradavkou kolem pusinky - prostě jen řve... 😢 Navíc máme teď spurtový týden - nějak se to sešlo a je to naprd... 🙄

monas007
8. čer 2010

ahoj holky, tak dneska jsme byli na kontrole a vidím, že i naše kojení 6x denně je dostačující 😀 😀 naposledy jsme byli 20.5 a to jsme měli 49,5 cm a 3150 g a dneska 8.6 už máme 53 cm a 3700 g 😀 😀 takže jsme přibrali krásných 550 g a byli samozřejmě pochváleni 🙂 🙂 a tady vám posílám naše spokojené miminko 😀 😀

jakelina
8. čer 2010

@monas007 super váha a malý je teda super hodný.
@crawler má asi zase ten spurt, tak přikládej a odsávej on se zase chytne ☹
Nás malý má tento týden 3 měsíce a taky začíná zlobit u pití, vždycky ho to po pár dnech přejde. Blbé je, že je teď horko a pít musí.

crawler
autor
8. čer 2010

@jakelina já vím, ale je to úmorné a mám pocit, že to nikam nevede...on ze mě vytáhne třeba jen 10-20ml (to je nic, když teď pije víc jak 120ml) a usne a nebo se vzteká...navíc odsávačkou odsaju prd...navíc poslouchat to vztekání, že prso nechce je náročný...a když mu ho násilím vecpu do pusinky, tak s ní strašně trhá, šklube hlavou a odkopává se nohama...já jsem ráda, že už jsem bez ragád, tak to nemůžu zkoušet moc dlouho, aby zase nebyly... 😔 kdybych tak věděla, v čem je zakopaný pes...? 😒

crawler
autor
8. čer 2010

@monas007 jste šikulové - ani nevíš, jak závidím...ale přeju 🙂