Proč nekojíte? Jaké máte důvody?

janakla
15. pro 2008

Ahoj holky, prosím napiště mi důvody proč nekojíte. Já nebudu kojit kvuli zdravotnim obtižím, o kterých ale část rodiny neví a zatím nechci aby věděli. Potřebuji tedy "vymyslet důvod" proč nekojím. Že nechci je neuspokojí. Vím, že to zní divně, ale prosím poraďte.

motylek
15. pro 2008

Tak já nekojím, protože se mi neudělalo mlíko. Tak jim to řekni, že bohužel, ale nemám. Na to ti nikdo nic říct nemůže, jak bys to asi mohla ovlivnit. Mě se udělalo hrozně málo (20ml na obě prsa - odsávala jsem po 2 hodinách) a malej byl na kapačkách v porodnici přikrmován nutrilonem a pak mi to moje mlíčko nechtěl.

janab78
15. pro 2008

přesně tak- málo mlíka.Já ho nejdřív měla dost, ale pak najednou ve 14 dnech prázdná prsa a malá řvala hlady celé dny,v měsíci jsme šly k dkotorce,kdy se zjistilo, že hlady.Někdo nemá mlíko hned na začátku. Všichni pak budou šťastný, že prcek roste. 😀

alishia
15. pro 2008

ja take skoro zadne mleko, stejne jako motylek. Sli sme z porodnice uz s prikrmem. Takze ja skoro nekojila vubec. Mleko muzes ztratit i stresem, poporodni depresi. nejlepsi je rict ze proste neni. ale koukam ze miminko jeste nemas. A co kdyz se ti udela mleka dostatek? To budes muset stejne odsavat, aby ti tam netvrdlo. Plati zakon schvalnosti.

stejzi
15. pro 2008

Nazdárek, já také měla málo mléka, byli jsme dlouho v porodnici, kvůli poporodnímu zánětu u mě, mimisek byl zdravý. Už v porodnici jsme přikrmovali. Snažím se sice malého před každým příkrmem přikládat k prsu. Něco si vytáhne, ale je to opravdu minimum. ☹

knobloska
15. pro 2008

janakla, fakt je, že jestli se ti udělá hodně mlíka, tak bude malér. Já bych se aspoň domluvila s gyndařem, jsou nějaké léky na ukončení laktace. Já jsem měla mléka dost, ale nějak se to podělalo 😖 . Asi bych taky řekla, že prostě nemáš a hotovo.

evikuu
15. pro 2008

Ahojda já u obou holek měla mlíka dostatek ale kdykoliv a jakkoliv jsem je dala k prsu tekla místo mlíčka krev...... prostě dle laktační poradkyně "extrémě citlivé bradavky" měla jsem to dle všech radilek vydržet ale když jsem řvala bolestí a bála se každého kojení tak jsem řekla dost....
Jak píšou holky-byl problém mlíka bylo plno, odsávat nešlo.... od začátku se nalejvej šalvějovým čajem pomáhá zastavit lktaci.

andy80
15. pro 2008

U prvního mimi se mi neudělalo mlíčko vůbec, u druhého ho nebylo dostatek.

bustik
16. pro 2008

Já bych řekla, že mám mlíka snad i dost, ale bohužel asi málo výživné nevím, každopádně malá nepřibírala, takže jsme na příkrmech a kojení je jen takový předkrm.
Na zastavení mléka jsou i homeopatika Ricinum a dál nevím jak, ale v lékárně určitě poradí.

Evikuu - taky jsem ze začátku měla šíleně citlivé bradavky a úplně popraskané, takže tekla krev. Naštěstí vždy bylo jedno prso lepší, takže jsme s tím "mým kojením" nemusely přestat úplně. A tchýně taky radila vydržet. Bych jí chtěla vidět. Šííílená bolest - horší jak porod (alespoň tedy pro mě určitě). Takovéhle radilky mám fakt ráda.

evikuu
16. pro 2008

Máš pravdu kdo to nezažoil neví.Úplně jsem měla hrůzu že zase bude brzo čas..... kloboučky nekloboučky, polohy nepolohy prostě bolest až do konečku prstů u nohou a pomalu na počúrání.Manžel když to viděl tak sám do mě hučel ať toho nechám ale vydržele jsem to v uvozovkách na to utrpení docela dlouho /asi 14dní/ pak mě jí dali nba váhu já zjistila že přibrala jen 50g a řekla jsem dost.Teďka máme 5620g v 9 týdnech /už má víc/ jsem spokojená já i malá a o to jde hlavně!!!
Jo a tchýně ty radi moooc radi ale........ 😝

bramburka
16. pro 2008

Ty hoémeopatika jsou Ricinus communis, myslim redeni 15CH, naopak 5ch nebo 9CH je na tvorbu mlika 😉

myslim, ze malo mlika je dobrej duvod 😉

cerstvamama
16. pro 2008

Taky jsem měla hladový mlíko. Kdo tvrdí, že slabý mlíko neexistuje, tak to nezažil. Adélka pila pořád a stejně plakala hlady a nepřibírala. Než jí trápit hlady tak jsem s čistým svědomím začala dávat Nutrilon. Vlastně jsem do minulého týdne kojila a dávala UM. Teď už jsme jen na UM.
Kamarádka měla zase zánět v prsou a po vyléčení už taky nekojila.

lu777
16. pro 2008

tak my nekojime, protoze Matysek mel tezkou zloutenku, takze porad tvrde spal, bylo to naprosto silene, nedal se prakticky vzbudit asi dva tydny...
navic jsem s laktacni sestrou pak zjistila, ze neumi vubec pit, mel tam spatne jazyk..
ta prohlasila, ze je to teda fakt pripad.. kluci obecne pry hur pijou...
takze ja si pak jeste uzila zanet prsu, odstrikavat mi neslo ani po masazi horkou sprchou, no byla to nocni mura..
a to jsem se na kojeni tesila..

ale jinak do toho nikomu nic neni... treba me mama prestala kojit protoze vycerpanim prisla o mliko... a maminka meho manzela prestala kojit kvuli opakovanemu zanetu prsu...

lu777
16. pro 2008

jo a jak ctu prispevek Evikuu tak me skoro rozbolely bradavky jau 🤐
jj, krev jsem taky parkat mela, taky mi radili vydrzet, ale uz tak to bylo dost blby (viz predchozi prispevek) a do toho me ty bradavky tak bolely, ze jsem ztratila i posledni motivaci...
si to predstavte: ve 2 v noci vam zazvoni budik (sam se na jidlo kvuli zloutence nehlasil) - do sprchy, rozmasirovat prsa - vzbudit dite, ktere rve, protoze chce spat - svliknout ho do naha (jinak okamzite usnul) - prilozit ho (nemel zajem, takze to fakt stalo za to) - stipat ho, aby aspon chvili trochu tahal - prebalit ...... Jit spat. Za hodinu opet to same, protoze ve dne v noci jsem musela prikladat minimalne co 2 hodiny...

Priznam, ze nakonec byla flaska Nutrilonu ohromna uleva. Matysek se tehdy poprve usmal 🙂 holt nektery deti jsou fakt snad flaskovy nebo co! ale zajem o prsa mit bude, jen asi az tak za 15 let no 😀

lu777
16. pro 2008

jo a na podporu zastaveni laktace je dobre minimalizovat tak na den prijem tekutin.... ja to pak nasadila, kdyz jsem mela na ten zanet dvoje antibiotika a s doktorkou jsme se dohodly, ze to nema smysl, byli jsme oba v silenym stresu

takze jsem fakt vypila za ten den minimum a to mliko slo hoooodne dolu

holly1
17. pro 2008

já zatím kojím, ale mám velké problémy. Kojit chci, ale myslím si, že je v pořádku, když nějaká žena prostě kojit nechce. Kojení je možnost, nikoli povinnost a myslím si, že je tady dneska obrovský tlak na ženy, aby kojily s tím, že prostě musí. Nikomu není nic do toho, proč někdo kojí nebo nekojí. Existuje právo volby každé ženy a to by se mělo respektovat.

tereziep
17. pro 2008

Ahoj, souhlasím s holly1. Je to každého věc, jestli kojí nebo ne. Já jsem kojila, ale měla jsem málo mléka. Tak jsme od příchodu z porodnice na Nutrilonu. Malá spinká celou noc a je spokojená a já taky. Všichni - hlavně kamarádka mi řákala, ať kojím a nedokrmuju. Ona kojila obě děti přes rok. Jenže se jí stále budili. Kojit, když není co je to blbost. Když není mlíko, tak se prostě neudělá. Nejhorší jsou dětské doktorky, které do vás hučí jen kojte a stále - jenže když není co tak je to hrůza. Pak jsou mamči nervní a děti taky. Je to opravdu každého volba zda kojit či ne. Na jednu stranu je kojení pohodlné - nemusí se nic kupovat, vyvařovat a vozit sebou. Na druhou stranu se člověk musí hlídat co jí. No záleží na tobě, jak se zařídíš a nenech si do toho nikým mluvit. Je to tvoje rozhodnutí a když se ti nechce kojit - nebo nemůžeš - tak nekoj. Ty budeš spokojená a bude spokojený i tvoje mimčo.

cerstvamama
17. pro 2008

Mě doktorka nenutila. Dala mi nějaký čas na rozkojení a pak navrhla UM. Přijala jsem to s ulehčením a od té doby jsme s Adélkou spokojená dvojka. Ona má napucnutý bříško a já se nestresuju, že pláče hlady.
Navíc mi zrovna včer říkala doktorka, že podle nějakých nových lékařských studíí strava stejně neovlivní případný vznik alergií. Je to prostě dědičné. Důkazem toho je moje kamarádka, která plně kojí a její dítě je atopik od hlavy až k patě. Určitě je kojení lepší už pro to pouto mezi matkou a dítětěm - já jsem kojila moc ráda. Ale kde nic není ani smrt nebere, že? 😀 Je fakt, že dneska se kolem toho dělá hrozný humbuk. Tuhle jsem se byla podívat v práci a i moji mužští kolegové se mně hned po pozdravu zeptali "kojíš?" 😝

holly1
17. pro 2008

no, mě se na to ptají úplně cizí lidé - no ano, kojím, ale co je jim do toho? Z toho mám vždycky jednoznačný pocit, že mě podle toho budou hodnotit.

evikuu
17. pro 2008

Určitě je to dnes velký tlak a jak píše holly i úplně cozí lidé naá zastaví-pochválí miminko a další jejich věta je a kojíte??? Vtu ránu bych je kopla někam.....
A jak píšee, s Veruš i S kačkou jsme byli a jsme spokojené.Spí od 7 večer do 7 ráno.Je vysmátá a spokojená a o to jde.SPOKOJENÁ MAMINKA A SPOKOJENÉ MIMINKO.Co víc si přát!!!!

tannawe
17. pro 2008

Ja si myslim, ze je legitimni, i kdyz matka kojit muze, ale nechce...je to proste ciste individualni a ohanet se pak tim, ze kojeni je pro dite to nejlepsi mi prijde populisticke. Pro dite je nejlepsi hlavne to mit spokojene rodice, kteri ho miluji. Vystresovana maminka, ktere kojeni nejde urcite spokojena neni...od toho bych vychazela.

A otazky typu tak co kojis? Hmm...ne nekojim, a ty? Masturbujes denne? 😀 😀 Asi tak...co je komu do tak intimni veci?

katzi
17. pro 2008

přidávám se k vám - my měli od příchodu z porodnice s kojením velká problémy. Domů jsme šli s váhou 2,5kg, Adelinka neměla dost síly pořádně sát, brečely jsme u kojení obě. Postupně jsme to vybojovaly a kojila jsem do teď. Ale vypadá to, že budem pomalu končit. Adeli moje mlíko hodně zvrací, nepřibírá, začala zase plakat u prsa...Takže začínám dokrmovat UM a to bude konec kojení. Jak si Adélka zajede flašku a UM tak bude s kojením konec. Obrečela jsem to, ale už jsem se s tím smířila. Hlavní je jak píšete spokojený mimi a mami 🙂

tannawe
17. pro 2008

A hlavni je odpustit samy sobe, ze kojeni nevyslo, mit otevrene srdce, protoze materska laska nevznika v prsu...i kdyz to nektere matky tak prezentuji, ze ony jsou uplne stoprocentne dokonale, protoze kojily do tri let...ano, je to super a tezko nekomu kdo nezazil vysvetlit, ze i na hlavu se lze stavet a laktace proste ne a ne nabrat to spravne tempo...takze je dobre, ze se clovek snazi rozkojit, ale ne za cenu hysterie, ve smyslu boze ja jsem tak hrozna matka, ze me zrovna to kojeni nevyslo atd.
Jasne, ze vam bude lito, kdyz uvidite na kazdem roku v supermarketu nekoho jak okate koji, jasne ze vas zamrzi, ze vy mate v tasce uz jen lahev s UM, ale clovek sam nejlip vi jak to bylo...takze urcite kdyz kojeni nejde tak to nelamat pres koleno...dulezite je, ze jste to zkusily 😉 🙂

mirjanka
17. pro 2008

Katzi, ten můj holomek brečel u prsa taky, když jsem ho začala po dvou měsících přikrmovat z lahve, bulil, že došlo mllíčko v lahvi - byl extremně neotesaný, měla jsem hned připravený dudlík, aby se trochu ukonejšil - první podání UM jsem taky obrečela - navíc to celé vyhodil - poblinkal mi celý kočárek a mně se z pohledu na sražené a těžko stravitelné mlíčko se dělalo špatně, že jsem neschopná kojit...vím, že jsem to prostě nezvládla- bradavky mě bolely, každé kojení jsem přetrpěla a hlavně jsem si myslela, že mléko nemám, když mi prsa změkla - po přeplněném stavu v porodnici - jenže je to úplně normální, že později prsa splasknou a nebudou vycpaná jako v porodnici, ale tak je v nich mléka dost...vzpomínám si, jak jsem si kupovala různé čaje na podporu mléka...s prvním příkrmem začal být syn spokojenější (i když jsem musela vyměnit UM a zkoušet, které mu více vyhovuje)...jednu výhodu to přece jen mělo - okamžitě zblednul a zmizela mu kojenecká žloutenka...na půl roce jeho života bych stejně o mléko přišla, dostala jsem opravdickou chřipku (už chápu, proč na ní každoročně umírá tolik lidí) ostatní nemoci o kterých jsem tvrdila, že je to chřipka, byly pouze virozy...chřipka nás skolila s manželem najednou...měla jsem 40 cítky i po paralenu, leželi jsme bezvládně na posteli, nechtělo se nám vstávat ani na záchod,byla jsem neskutečně vděčná, že si moje mamka vzala dovolenou a o půlročního synka se mi postarala ....
U druhého syna jsem zarytě chtěla přesvědčit sama sebe, že ho zvládnu kojit...kojení už od počátku nebolelo (nejbolestivější bylo jen stahování dělohy po porodu a čím víc byl přisátý, tím víc mě břicho bolelo)...kojení opravdu nemusí být bolestivé a nakonec bylo i příjemné...hlásím se k těm, které kojení nebolelo...jenže až na druhý pokus 😉

evikuu
17. pro 2008

Jo a jěště něco, četla jsem od jedné laktační poradkyně článek kde psala "kojené dítě=100% zdravé dítě" což je taková neskutečná blbost ale i pro tyto poradkyně je to velká věc, udělali stoho haloooo a je to zlatý důl stejně jako plínly,ubrousky, hračky atd.....
Kačku jsem nekojila, neměli jsme hodně poněz na luxus a můžu říct že dostala spousty lásky a dostává dál.Je zdravá, velice šikovná a prostě můj miláček a u u té flašky dostala spoustu pusinek stejně jako Verunka.Je něco nádherného když krmí taťka a ono na něho kouká a vzniká tam to velké pouto a to u kojení prostě nejde....
PS: moje švagrová kojila všechny tři děti a ani jedno není zdravé-chudokrevnost-alergie-snížená imunita takže co ktomu dodat....

tereziep
18. pro 2008

Tak koukám, že tu jsou docela rozumný manky. Katzi, neboj se, že přijdeš o mléko. Já jsem malou od malička dokrmovala - né lžičkou jako některé mamči, ale flaštičkou. Všichni mi říkali, že přijdu o mléko, když už odmalička dávám malé dudlík. Nebude ti potom pít z prsu, odstaví se - to byla nejčastější odpověď, když jsem říkala, že dokrmuji flaškou. Koupila jsem si na radu doktorky Avent lahvičky i dudílky a vydrželi jsem to až do půlky 4 měsíce. No a pak došlo mlíčko. Já byla spokojená a malá taky. Nejhorší jsou opravdu takové, které pořád jen kojit je to nejlepší pro dítě, co můžeš udělat. No a potom když člověk vidí ty ženské - hrůza. Jedna známá propaguje kojení, jak ona kojila do skoro roka a půl, že je to nejlepší pro dítě a potom malému kupoje boty od větnamců - na jednu stranu pořád mele dokola, jak dělalá pro dítě to nejlepší, že kojila a na druhou stranu mu ničí nohy - né že by neměla dost peněz, ale zkrátka proč by je tam nekupovala, když je má i ona. Jsou levný a vydrží jí dlouho - drahý boty se jí zničí stejně rychleji než ty levný. Rozdíl je ale v tom, že ničí nohy sobě i malému. Ale stále mluví o kojení jako o tom nejlepším co mohla pro dítě udělat. Nepochopí že někdo se prostě nerozkojí. Potom jsou taky ženský, který kojí děti i do 4-5 let. Tuhle jsem byla v krámu a malej cca 3 letej se tam sápal na mamku, rval jí tričko a že chce mlíko. No to je podle mě hrůza. Nic proti kojení, ale to už je podle mě děs.

nadad
18. pro 2008

ahoj holky, taky přidám svoji zkušenost 🙂
Kojila jsem v pohodě první dva měsíce a pak najednou malej začal odmítat levý prs- prostě nechtěl. Odsávala jsem ruční aventkou a dokrmovala lahvičkou avent. rady typu- když budeš dávat lahvičku nebude chtít prso- v našem případě neplatily. Lukášek byl šikovnej a uměl jak pít z lahvičky, tak z prsa. Dítě se to naučí. Přes den byl na lahvičce a v noci jsem kojila. Nebyl v tom vůbec žádný problém, takhle by to bylo asi i do teď, ale postupně jsem to sama ukončila a jsme pouze na UM. Odsávala jsem z levýho prsa 1,5 hod. 40 ml a na to jsem postupně neměla náladu ani čas🙂
Také si myslím, že v dnešní době je UM velice kvalitní a nemá cenu se trápit tím, že dítě v případě nekojení o něco přichází.
Má to svoje výhody- např. to, že mi spinkáme od večera do rána, což v případě kojení moc nejde 🙂
Naše generace skoro celá vyrostla na Sunaru ( nic jinýho nebylo ) a taky jsme v pořádku!!! 🙂 😉

tereziep
19. pro 2008

To co říká nadad je pravda. Mě taky říkali, že když budu odsávat, takže se mi udělá víc mléka, ale kde vzít čas. Abych se ještě cca hodinku trápíla odsáváním - hrůza. Tak jsem pouze kojili a dokrmovali. Je pravda, že když jsme byli malé, tak se to nějak neřešilo - nějaké kojení. To se řeší až teď. Četla jsem kousek diskuse
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
a docela jsem se divili. Spousta ženských tam píše jaké mají problémi s kojením. Že třeba i 3-4x za noc kojí. To já neznám. Malá spinká od 6 týdnů celou noc. Je to tím, že je napapaná. Vím, kolik vypije. Připadá mi, že tyhle mimča - které jsou jen kojené - mají někdy asi málo a proto se budí i přes noc. Spousta maminek by si nepřipustila, že má málo mléka a že dítěti prostě nestačí a proto se vnoci budí. Prostě si nepřiznají, že by asi měli začít dokrmovat. No a nějteré doktorky to ani nedoporučují. Prej mají kojit. I třeba každou hodinu. To je hrůza. Moje malá se minulý týden vzbudila 2x vnoci. No a tak jsem měla už hlad. Tak jsem zatím zařadila sytící nutrilon na noc. No a když to nebude stačit, tak dáme kašičku. Myslím, že když se mimčo naučí od začátku se v noci nebudit, tak je to pro něj to nejleší.

misakulicka
19. pro 2008

já-s mýma nulkama 😀 😀 jsem myslela, že nebudu kojit vůbec....ale pak se to hned v porodnici hezky rozjelo a vydrželo mi to krásné 3 měsíce..to že jsem moc chtěla kojit to asi způsobilo...celý porod byl úžasný a jsem šťastná mamina do dnešních dnů...kojila jsem přes klobouček už od porodnice a malej přibíval krásně jak měl-kojení moc sblíží mámu s miminkem...dáváš tím vlastně to nejlepší co pro něj může být....takže-až se ti janaklo pěkně zblázní hormony po porodu nad tím krásným uzlíčkem, tím zázrakem-tak možná přestaneš přemýšlet nad tím proč nekojit....ale to je jen má úvaha-úvaha té nejšťastnějsí maminy pod sluncem...

ygreen
19. pro 2008

mě se dělalo mlíko pozdě kvůli narkóze pro císaři, pak se malej neuměl chytit - mám velká prsa a velké dvorce a malej se neuměl přisát. Takže odsávačka a UM. Vydrželo nám to 4 měsíce, pak už jen UM. A popravdě jsem si oddychla - jak jsem odsávala, tak mě to nebavilo a malej měl průjmy, tak jsme to ve 4 měsíci ukončili. Moje mléko, byť jsem jedla jen rýžové chleby ho projímalo 😖 ale jsme na nutrilonu a malej je zdravej a v pohoděě😉
A když se mě někdo ptal proč nekojim, tak jsem jim hned řekla, že kde nic neni ani smrt nebere, abych to nemusela řešit 🙂

holly1
19. pro 2008

misakulicka, a proč ti to vydrželo jen 3 měsíce?