Proč se jedno prso nalévá míň jak to druhé?

abinka
7. led 2008

Čaute maminy,

Nevím co s levým prsem. ☹ Pořád se mi nechce nalít tak aby to malému stačilo.Odstříkávala jsem nic neodstříkávala taky nic a teď když jsme na levém tak dokrmujem.

Tak mi prosím poraďte co stím.Moc bych si přála plně kojit. ☹ ☹

ria80
7. led 2008

A v pravym se ti dela mlika dost?Kdyby to neslo jinak,tak by melo malymu stacit i jedno prso,akorat budes mit jedno vetsi a jedno mensi.Ale nemel by to byt problem.
Pomaha hodne pit a hodne odpocivat a pit caj s jestrabinou.To na celkovou tvorbu.
Kdybych chtela zvysit tvorbu jenom v jednom prsu,tak zkus k nemu malyho davat co nejvic,a dlouho,at taha.Ale tak,aby ti samozrejme neporanil bradavku.Kdyz mala nekdy usina dlouho a dlouho jedno prso zuzla dlouho v puse,tak ho mam potom takovy nalitejsi,ta zlaza na to hned zareaguje.

abinka
autor
7. led 2008

ahoj rio no právě v tom pravým mám dost,tak jsem ho vždycky dokrmovala z pravýho ale po třech dnech už ani to pravý nestíhalo. ☹
Já ho mývala i hodinu u toho levýho a vytáhl si jen 40 tak nevím.Mě to prso asi na nic nereaguje

vrtule83
7. led 2008

abinko je u vás laktační poradkyně, já bych jí určitě kontaktovala, mě pomohla taky malá vypila max 10ml a kojím dodnes
jinak si myslím že jsi někdy upřednostňovala to pravý prso ani nevíš o tom nevíš, možná jak jsi dokrmovala z toho pravýho tak bylo více drážděno. Určitě bych během 1 kojení několikrát prsa střídala a kojila co nejdýl, chce to trpělivost dost to trvá než se laktace ustálí, co jsem vypozorovala u sebe tak stačilo že jsem 1 jedno prso vynechala a bylo zle

johanda
7. led 2008

Abinko, jak píše Ria, začni kojit z levého, dokoj z pravého, kdyby se ti mlíko z levého ztratilo, pravé to nejspíš zvládne samo. Jak ti malý přibírá? Pokud je to v normě, buď v klidu, ono se to časem upraví.

abinka
autor
8. led 2008

Tak jsem ho teď krmila z pravého a myslela jsem si jak v pohodě nenakrmím a pořád plakal a po 1,5h přikládání z prsa na prso.Každé jsem vystřídala 3x si vytáhl 50 ☹ Tak jsem ho dokrmila zhltal 70 a z toho mi snad polovinu vyházel.
Snad se ty prsa ještě vzpamatují
Jinak minulý týden ve střdu jsme byly v poradně a dr říkala že dobrý nabral za 14 dni 350g no ale to předtím ještě nybyly takový problémy. 😉

chechta
8. led 2008

Abi a jak víš kolik si vytáhne? To ho vážíš před a po?
Mě se taký levý mín nalévá, ale mlíka je dost v obou jen jedno je nalitý víc a druhý mín takže asi moc neporadím

abinka
autor
8. led 2008

no právě že vážím a možná by bylo lepší kdybych tu váhu neměla.
Psala jsem laktační poradkyni.Poradila mi časté střídání prsu a často ho k prsu přikládat a po té z toho levého odstříkat.10-15 min.víc ne.No a hlavně klid a být v pohodě a to je pravda,že teď nemám.Tatínek jezdí kamionem a po 3 týdnech strávených s náma zas vyjel do světa a jak si to špatně nesu.No budu muset přestat bulet a bojovat 🙂

jana.1
8. led 2008

musí z toho prsa pít! to je základ.. když nebude chtít, investuj do odsávačky.. někomu vyhovuje ruční, někomu elektrická... většině elektrická.. (medela harmony - ruční, medela elektric mini nebo swing - elektrické www.medela.cz).. Po každém kojení odsávat 5 - 20 minut dle času.. tak 10 minut nejlépe, a to i vzduch.. Jde totiž o stimulaci.. Takto bych to dělala tak den, dva.. To prso se může zdát o to vyšťavenější, ale až to vysadíš, mělo by to být lepší.. Mimi je na rozkojení nejlepší. Kojit jak dlouho chce, nechávat ho dudlat, odsávat tak 6x denně po kojení (v rámci možností), prsa střídat, slabší prso nahřívat před kojením (rýži do ponožky a do mikrovlnky na 30 sec.), aby to líp teklo... Celé je to jen o tom přikládání, sání, odsávání. To prso mlíko dělat umí. Mně trvalo měsíc, než jsem to pochopila. Kleslo mi tam mlíko po retenci a dávala jsem to dohromady neefektivně. Po měsíci jsem dostala retenci do silného prsa a byla jsem namydlená. Jenže se stalo to, že to slabší prso najednou vzal na milost a ono mělo najednou víc mlíka než do té doby to silné. Prostě stimulovat, stimulovat.. pak přestat, využít noci, jedno kojení ho nabízet míň.. ono se do dalšího kojení nahromadí víc mlíka a miminko už nebude tolik protestovat.. Jinak ale obecně to není tak, že čím dýl se vynechá tím líp.. To by postupně vedlo k poklesu mléka. Četla jsem na slovenských stránkách o kojení hezkou větu.. Dávala sem na ně odkaz martina do jiné diskuze. Prsa jsou fabrika nikoliv zásobárna mléka. Jsou to pěkné stránky, stejně jako www.kojeni.net Lepší neznám. A nedokrmovat UM, v případě nouze tím odsátým MM a ne lahví. některá mimča na prso nezanevřou, ale dost miminek jo bez ohledu na věk.. Malé to neumí a naučí se z lahve a velké je vychytralé a dá láhvi přednost taky. Na těch slovenských stránkách je vysvětlen rozdíl. Máme si prý zkusit sát prst a předloktí.. 😀 ale je to tak.. 🙂 hodně štěstí, sil, trpělivosti 😉
http://www.mymamy.sk/com_view.php?dojcenie

jana.1
8. led 2008

no a neplakej.. máš to těžký bez tatínka, ale zvládneš to.. ono ty první tři měsíce jsou náročné, ale každý měsíc je to lepší a lepší 😉 třeba si ty texty zkopíruj do wordu , vytiskni a čti u kojení/dudlání 😉 😀 A máš to v pasu.. s úsměvem jde všechno líp.. Tak to ještě taky. Musíš být v pohodě.. to mlíčko je svým způsobem tak trochu závislé na klidu a sebedůvěře maminky. Oxytocin blbne, když je stres, bolest.. a prolaktin taky.. zlepšují to endorfiny apod. Takže pohyb, úsměv.. No v 6nedělí to ale moc nejde.. Já jen kojila a kojila a hormony se mnou mávaly. Vám je měsíc, tak tobě se těch hormonů ještě dělá dost jen tak.. Klesají až později a pak už si tu produkci řídí miminko sáním 🙂

jana.1
8. led 2008

jo a tu pauzu zas ne nijak velkou, aby se ta prsa nenalila moc .. to by nebylo dobré. Do těch 6 hodin. Nenchávat je přeplňovat, mohlo by to způsobit problémy a pravý opak toho, co chceš.. Nemusí, ať nestraším 😀 Jen upozorňuju 😉

abinka
autor
8. led 2008

jani moc děkuju za rady a podporu.Tak snad to půjde.On je problém i v tom že malej jí tak po 3h dřív se neprobere.Tak ho teď budím a u tohm prsa mi taky celkem chrupká pořád do něj dloubu aby sál.Ale jo nějak se stím budem muset porvat.Ještě jednou moc děkuju. 🙂

jancaa
8. led 2008

abinka: mě se taky jedno prso nalévá méně než druhé, taky levé - řeším to tak, že při každém kojení nabídnu nejdříve to levé, když se začne vztekat někdy ho chvilku uklidním i dudlíkem přímo při kojen,í a pak pokračujeme v kojení ... no a pak většinou nabídnu to pravé prso a to ho úplně zklidní a dojí se. Takže kojím vlastně pokaždé z obou prsou. V noci třeba jen z jednoho, bo to je ve větším klidu a nerozčiluje ho to.

Ale základem je nešidit to levé prso, bo jinak se tam to mlíko přestane tvořit!

Držím ti palečky, jsi určitě šikovná mamča, tak nezoufej. Měj se hezky a vyrž.

abinka
autor
8. led 2008

holky tak teď si vytáhl za 45 min.70 tak snad se to lepší.No uvidíme třeba to byla jen náhoda. 🙂

maree
16. led 2008

Holky, co to je s těma levýma prsama, i mně se nalívá daleko míň...

berynka
16. led 2008

Ahoj, já měla to samé. Levé prso bylo vždycky míň nalité. Ale zase se mi zdálo, že se malé z něj líp saje.
Prostě ho chce víc stimulovat - přikládáním, odsáváním. Je to jako pumpa, čím víc mlíka odteče, tím se víc pak vytvoří 😉 .
Abinko, hlavně se snaž být v pohodě! Teď je to asi po všech stránkách náročné. Ale kojení hrozně moc souvisí s psychikou.

vefa
17. led 2008

Mě se taky nalívá víc pravé, také jsem si zkoušela vážit, ale ono to taky záleží na tom, jaká to váha je. Mě to moje nikdy nenaměřila asi přesně, protože mi to taky ukazovalo, že vypil docela málo a pak se ukázalo, že malý krásně prospívá. Pokud má tedy 100 až 150 g za týden, prý je vše OK, podle mudr.

vefa
17. led 2008

Jo a pokud při dopití z druhého pak hodně ublinkává, to je prý přepitý, já si taky myslela, že nemá dost a přikládala jsem ho i po hodině a pak to stejně všechno vyklopil...