Proč se mimi odtrhává a nechce sát?

dendasek
9. pro 2007

Ahojky holky,
mame takovy mensi problem a uz si s tim vazne nevim rady. Ten problem se tyka kojeni...mlicka mam dost, ale problem je v tom, ze v posledni dobe dam Elisce prso a ona se bud hned vzteka a nebo asi tak prvni dve tri minutky saje jako diva a pak uz nechce, pousti se, vzteka se.Tak ji dam lahvicku s odsatym mlickem, ale toho taky moc nevypije. ☹ to ji preci nemuze stacit. Byla jsem zvykla, ze krasne sala 20 minutek.
Nemate nektera radu??? 😢

bramburka
10. pro 2007

no holky, ted usnula, ale byl to boj, evidentně z toho prsa nic neteklo, zítra zkusím sehnat meltu, u nás v Plusu jí nemají. Zítra jdem k Dr. tak uvidím, kolik přibrala... normálně fakt budu odsavat,. ale ted radeji ne... se vzbudí, ale zítra přes den slibuju a v noci taky trochu a pak jí to večer budu dávat, kdy je nejhladovější a já mám nejmín - po celodenním shonu...

bramburka
10. pro 2007

zítra budu odsávat. Ohříváte to pak ve vodní lázni, že? Jo a když přilejvám k staršímu mlíku nový, musí nejprve taky vychladnout, že? Aby se nesrazilo?

jana.1
12. pro 2007

bramburko, koukni sem.. tady je diskuze o mražení MM
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

a taky sem
http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=90
to je o tom, že člověk si musí!! udělat dobrou náladu, i když je do pláče..
a sem
http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=63

mně pomáhá
- ricinus communis 5 CH 3 kuličky 4 - 5x denně
- litr melty denně
- 2 - 3 kojící čaje denně
- třetina litru vody po kojení/odsávání
- před kojením nahřát prsa rýží (rýži do ponožky a hodit na 30 sec. do mikrovlnky)
- při kojení popíjet teplý nápoj (nedařilo se vždy) .. teplo pomáhá spouštět mlíčko
- hrozně moc se uklidnit, i když jsem si vůbec nevěřila a myslela jsem si, že končím s kojením a bylo mi hrozně a prsa prázdný, mimi nespokojené a po kojení jsem odsála někdy i jen na kávovou lžičku a zbytek vzduch - na psychiku šílený nápor.. ale přesto - udělat si dobrou náladu, uklidnit se, smát se - jinak nervy a stres a strach blokují spouštěcí reflex
- prsa střídat během 1 kojení
- po kojení odsávat každé prso 5 - 10 minut a několikrát prostřídat
- neděsit se, že nic už neteče...
- intervaly mezi kojením a odsáváním byly 1 - 30 minut (třeba jsem přebalovala apod.) a k dalšímu kojení podle situace hodina a půl až 2 max.

+ jsem měla oxytocin v ampuli, co mi ho dali na pohotovosti v porodnici (oxytocin spouští mlíko, prolaktin ho dělá..). ATB mi dát nechtěli (bolelo mě prso po retenci a zmizlo mi mlíko a prso totálně splasklo a malý z něj nechtěl vůbec sát..).. .. já neměla ani čevený flek, teplotu jen 37 st., žádné zatvrdliny.. doktorka neviděla žádný problém, takže kdybys lhala, ani to nepoznaj 😉 😀 😀

po 3 dnech bych odsávání vysadila a koukla, co to udělalo.. mozek může prý zareagovat až za týden na vyšší poptávku..

a doma mám medelu mini elektric (swing asi bude o něco málo lepší) a půjčila jsem si lactinu (nemocniční) a s tou jsem tahala ten vzduch.. a zvyšovala mlíko. ... uf.. půjčovny na www.medela.cz

ale i ta na domácí použití by měla stačit.. jo a někdo odsaje víc s ruční než s elektrickou.. ale jde o stimulaci..

a ohřívat ve vodní lázni, ne v mikrovlnce.. já si to střádala celý den po 10 ml, co jsem odsála z obou v lednici, pak se to líp ohřálo.. než mražený.. ale když spěcháš, můžeš i mražený dát rovnou do lázně.. já to měla v lednici a postupně střádala tak půl dne a pak jsem to zmrazila.. můžeš ve sklenici od přesnídávky.. já měla tyhle pytlíčky

http://www.zdravotnipotreby.cz/raj-maminek/kawe...

jankar
12. pro 2007

ahoj holky,prožívám to co vy ☹ u nás je to jasný bojkot kojení,včera jsem to už i ořvala a byla totálně hotová,nervy pracují naplno.Malej se mi od prsa trhá už víc jak měsíc,ale všichni mi říkali že to moc řeším a tak jsem to neřešila,ale chyba,na posledním vážení přibral jen 150g za měsíc a měla jsem to...odtrhávání se zhoršovalo,až to o víkendu vyústilo úplné odmítnutí prsu,čím víc jsem ho přikládala,tím víc to Honzík nenáviděl.Volala jsem na laktační ligu,pak byla u nás za laktační poradkyní,podívala se mi na prsa a mléko stříkalo proudem,takže mé obavy z nedostatku mléka se trošku ulidnily.Od pondělí pil ,tak že vlastně nepil a vypadal spokojeně,začal mi už ubírat na váze a zase ervy na pochodu.Vydržel mi nejíst i 8 hod. a vypadal spokojeně...včera jsem musela nasadit UM,ale vždy před UM nabídnu prso,nenutím ho,10krát se odtrhne a vykládá si a najednou se přisaje,moc nevypije,ale i to je u nás úspěch...
Všechny rady co tu píšete dělám...využívám spaní,když se probudí tak hned přikládám a on se v polospánku chytne...je to strašně těžké,ale nevzdám to...

dendasek
autor
13. pro 2007

Ahojky holky, tak u nas je to uz o trosku lepsi..teda nejlepsi je nocni krmeni to pije fakt krasne, jeste i rano se to da, ale behem dne je to horsi a horsi a o veceru uz ani nemluvim. Ale mlicko nejspis mam, protoze, kdyz vecer nechtela prso tak jsem z jednoho odsala 150 ml. A Eliska dostala kasicku. ☹

Ale poctive odsavam a zamrazuju na horsi casy. Chlemtam meltu po litrech...jo holky mam tip, v Lidlu prodavaji rozpustnou Meltu a je vazne dobra.

dendasek
autor
13. pro 2007

Jo a taky jsem volala nasi pani doktorce a jdu si Elisku pro svuj vnitrni klid prevazit, tak snad to bude v poradku.

bramburka
13. pro 2007

no u mě malá přibrala prej dost - nevím nevím jestli 250g za 14 dní je dost (resp. 13 dní), Dr. byla uplne spokojená a rikala, že si asi vymejšlim. Malá totiž se odrthává stylem, že neodmítá prso, jakoby strašně chtěla, zatahá a vztekne se, jakože nic neteče, tak to zkusím a kolikrát jí stříknu do oka???!!!

jenže někdy fakt nic neteče, protože když pak odsávám, tak vzduch...jenže mám dokázaný, že dělá totéž i když mlíko je... jakoby hltá.... jak vzteklá, tak 2-3 minutky, pak zbytek kojení bojujeme, strká si hladově celou ruku do pusy a tak... napadlo mě odsát a dát jí to do tý Avent lahvičky pro kojence co málo teče, ale bojím se, že pak prso odmítne úplně a já se picnu...

mirin
14. pro 2007

Bram já dokrmovala z lahvičky Avent 3 týdny Nutrilonem, teď jsme už týden zase jen u kojení a saje dobře, myslím, že by to neměl být problém, ale každé miminko je jiné no... 😔

bramburka
14. pro 2007

No já to vzdám to kojení, protože dnes už jsem měla intenzivní hodinovej pláč - můj, že jsem neschopná a nemám mlíko...

gabca1
15. pro 2007

Bramburko, nejsi neschopná. Já mám to samé. Teď se mi i budí každý 2 hodiny v noci, večer scéna u kozy. Teď jsem si musela udělat kafe, abych se probrala. Ale víš co mě zabírá, když začne u prsa řvát tak jí dám dudlík, uklidní se a pak jí ho vyměním za prso... a takhle třeba 3x a chytne se. Zkus to, jestli tedy používáte dudlík. Dneska si odsaju navečer mlíko a dám jí flašku, taky mám Avent, snad to bude v pohodě.

aponchie
15. pro 2007

januskaababoo jsi super zenska s normalnima nazorama jen tak dal... 😎

artuse
15. pro 2007

ahoj holky,

prožívám to stejné 😢 už asi měsíc se mi malá při kojení vzteká, hlavně večer, ale někdy i přes den, někdy začne i řvát, já už to ořvala taky několikrát, je to hroznej nápor na nervy, zatím přibírá normálně, ale dobrej pocit nemám, něco není v pořádku...podle mého názoru se vzteká proto, že je jí to málo teče, pěkně saje tak první 4-5 minut a pak začnou scény, když zkusím stisknout prso, tak mlíko teče, ale asi slabě, po nakrmení odsaji většinou jen maličko, takže když se začne vztekat, přehodím k druhýmu prsu, takže se jakžtakž napije, kojím teda vždy z obou prsů, nejhorší je to fakt večer...dělám vše co už to bylo řečeno, ale dělám to pořád dokola, docela mě to už mrzí, že to tak je...byla jsem kvůli tomu i u Dr., musela jsem tam kojit, takže ji převážili před a po kojení a vypila min. 90 ml, což je dle Dr. dobré, bylo to dopoledne, když jsou prsa ještě relativně plné a pila cca 1O min.

bramburko, nevzdávej to, já to taky ještě nevzdávám, dokud přibírá normálně...

bramburka
15. pro 2007

Artuše, mám uplně to samé jako ty, hodně pomáhá když jí dám odkrknout - třeba každou minutu a když si pořádně krkne, jak po 7 pivech 🙂 tak je vidět že jí to pomáhá... ale je to teda vo nervy, máš pravdu večer už je to hysterák...

jankar
15. pro 2007

artuše-Honzík když pije z obou prsou 10 min.(většinou 5 min.) tak děkuju pánu bohu 😀 a po převážení je to kolem 100ml.Ze začátku jsem taky kojila i půl hodiny a štvalo mě to,co bych za to teď dala...Já to zatím nevzdala a nevzdám,po pár dnech co jsem byla nucena dokrmit UM a Honzík se chytne,ale nesmím ho nutit,milionkrát se otočí,jak ho všechno zajímá a nakonec začne sát,to jsem nejšťastnější člověk.Pomalu začínám chápat,že u nás je to zvědavost,ta je důležitější jak mlíčko od maminky 😠 no co nadělám,já teda budu bojovat,nemůžu se po skoro 6 měsících na kojení vybodnou,to fakt nejde... 😵

artuse
15. pro 2007

bramburko, taky ji nechávám odkrnout v průběhu kojení, třeba se s ní i projdu a pak znovu přiložím, fakt mě to mrzí, že si to kojení vůbec neužíváme ☹ no a jestli se ještě ani pořádně nenají...jo a taky mám úplně hrůzu kojit někde jinde než doma 😔 dneska jsme byli u mých rodičů a já tam kojila a zase se samozřejmě vztekala a když to viděla moje mamka, tak říkala, že by na to neměla vůbec trpělivost a nervy...

jankar, taky se vždycky říkám, ať je to teda alespoň těch pět minut z jednoho a pak ještě aspoň pár z druhýho 😔 kamoška mi říkala, že to mám dobrý, že aspoň nemusím dlouho kojit, ale když ji vidím, jak se vzteká a tahá mi pak celý prso a někdy se rozeřve, tak mi teda vůbec dobře není...

no holky, budu na vás myslet, třeba je to takové období a spraví se to, mohlo by být ještě hůř, pokud mimča přibírají, tak asi je třeba se nestresovat víc než je nutné... 🙂

dendasek
autor
17. pro 2007

Ahojky hokly,
artuse: tak koukam, ze jsi na tom uplne stejne jako jsem byla ja s Elinkou, ted uz se nam to trosku upravilo(pres den), tak jsem stastna jako blecha..jen krmeni pred spinkanim je porat na prd, takze na noc dostava lahvicku. Drzim palecky at je to taky OK a hlavne pevne nervy.
Jo a po tom nasem prevazeni, Elinka pribira tak akorat a doktorka rikala, ze vypada spokojene.

bramburka
17. pro 2007

ja prave nevim... chci zkusit ten fenyklovy caj, uz jsem ho koupila a nevim, jestil ji ho mam dat do flasky... ale stříkačkou se mi teda nechce...

artuse
17. pro 2007

bramburko a proč chceš malé dávat ten čaj? kvůli prdíkům? 😕
my jdeme na převážení ve čtvrtek 😔

bramburka
17. pro 2007

no myslela jsem kvuli prdikum a taky aby se uklidnila, jak porad place u toho kojení...

nissanek
17. pro 2007

ahoj, velke podekovani jane1 za podrobny seznam kroku. Diky nemu jsem zdarne prestala 5 dnu trvajici laktacni krizi!!! Nechci to zakriknout, ale uz druhy den se mi prsa dost nalevaji a Kristynka si pekne pomlaskava 😀 😀

jusnina
17. pro 2007

Přesně co tu popisujete, máme taky a to už minimálně dva měsíce, možná ještě dýl!Mlíka mám dost, po každém kojení si odsávám a rvu to do něj stříkačkou jak do husy. Když jsem to "neřešila" tak taky přestal přibírat. Do toho malýmu zarostla fontanela, takže ho možná čeká oprace hlavičky a k tomu mi dnes kožní řekl že má atopický ekzém. A když mi pak u prsa začal řvát, už jsem to nevydržela a totálně se sesypala.

bramburka
17. pro 2007

S tou zarostlou fontanelou to vyhrožovali švagrový při obou dětech taky a kamarádce, nakonec při kontrole v nemocnici říkali, že je to dobrý... prý to moc obvodáci nepoznají... tak ještě zkus vydržet, určo to bude OK

ekzém je vopruz, ale dá se to...přežit

Hlavně že mlíko máš, klideček, bude to OK, je to brouček

jusnina
18. pro 2007

Já jen pořád doufám že bude vše OK a přitom se nám nabaluju další a další starůstky a problémky, který ale v součtu vydaj na slušný nervy. Počínaje těhu cukrovkou s pícháním inzulínu. Ale to je fuk, pro to zlatíčko se přežije všechno 😵
S tím čajem. Dělám si normální sypaný fenykl (nejlevněji vyjde v Makru) a malýmu jsem to dávala nejdřív po lžičce a ted jsem koupila Babylove učící hrneček. Je sice od šesti měsíců, ale malej z něj pije krásně. Prdíky a koliky jsou u nás slušnej masakr, ani se kvůli tomu pořádně nenají, ale po tom čaji je to někdy trošíšíčku lepší.

artuse
18. pro 2007

ahoj holky,

jusnina, to ti věřím, že máš z toho všeho nervy, je to děs 😒 ale je fajn, že máš dost mlíčka, já ho mám asi málo hlavně večer, protože večer je u prsa děsněj boj a nakonec řev, takž mám fakt strach, že chudák usíná hlady, ale spí v kuse minimálně 6 hodin...

bramburko, ten čaj můžeš pít ty, bude jí to přecházet mlíkem, já ho dřív taky pila, teď piju jen ty kojící čaje, tuším, že v nich je taky fenykl...

holky držím pěsti 🙂

jusnina
18. pro 2007

čaje iju snad hektolitry. Fenyklového i kojícího, ale lepší účinek to má když ho dám trochu i malýmu. Ale u nás je to fakt krizovka.

bramburka
18. pro 2007

já koupila takovej ten drahej od Hipu, granulovanej, ale bojím se jí ho dát do tý flašky... fakt je, že od tý doby neblbla, třeba pul hodky řev a pak konec, atkže to jde...

artuse
18. pro 2007

holky, já slyšela, že se to s těma čajema proti prdíkům nemá zase přehánět, že to může mít opačný účinek a dítě zaplynit, tak nevím 😕 já piju tak tři šálky denně kojícího, střídám od Lerosu a od Hippu, na prdíky ještě dávám Sab simplex před každým kojením a prdíky celkem dobrý, prdí dost, ale většinou u toho neřve 🙂

to kojení je fakt věda, netušila jsem, že to bude tak náročné 😔
bramburko, tak jí to dávej po lžičkách, je to sice opruz, ale pár lžiček se dá, já občas dávám po lžičkách MM, když nechce pít 😒

bramburka
21. pro 2007

jsem to psala uz hokám u nás, ale sem znovu: holky gratulujte, asi jsme překonaly laktační krizi ... přibrala za 10 dni přesně 320g!!!! Hurá!!!!!!!!!!! Stejně ale u kojení řve, prej jí blbě přikládám - to se mi nezdá, nebo je zavzdušněná nebo reflux, ale už jsem si na ten její brekot tak zvyklá, že pokud neřve hystericky, tak mě to neburcuje (u kojení), takže mlíka snad dostatek a příkrm zatím zůstává zavřenej ve skříni...

markeeta
26. pro 2007

ohledne toho ODTAHOVANI, muze to byt zpusobeno take tim, ze ma PLNY NOSANEK a nemuze poradne dychat, kdyz bumba!

jana.1
26. pro 2007

bramburko, strašně moc ti gratuluju. Jseš dobrá! Šikovná! A teď drž palečky ty mně... Se těch problémů snad nezbavim... 😠