Proč se mimi odtrhává a nechce sát?

dendasek
9. pro 2007

Ahojky holky,
mame takovy mensi problem a uz si s tim vazne nevim rady. Ten problem se tyka kojeni...mlicka mam dost, ale problem je v tom, ze v posledni dobe dam Elisce prso a ona se bud hned vzteka a nebo asi tak prvni dve tri minutky saje jako diva a pak uz nechce, pousti se, vzteka se.Tak ji dam lahvicku s odsatym mlickem, ale toho taky moc nevypije. ☹ to ji preci nemuze stacit. Byla jsem zvykla, ze krasne sala 20 minutek.
Nemate nektera radu??? 😢

nissanek
9. pro 2007

dendasku, věř Elišce v tom, že si vezme co potřebuje. Jelikož už je to větší miminko, tak si potřebné množství mlíčka vysaje ze kratší dobu. Já jsem u Kristýnky byla taky zvyklá na 20 minut a teď sosá klidně jen 10 a vytahne si i 180ml (mám váhu a pro zajímavost si to někdy zvážím ). Kristýnka se mi pak taky odtahuje a je i vzteklá ale já si říkam, že buďto dělá blbosti 😀 anebo je třeba ospalá, nebo jí tlačí bříško...

s.arik
9. pro 2007

mě tohle malá dělá těsně před čůráním 🙂 viz bezplenková metoda ve volných diskuzích
a taky samozřejmě když už "dojedla"

dendasek
autor
9. pro 2007

nissanek:My doma vahu nemame,ale podle pani doktorky pribira tak nejak v norme, snad to bude vse ok a srovna se to. Jen me to proste trapi...bojim se aby ji neco nechybelo.Nase kojeni probiha asi takhle: prisaje se, saje dve minutky, rev,uklidni se, prisaje se, saje, rev....
Brisko neboli, prdinkuje ukazkove, cura taky dost..tak fakt nevim.

nissanek
9. pro 2007

dendasku, jestli přibírá tak nějak v normě, tak bych se tím moc netrápila. Musíš být v pohodě, aby se ti dělalo mlíčko a snad se Eliška uklidní. Já k tomu taky takhle přistupuju, i když takhle navečer, když mám s Kristýnkou hodinový výstup kojení, které popisuješ, je to dost náročné.... 😝

januskaababoo
9. pro 2007

dendasek...nesmutni, ritite se do rustoveho spurtu!!! Nastinim ti to tu v rychlosti, zbytek si vyhledej na internetu...takze, to co popisuzjes se stava v 6-ti tydnech, 3.mesicich, 6-ti mesicich...miminko je pri kojeni neklidne, trha se, krouti se, zkratka saje-nesaje...mamka ztraci nervy, mysli, ze ma neco s mlikem, miminko rve, mamka rve taky...nervy=bludny kruh...
...pokud chces kojit dal dendasku, tak cti...ja to vyresila tak, ze jsem se s malou zavrela do loznice, a kojily jsme, moc moc moc jsme se mazlinkovaly (to mimco v rustovem spurtu potrebuje taky hodne), ja jen jedla (zahustene polivky), spala (kdyz spala mala), pila hodne tekutin (melta, fenyklovy caj), pusinkovala malickou a byla s ni, trva to tak tyden, 10 dni, pak se vse vraci k normalu, musis vydrzet a neztracet hlavu, zbytecne se nenervovat, tohle se stava, ale da se to resit...fakt se neboj! My jsme si to prolezly fakt pokazde tech 10 dnu a je klid, malou kojim do ted a kojit budu asi do jeji matury 😅

Takze kojeni zdar!

januskaababoo
9. pro 2007

Jo, nemusis JEN zahusteny polivky...muzes vsechno na co mas chutana 😀 😀 😀

dendasek
autor
9. pro 2007

nissanek: snazim se byt klidna, ale nekdy to fakt nejde. Na noc (na radu kamaradky) jsem zacala davat nemlecnou ryzovou kasicku a spinka krasne celou noc. Rano po noci pije krasne, ale behem dne se to zhorsuje a pak to je jak jsem psala.

januskaababoo
9. pro 2007

dendasek: zbytecne...nedavej kasicku, jeste to jde zastavit...normalne prejdi zpatky na plny kojeni, opravdu, ver mi vyrovna se to:::

dendasek
autor
9. pro 2007

januskaababoo: moc dekuju za radu, snad je to opravdu ten spurtik. Mazlinkujeme se snad porat...vyzaduje si neustalou pozornost.
Myslis, ze je to s tou kasickou na noc spatne???

jana.1
9. pro 2007

asi ti bojkotuje kojení, to v tomhle věku je běžné.. no a ty možná, jak ti to vadí, že nesaje, tak jestli máš z toho nervíky, což je normální reakce, tak si můžeš blokovat spouštěcí reflex, pročež tím spíš se bude pouštět. spouštěcí reflex ovlivňuje oxytocin, který je citlivý na nepohodu
přečti si info, příp. napiš do online poradny na http://www.kojeni.net/databaze.php

koukni třeba sem:
http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=73
http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=90

jana.1
9. pro 2007

jo i ten spurtík a trochu krizovka.. to taky může být.. to dáš! 😀

januskaababoo
9. pro 2007

nerikam, ze spatne, ale zbytecne zatezovani...pokud kojis, je to fakt zbytecne...neboj mimco se v zivote jeste naji tolikrat...v MM mas vse co potrebuje, a vy mate teprve 3mesice... To je brzo s kasickou i u nekojenych miminek...ty ledvinky hlavne a organky v celym telicku nejsou pripraveny...nejlip udelas, kdyz se vratis k materskemu mlicku...to Elisce urco chutna nejvice...ty noci si musime holt my maminy protrpet...ale kdyz si to tak vemes, jak v noci kojis jste si fakt nejblize, nic vas nerusi...

jana.1
9. pro 2007

úplný souhlas s januškou, věř si .. mlíko mít evidentně můžeš a taky pořád máš! můj názor..
pokud chceš víc mlíka, musíš často přikládat, střídat prsa, investovat do odsávačky a 2 - 3 dny odsávat po kojení, i kdyby jen vzduch.. pít přes 3 litry, vodu, meltu, kojící čaj a vydatně jíst a uvidíš tu změnu 😀 a věřit si, nezvdávat to.. zkus to a uvidíš.. za tu zkoušku nic nedáš a tu chviličku to vydržíš 😉 pevné nervy a držím palečky 😵

jana.1
9. pro 2007

jo a v noci kojit je na laktaci nejlepší.. 😉 páč se dělá trochu víc mlíka.. po 3m už jsou prsa splasklá, neříděj to hormony jak po porodu, ale jen dítě a mlíko se dělá až přímo při sání.. 😉 😀

dendasek
autor
9. pro 2007

Holky mooooc vam dekuju za rady. Meltu piju v litrech,snazim se hodne pit a pravidelne jist...tak snad mlicko je a bude jeste hodne dlouho. Odsavam asi tak 3X denne.
Nocni kojeni mi nevadi...jeste, kdyz papala normalne, tech 20 minutek, tak dokazala prospat celou noc i bez kasicky.

januskaababoo
9. pro 2007

dendi...drzim palecky, vim jaky to byl humus, aspon pro me...si pamatuju, ze jsem se jeste k tomu vsemu nechutne potila...bleee. Ale vse zazehnane 🙂

dendasek
autor
9. pro 2007

Snad to zvladneme 😉 Pro svoji Elinku udelam cokoliv.

jana.1
9. pro 2007

já teď mám hnusnou krizi a odsávám min. 6x denně.. el. odsávačkou.. půjčila jsem si nemocniční lactinu.. jinak sama mám taky dobrou.. medelu mini elektric.. chce to stimulovat.. odsávat, odsávat, odsávat.. i jen vzduch.. po každém kojení ... střídat prsa a dohromady tak 5 - 20 min... čím dýl, tím víc mlíka... i když odsaješ miminku do dalšího kojení... bude pak mít mí¨ˇn , ale za pár dní se to obrátí a jak přestaneš s odsáváním, tak uvidíš změnu.. v noci taky odsávat po kojení a hlavně si začít myslet, že večer to mlíko prostě je taky, stejně jako přes den a hotovo!!!!
jasně, člověk je už vyčerpaný za celý den a je to znát.. ale chce si to v hlavě změnit program z "je málo" na "prostě je".. Prostě není na škodu do toho technického snažení zahrnout i snažení v ovlivňování psychiky.. to tím myslím.. dohromady psychika + technika, ať ta snaha má větší efekt..

januskaababoo
9. pro 2007

ja mela blby to, ze me odsavat neslo, no...slo, ale jen tolik, ze jsem obstrikala akurat steny nadobky...vic nic! Tak jsem to vzdala...je pravda, ze z praveho mi saje dobre a HUTNE, z leveho jen tak aby se nereklo...asi dopadnu tak ze prave budu mit u pupku a leve nad pupkem...hihi

janinko...jdes na to vyborne!

dendasek
autor
9. pro 2007

Fakt moc dekuju 🙂 . Budu odsavat po kazdem kojeni. Mam taky Medelu...ale jen obycejnou ne elektrickou a taky to s ni jde docela dobre.

dlinduska
9. pro 2007

ahojky nestresuj se zaklad je ze si mimi vezme kolik chce my treba nekdy pijeme jen 5 minut a zmeny muzou byt ze dne na den. odtahovani od prsu taky muze byt jeden z projevu rostoucich zoubku.

bramburka
9. pro 2007

holky po kojení odsavat z obou prsou? Stihne se to za 2 hodky dotvořit? Odsavat i v noci? ja opravdu totiz odsavam jen vzduch... ona me vysaje a uz 10 dni prozivame fakt krizi, jak se popisuje výše. v utery jdem na vazeni, tak uvidime...

bramburka
9. pro 2007

navíc mam depku, že namám mliko...ze to neni mozny. spolehlive ho mam jen v noci a stjne se vzteká...

lucianka
9. pro 2007

Januško, o tom co tady popisuješ už jsem slyšela, ale nějak mi to nejde praktikovat... Kdo Ti chodil nakupovat, kdo vařil? Měla jsi manžela doma? Můj manžel dělá na směny a tak je doma max. 3 dny za sebou...

bramburka
9. pro 2007

A kolik má malé dít ěpřibírat týdně?

jana.1
10. pro 2007

bramburko, po kojení odsávat z obou prsou, mlíčko se nestihne dotvořit.. budeš mít nervy a budeš odsávat třeba jen i vzduch... odsaješ málo a budeš si dávat do ledničky po 10 ml.. pak dokrmíš stříkačkou, protože mimi nebude spokojené... nebo když nenasyslíš, tak dáš stříkačkou nebo lžičkou UM.. to nevadí.. 😉 Takhle jsem to měla já. Ale šla ¨jsem do toho. Šílené nervy a stres.. miminko míň počůranou plínu, nespokojené, ale dalo se to.. hlad nijak hrozný nemělo, neplakalo.. nebylo to akutní, že by neměl co jíst..
Takhle jsem to dělala 3 dny.. hrozný.. přes den po kojení odsávat, střídat prsa (při kojení taky), takže se mi ty intervaly mezi kojením a odsáváním a kojením krátily.. po hodině, hodině a půl, dvou.. než to umyješ, přebalíš mimi apod... protáhne se to..
ale v noci se začaly nalévat a když jsem po 3 dnech vysadila odsávačku, začaly se nalévat i ve dne. Obě! Já měla prudký úbytek ve 3 měsících a další teď. Pokaždé v jiném prsu. totálně mi splaskly. Děsný.. fakt... mlíko šlo na minimum.. i když jsem nekojila, odsála jsem jen 10 - 20 ml... šok to byl... Mně to pomohlo.. i když tam bylo málo mlíčka, tak jsem stejně odsála a tak jsem je měla úplně prázdná.. odsála jsem miminku i ten zbytek.. no ale jak jsem to vysadila, tak najednou super 😉 každý jsme jiný, ale mě to pomohlo.. a taky 3
litry min. tekutin, meltu, kojící čaj a homeopatika ricinus communis 5 CH ¨
A důležité je si věřit. Že to mlíčko můžu mít, měla jsem a nemohlo se mi jen tak ztratit. Ta psychika je půl kojení. Ale musíš vědět, že nejseš špatná maminka. Že MM je jen jídlo. A UM je povedená náhražka MM 😉
přibírání je různé.. někdy přibere méně, jindy více (100 - 300). Růstové spurtíky bývají kolem 3. týdne, 6. týdne, 3. měsíce a 6. měsíce, ale nemusí to být přesně.. To miminko pak chce víc jíst a mamince chvíli trvá., než na to prsa zareagují a začnou dělat více mlíčka.. Kromě váhy je důležité i kolik miminko roste.
Hlavně si věř, uklidni se, přikaž si mít dobrou náladu a říkej si, že to mlíčko prostě máš. Ty nervy jsou to nejhorší, blokují spouštěcí reflex a celkově kazí laktaci.. Já si tím teď prošla, nervy jsem měla v kýblu. Vím, co dokážou. Musíš je překonat..
Píšu jen to, co pomohlo mně....

bramburka
10. pro 2007

Díky, no dnes to bylo lepší, ale ted večer zase horší. Z jednoho prsu jí nestačí, ale už u druhého se uklidní, takže to jde, bohužel odsávat je problém, protože dlouho musíme odkrkávat - je blinkací - pak zase pláče kvůli prdíkům, takže odsávat zvládám, jen o víkendu... ale občas to jde. To homeopatikum zkusím a meltu zkusím zítra sehnat.

gabca1
10. pro 2007

bramburko - taky se mi teď pořád odtrhává od prsa, ale když mám prsa plnější tak baští a je klid až ke konci se vzteká... prý to mimča dělají 🙂 Já odsávám po každém kojení jak píše Jana, alespoň něco malinko a mlíčko se hned líp tvoří a popíjím u kojení meltu. Klidně odsávej i dýl až po říhnutí, to nevadí. Dnes jsem koupila další zásobu melty v Kauflandu půlkilovku za dvacku 🙂, pomáhá mi víc než gravimilk, naředím si to vždycky půl na půl s mlíkem. Jinak mi taky pomáhá, když pravidelně jím, což mi v tomhle celodenním a celonočním kolotoči moc nevychází. Hlavně to chce klid, říkala mi to i mudr. budete kojit, když kojit budete chtít a budete v pohodě, je to hodně o nervech. Ono se to řekne co?

jana.1
10. pro 2007

bramburko, já to, co mi pomohlo, chaoticky popsala v tématu kojení... the story..
ale umím si představit, jak ti je. Protože pro mě byly nejtěžší první tři měsíce (obecně s miminkem.. než si začne víc všímat..). Samozřejmě každý měsíc lepší, ale třeba 3 týdny a 6 týdnů nebyl žádný rozdíl v tom, jak se všude píše, že bude režim apod.. ha ha.. jedině už se mnou nemávaly tolik hormony.. 😀 Já mám takové živější mimi.. Od příchodu domů vzhůru klidně půl den a pak i celý den.. spal jen v kočárku nebo u prsa... já děsný šití, že jsem se 2 měsíce nemohla hýbat, jak to řezalo.. s refluxem jsme problém neměli, ublinkával normálně.. ale to bolení bříška je u těch malých miminek celkem problém, to jo.. To by ti leda musel někdo moc pomáhat.

jana.1
10. pro 2007

sice už jsem nebyla v 6nedělí a kojení už jsme měli zajeté, ale na druhou stranu mi tolik nepomáhaly hormony, kterých je po porodu plno a prsa se daleko víc nalévají do zásoby..