Proč se mimi odtrhává a nechce sát?

dendasek
9. pro 2007

Ahojky holky,
mame takovy mensi problem a uz si s tim vazne nevim rady. Ten problem se tyka kojeni...mlicka mam dost, ale problem je v tom, ze v posledni dobe dam Elisce prso a ona se bud hned vzteka a nebo asi tak prvni dve tri minutky saje jako diva a pak uz nechce, pousti se, vzteka se.Tak ji dam lahvicku s odsatym mlickem, ale toho taky moc nevypije. ☹ to ji preci nemuze stacit. Byla jsem zvykla, ze krasne sala 20 minutek.
Nemate nektera radu??? 😢

kortanova
26. pro 2007

Ahoj holky,
přečetla jsem celou vaši diskuzi a musím říct,že nás trápí to samý jako Vás.Jakmile Vítek začne sát,vydrží tak 3minuty,pak se odtrhne,řve a kroutí se.Už nás to trápí dobrý 2měsíce.Je to fakt záhul na psychiku. Mám váhu,takže ho občas zvážím,abych věděla co vypije.Ale ne pokaždý.Snažím se poslouchat svůj instinkt a taky jeho pocity a chování.Příbírá dobře,v tom problém není.Někdy ho to tak chytne,že není vůbec schopný se přisát a najíst,takže mu vařím Nutrilon2 a dávám mu to z lahvičky Avent.Zatím je to v pohodě,ale občas mám pocit,že je líný sát ode mne. Dr.říká, že jsou to koliky,že jakmile začne sát,tak se mu automaticky rozeběhnou všechny střeva a začínají pracovat,má prdíky a to ho v bříšku tlačí.Na prdíky mu dávám fenyklový čaj z lahvičky Babylove mezi kojením pár doušků,taky Sab Simplex,ale ne pravidelně.
Taky si nedokážu představit kojit jinde než doma,je to celkem kovbojka. Mlíko odsávám jen někdy, občas mám i pocit,že ho je málo,nestačí mu,takže někdy dokrmím tím Nutrilonem.
Si tak říkám, už aby mohl jíst zeleninu a ovoce,že to snad bude lepší.
Každopádně všem držím palce,silné nervy a klidné kojení...

bramburka
26. pro 2007

Jo tak holky, diky, ale není za co, zase se to vratilo... přesně jak popisuje Kortanova, takže už jsem uplně hotová... pije 3 minuty, pak se odstrhne a řve, ale přitom se přisaje, má hlad, ale řve řve řve... na navštěvě je to nejhorší, doma lepší... malinko pomáhá absolutní ticho, pohodlná poloha...ale ne vždy...asi teda typrdiky, to by sedělo, ted je trápí hodně, když jí rozbalím a nechám kopat tak se i směje...

jana.1
26. pro 2007

kort.. a nemůže za to taky ta lahvička.. však víš.. líp mu to z ní teče než z prsa... i když je to avenťácká.. Hodně miminek pak blbne u prsa o to víc, či ho úplně odmítnou... Ačkoliv je mi jasné, že je to individuální.
Teda ale máš můj obdiv. Přeju pevné nervy!!

bramburka
26. pro 2007

no já třeba zoušela dat čaj i ostatní ze stříkačky, ale to nejde... absolutně odmítá...

kortanova
27. pro 2007

Jani,taky se mi někdy zdá,že jsem ho tou lahvičkou zkazila,jenomže jaký je řešení, když ti u kojení dokáže i hodinu řvát jako tur,je umordovaný, ubrečený a navíc hladový.Tak prostě rezignuješ a dáš mu to z lahvičky, aby byl aspoň najedený. A nedokážu si představit mu třeba 180ml dávat ze stříkačky🙂I když by to možná šlo...
Ale pak třeba dva dny vydrží jenom s kojením a je v klidu, a pak zase začne blbnout...Fakt už nevím.Dneska pil docela v pohodě,sice u toho prdí o sto šest,ale asi ho to nebolí. Nevážila jsem ho,ale sál tak 8minut a pak vypadal,že má dost,tak jsem ho nechala...Zkusím mu teď i čaj dávat ze lžičky nebo ze stříkačky a uvidím...
Je mi z toho občas do breku,manžel mi někdy říká,ať mu radši dávám Nutrilon, že je strašný jak ho u toho kojení morduju.Mám pocit,že ho tím kojením trestám než abych mu dávala to nejlepší co mu můžu dát kromě mojí mateřský lásky 🙂

jana.1
27. pro 2007

kort, já vím.. to musí být něco.. To se nedá vydržet a hlavně ani nemá..nebo jak to říct.. dítě má hlad - musí se najíst. I jsem to z toho vyčetla z tvého popisu.. Nejdřív byl problém, pak teprv láhev... Já to psala spíš proto, že sama se láhve dost bojím. Ani dudlík jsme 2 měsíce nedávali. Kazil nám kojení. Malý sice hezky usnul.. ale za půl den si zvyknul a pak špatně sál, klapal pusinkou, netáhl, divil se, že neteče a měl záchvat řevu.. Dudlík plival, prso taky.. Dávala jsem to vždycky dohromady tak 2 dny.. Zkoušela jsem to 3x. Pak jsem řekla a dost! Teprv ve dvou měsících u nás konkrétně neměl vliv na kojení... Já nemám problém mu dát ze lžičky kapky, mlíko stříkačkou.. Takže s tímhle zkušenost nemám. Jen s tím velkým úbytkem mlíka a rozkojováním se.. Je fakt, že když mám problém, prso nechce.. když z něj pořádně neteče.. Řev z hladu jsem taky zažila a bylo mi příšerně. A protože se mi ty problémy opakovaly už 3x a mezitím to bylo různé.. kojení z jednoho prsa, rozkojování obou.. různě dlouho.., tak jsem taky měla takové pocity o tom, co je vůbec pro něho to nejlepší.. 🙂
Máš můj obdiv. Jen zkusit možná něco jiného na ten dokrm.. Nevím.. Tady něco je... http://www.kojeni.net/technika.php
Přeju hodně štěstí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jana.1
27. pro 2007

bramburko ☹ ať se ti to zas spraví.. chjo.. to jsou problémy pořád... Navíc, když ti nechce vzít tu stříkačku... Je to tak.. Moc záleží na děťátku. Maminka musí chtít a dítě si musí nechat říct a sát... Jenže jsou to nezbedníci, mají svůj rozum a když se šprajcnou, tak je to pak dřina..

bramburka
27. pro 2007

Ona prostě když nechce, tak nechce a basta. Tak jsem nasadila metodu, tu máš dudlík, uklidni se a za 5 minut dostaneš znova, někdy taky pak řve, ale někdy se i chytí...ona prostě chce pít, ale něco jí vadí, ale co? Prdy? Nevim. V noci pila krásně! ráno jakž takž... pak boj, další kojení v pohodě a tak... nemá to pravidla. Včera když mě viděla tchýně se švagrovou, tak nechápaly, že jsem ještě vydržela... prej budu mít neurotika a že je lepší spokojený dítě než MM, co si o tom myslite???

kortanova
27. pro 2007

Jani,to na kojení.net už mám přečtené snad všechno. Ono se to ale řekne, zásady jsou sice pěkný,ale dodrž je,když se snažíš aby prcek vypil aspoň něco. V porodnici se na nás s nějakou technikou kojení nebo vlastně s kojením vyprdly úplně,takže jsem věděla jen to co jsem načetla nebo instinktivně vymyslela. V sedě nám to nejde vůbec, je pro mě dost složitý Vítka udržet u prsa když sebou začne za pár cuců mrskat a plakat, v leže to jde,ale moc se mu nechce ležet na boku, mám ho vzadu založenýho,ale když ho chytne nějaký prdík,tak se prostě otočí zpátky na záda a pak jen otočí hlavičku a chce pít tak,na boku ho neudržím dlouho. Tak ho nechám ležet na zádech - vím že je to špatný,ale když pije,tak ho nechám a mám radost,že vypije aspoň něco. Už je mi někdy do pláče.
Brambůrko - tchýně i manžel mi to říkají taky,že to je strašný a že ho akorát zbytečně trápím. I moje mamka mi říkala,že by ho odstavila a byl by snad pokoj.Jenomže já to nechci vzdát, chtěla jsem kojit co nejdýl. Ale i mě rve srdce když vidím jak řve a jaký to pro něho musí být stres, vidí že ho položím na postel, chvíli saje a pak řve. Nejlíp taky pije ráno,to mám plný prsa a teče mu to rychle,takže je napitý za chvíli.Dudlík máme od měsíce a je to v pohodě,teď ho taky plive a cpe si do pusy ruku, asi se mu taky klubou zuby. Ale usíná s ním a je spokojený.
Si říkám,aspoň že vydrží spát celou noc, usne večer kolem půl osmé a budí se kolem páté,šesté jak kdy. Asi taky podle toho kolik vypije večer... Právě se mi zdá, že je i dost nervozní, rozčiluje se a já nevím jestli to má z kojení nebo i ze mě, že mě to dost trápí nebo mu rostou zuby. Je otázka jestli MM stojí za to,že i tak je mimi nespokojený. Když nejí,tak je v pohodě, chová se, kouká, brouká, hrajeme si...Musí pořád něco dělat.
Dokonce bych řekla,že bych se nejradši vyprdla na MM a byla bych radši kdyby byl v pohodě a spokojený... No nevim. Pořád s tou myšlenkou bojuju, nemám pocit, že bych mu dávala to nej...

bramburka
27. pro 2007

Já bejt tebou, tak už asi na to prdím, 4 měsíce, to už je dobrý... my zejtra budem teprve 8 ýdnů...mamka mě odstavila přesně v 8mi týdnech a byla jsem vždy zdravá a pěkná...takže já teda do 4 měsíců tohoto stylu nevydržím. Zatím držím. Říkala jsem si, že bych třeba kojila ráno, v noci no a pak už jen příkrm, jenže ona zase někdy blbne v noci a večer papá dobře...

ta poloha v leže ale není moc OK, protože je možný, že se mu to mlíko vrací do pusinky... lepší zvýšená poloha. Ani s polštářem to naní lepší. My máme ten kojící a když to dobře nastavím, tak je to taky lepší...

jana.1
27. pro 2007

korty, no to mi povídej.. v porodce mi ho nepřisáli ani na sále.. zakuklili ho a rvali mi ho k prsu ve svislé poloze bokem a hlavičkou ke straně.. no já ležela a ona ho držela svisle nějak vedle mě.. zakuklený, že pusinkou ke mně nešel dát.. .hrůza.. přisála ho až za 2 hodiny dětská a pak mi ho sebrali na 11 hodin jen tak (střídání směn apod.) 😠 ☹ Na 6nedělí sestry krávy, protivný a jen tam prosvištěly.. nenaučily nic.. ale maminku vedle mě po císaři vcelku shodily.. že má velký prsa a malý bradavky a podobný kecy.. jen základní info jak dát do fotbalový a zbytek nic... já pak šla na nadstandard, kde mi pomohla sestra a vysvětlila a ukázala... jinak teda nevím nevím... 😠 jenže jsem si za něj zaplatila 1400/den (viz album). Kojení net mám taky nastudovaný, že bych mohla přednášet.. teda to, co se mě týkalo.. bojkot to úplně není, jak jsem psala spíš retence, záněty a úbytek mlíka... Vím, je to těžký.. Ty pocity znám... Držím palečky.. A kdyby to jo nešlo, tak odsávat a dokrmovat a nějak to jídlo kombinovat.. Aspoň nějaký MM 😉 No však víte... To fakt netřeba rozvádět a bla bla bla.. Hlavně hodně radosti s těmi sluníčky 😵

bramburka
27. pro 2007

holky, tak ted horor, pri a po kojeni hysterák...dokrmila jsem odstříkaným MM 3 stříkačky, takže asi 30ml...pak usnula... to ale není moc, takže nevím co bylo. Při tom dokrmování teda jekot taky...

bramburka
27. pro 2007

Jani a kde jsi rodila? V Krči byli teda skvělí...krásně nás naučili... ale v 5ti týdnech konec. Ted jsem se dočetla, že se prej tak nějak mění skladba mlika, tak uz ji to tolik nechutná... taky se hejbou střeva...no prostě horor

kortanova
28. pro 2007

ahojky,
já měla taky nadstandart,ale chovali se ke mě úplně stejně jako kdybych ležela na jinym pokoji.Jen mi nosilí jídlo na pokoj a nemusela jsem do jídelny🙂 Ale platila jsme 300Kč/noc...🙂Tak to třeba bude tím.
Vím,že naše technika asi nejspíš stojí za prd,pořád se snažím ho kojit tak jak mám,ale pak ho stejně nechám ať si pije jak chce,když mu to vyhovuje.
Dneska nás zase trápí prdíci, nechtěl ani ode me a skoro ani pořádně z láhve. Někdy mám pocit,jestli ho nepřecpávám,ale vypije podle mě tak 100-180ml na jedno krmení 5x denně,takže to by mělo být v pohodě.
Doufám,že tohle pitomý období brzy skončí...
Jo a taky jsem se rozhodla,že mu ten Nutrilon začnu dávat ze stříkačky,tak jsem zvědavá jak to dlouho vydržím já i Vítek🙂

bramburka
28. pro 2007

tak jsem dnes zkoušela ze stříkačky, víc skončilo na oblečení než v pusince. Asi už si zvykla na lahev. Spokojeny mimino, jakmile priložím k prsu, po 2 minutách začnše ječet...tak nevim

kortanova
28. pro 2007

To u nás to teď večer vcelku šlo.Vypil ode me za 8minut 90ml a pak ještě 90Nutrilonu,protože se samozřejmě po těch dloooouhých 8minutách šmrdolil jako blázen,rozčiloval se,ale neřval nějak moc. Nakonec naložil plnou plenku, v bříšku ho hřeje 190ml a usnul během 5minut.Takže už spí,já jdu do vany a taky spát.Jsem utahaná jako blázen...Stříkačku jsem nezkoušela,nějak jsem na to zapomněla. Ale koupili jsme mu dneska ten cvičící hrneček na pití, docela mu to šlo,je to asi lepší než flaška s dudlíkem a aspoň mu to snad tolik nenaruší sání.Sice nevím jestli to tím zachráním🙂

bramburka
28. pro 2007

No tak dobrý, hele já myslím, že přece ta láhev to nemůže tolik zkazit... někde jsem četla, že u takovejch velkejch mimin už ne, dudlík pokazí techniku do 4 týdnů...ale prej se to stává jen vyjímečně. Já si prostě ten dokrm stříkačkou nedovedu představit. Až najedu na ten nutrilon (což bude asi zítra, prootže nevěřím, že mám dobrý mlíko, když jsem s nervama na dně), tak dám flašku, mám tu antikolikovou pro novorozence... a když pak nebude chtít prso, holt bude na UM, máma mě odstavila taky v 8 týdnech a myslím, že to na mě nějak výrazný následky nenechalo. Už se nebudu stresovat. Budu kojit a co nevypije, dostane UM.

jana.1
28. pro 2007

dudlík někde čtu do 4 týdnů, někde do 6 a většinou do 2 měsíců... no ale to je jak u koho, nám vadil. Z dudlíku nic neteče, ale z lahve jo.. V tom je ten důležitý rozdíl.. Jenže z tý lahve je zcela jiný sání a teče to samo bez námahy.. to je fuk, někomu to neva, ale někomu jo, a to i když jsou větší.. dost individuální, ale obecně se lahve bojím, kazí kojení poměrně dost často, co jsem četla. Osbobní zkušenost nemám.
No jinak jsem rodila v Praze Podolí. Bylo to tam příšerný. K porodu jsem chytla směnu k pohledání, 6nedělí horor a nejen kvůli smradu a vzhledu, ale hlavně personálu. O nadstandard jsem se hlásila už na sále a pak jsem čekala a čekala, jestli se nějaký uvolní. Mají od 500 do 1700. Uvolnil se za 1700 a brala jsem všema 10! Jiný prostředí, super pokoj a hlavně jiný přístup. Sestru jsem volala telefonem apod. No dovolená s plným servisem 😀 Ale o to mi nešlo, jak to tam vypadá. Musela jsem za každou cenu vypadnout z 6nedělí. Už jsem to ze sebe vylila v diskuzi o Podolí, v albu mám stručný popis. Že si nás třeba mezi sebou pletly a dávaly nám, co patřilo jiné mamince..., kojení opravdu v nepříjemném prostředí atd. atd.
Holky a vy, jestli dáte UM atd. atd. atd, tak to je fuk. Však je kvalitní a je to dobrá náhražka MM. Já taky nejím zdravě a je mi fajn. Klidně jím čokoládu, hranolky... No to se s UM nedá srovnávat. Složení UM je hodnotné. Složení hranolky nikoliv. Já jen, že je to jídlo. Vy jste se tak snažily, že si rozhodně nemáte co vyčítat. Můžete si říct, že jste pro to udělaly všechno, co tak nějak šlo a teď hlavně už hodně pohody!! 😀

jana.1
28. pro 2007

já mám stříkačky 2 po 20 ml, ale nevím, jak bych z nich dávala běžně každý den.. to asi ne.. v tom případě jsem přemýšlela o koupi soft cupu nebo láhve se lžičkou, ale nevím. Nemusela jsem to řešit, zkušenost nemám, tak nechci tady plácat voloviny. 😉

jana.1
28. pro 2007

teda ne za 1700, ale za 1400 - druhý nejdražší.. no co.. hlavně, že byl konečně klid!

bramburka
28. pro 2007

No vidíš, já jsem s Krčí byla spoko, ale psycho bylo, že tam nesmí návštěvy na pokoj. Jsem to tam prořvala... doma ted pláču nad kojením, říkala jsem si, že se to 6ti nedělím upraví, ale opravdu ne...už nemůžu. Jdu spát vezmu si malou do postýlky, snad to pomůže.

bramburka
28. pro 2007

Tak jsem si říkala, že přístě pujdu do Podolí...že tam smějí návštěvy...

kortanova
29. pro 2007

AHojky,
já rodila v Příbrami,neboť jsem z vesničky kousek od Příbrami. Nemůžu si stěžovat vůbec na nic,bylo to tam fakt fajn. Skvělý přístup - jen to kojení mě mohli víc naučit.Ale co se týče pěče,tak fakt super.Jak o mě,tak dětská dr.pro Vítka.
Já to jeho jídlo budu plácat co to dá, kojit a případně dokrmovat Nutrilonem,když mu to nebude stačit.Snad tohle období pomine a třeba až bude dostávat příkrmy,tak mu bude moje mlíko stačit. Jestli mi z toho teda dřív nahrábne, ale budu se snažit se nad to povznést a nedělat z toho takovou vědu, nebude chtít ode me,dostane láhev...A uvidí se. Fakt se na to budu snažit nemyslet tak jako doteď, snad to půjde. Když ne,tak dostane láhev,ale jak se znám,tak si pořád budu říkat,že jsem to třeba nemusela vzdát.
Náš Vítek s náma nechce spát v posteli, odmala jsem se snažila ho do naší postele na spaní nedávat, občas mi tam usnul při kojení,tak jsem ho nechala zaspat a přenesla ho do jeho postýlky. Ani tulení nemá moc rád, hraní a blbnutí to jo, ale těšný kontakt nemusí, ani se mnou...Je to prostě chlap. Mazlí se rád, ale vydrží to chviličku.
Držím Vám palce ať vám to dneska jde.

bramburka
29. pro 2007

Hele korti, naše malá se taky nerada mazlí, ona si spokojeně kope a jak se k ní přitulim, tak mě fackuje 😀 některý mimča jsou individualisti...

jiank naše kojení je prostě horor, žadný období, trvá do už od jejích 4 týdnů... teď řvala po 3 minutách z jednoho prsu - odříhnutí - 3-4 minuty z druhého prsu - odříhnutí - pak pár přícuců - řev, tak jsem jí dala MM at chová a spokojeně spí s dudu...třeba má dost...třeba jí to stačí - i když myslím, že vypila jen to přední mlíko. Ale co, hlady nebrečí...jen kvůli prdům. V noci, v 1 ráno uplnej andel, cucala vlastně téměř nepřetržitě 25 minut. Třeba se napucne v noci a ve dne už jí stačí málo. Ve středověku to taky tak dělali, kojili hlavně v noci, protože přes den na to neměli čas.

kortanova
29. pro 2007

No,brambůrko,třeba jo.Třeba jí to stačí v noci a přes den jí stačí míň. Vítek teď za 8minut ze me vytáhl 160ml, jenomže než jsem to zjistila,tak jsem ho ještě zkoušela jestli si třeba nedá a taky řval.Ne teda moc,ale plakal.Tak jsem ho nechala, 3x si říhnul a už spí.Takže mu to asi stačilo. Fakt se v tom někdy nevyznám.
Hele,tak mě napadlo,já když jsme začali mít tyhle problémy,tak jsem na stránkách laktační ligy našla telefon na nějakou laktační poradkyni v našem městě,zavolala jí a byla to moc příjemná paní.Byla jsem s ní domluvená,že se na naše kojení přijede podívat,jenomže jí nějak onemocněla dcera a ona neměla hlídání,takže nakonec nepřijela.
Pak se naše kojení docela zlepšilo,tak už jsem jí nevolala. Ale napadlo mě,jestli ty bys to třeba nezkusila. Jste ještě malý,třeba by Vám pomohla, ona to zkoukne,řekne jestli to děláte dobře a kdyžtak poradí. Třeba by to stálo za to. Popřemýšlej. Od tý paní od nás to bylo bezplatný,jen chtěla přidat něco na benzín na cestu k nám,takže i to by mělo být v pohodě....
Vítek taky v noci jí dobře,přes den je to horší. Teď tyhle dny od štědrýho dne byly fakt strašný, prděl,bolelo ho bříško,ale ono to asi bylo tím,že jsem do bramborovýho salátu dala cibuli. Sice jenom malou čtvrtku,ale asi mu to vadilo. Dneska už mi to přišlo lepší. Taky jsem mu koupila sypaný fenykl od Apotheke a za dnešek vypil asi 40ml. Dala jsem mu do toho čaje i kapky Sab Simlex,tak mu to třeba pomohlo.
Já už tý laktační poradkyni asi volat nebudu, jsou nám 4,5měsíce, za chvíli budeme zkoušet kaše a příkrmy,tak to nějak doklepu...Budu mu dávat co bude brát a bude to!
Jo a jinak jsem Monika, a ty?

jusnina
29. pro 2007

Ahoj holky, tak koukám že u všech je to pořád stejné, u nás taky. Nejhorší to bylo na štědrý den, ten skoro celý prořval, ani jednou se normálně nenajedl, pokaždé to skončilo odsátím a krmením stříkačkou. Chtěli jsme jít na půlnoční, že by naše mami hlídala, ale byli jsme z toho tak v háji, že když malý v devět usnul, padli jsme taky. Stejně považuju za vítezství že pořád kojím. Od narození špatně saje, kojení bylo vždy skoro hodinu u prsu, pak odsát, dokrmit stříkačkou. Po šestinedělí se přidaly koliky, hrozný prdy, u prsu vzpouzení, řev, někdy to trvá i hodinu. Někdy se pak chytne a nají se, jindy musím odsát a nakrmit stříkačkou. Někdy krásně pije, třeba i 20 minut. Co nesní ve dne dohání v noci, to se budí po 2-3 hodinách a saje nádherně. Trošku se prdlouší zlepšili po fenyklu který mu dávám v babylove učícím hrnečku a sama i piju po litrech, ale stejně to není ono. Kvůli atopickému ekzému se chci snažit kojit co nejdéle, ale je to záhul. Všem nám přeju zlepšení, ale už tomu ani nevěřím....

bramburka
29. pro 2007

No holky, vyhlídky teda nic moc. Dnešek - pořád blbla... myslím, že ale těch 6-8 minut na kojení pije, jelikož váží 4kg, měla by vypít 700ml, tzn 100ml na kojení a to dá... má hroznej tah... večer jsem nevydržela a dala jí dokrm - 50ml vyžahla za minutu (z lahve) - pak se 2x poblinkala - myslim, ze jsem plašila, nebylo to třeba, byla už najedená...

No aspon snad bude spat v noci. Když jsem nekojila, odsala jsem za 2 minuty z každého prsu (možná ani ne) - 60ml, takže těch 100ml určitě vypije. To soudím podle toho, že Dr. je spokojená, jak přibívá. Holt řve, kroutí se a rveme to pod tlakem...ale co, za 4 měsíce jdu na normoš jídlo, co, Holky, vy už jen chvilku!!!Zavidím vám. Asi snad ta moje Xenuška (Moni - jmenuje se tak po mě 😉 ) se dopapá v noci. Bude modelka hubeňourka malá. Váží v 8mi týdne 4kg - já to měla když jsem se narodila 😖

bramburka
29. pro 2007

Moni a Vítek vypadá spokojeně, hezké tvářičky!

pipisek
29. pro 2007

ahoj holky
tak já mám podobný problém... mám 5měs. holčičku, první měsíc jsem večer dokrmovala stříkačkou po kojení, protože málo přibrala a pak jsem se rozkojila a kojila tak 3měs. a v pohodě. jenže pak nastalo buzení v noci snad každoou hodinku nebo dvě a míň přibírala, tak jsem po dohodě s dr. dala na noc sunar. takhle to praktikujeme dva měsíce a až do minulého týdne celkem pohoda. teď posledních pár dní malá z prsu saje tak max. 3min, někdy ani to ne, odvrátí se a konec. mám doma váhu, takže jsem zjistila, že vypije tak 70ml, dnes dokonce jen 30 ml. mléka mám ale zatím dost, když se odvrátí, tak mi normálně samovolně vytéká , doslova stříká. takže nevím, proč nepije. kojím tak v intervalu 3hod a ona i vydrží a já fakt nechápu, z čeho to dítě funguje ...??? za poslední týden ale vůbec nic nepřibrala 😠
krásně saje prakticky jen v noci, to by mě sežrala 😉
nějak nerozumím tomu, že ode mě vypije tak málo a sunaru dá večer po koupání 210ml ! taky přemýšlím o prvním příkrmu, když vlastně není plně kojena, tak snad bych už mrkvičku zkusit mohla, ne?
taky jí zřejmě rostou zoubky, takže přemýšlím nad tím, že jí třeba bolí dásně, když musí sát z prsu.....

bramburka
29. pro 2007

já myslim, že se nají večer a v noci a ve dne už nemusí, fakt. Přemejšlím, že si tu váhu taky pujčím...apson na tyden, abych vedela...taky si myslim, že se samovolně odstavuje, některé děti to takhle dělají. Mličko už jí nestačí a nechutná.