Proč se mimi odtrhává a nechce sát?

dendasek
9. pro 2007

Ahojky holky,
mame takovy mensi problem a uz si s tim vazne nevim rady. Ten problem se tyka kojeni...mlicka mam dost, ale problem je v tom, ze v posledni dobe dam Elisce prso a ona se bud hned vzteka a nebo asi tak prvni dve tri minutky saje jako diva a pak uz nechce, pousti se, vzteka se.Tak ji dam lahvicku s odsatym mlickem, ale toho taky moc nevypije. ☹ to ji preci nemuze stacit. Byla jsem zvykla, ze krasne sala 20 minutek.
Nemate nektera radu??? 😢

pipisek
29. pro 2007

no já jdu zítra do tý mrkve 😉 trochu mě mrzí, že má radši večer flašku, ale nějak to nehrotím. jsem ráda, že ještě kojím a snad si dá malá ještě říct a aspoň párkrát za den si ode mě ještě neco vezme.
první dceru jsem půl roku jen kojila, ta byla dobrej savec ! tahle druhá jak vidí flašku tak se nezná, asi jí to víc chutná. takže opravdu se asi sama začíná odstavovat.....
jinak váha je super věc, ale taky se díky ní dá pěkně stresovat 😠

bramburka
29. pro 2007

Asi si ji pujcim od laktační ligy. Aspon se doufam uklidnim, ze budu vedet, kolik toho vypije. Hele, ja myslim, ež stačí, když zachovaš kojení 1x denne pro imunitu...a co, v 6ti měsících už to nepotřebujou. Tolik.

pipisek
29. pro 2007

tak ještě k té imunitě...první holka byla plně kojená 6měs. a pak až do 18měs !!! a stíhal nás jeden záněst stř. ucha za druhým 😒 😒 😒
a když někde vychvalujou výhody kojení, tak právě odolnost proti zánětům středouší bývá hodně zmiňováno...tak já tomu moc nevěřím. sousedka má dvě děti, ani jedno z nich není kojené délo než 3 týdny a marodí fakt minimálně.
zkrátka ... pokud to jde kojit, tak kojit, pokud ne, tak co se dá dělat, myslím, že hodně koníkářek vyrostlo na sunaru 😀 a nijak nás to snad nepoznamenalo 😀 😀 😀

bramburka
29. pro 2007

Máma mě odstavila přesně v 8mi týdnech a nic to se mnou neudělalo. V Americe se kojí max do 3 měsíců, oni jsou teda potrhlý to jo, ale že by byly nemocný nějak zvlášt???

jusnina
30. pro 2007

Nojo, ale všude píšou jak je kojení důležitý a kdo chce ten kojit může a podobný věci, takže když pak někdo nemůže a víc si všechno bere, zakládá si tímhle na slušnou depku.

bramburka
30. pro 2007

no to mi povídej, jsem od porodu ještě z depky nevyšla, dneska mam zase depku z toho, že jsem to nevydržela a ráno jsem na ní řvala "Když nechceš jíst tak nejez" a odložila jí pryč... pak jsem toho litovala a omlouvala jsem se jí jako blázen...prostě pukají mi nervy a jak už je toho hodně tak pukají po 5ti minutách problémů...

bramburka
1. led 2008

tak jsem to psychicky nevydržela a dala jí odstříkaný mlíko (MM) z flašky a celej den je hotovej andílek, při jídle klidná, po jídle se směje, i spinká!!!!!!!! Jen nevím, jak dlouho to vydržíme. Dávám jí 100ml a potom jí dopucnu z prsu, to už je u něj klidná. Takže zkusím postupně dávat mín z flašky a prodlužovat čas u prsa. Uvidíme, třeba se zase plně rozkojíme. UM zatím odoláváme.

kortanova
1. led 2008

Ahojky,všem přeji vše nej do Nového roku...ozvu se...

jusnina
1. led 2008

Pipisek tak co, dala jsi už něco jiného než MM?

bramburka
1. led 2008

My zatím ne, ale uz to vypadalo blede, odpoledne a večer jsem uz nic neodsala, muselo ji stacit prso a mela jsem malinko v zasobe - cca 40ml a stačilo to uffff.... v noci musim vic zamakat

jusnina
2. led 2008

Bramburka já mám alespon vidinu toho že ani ne za měsíc začnu dávat příkrmy, ale ty to máš ještě na dlouho 😒 Včera malej přes hodinu řval, nechtěl se chytit, hladovej, když jsem mu dala hrneček s čajem, málem tu násosku sežral, ale u prsa nic. Začala jsem si odsávat, pak to přeci jen ještě jednou zkusila a už se najedl. Ale byl to zase masakr. Řekla bych že od toho příšernýho štědrýho dne se to trošííííčku zlepšilo. Ten byl fakt strašidelnej. Celý den byl mrzutý, řval, ani jednou se normálně nenajedl, takže já si musela odsávat i během vybalování dárků. A místo na půlnoční jsme s manželem padli do postele a šli naši, který měli malýho hlídat. Ale stejně jsou to prdelky i když nežerou 😀

kortanova
2. led 2008

Ahojky,
tak my jsme na tom pořád tak nastejno. Ráno jen MM,to se asi nají vcelku dost,dopoledne mu taky ještě stačím jenom já,dneska byl celý dopoledne rozmrzelý až oběd ho zachránil,vypil ode me asi 100ml a 90ml Nutrilon,byl pak fakt spokojený.Pak prochajda,a zase já a 60ml Nutrilon. A večer se manžel odhodlal mu zkusit uvařit kaši rýžovou s banány,prý jak mu bude šmakovat.By býval snědl i lahev se lžičkou🙂Dali jsme mu ale jen ochutnat,ale bylo vidět jako kdyby si tak povzdechl,že jsme mu konečně dali nějaký pořádný jídlo🙂 😀 Jsou to fakt andílci. Už se těším až mu začneme dávat příkrmy a kaše... Ještě měsíc a půl...
Jak to jde Vám?

m.c.
2. led 2008

ahoj, jsem ráda že jsem našla tuhle diskuzi a nejsem sama s tímhle problémem. Malá posledních pár dní strašně špatně pije, odtrhává se od prsa ale neřve, jenom ho prostě nechce, směje se u toho když jí ho vrátím zpátky do pusy tak zase chvilku pije a zas ho vyhodí. Vydržím to max 10 min. Ale asi si stihne vytáhnout co potřebuje, protože hlady nebrečí. Tak doufám že ji tyhle manýry brzo přejdou 😉 . Asi zkusím kojení v klidu, většinou totiž kojím u TV, tak ji asi ruší ty zvuky a jak začíná být zvědavá tak potřebuje všechno sledovat a kojení ji od toho zdržuje 😀

gabca1
3. led 2008

m.c. - tak to máš dobrý, že nepláče, ale směje se. Moje malá pláče. Odtrhává se a pláče a někdy se rozpláče tak, že jí půl hodiny uklidňuju pak přiložím a zase začne. Jsem už na nervy. A to je ještě horší, protože stresem to trvá dýl než se to mlíko spustí. Takže celé dny a poslední i tři noci jen pláčeme u kojení. Tak už jsem zoufalá, dnes to ještě zkusím a zítra půjdu na poradu k Mudr. Asi budu muset dokrmovat UM...

Bramburka - jak jste na tom holky? Ještě se držíš?

nissanek
5. led 2008

holky, co jste prošly laktační krizí m.j. díky pití melty mám dotaz. Mám pocit, že mě melta dost nadýmá. Pila jsem většinou tak litr vždy s mlíkem (půl na půl) a celý týden, co jsem to pila jsem měla břicho jak balón. Naštěstí Kristýnka moc na prdíky netrpí, ale já jem dost trpěla 😠 , máte taky podobnou zkušenost? Jinak si myslím, že melta opravdu laktaci pomůže, ale možná stačí prostě jenom dost pít cokoliv...co myslíte...

bramburka
5. led 2008

už ne gabčo, kojení se nám s řevem a krkáním protahovalo na 50 minut a za pul hodky znova... takže kojím, začně řvát, odkrknem, 1. prso - stejné - trvá to 15 minut - vyipje asi 60 ml z obou prsou - takže pouze přední a potom dostane odstříkané do flašky... no a večer nutrilon. Vypije 6x denně 120 ml a jeětě kouká co by si dala...bohužel odsavačkou než se to rozjede to rvá i pul hodky a víc...ale pak nestačím chytat mlíko...to ona prostě nevydrží nedočkavec...

jana.1
5. led 2008

niss, piju to jen s vodou tu meltu 😀 😀 😀 já vím, mlíko je mlíko... ale hele, to je o zvyk.. dá se to v pohodě 😀 ale hlavně odsávat, odsávat, odsávat.. pít tak těch 3 a půl l tekutin no a mně zabírá i ricinus communis 5 CH, ale jak ho beru víckrát a nemám pořádnou pauzu, tak už ne... to je na tom blbý.. no nemusí zabírat každýmu, ale dost lidem asi jo.. maj ho v lékárnách bez předpisu

bram, ty mlíko máš a spouští se ti až za půl hoďky jo? No to je teda od něj hezký 🙄 Leda se hodit maximálně do klidu a zaběhnout si do porodky pro ampulku oxytocinu.. No ale nevím, jak by to celkově pomohlo na furt... chjo

dendasek
autor
5. led 2008

Ahojky holky, tak i pres to Eliscine papani...nepapani krasne pribirame. Ted ve ctyrech mesicich vazi 6170g a meri 63 cm (pribira prumerne 140g tydne), takze jsem vypadala jako blbec, kdyz jsem si u pani doktorky stezovala, ze spatne papa....proste si vezme jen tolik kolik potrebuje. Ted uz jsem docela v klidku, nekoukam na to jak dlouho pije a docela to jde.
Jo a k te melte, na nejaky cas jesem ji prestala pit a pak zase zacla a prsa se mi nalivala jako v porodnici.

martina46
6. led 2008

ahojte, precitala som celu diskusiu a celkom ma "potesilo", ze sa s papanim pasuje tolko mamiciek.
my mame tiez problem odtrhania sa, hoci nie tak uplne. tanicka sa totiz pocas kojenia kruti a jeduje, ale prsnik drzi ako kliest, az to boli a musi jej ho vybrat, ale vtedy akomzite zacne nenasytne fucat a uz sa na neho opat vrha. niekedy zacne strasne pistat a ma az zachvaty revu, ale s tym drzanim prsa je to stale to iste. prsia som nemala nikdy bolestivo naliate. v porodnici, ked sa mi naliali, boli sice tvrde, ale nijako bolestivo. mozno je to tym, ze mam male prsia a ta ich vaha predsa nie je az taka.
cez den pred kojenim ich mam len pocitovo trochu plnsie, v noc ako snad u kazdej, su samozrejme trochu viac naliate. pravy prsnik mam plnsi, ale mala place pri oboch.
pribera zatial ale krasne, no neviem. tieto place su posledne dni. vazit sme boli pred tyzdnom.
pocas tehu som si nastudovala o kojeni snad vsetko o sa dalo, myslela som, ze by ma nemalo nic zaskocit a prdsa.
objavila som nedavno jednu skvelu stranku, tu je link:
http://www.mymamy.sk/com_view.php?dojcenie
su tam aj videa (v anglictine, ja som len co to porozumela, ale dalo sa) a odkaz na stranku, odkial su videa stiahnute, je ale v anglictine.
a je tam par veci, co som nevedela, velmi dobre precitat, mozno vam to niektorej pomoze.

bramburka
6. led 2008

no holky, já už vím, že je to proto že mám málo mlíka, i Dr. to říkala a taky říkala, že to nemá cenu hrotit, že kojení do 2 měsíců je OK, že do 3 je lepší...ale OK. Takže co to jde budu kojit a odsavat...

no ono se spustí tak za 15 minut stimulace, ale stejne jen tak 30 ml behem par vteřin a zbylejch 30 ml nakapu za tu pul hodku.... víc nevxždímu - z obou prsou - takže bída. Ale spolu s kojením to zatím stačí...+ večer Nutráč, ale vidím to bledě, že to dlouho nepůjde, protože ona jak nesaje, tak je to čím dál větší bída s mlíko klesá...ale co, kojení není vše. ted jsem to do ní hustila tak, že jak začala řvát, tak jí to mlíko zaskočilo a začala se dusit, ale jak!!! fakt několik sekund dýchala, rychle jsem jí předklonila a bouchala do zad...no fakt psych to kojení. Ona z toho byla tak vystrašená, že se uplně zasekla jak se lekla. Hrůza. V tu chvíli mi prolítlo, jestli to kojení z prsou má pro nás cenu...??? Za cenu toho, že má záchvaty pláče - u flašky ne...Není to ani přechodný stav, co bych řekla, vydržím, to přejde, trvá to opravdu tak 5 týdnů už...ach no co, dala jsem si předsevzetá se tím nestrsovat, hlavně že má chut k jídlu, přobívá a že je zdravá - tuk tuk tuk. Na UM jsem taky vyrostla....

jusnina
7. led 2008

bramburko, my se s tím pereme přes pět měsíců a fakt je to psycho. myslím že dnes dělaj UM lepší než dřív. A když jí můžeš dát alespon trochu odsátýho.... Lepší než nic. Hlavně se NESTRESUJ. Kdyby malej neměl atopický ekzém, už jsem to asi taky vzdala ☹

pinkalinka
5. dub 2011

Ahoj,
mám také s malou šílené problémy.Nikdy jsem si neuměla představit, jak těžké bude kojit.Snažím se malé nabízet prsa obě jen z toho jednoho mi už z bradavky těče krev, protože vždy na začátku kouše než se přisaje pořádně, takže jsem dnes to jedno vynechala a snažila se kojit z toho jednoho a bojovala jsem s ní celý den a ani jednou se mi nepřisála.Vždy musím odsát a dát jí z té spec.lahvičky od medely z té vypije vždy min.90ml.Mám strach, že si na tu lahvičku zvykne a já budu muset pořád jen odsávat.Mám šílené bolesti v prsou nalejvají se mi po 3 hodinách tak, že se nemůžu narovnat.Odsaju vždy z každého minimálně 100ml.Byli jsme na vážení a malá přibrala za týden 350 g takže prospívá ale bohužel z té lahvičky.Už nevím co mám dělat aby pila ode mě. ☹ Jsem z toho už unavená a vyčerpaná.Neumím si představit,že kamkoli půjdu budu muset brát sebou odsávačku. 😒

luca30
5. dub 2011

@pinkalinka Ahojky my teď taky haprujeme s kojením a malá se mi u toho vzteká, ale nevím jestli to není tím, že má bolení...já se spíše chtěla zeptat jak jsi spokojená s tou lahvičkou, malé se taky nějak nechce sát, saje tak dvě minuty naplno a pak nic, vždy u toho usíná a moc nevypije a pak se vzteká že je hladová, přitom mlíko mám, nevím teda kolik, ale přibírá pěkně, ale připadne mi že jsou dny kdy mlíko mám a pak dny kdy je ho málo je to možné?
My jsme asi 14 dní zpátky tak do té doby bylo vše ok, od té doby byla malá po kojení nespokojená, navíc sama nekakala, až jsem ji pomohla rourkou, dnes je to opět týden a zase nekakala ani ta rourka nepomohla, nevíte co by jí mohlo pomoct? Až jsem ji pohrozilo, že dáme nutrilon tak sobota neděla byla jak vyměná, krásně pila a spala a od včera je to zase při starém, se napije, vytáhne tak tu 80 a pak někdy usne a někdy se vzteká, tak ji dám k prsu, ale skoro nic nevytáhne i když mlíko tam mám...tak jsem z toho smutná 😔 😔 😔 😔

iris95
15. pro 2015

Ahoj holky mám takový problém malí je 5 týdnů a od 4 týdne se začala vztekat při kojení pije 5 minut někdy 3 pak 2 minuty prostě jak kdy a pak se začne vztekat, brečet, napínat celý tělo prostě se ani moc nenapapa a kdy jí chci dát z láhve tak taky nechce pomocenych plenek má dost a ani sunar nechce a už fakt nevím jak by se normálně na pila stříkačkou jsem to taky zkoušela a řvala u toho tak opravdu už jsem zoufalá poraďte tě mi Prosím

bubbligum
15. pro 2015

A je to hned od začátku kojení? Napadlo mě, jestli to třeba nemůže být tím, že se u pití zalyká. Možná jí to mléko teče příliš zprudka a ona nestíhá pojímat. Zkoušela jste z prsu před kojením odstříkat trochu mléka, aby jí to tak moc ze začátku neteklo?

avoksal
29. pro 2015

Ahoj všichni 🙂 jsem tu nová a jsem ráda, že takový blog existuje. Chtěla bych se zeptat, mám problém s kojením, mám jedno prso větší a jedno menší o dost a mám 3měsíční holčičku Adélku a ona moc nechce to menší prso a taky se mi odtrhává a nesaje tolik kolik dříve, píšete tu o tom růstu tak to snad bude ono, ale s tím prsem mám problém pořád, prosím prosím o rady 🙂 děkuji předem. Ještě dotaz, malá se snad neumí nakojit jinak než v leže a na veřejnosti už vůbec ne, dá se s tím něco dělat? Děkuju a kojení zdar

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
avoksal
4. led 2016

@olga_ Ahoj 🙂 Strašně moc moc děkuju za rady 🙂 jsi moc hodná, přesně tohle jsem začala dělat sama nějak intuitivně, jsem moc ráda, že nejsem magor a taky žes mi vlastně potvrdila, to co jsem si myslela, já to totiž skoro taky dotáhla na kojení z jednoho prsu. Přeji krásný den a ať malý roste jako z vody. Chtěla jsem se ještě zeptat kdy poznám, že už mléko nestačí..vím, že podle pomočených plen a podle váhy, ale je ještě nějaký jiný faktor? Moc Olgo děkuji a doufám, že neotravuji otázkami 🙂))

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz