Prodej matěřského mléka. Co vy na to?

kristynaw
13. led 2008

nevim,jestli se to dela v cesku,ale tady v USA je mozny prodej a nakup materskeho mleka. Bud pres mlecnou banku,nebo soukromne. co si o tom myslite?ja osobne bych se asi bala koupit mleko ,pokud by to neslo pres banku,preci jenom,nevim,odkud to je,co ta mamina ji,pije,zda zneuziva drogy,alkohol,atd..
ale je to dobry pro mamy,co nemuzou kojit a chteji detem dat MM....

danielala
13. led 2008

Ja by som to urcite neriskovala kupovat od cudzej zeny, kvoli vsetkym tym rizikam, co si uviedla (ze nevies,co to mliecko obsahuje) plus je uplne nekontrolovatelne, ci to mlieko supla hned do mraznicky, ci nie je stare a p...

lucenek
13. led 2008

Ahoj kristi, tad yv česku to tak kdysy bylo....mléko svážela služba do mléčné banky kde se přepasterizovalo....a za litr platili 200-300Kč, což v té době (komunismus), byl zlatý důl....kdyby byla zachována přísná kontrola, vytipování zájemkyň a důkladná chemická očista pasterizací, proč nee, v USA je mnohem více těch matek, co drogujou, jsou prostitutky, či jiné skupiny, tak to bych se bála, i když tady v čr se taky takové matky najdou, ale díkybnohu, že jich je nesrovnatelně méně než v USA, toť můj názor 😉

emjee
14. led 2008

nieco podobne sa uz riesilo na slovenskom konikovi https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

jabber
15. led 2008

Ahoj holky,
mléčná banka funguje při ÚPMD v Podolí, mojí dceru tím taky asi 3 dny dokrmovali než jsem začala po císařském řezu normálně kojit. Myslím, že je to lepší než umělá výživa 😉
Taky ho prodávají, cena je 900,- Kč za litr.
Jestli vás to zajímá tak mrkněte na stránky ÚPMD, je tam odkaz 'mléčná banka', jsou tam všechny informace, co musí dárkyně splňovat atd. 🙂

kristynaw
autor
16. led 2008

lucenek,nevim,kde jsi na tento nazor prisla,ale ja ho s tebou nesdilim😀 a nebo taky zalezi,kde v USA jsi...
ale prave narozdil od CR jsou tyhle veci tady nelegalni a daleko prisneji trestane...
kdyz jde mlicko pres banku,tak je to pojisteny,ze to bude ok,ale soiukromne bych se asi bala

ja premyslela o dodani myho mlika do banky,ale nemuzu,protoze jsem byla vic jak 5 let v Evrope(jsem Ceska ze jo😀) a oni se boji tech nemoci jako sileny kravy atd...no no comment😀

krista
16. led 2008

Ahojky u nás taky funguje mléčná banka v porodnici v Českých Budějovicích 😉
Kolik to stojí nevím, ale je to zpracované a ověřené, tudíž nezávadné 😉 A zároveň odkupují od maminek, které mají přebytek, dovezou jim vlastní lahvičky a sami si proto taky přijedou 🙂

Jestli bych to koupila to ještě nevím, nemůže s tím nic být když je to zpracovaný ... spíš se budu snažit udělat vlastní zásoby na případnou laktační krizi, jestli ovšem bude z čeho 🙂

magg
16. led 2008

ja som davala mliecko jednej rodinke, najprv nas prisli navstivit a potom mi nosili vysterilizovane nadobky, a kazdy den si ho prisli vyzdvihnut
Myslim, ze ak chce niekto brat MM od nejakej "darkyne", tak je dolezite vidiet v akych podmienkach zije atd.

jabber
16. led 2008

Já bych se teda bála ho brát mimo tu banku, protože přece jen - oni dělají všelijaké krevní testy a testy z moče a výtěry atd a kolikrát se může najít třeba i něco o čem sama dotyčná ani neví.....ale přes tu banku bych s tím asi neměla problém, až teda na tu cenu, to je bomba 🙂
Jinak jak já jsem v porodnici ze začátku nemohla kojit, jelikož nebylo co, tak se nikdo ani neptal čím chci aby malou dokrmovali - prostě automaticky mateřským od dárkyň 😉

magg
16. led 2008

neviem, mne robili testy este v porodnici - boa som v poriadku a kojila som vlastnu dcerku, ktora okrem koliky nemala ziadne problemy.

bramburka
17. led 2008

nevím, já musím íct, že kdybych měla dost, ráda bych darovala, ale prostě nevím zda bych ho kupovala - šla bych radejc do UM. Nebo od holky co znám a vím z jakých je poměrů. Věřím, že jdou do mlíka i látky ktere se pasterizací nedaj zničit a je mi např. proti mysli to sama ochutnat - cizi mliko - natoz to dat tedy dítěti. Ale maminky co darují ocenuji! Navíc jsem chodila darovat krev a to je podobné. vté bance se to asi pořádně hlídá, ale v té porodnici ne, vím to, tam to pasterizujou pouze - např. holka, o které vím, že prokazatelně v těhu pila dost alkohol a kouřila také v porodnici odsavala...!!!

susik77
17. led 2008

mne to pride zase dost drahe kupovat za 900 kc 😎 ved mesacne je to 27000 😕 to na to bezne ludia maju?
tiez dokrmujem malu um a nie sme na tpm financ.az tak zle 😕

jabber
17. led 2008

bramburka - no přesně, kdybych měla nadbytek, tak bych ho taky ráda darovala (i když možná jestli je to běhání kolem testů atd nějak složité a zdlouhavé, tak bych se na to asi vykašlala) a taky oceňuju mamky co darují, ale taky nevím, jestli bych ho kupovala. Já jsem tu otázku od kristinaw pochopila tak, že myslí soukromě - jako třeba na inzerát - a do toho bych prostě nešla. Ta holka co o ní píšeš, tak odsávala jako pro jiné děti? Protože i to co odsají v porodnici jako přebytky od maminek jde taky nejdřív do banky - aspoň to píšou.

susik77 - ta cena je pecka 😅 , ale já si představuju, že to lidi kupují (jestli vůbec) třeba jen na prvních pár týdnů. Osobně neznám nikoho, kdo by to někdy koupil.
A na druhou stranu tu cenu i chápu. Je to vzácnost, je toho málo a ta cena zaručuje , že to porodnici zůstane pro potřeby jejích novorozenců.

susik77
17. led 2008

jabber: jasne, tu cenu chapem-ale myslim si tiez, ze je to skor pre porodnicu ako pre sukrom.osoby...

honzina
17. led 2008

Ahoj!
Přidám se do vaší diskuse.
Tři měsíce po porodu jsem měla opravdu hodně MM, každý den jsem zamražovala nějakých 650ml. Mrazák praskal ve švech a já přemýšlela, co s tím. Taky jsem sháněla informace pro darování nebo prodej MM. Dřív se v Brně dalo prodat do kojeneckého ústavu, ale to už nejde. Další varianta byla mléčná banka, jenže v Brně žádná není. Takže bych ho musela vozit do Prahy, což teda opravdu nebylo v mých silách.
Zkoušela jsem svoje přebytky nabídnout i maminkám tady, ale je fakt, že asi měly strach.... A já se ani nedivím. Sama nevím, jestli bych mléko od "cizí" maminky koupila, i když se tady na netu potkáváme........

honzina
17. led 2008

Po těch zhruba 3 měsících se tvorba MM tak nějak snížila, i malej baštil víc, takže už jsem toho tolik zamražovat nemusela a teď, v půl roce, jsem docela ráda, že ty zamražený skleničky mám, občas se mi hodí nějakou rozmrazit. 😉

jabber
18. led 2008

honzina - ty brďo, to je teda slušný, 650 denně navíc .... 😀
To fakt není v Brně jediná mléčná banka? To mi připadá skoro neuvěřitelný 😕 🙂

magg
18. led 2008

no holky ja som mala na zaciatku denne aj do 2 litrov MM navyse, zo zaciatku som ho vylievala do umyvadla, potom sa nastastie ozvala ta rodinka. Dcerka im z UM nepriberala a ta pani mliecko nemala, financne na tom neboli najlepsie, takze nemali inu moznost

Ahoj holky,já osobně bych klidně do prodeje mléka nebo do koupi šla,ale ta dotyčná by mi musela ukázat svoje testy.Teď jsem v 6tém měsíci a pokud budu mít mléka hodně,klidně ho prodám,jelikož nic lepšího pro dítě není a pokud budu mít málo,tak si od nějaké koupím.Tímto bych klidně i přijala nějaké kontakty na někoho z Prahy,kdo má mléka hodně a nebo naopak málo,abychom si mohli vyhovět,Simona...... sim.havrankova@seznam.cz

terkaferka
21. črc 2013

Ahoj holky, pisu s opozdenim, protoze sama ted lustruju net, kam s MM. Kdyz se mi narodil syn, denne jsem mela nadbytek 1l MM. Jak pise jedna mamca, mrazak praskal ve svech. Mliko bylo vsude. Shanela jsem si info ohledne odkupu do banky a podminky me zarazily: 3xt na vlastni naklady a jen v casnych rannich hodinach byt s MM u dveri v Podoli. Byla jsem zdesena, ze mi rekly sestry tusim 200-250,- za litr a hlavne s tou castou dopravou na vlastni naklady jsem si spocitala, ze se akorat budu honit byt vcas na adrese a nic mi to neprinese. Jsem mimoprazska a nyni, kdy cekam druhe robatko, rikam si, ze tentokrat to risknu a zkusim jej nabidnout.... Mam totiz velkou vyhodu, ze pred tehu jsem prodelala kompletni detox organismu a strava s pitim se zaklada na pyramide potravin. A z leku uprednostnuji home, takze snad to tentokrat vyjde a pomuzu nektere, ktera nema to stesti...

terkaferka
21. črc 2013

Ahoj holky, pisu s opozdenim, protoze sama ted lustruju net, kam s MM. Kdyz se mi narodil syn, denne jsem mela nadbytek 1l MM. Jak pise jedna mamca, mrazak praskal ve svech. Mliko bylo vsude. Shanela jsem si info ohledne odkupu do banky a podminky me zarazily: 3xt na vlastni naklady a jen v casnych rannich hodinach byt s MM u dveri v Podoli. Byla jsem zdesena, ze mi rekly sestry tusim 200-250,- za litr a hlavne s tou castou dopravou na vlastni naklady jsem si spocitala, ze se akorat budu honit byt vcas na adrese a nic mi to neprinese. Jsem mimoprazska a nyni, kdy cekam druhe robatko, rikam si, ze tentokrat to risknu a zkusim jej nabidnout.... Mam totiz velkou vyhodu, ze pred tehu jsem prodelala kompletni detox organismu a strava s pitim se zaklada na pyramide potravin. A z leku uprednostnuji home, takze snad to tentokrat vyjde a pomuzu nektere, ktera nema to stesti...

malicky_princ
20. pro 2014

no my mame smolika budeme vylevat asi 10L :(, zena bere prasky na fisuru a podle normy se nesmi brat zadne leky (tedy ani detralex) takze to mleko nechtej ani zadarmo a my to nemame uz kam davat.

kachlik
17. říj 2016

ve fakultni nemocnici v Ostrave mi rekli ze mliko berou od maminek co u nich rodily (tudiz maji testy hotovy) pro deti na novorozenecke JIP...jen je to zdarma (o penize mi nikdy u takoveto cinnosti neslo), je to jen sberna a ne banka...prislo mi to jako zverstvo lit to do kanalu...to si radsi svoje prebytky odnesu tam (i kdyby kazdy den jen jednu kojici davku...hlavne jak to tem malickym pomuze, v prvnich dnech maji mit jen 50 ml na jedno kojeni)