Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

kim
6. únor 2008

siss, tý jo, tak to buď fakt ráda, že Ti při téhle váze jí tak málo a stačí mu to!!!!!My ještě nemáme ani ukončený 6.týden(cca 5,3kg) a už jedeme 150ml a taky horko těžko vydrží 3 hodiny a odpo musíme prokládat trochou čajíku, aby vydržel!!!je to fakt hrůza jak žere 🤐 😅 kdybych kojila, tak mám asi už oddělaný prsa!!! 😖

kacerka
6. únor 2008

Holky, já se ani nedivím, že je to Forte víc nezasytí, jukla jsem na energetickou hodnotu a ta je úplně stejná jako u klasického Nutrilonu 66 kcal / 100 ml 😉
Jinak nám komfáč kombinovaný s fortem (1 dávka denně) vydrží na 2 dny a fous 😠 😖 , takže prachy nehorázný. O víkendu se brouk budil po více než 6 hodinách a od pondělí zase najel na ty svoje 4 hoďky - já to nechápu, že dva dny vydrží s jednou dávkou na noc a jindy musí mít 2-3 😖 No, včera jsem ho vážila a už se pomalu sápe na 8 kg - ve 3,5 měsících 😒 Já už ho pomalu v autosedačce nevynesu do toho našeho třetího patra, no prostě síla. Ale nechat ho řvát hlady, to prostě nejde 😔

iza
6. únor 2008

siss joto znám..jem mě to dělá u 150ml 😅
kacerka 8kg pane jo...no co je to chlap 😉
já teda dávám normálka Nutroš a na večerdo něj dávám 2lžíce nemléčné kaše od Nestlé a spí až do rána,ale on tak spal už asi od 2měsíce(i bez kaše)

schnek
6. únor 2008

kacerka, ono v tom forte je rýžová mouka, takže proto dýl zasytí 😉 a 8 kilo máme naváženo dneska na kontrole, je to pořádnej chlapík 😉

kacerka
6. únor 2008

Iza, on je naštěstí i dlouhej, takže vyloženej Michelinek to není. Je trochu oplácaný, no 😕 Jí 6x denně 200 ml (180 vody a 6 odměrek Nutroše), takže o dávku víc, než by měl . . . . .

iza
6. únor 2008

já koukalaje pěknej 🙂 hele furt lepší oplácaný mimi než vyzáblý...oni ty faldíky vyběhaj..já taky nemám žádnýho hubeňoura..má 8,40...dávám stejný dábvky jako ty jen teda 4-5x denně

kacerka
6. únor 2008

no, ale vy už jedete na dvojce, ne? Tu doufám, že začneme po návštěvě dr. 😉 a že snížíme dávkování 😅 Jenže vím, že jsem naivka, no 😀

kacerka
6. únor 2008

schnek - Káju teda forte nezasytí na dýl ani náhodou 😉 😉 😉 Jinak to je dobrý, že má na necelých 4 měsících, to co vy na osmi. No jo no, asi s tím nic nenadělám. Jen si asi na balkóně zřídím nějaký provizorní výtah 😀 😀 😀

sisstin
6. únor 2008

no tygr hubenej není..jen není faldatej..to se mi stejně nelíbí 😀 já bych tlustocha mít nechtěla 😝 ale jsou to fakt nervy 😖

kacerka
6. únor 2008

SISS, já taky nechci tlusťocha, ale co nadělám, viď? 😕

sisstin
6. únor 2008

kaci: ty nemáš tlustocha 😕 Kája je pěknej..on je k tomu velkej..mě by v životě nenapadlo, že má 8kg 😉 🙂

lenkazdenek
6. únor 2008

Holky tak to Klaudie jí 6x denně nechá maximálně 30ml a nják extra nepřibírá 😕 navíc přes den spí maximálně 1 nebo 2 hodinky po hlavním papání v 13 hodin a to musí být ještě v kočárku

janinac
6. únor 2008

sis: ty bys tlusťocha nechtěla????? A co by jsi dělala??? Dala by jsi ho k adopci???? 😠 😠 😠 😠 😠
Nemyslíš si, že váha u takhle malých dětí nejde ovlivnit??? Je v tom i hodně genetiky!!!!! 😠 😠
A jakou by teda mělo mít mimčo váhu, aby bylo "dokonalý" 😠 😠
Můj Adámek baští hrozně málo a vůbec nevím z čeho přibírá a fakt mě serou ty kecy když se někdo podívá do kočárku a řekne, že je to buclik!!! No a co???? Až se začne pohybovat tak to vyběhá...já měla v roce 13kg a teď si nemyslím, že bych byla tlustá.
Ten tvůj názor mě fakt rozbrečel ☹ ☹ ☹ ☹

kacerka
6. únor 2008

Jani, já myslím, že to Siss vůbec špatně nemyslela. Prostě kdyby toho buřtíka měla, tak by se s tím smířila 😉
Jinak já si z toho hlavu nedělám, já jsem byla do roka taky pořádný buřt a teď mám při výšce 175 cm 57 kg, takže o tom prvním roce to není. Jen mi dělá starosti to nošení do schodů. Prostě je to záhul, no 😝 😖

sisstin
6. únor 2008

janinac: jéééé..já to tak nemyslela 😉 já jen reagovala na ten příspěvek izy...že lepší tlustší než vyzáblý..tak já, že se mně zas víc líbí ty hubenější 😉 kdybych měla cvaldu..tak se z toho nepoprdim 😉

schnek
6. únor 2008

kacerka, já to mysĺela tak, že je v tom rýžová mouka a měla by zasytit na dýl. Ne vždy to samozřejmě funguje 😉 a 2 bych řekla že celkem nic neřeší, spíš to líp zasytí na noc, ale přes den nevím, Ondra se na 2 rozpil jak blázen, najednou jsme začali pít celý lahve 😲 😀

sisstin
6. únor 2008

janinac: ono je to stejný, jako když do tebe každej hučí..jééé..ona tak málo papá..a jaký má tenký nožičky..a soucitně na něj čuměj..to je zas opak 😉

kacerka
6. únor 2008

schnek, jj, já jsem to pochopila, jen jsem psala, že i přesto to na nás nezabírá. Ale čekala bych, že to bude energeticky výživnější 😉 A ta dvojka musí být určitě víc sytící, když děti 5.-6. měsíc mají pít zase jen 133 ml . . . . No nevím, jen doufám, že už nebude muset kupovat komfáč, protože jinak nebude manža vydělávat na nic jiného 😖
Jo a manža sehnal dneska Comfort za 197 v Jičíně 😉 Je to borec 😀 😀 😀

sisstin
6. únor 2008

kaci: já ho navíc vylejvám furt 😠

kacerka
6. únor 2008

siss, tak to mi naštěstí nevylejváme, ale dneska odpoledne jsem mu dala už jen 150, páč poslední dobou dost blinkal. A hle odpoledne ani jednou neublinknul 😉 No ale řval, že by si dal ještě - byla jsem tvrdá 😉

sisstin
6. únor 2008

kaci: no už spí ..a měl jíst před hodinou..dala jsem ty savičky 3+..tak jsem teda zvědavá, co předvede 😅

sisstin
6. únor 2008

janinac: jsem se ti schválně podívala do alba..a Adámek je normální pěknej chlapeček..a nic tlustýho na mě teda nevidim 😕

schnek
6. únor 2008

ono je 2 víc energeticky vydatnější 😉

sisstin
6. únor 2008

já zas měla 15kg v šesti letech..a doted si živě pamatuju obědy..kdy jsem brečela ve školce nad talířem(u babičky, doma atd.), že už nemůžu..a nutili mě to sníst 😠

janinac
6. únor 2008

sis já vím, jen jsem na tohle prostě citlivá ☹ Když půlhodiny do něj cpu půl skleničky zeleniny a pak ti lidi říkají, že je tlustej ☹
Já bych taky byla radši kdyby měl míń..protože necítím záda...bolej mě ruce, už mi odsávali z ruky bouli jak jsem měla přetaženou šlachu...a závidím těm co mají drobounkatý děti.
Právě že žádný dítě není akorát....ale jsou naše 😵

Jooo a k té školní jídelně....tchýně tam vařila 😀😀😀

sisstin
6. únor 2008

janinac: tak promin..fakt jsem se nechtěla nikoho dotknout 😉

holky..se budí..tak jsem zvědavá..co teda jako sní 😅 😔

sisstin
6. únor 2008

ty vole..ženský..já jsem trubka 😖 to bylo těma savičkama..ted jsem mu dala 3+..a vypil 120 asi za deset minut 😔 😀 😀 😀 😀

schnek
6. únor 2008

línej tahat 😉

sisstin
6. únor 2008

schnek: ono ho tamto tak utahalo..že už nemoh 😖

schnek
6. únor 2008

my taky museli mít savičku, co tekla jak blbá, pak pil 😉