Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

megee
14. únor 2008

ahojky já jsem kojila asi týden malej nechtěl sát a když tak přes klobouček a navíc pořád řval hladem, takže jsme ted plně na umělým a jsme spokojený oba, přibírá mi tak 1 kg za 3 týdny takže pohoda a navíc nejsem vystresovaná z toho že kojení nejde....a paní dr. taky překvapila a řekla když to nejde tak to nejde 😀

teri12
14. únor 2008

Ahojky všichni 🙂 Nedá mi to reagovat na otázky kolem kojení.Já měla problém s laktací od začátku.V porodnici jsem bojovala o každý mililitr,bradavky jsem měla popraskané,noci byli uplakané u mě i u malého,který měl hlad.Chodila jsem prosit sestřičky o mlíčko od maminek,které měli nadbytek a přišlo mi,že každá mamka v porodce je usměvavá,odpočatá a užívá si miminko a kojení.Takhle jsme bojovali 3 měsíce a pak jsem to vzdala.Obrečela jsem to,ale poslouchala jsem i tak tisíce řečí,jak to vzdávat nemám,jak je to to nejlepší,jak bude malý nemocný,že v UM nejsou protilátky a také jsem měla dojem,že jsem ta nejhorší matka na světě a jak jsem selhala.Teď je malému 9.měsíců.krásně prospívá a baští už skoro vše.Ani jednou nebyl nemocný-narozdíl od kamarádčiny holčičky,která byla plně kojena do roka a má už čtvrtá atibiotika.A že nejsem ta nejlepší máma?Můžu 100% říci,že jsem.I když dělám chyby,své dítě miluji nadevše a to myslím z každé z Nás dělá tu nejlepší mámu na světě pro své mimčo.A ne to,zda kojíme nebo ne.Každé pohlazení,obejmutí,mazlení a Naše blízkost,která vyvolá úsměv toho Našeho tvorečka alespoň ve mně vyvolá pocit,že jsme milované stejně,jako milujeme My. 🙂

megee
14. únor 2008

Teri naprosto s tebou souhlasím, nejkrásnější je když mu dám flašku a on místo aby začal papat se na mě začně nádherně řehtat což mě vždy šíleně rozesměje takže vypadáme jako dva blázni, taky jsem to v porodnici obrečela a co jsme na UM tak jsme spokojení oba, navíc krásně přibírá takže je to vlasně super....a když se to tak vezme kolik z nás když jsme byli miminka bylo kojených?Ted se to prostě moc řeší....

ammalka
14. únor 2008

Přesně tak holky, já také nekojím, byla jsem po císaři a prostě nejdřív nic moc, pak pár dní mě úplně teklo mlíko přes svetr /měla jsem ale i vložky do podprsenky/ a najednou nic. Tak co jsem na úmělém, mám příbuznou, kdy její sestra je dětská dr. a vzkazovala mi, ať jsem úplně v klidu, že mimi bude spokojené i na UM. Taky že je, teprve po flašce se tváří spokojeně a napapaně. Když jsem kojila, měl málo, ještě tím, že měl málo měl vztek a já měla bradavky na hadr, dost krvavé a bolavé a teď jsme spokojení oba, malej mě to oplácí úsměvem, hlavně v noci, když mu dám flaštišku, tuhle jsem se úplně rozbrečela dojetím, je to nádhernej pocit, když se na vás ten tvoreček spokojeně usmívá, co???? 🙂 🙂

megee
14. únor 2008

jo to fakt je skvělej pocit... na druhou stranu jsem i ráda, že nekojím kamarádka ted měla velký problémy přestat kojit a malej jí navíc odmítal flašku nakonec se jí to podařilo a ten prcek si to prý hodně ořval...

gandy
14. únor 2008

Je to tak.. I když já ještě v noci a jednou přes den kojím, ale malá pak po hodině a půl řve že má hladík.. tak jsem opravdu ráda že jsem přešla na UM. Já jsem spokojenější a malá taky.. Hlavně mi přijde že se i víc hraje, soustředí a je vůbec taková usměvavější. Dřív měla pořád hladík, tak se soustředila jen na to, no nevím zda to tak vnímají, ale já to tak vnímám. co je na UM je fakt super... ALe doktor pořád ať se snažím kojit... Už mě to občas leze krkem, dělám co můžu... 😠

ammalka
14. únor 2008

megee - jenže je fakt, že některý lidi dělaj chytrý a říkaj, jen koj a koj, jenže když to nejde!!!! 😠 😠 😠
Takže na lidi kašlu, je to jen naše věc a hototo!!! Jak píšeš, je fakt někdy problém přestat kojit, záněty atd., já to měla ze dne na den a bylo mi skvěle. Jedna má kolegyně do mě rejpala, že prý ona kojila do 4 let malého 😠

gandy
14. únor 2008

ammalka: to už je teda zas extrém, nedovedu si předstvit že bych u prsa měla 4 letý dítě... Nebo jak byla ta ženská co kojela 14 let!!!!To je fakt uhozený!!!Tuhle jsem byla v lékarně pro jídlo a ta lékarnice se ptala zda ještě kojím, tak jsem řekla že jo ale jen trošku, že víc to nejde. A ona že jsou u povzbuzovače kojení, gravimilk, kojící čaj a homeopatika, tak jsem řekla že jsem vše vyzkoušela ale žádná změna.. Prostě všichni koj, koj, koj.. Aspoň že rodina mě podržela... 😀

ammalka
14. únor 2008

gamdy - mě taky podržela rodina, dokonce švagrová říkala, že to má i svoje výhody 😀 , že prý si už můžu konečně dát vínko. 😀 Jo je to uhozený, ale když jsme si z ní dělali legraci, tak byla šíleně uražená, přitom se s tím všude chlubila, já si osobně myslím, protože jí dost dobře znám 15 let, že kecá!! 🙂

megee
14. únor 2008

Dnes se to fakt bohužel všude moc řeší je jasný že kojení má svý výhody hlavně finanční, ale když to prostě nejde tak se přece nezblázním a at se všichni staví třeba na hlavu, mě rodina taky moc pomohla i když u nás nebyl problém co vím tak málo kdo u nás kojil takže pohoda....Jak říkám hlavně že jsou mimísci spokojení a prospívají jink at si všichní trhnou...

gandy
14. únor 2008

Myslím že fakt každý pro to udělá maximum, a pak už je to na přírodě... 😎
Jo výhody to určitě má, můžu říct manžovi a odejít, třeba jen nakoupit a ona nakrmí... 😉

ammalka
14. únor 2008

Přesně tak, ať si všichni trhnou! 😠

megee
14. únor 2008

holky když u jsme u toho UM řídíte se podle tabulky na krabici kolik toho má spapat nebo jak já ho necháte at sní co zvládne?

ammalka
14. únor 2008

určitě se řídím toho poměru, jinak náš mimísek, je mu 5 týdnů a spapá někdy i 150 ml, když neblinká, tak si myslím, že je vše OK. Někdy má jen 90 ml a někdy 120 ml, podle toho, jak po papání vyvádí, když vidím, že je nervozní, ještě mm přidělám.
Gandy - přesně tak, když přijde manžel z práce já rád, že může malého nakrmit, přebalit a dělat to samé co já s ním celý den a i já si ráda někdy odpočinu - resp. něco udělám 😀 😀

megee
14. únor 2008

ammalka tak to máš doma teda pěknýho jedlíka mě malej v tý době spapal max 90 ml ted zvládá občas i 130ml a asi mu to stačí protože přibírá krásně

gandy
14. únor 2008

Naše malá 3 m a 3 týdny papá 120 nebo 150, podle toho kdy.. Na noc těch 150ml spapá, přes den většinou 120...Oni si ty mrňata řeknou sama 🙄

ammalka
14. únor 2008

To je fakt, doufám, že Honzíček bude po taťkovi, ten v snědl když byl malej 4 pribiňáčky, takže už chystáme finance 😀 😀

bramburka
14. únor 2008

holky moje rodina si oddychla když jsem přestala kojit! 😉

megee
14. únor 2008

bramburka no vidíš ale jinak všude radí kojit kojit a nezajímá je že to třeba fakt nejde, tak vidím, že ten můj prcek podle tech vašich toho moc nespapá 🙂 , ale asi mu to stačí vydrží spát v noci i 6 hodin takže žádnej stres hlavně že přibírá....

panterka
14. únor 2008

ahoj holky, narazila jsem na tohle téma a jsem hrozně moc ráda! jsem mamina klučíka, kterýmu je 4,5 roku. stejně jako Tvoje holčička, dennyl, se narodil ve 34tt, před porodem jsem strávila v nemocnici 5 týdnů, takže se dá říct, že pro mě byl porod zdravého chlapečka velikou úlevou a vysvobozením mých nervů, protože jsem se pořád bála, co bude. malej měl 2kg a 44cm. protože jsem po porodu musela dostat transfuzi a ležela na jipce, tak mi ho přiložili až po dvou dnech a od začátku se nám kojení nedařilo. malej byl malej a hlavně hodně spavej a já jsem neměla mlíka, malej mi ho nevytáhl. leželi jsme na neonatologii, kde jsem byla na pokoji se dvěma mamčama a to byly "kojný", prostě by mohly zásobovat celou porodnici. sestřičky se nás snažily mermomocí rozkojit, ale nedařilo se. jednu chvíli už mi jedna sestřička držela u jednoho prsu malýho a druhá u druhýho odsávačku. ani nevíte, jak se mi ulevilo, když malýho převedly na UM a my jsme mohli jít po 9 dnech domů. víte, já jsem měla jednu velkou výhodu, že jsem to nebrala jako tragedii, že nekojím, nikdy jsem se nepovažovala za špatnou matku, já jsem pro malýho v těhotenství udělala, co se dalo, nebylo mi dáno si těhotenství radostně a bez problémů užívat a malýho miluju nade vše. ale vždycky jsem nenáviděla ty otázky, jestli kojím. tak nekojím, NO A CO? malýmu jsem obětovala všechno a to samý tomuhle druhýmu miláčkovi, co mám v bříšku. i teď mám rizikový těhotenství a nemůžu fakt vůbec nic, jen ležet s nohama nahoře. ale vím jedno, prostě buď se zadaří a budu kojit nebo se nezadaří a prostě kojit nebudu. spokojený dítě a klidná maminka jsou lepší než maminky, která je na nervy a má hloupý výčitky svědomí. a ještě jedno srovnání. mám dvě neteře, jednu prakticky nekojenou a druhou kojenou do dvou let. tak kojená je mnohem víc nemocná než ta nekojená a ani náš Hyneček se nijak nevymyká, dokud nezačal chodit do školky, tak prakticky nemarodil. kojení je krásná věc, ale propagace kojení je spíš na škodu a nervuje - úplně zbytečně - maminky, který by si jinak uživaly toho nejkrásnějšího, co je na světě 😵

panterka
14. únor 2008

omlouvám se za ten román 😅

megee
14. únor 2008

panterka přeju ti at ti to tentokrát vyjde a at se ti narodí zdravé miminko a dělá ti jen samou radost...

panterka
14. únor 2008

a ještě jsem chtěla říct, jak si toho nekojení užil MM, ten malýho úplně miluje a když ho mohl krmit z flašky, tak byl fakt šťastnej 🙂

bramburka
14. únor 2008

přesně, Panterko, halvně v pohodičce, at je mimi zdravý krásný spokojený!!!!!!!! Hlavně mýmu MM to taky moc sluší a navíc proč by měla intimní vztah u krmení pěstovat jen maminka, aspon muze i tatulda, že jo? To je podle mě nejvetší výhoda nekojení!

panterka
14. únor 2008

bramburko, kojit ani, ale ne za každou cenu 😉 MM malýho zbožňuje a poctivě s náma vstával i v noci. od malička je plně zapojenej do péče - krmení, koupání, čtení pohádky a je to skvělý. je to skvělej táta a má k prckovi nádhernej vztah 😵

fran
14. únor 2008

Ahoj holky,
nam se taky kojeni nedari. Mame podobny pribeh, jako spousta holek tady v diskuzi. Problemy zacaly uz v porodnici a tahly se a jeden zanet prisel, no a ted to vypada, ze se konec nezavratne blizi. Uz jsem to po 14ti tydenim boji orvala a ted koupim nejaky hezky lahvicky s hrosikama a zirafkama a bude nam s malou fajn. Na otazku kojis holt budu rikat Ne. Ale kdyz jsem si procetla vasi diskuzi, bude se mi to rikat mnohem lip. 🙂

nush
14. únor 2008

Ahoj maminy 🙂
Musim vám všem moc a moc poděkovat. Čtením vašich rad a příhod se mi fakt ulevilo. Mám dvě děti, první holčičku jsem kojila snad jen týden. Vlastně jsem šla z porodnice už s příkrmem. Nechtěla pak prso a šmitec-ani kapka. Teď mám po třech letech chlapečka (8 týdnů) a už jako těhotná jsem si slibovala, že to tentokrát zvládnu. A co myslíte? Kojila jsem plně do cca 4 týdnů a pak mi Dr. řekla, že musím přikrmovat, protože málo přibral. Zkoušela jsem stimulovat odsavačkou, pila, jedla, odpočívala (v rámci možností-to znají druhorodičky), ale stejně jsem měla mlíčka málo. 😠 Pro zlost má syn reflux-hodně zvrací, takže i když jsem kojila, stejně půlku dávky vyhodil. 😔 Musela jsem dávat zahuštěnej Nutrilon AR1 a přestala jsem kojit, protože se mu moje mlíko a Nutroš v žaludku smíchali a bolelo ho bříško. Takže laktační krize jak hovado. Denně brečím, místo super mamky jsem troska hodná psychiatra. Nemůžu se se svým selháním vyrovnat a každou kojící maminku bych nejraději neviděla. ☹ ☹ ☹ Udělala jsem pro kojení tolik, že nechápu proč to jiné matky maj zadarmo a bez práce. Ale jak čtu, nejsem zdaleka sama a jediná nešťastná. Díky a přeju moc sil a krásné dny s mimči 😉

listicka20
14. únor 2008

Prosím tě, nush, o jakém to mluvíš selhání? Vůbec se tím netrap, vždyť ty nutrilony jsou tady od toho, aby nahradily mlíčko maminek, který mají s kojením problémy. Kdyby každá dojila jak kravička, tak to nemusejí vyrábět. Ne, opravdu, není důvod, proč z toho být takhle špatná, měj radost z miminka, a tu radost mu věnuj. 😉

Já jsem zase holky spíš na sebe naštvaná, že jsem s dokrmem UM nezačala už dřív, protože mi až teď zpětně dochází, že mrňous měla od narození asi vážně hodně hlad - visela mi pořád na prsu a kdykoliv jsem ji odložila, tak plakala a otvírala pusinku, jako že chce ještě jíst. Přitom přibývala dobře - podle grafu. Jenomže když jsem teď porovnala její porodní váhu k výšce (3.20 kg vůči 53.5 cm), tak podle tabulek byla na hranici podvýživy. Podle mě potřebovala přibývat rychleji než ostatní děti, aby to dohnala - co myslíte, je to možný?
Pak přišla krize, kdy už ani nic nepřibírala, tak jsem začla s dokrmem, a od té doby nemáme problém, malá pravidelně přes den usíná, hraje si, je veselá...
Takže teď si vyčítám, že jsem dala na rady typu buď ráda že kojíš, nedávej lahev, pij teplé nápoje, ať to rychleji teče... No prostě mám pocit, že jsem dítě prvních devět týdnů trápila hlady. 😠

bramburka
15. únor 2008

Listi, klidek, male dete hodne pláčou tak to ani tak být nemuselo 😉 navíc mají jen krátkodobou pamet, u prsa na to hned zapomela!Bly ty ty tydny pro ní prinosne. kdyz jsi ji davala svoje mliko, tak si to nevycitej, ju?

Nush, Máme taky reflux, to je velká překážka kojení... kojicim maminam nemusis zavidet, jen malokterá koji min nez 6x denne!, takže vopruz, nikdo je nemuze zastoupi. Vaz nekam s holkama v sobotu vecer ven a odvaž se 😉

megee
15. únor 2008

Listicko malej mel kdyz se narodil 3 kg a 52 cm takze taky drobecek, já kojila týden a taky porad rval hlady tak jsem presla na UM a ted má 5,67 kg a 63 cm a dr. nas chvali ze pribirame skvele, je sice podle jinych miminek dost hubenej, ale to neresim my to dozeneme 😀
Nush nic si nevycitej a hlavne si nerikej ze jsi selhala, neni to tak proste to neslo, ja to v porodce a pak i doma taky orvala, ale dnes jsem rada ze nekojim, malej je spokojenejsi a stastnejsi a ja mam i vic casu pro sebe kdyz ho krmi pritel a to je uzasny je pozorovat misto 20 min jim to trva tak 40 min. protoze u toho delaji same blbosti 🙂