Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

leninn
15. únor 2008

Ahoj maminky,
moc děkuji za tuto diskusi, stejně jako většina z Vás jsem předčasně ukončené kojení obrečela...v mém případě přímo ořvala...byla jsem nešťasná. Moc jsem si přála kojit a ze začátku to i dobře šlo. Barunka přibírala, je pravda, že od začátku celkem míň, než bylo podle tabulek v normě, ale já na tabulky prdím. Hlavně že přibírá, říkala jsem si a jednoho dne nám zhubla a doktorka řekla, že musíme začít přikrmovat. Hrozně jsem to obrečela...přišlo mi, že jsem selhala, teď už jsem s tím srovnaná, hlavně i díky Vašim příběhům 🙂
Barunka teď přibrala za týden 320g, což je hodně a svědčí to jen o tom, že měla hlad. Chtěla jsem kojit dál a přikrmovat, ale Barunka už se nechtěla přisát k prsu, do toho všeho jsem dostala menstruaci.Takže super období... (doktorka říkala, že při menstruaci se mění mléko, není moc dobré, takže to asi napomohlo tomu, že Barunka nechtěla papat, asi jí mlíčko nechutnalo☹
Chvíli jsem odstříkávala, ale když jsem pak za den s vypětím všech sil odstříkala 50ml, řekla jsem dost...a tak skončilo mé kojení.
Barunka má teď 57cm a 4420g, je spokojená a já už také.
Díky, díky, díky🙂 🙂) 🙂))

megee
16. únor 2008

leninn není zač myslí, že je dobře, že existují takovéto diskuse. V dnešní době kdy se propaguje hlavně kojení a všude píšou kojit a kojit alespon do 2 let 🙂 tak to my co nám kojení nebylo dopřáno potřebujeme. Hlavní je vědět, že nejde o žádné selhání nebo že jsem špatná máma to s kojením nemá nic společnýho. Tak holt nekojíme no, aspon máme trochu víc času i na jiné věc...i a taky dát si třeba 3 kávy denně a neřešit jestli to malýmu náhodou neublíží není vůbec špatný.... 😀

janickabez
16. únor 2008

Ahojky pro mě je tahle diskuze balzám na duši pokaždé i když už si myslím,že jsem se s nekojením vyrovnala.... 😎 ještě kdyyž tady na MK sem tam jen tak si čtu a najdu něco, kde pomllouvají nekojící maminy, tak to honem přepnu a letím se utěšit sem 😎 😀

megee
16. únor 2008

Jo to je pravda, holt kdo s tím neměl problémy tak to většinou nepochopí, ale já se stím vyrovnala celkem rychle, stačil mi pohled na malýho jak byl hned spokojenej když se napapal a neřval hladem... Ted co je na UM tak se víc směje a víc si hraje, nemusí se už totiž soustředit jen na to že má hlad...

helenapce
16. únor 2008

Ahoj holky,
nevěste hlavy. Já jednou vyjádřila na jedné diskusi ohledně kojení svůj názor, když to shrnu do jedné věty, tak něco v tom smyslu, když to nejde tak nejde, svět se nezboří a okamžitě jsem byla označena za matku bestii, která pro svoje dítě nechce udělat všechno na světě. Takže jsem ráda, že jsem vás tady objevila.
Když to prostě nejde, tak trápíte miminko a sebe a to přece není ideální ani pro jednoho. 😵

megee
16. únor 2008

správně a budme rády, že nemusíme řešit když náhodou onemocníme, jestli to potom ještě půjde nebo ne a co kdyby zrovna to naše potom nechtělo přestat, jak se stalo mojí kamarádce ta musela malýmu dát prso aby usnul a když mu ho vytáhla tak začal řvát, takkže tak s nímk musela být třeba hodinu než doopravdy usnul...

megee
16. únor 2008

holky nevíte náhodou co dělat když mi malej začal hodně ublínkávat? Doted to nedělal začlo to včera tak mám strach jestli mu něco náhodou nemůže být...

helenapce
16. únor 2008

no, přesně, tak něco jsem v tom smyslu tenkrát myslela. Neopatrně jsem napsala, že v těhle chvílích vlastně dost otročíš dítěti, nemyslel jsem to nijak sobecky, jako že bych nechtěla a to jsem to schytala...

helenapce
16. únor 2008

megee: jedna možnost je, že vypije víc, než pobere žaludek, nebo hodně napolyká vzduch. Brácha má 6 měsíčního synka a ten ublinkává neustále, ale ten to má z překrmování, jen trošku kvíkne, tak má flašku se Sunarem v puse....

macanet
16. únor 2008

ČErstvá příhoda z tohoto týdne, kdy jsem jen nevěřícně zůstala stát.Jdu po ulici a potkám známou s kočárkem a koukne do kočáru a "kristepane ta je, že nekojíš?"A to jsem zůstala z hubou otevřenou, jelikož mě je přímo u pr... jestli ona kojí, nebo ne, ale jak se má a co malá ale pokračovala dál" No je na umělým co, no je to vidět, sestřenka taky nekojila a kluk byl to samý , tlusťoch "😕 Čuměla jsem podruhé. Jako nechápu , jen jsem se zmohla na , no my nejsme tlustý tak z toho vyroste a nazdar 😠 To mě dostalo, ona, která má chlapa jak sud a neví, jestli děcko nebude po něm 😀 😀 No my jí ještě ukážem 😉 Po mě je důležitý, že je Adu zdravá a spokojená 🙂

megee
16. únor 2008

no já ho krmím min. po 3 hodinách a moc toho nevipije max. 100ml a stává se mu to třeba i 2 hod. po krmení tak právě nevím..

sisstin
16. únor 2008

😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲

helenapce
16. únor 2008

tak to ti asi neporadím, nebo má to mlíčko moc koncentrovaný, nebo zkusit jinou značku....

sisstin
16. únor 2008

megee: zkus Nutrilon AR 😉

macanet
16. únor 2008

Spíš hltá ne, nemá velkou dirku v dudáku? Nám tohle dělala Adu u nějakejch lahviček BOČEK ale jen u některých 😉

megee
16. únor 2008

vyzkouším ale že by mu to začalo vadit až po 2 měsících? No možný to je...

sisstin
16. únor 2008

megee: jinak malý ublinknutí po jídle..i po delší době je normoš..ale fakt malý, že mu prostě vyteče mlíčko z pusy..troška 😉

macanet
16. únor 2008

Nám Adu začala ublinkávat i před zubama, než začli růst, ale to je asi brzo co?

helenapce
16. únor 2008

macanet: To musíš brát sportovně, to jsou zasloužilý matky, co si myslej, že sežraly moudrost světa, ale každej to máme prostě jinak. 😀 Hlavu si z toho nedělěj, i ona může přijít o mlíko ani se nenaděje , ne že by to člověk přál...,
aby pak neměla doma za pár let cvalíka....

megee
16. únor 2008

to no už by na mě bylo moc kdyby mu už ted začali růst zuby 😀 jinak flašku mám Avent a dírky tam má 2

macanet
16. únor 2008

Jasný, já si myslím svý, ale bylo to jak facka a to bych teda nečekala 😉

sisstin
16. únor 2008

maci: to je brutus drzost..i kdyby Ada měla kg 20..tak co jí je do toho 😠

macanet
16. únor 2008

Siss kdyby její dítě mělo bradavici na nose, tak taky nekouknu do kočáru a booože Paroubek 😀 😀

helenapce
16. únor 2008

macanet: tak to chápu, člověk se pak diví, co z toho druhýho vyletí. Já jsem většinou pak chytrá až za půl hodiny, než se mi to v hlavě srovná.... 😀 😀

megee
16. únor 2008

😀 😀 😀 😀 😀

macanet
16. únor 2008

No mě taky, dorazila jsem domů a keců jsem měla plnou hubu ale v tu chvíli nic v hlavě tma 😀

megee
16. únor 2008

no já si nemyslím, že by váha souvisela s kojením , my jsme na UM a malej je celkem hubenej a kámoška do roka kojila a vážil v tom 1 roce 13 kg

sisstin
16. únor 2008

maci:hahaha..jsem se ted zasmála na Paroubkovi 😀

helenapce
16. únor 2008

No musíš se připravit na další případné setkání, něco v tom smyslu, že vy mu nedáváte najíst ???? 😵 😵 😵 😵 😵

sisstin
16. únor 2008

já mám taky hubenoura..docela..ale zatim nikdo nic neřikal 😔 😅