Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

halkac
18. únor 2008

Siss a vy máte ten Comfort, že jo?
No já už jsem z toho kojení hotová a chtěla bych nenápadně přejít na UM🙂 Ale máme dvojčata, tak ať nás to finančně nezruinuje...no i když, stejně celý život budou stát víc než 2500,- měsíčne na jídle, že ano?

halkac
18. únor 2008

No tak prozatím něco odstříkám a zbytek dokrmím UM. Já miluju flaštičky!!!

halkac
18. únor 2008

Jo a jsem zcela zcela zcela na vaší straně, přestože pořád kojím (ale máme nedonošeňátka - narozená v 33+1, takže MM je pro ně fakt asi lepší), ale už dlouho nevydržím...každý den se toužebně dívám po piksle s Nutrilonem, kterou mám doma nachystanou.

Jo a ve světě je naprosto běžné krmit UM, tak já nevím, proč ta chytrá ČR z toho kojení dělá takovou vědu!

artuse
18. únor 2008

čau holky,

já zatím kojím, večer někdy dokrmuju, ale chci se podělit o jeden poznatek od Dr. z dětské nemocnice - byli jsme s malou na vyšetření na interně a Dr. se nás samozřejmě ptala na stravu a já, že kojím a večer dokrmuju jako jestli to nevadí 😝 protože naše Dr. zase pořád kojit kojit, nedokrmovat...no a ta Dr. že když je potřeba, že to vůbec nevadí, že z toho nemám mít vůbec žádný stres a úplně se rozohnila, kolik malým miminek končí v nemocnici a že jsou tzv. "ukojený" - tj. vyhladovělý a to jen proto,že maminka má panickou hrůzu dát dokrm UM 😔 sama říkala, že se to fakt někdy přehání až do extrému a byla to mladá holčina, kolem třiceti, takže žádná stará škola 😅

můj názor je, že má cenu se o to snažit, ale když to nejde nebo jsou jiný důvody proč nekojit, tak je to každýho věc a svět na tom nestojí 🙂

gabca1
18. únor 2008

artuse- konečně zdravý názor lékaře 🙂

janickabez
18. únor 2008

no a Gabčo jak jsem pochodila ty u své??? 🙂

sisstin
18. únor 2008

halkac: no takhle, když jsem to přepočítala..tak to je docela dost 😕 ale budu objednávat přikrmy..a ono to vyjde tak nějak stejně...stejně přes dva tisíce..nedá se svítit 😅

gandy
18. únor 2008

No my používáme Nutrilon normoš a jedna piksla 800g stojí 340,- máme jí tak na týden... Takže necelé 1500,-.
Kacarka: co kupujete že máte to ke 3 tisícům?? A na jak dlouho vám to vydrží??? Máme stejně staré děti, tak to nemůže jíst o tolik více???? 😒

gabca1
18. únor 2008

janickabez - díky dobře 😀 Nakonec jsem dostala vynadáno, že jí nemám trápit hlady, tak máme dávat Nutráč po každém kojení. A nybídla mi nějaké homeopatika a zvýšení laktace tak uvidim. Tak jsem ráda a malá taky 🙂

gabca1
18. únor 2008

nabídla - omlouvám se 🙂

janickabez
18. únor 2008

Gab tak to je super, o těch homeo jsem slyšela, no někomu to pomuže někomu ne, naštěstí nejsou nijak drahý, takže na zkoušku proč ne...

my máme taky obyč nutroš a máme ho cca na týden, ted se mi povedl kup 2x balení v papírové krabici za 249,- takže tento měsíc i krapet levněji, koupila bych jich víc, ale byly to 2 poslední

samsa
18. únor 2008

Holky, jen vám napíšu, kam až u mě hysterie kolem kojení došla....že by mi teda kojení přinášelo nějaké závrratné uspokojení, tak to teda ani náhodou, stresy kolem toho byly a hrozné. No a teď řeším takovou věc, malá už ode mne MM nechce, tak jsem teď v 10. měsících začala odsávat, aby aspoň něco měla, bojím se, že začne být nemocná asi je to blbost, ale nemá úplně zdravé ledviny a já se bojím to utnout úplně 😒 Ono by se asi nic nestalo, jenže v člověku to prostě hlodá....A je to důsledek mediální masáže, kdy se doporučuje kojit pomalu až do maturity...

sisstin
18. únor 2008

samsa: přesně tak...ale s tou nemocností je to fakt blbost..je to na každým..náš malej neměl ani rýmu ani nic..a to kojenej nikdy nebyl..a holky, co kojej měly děti nemocný třeba 3x 😉

megee
18. únor 2008

holky to je tak super číst že je někdo stejnej jako já 😀 , já se kojení vlatně bála už od začátku těhu, mám docela malý prsa a navíc dost cytlivý bradavky a představa jak je malej saje mě ani moc nelákala takže jsem byla ráda když jsem přijela z porodnice kde mě kojit vyloženě nutily a přešla jsem na UM..... to jsem si tak šíleně oddychla 😀 navíc mi kojení na veřejnosti nepřipadá vůbec skvělý, spíš mi to přijde divný takhle vezme flašku a jsem v poho... takže moje rada by byla když to nejde ta se na to prostě vy.... 😀

megee
18. únor 2008

no holky jak tady čtu tak to vypadá, že ten náš prcek papaá nějak málo... zvládne tak max 100 ml. někdy i 120ml ale to už je co říct 😀

sisstin
18. únor 2008

megee: my jsme starší než vy..a jsme to samý v bleděmodrým 😅

megee
18. únor 2008

tak to jsem ráda, že nejsem sama, když jsem totiž do něho nacpala těch 120ml víckrát denně tak mi ztoho právě hodně ublinkával tak dnes zas dávám jen 100ml a je po ublinkávání pokud teda hned po jídle nepase koníčky 😀

sisstin
18. únor 2008

megee: já to do něj ani nedostanu..prostě když nechce..tak nechce 😅

megee
18. únor 2008

máš pravdu taky ho nenutím jen se mu to občas podaří spapat, ale pak to dopadne vždy tak, že to co má navíc stejně vyhodí ven 😀 , tak dávám těch 100 a když i pak řve hladem tak mu dodělám...

gabca1
18. únor 2008

taky kupujem Nutráč obyč, měli jsme comfort, ale nějak jí neseděl, měla po něm i hlen ve stolici, nejdřív jsem se ho bála vyměnit za obyčejnej, kvůli prdíkům, ale nakonec je to OK. Asi jí i víc zasytí a v noci se moc nebudí a přes den téměř nepláče 🙂

gandy
18. únor 2008

gabca: to my máme taky obyč a malá se teda v noci budí... Už jsem přišla o mlíčko asi uplně, tak v noci taky budu dávat nutroš, tak jsem zvědavá kolikrát za noc se bude budit. Takhle dám v sedum pak se vzbudí ve dvanáct, tím že jsem ještě kojila v noci, tak vstávala ve tři a pak v šest a to už jsem zas dala příkrm.. Uvidíme.

lenkazdenek
18. únor 2008

Holky tak moje malá má njákou žravou,podle tabulky má spapkat 5x150 (+ nutroš) no a ona spapká 4x150 + 2x120 a to ani nepočítám čaj 😅 😕 myslím,že kašičky nás kolem 5 měsíce neminou

sonije
18. únor 2008

Jé to je skvělý téma, my nekojíme od desátého dne, došlo mlíčko + rozkousaná bradavka.. Bezvadně mě v tom podržel přítel, nejen že když už Adík plakal druhý den hlady i po dvouhodinovém sání z prsa a já brečela u postýlky, tak nás oba skvěle utišil, druhý den odvezl k doktorce, ale po verdiktu UM mi řekl, že je to vlastně bezva, že teď si ho bude moct nakrmit i on 🙂 . Jasně, taky jsem brečela a dokola přemýšlela, proč nekojím, pak do toho v knížkách a časácích se dočtete, že jen 3% žen prostě nemůže kojit, zbytek si to vlastně jen vsugeroval.. A když se mě známej zeptal, jestli kojím nebo ho šidím..... Víte co, taky mám kolem sebe dost nekojících mamin a všechny svorně závidíme kojícím, ale co, Adík je spokojenej a to je nejdůležitější. A navíc už od třetího měsíce spí celou noc, takže si pak můžeme skvěle užívat a jsme oba pěkně vyspalí, to by se s kojeným dítkem nestalo..

kacerka
18. únor 2008

lenkazdenek, my jsme taky papali mimo tabulky. Teď potřebuje nějak míň a jí podle tabulky, jsem zvědavá jak dlouho 😝 Dr.mi řekl, hlavně abych ho nepřekrmovala - ale Kája prostě plakal hlady . . . . .

kacerka
18. únor 2008

Gandy, my pijeme Nutrilon Comfort a tu jednu plechovku (237 Kč v běžné lékárně) máme na 2 dny a fous - takže dejme tomu 12-13 plechovek měsíčně 😝 😝 Jíme nejvyšší možnou dávku 5x - 6x denně 😉

leninn
18. únor 2008

Kacerka: TAk to je hustý, tolik plechovek. A kolik Karlík váží? Moje Barunka má 3. měsíce a 4420g a vypije max140ml, ale většinou jí dávám těch 90-120ml a stačí jí to...nedávám tedy málo?

Dáváte dětem pít kolik zvládnou, nebo je trošku omezujete. Barunka dopapá a nepláče, takže jí víc nedávám...není to špatně?

bramburka
19. únor 2008

já teda krmim z lahve MM a vypije uz od cca 3. mesice 150 ml tak 6* denne, ona to pak blinká fest, ale kdyz ji dam min tak prudí... no tak nevim...mam ale dost tak zase mi prijde lito že bych ji nedala... 😒

gabbi
19. únor 2008

Lenin tak to mas zizalku. My mame 3 mesice a vazime 6.5 kila a 65cm, ale Petino ji tak 8x denne po 90ml - vic do neho nedostanu ani nahodou. Takze ho neomezuju on si rekne sam a taky si rekne, kdy chce pit - to zacne taaaak jecet, ze vsichni vi, ze existuje jeste kilometr od naseho domu🙂

Brambur Petino taky ublinkava, ale dam mu tolik kolik vypije - a porad prevlikam...

Jinak kdyz vidim ty ceny UM v CR tak se mi pretaci panenky. Se pak z jedne strany nedivim, ze je tak strasny tlak na to, aby zenske kojily a pak kdyz to nahodou nejde tak z toho chytame deprese jako krava....

gabca1
19. únor 2008

gangy - já nechtěla krmit v noci z pohodlnosti, abych nemusela rozmíchávat nutráč, ale nakonec jsem to zkusila a budí se mi jen 2x, což je velký úspěch, budila se mi i 5x 6x za noc. Zkus to taky uvidíš 🙂

lennin - když nepláče je to v pohodě, naše Julinka ta řve jako blázen pokud jí to nestačí a já vždycky úplně vystreslá letim přidělat dávku 🙂 Když už nechce, tak to vystrkuje jazýčkem. Což je málokdy 🙂 Myslim, že si umějí říct o svoje papání 😀 😀 😀

bramburka
19. únor 2008

moje nechce, vystrkuje jazyk, pak odkrkne a už zase chce! tak ji davam odkrknout ve 3/4 jidla, aby se malinko dopucla, jinak ten jekot slyší celý sídliště! ale neky dam dudel a je klid, jakoby ji se zpozdenim doslo, že je vlastne plná 😀