Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

krista
19. lis 2008

theresa • 1d • Včera ve 21:31
Zdravím všechny, nepodařilo se mi kojit, protože jsem neměla mléko, od začátku se mi vůbec neudělalo. Začala jsem tohle téma, protože jsem si přečetla článek na rodina.cz: http://www.rodina.cz/clanek6712.htm
Od začátku těhotenství jsem se moc těšila na kojení. Pocivě se celá mazala, aby prsa nepopraskala, nakoupila kojící podprsenku, ale prostě mlíčko se mi vůbec neudělalo. Malý byl sice hypotrof a neměl moc síli mlíčko sát, ale po každém nakojení a následném dokrmení, jsem poctivě odstříkávala a stejně se mi mlíčko neudělalo. Po třech měsícíh jsem kojení vzdala, protože malý mi prsa strašně kousal, nebylo v nich prostě dosatek mlíčko, které on ve své počáteční hladovosti chtěl a stejně se už vždycky těšil na flašku. Upřímně je mi líto, že se mi kojení nepodařilo, protože jsem se na to opravdu těšila, je to opravdu hezký pocit. Stalo se mi, ale kolikrát, že jsem byla okolím odsouzena, že nekojím, že nemám dost mléka. Proč vůbec dnešní společnost, odsuzuje matky, které nemohou kojit či se jim to nepodaří? Připadám si často jako méněcenná matka, protože nekojím, ale tomu tak opravdu není, o malého se starám, jak nejlépe umím. Máte některá podobnou zkušenost s přístupem okolí?

evikuu • 2d • Včera ve 21:40
Ahoj, určitě vtom nejsi sama.Mám 9letou dceru která si k MM ani "nečuchla" už z porodnice šla na příkrmech.Teďka mám 7týdenní holčičku a je to to samé.Kojila jsem možná týden, obrovská bolest při každém nasátí až do krve-já bulila bolestí ona hlady, teďka je zní spokojené miminko a já spokojená maminka a myslím že je to to nejdůležitější.Četla jsem jeden příspěvek od laktační poradkyně kde tvrdí kojené dítě-100% zdravé dítě, je to strašná hloupost a měla by si uvědomit co píše.Moje švagrová kojila všechny tři děti a neustále marodí /chudokrevnost, snížená imunita atd..../ Já si u starší dcery nemůžu apsolutně stěžovat, někdy nějaká rýma ale to je normální a doufám že u malé to bude to samé i když je každé dítě jiné...
Pře deviti lety se to tak neřešilo, prostě nekojíš tak nekojíš a bylo to.Momentálně je to velký trend ale nikdo si neuvědomuje jak se maminky které nekojí trápí když jen slyší kojení, kojení,kojení.... dětský lékař nám řekl že určitě nejsem jediná jen se o tom maminky bojí mluvit a chápu proč... takže si opakuj spokojená maminka-spokojené miminko a to je nejdůležitější.Nikdo nás nemůže odsuzovat když neví jak to bylo!!!

lendy1 • 1d • Včera ve 21:41
stejné téma: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

andy80 • 2d • Včera ve 22:01
theresa: ahoj, po prvním porodu ze mě nevyšla ani kapka mleziva ani mlíčka a to jsem poctivě příkládala do šestého týdne věku, bez úspěchu. Někomu se prostě mlíčko neutvoří kdyby se na hlavu postavil. Po druhém porodu to vypadalo nadějně, mlíčko mi dokonce vytékalo hojně samo, ale malá špatně sála, zkoušeli jsme vše možné, nakonec se zadařilo s kloboučky, ale tvorba mléka nebyla taková, abych mohla jen kojit, tak už v porodnici jí dávali UM na dokrmení. Já každé 2 hodiny odsávala, mezitím jsem malou přikládala. Nakojili jsme vždy max. 10ml a odsátého mléka taky nebylo dost. Ale v porodnici říkali každá kapka dobrá. Tak jsme vydrželi "kojit" a dokrmovat UM do šestého týdne, pak ze dne na den prostě mlíčko nebylo. Takže obě děti mám prakticky na UM a už mi to ani nijak nevadí. Jsou oba zdraví a krásní a to je důležitý ne? V dnešní době jsou všechna UM tak kvalitní, takže si myslím, že ty naše uměle vyživované děti nijak nestrádají.

kubaka • 2d • Včera ve 23:06
"V dnešní době jsou všechna UM tak kvalitní, takže si myslím, že ty naše uměle vyživované děti nijak nestrádají. "

Andy zdůvodňuje si chybně něco, do vůbec takto zdůvodňovat nemusíš. MM ničím nikdy nahradit nelze, protože je ojedinělé, individuální atd. UM se vymyslelo a vytvořilo proto, aby děti, které nemohou dostat MM, byly co nejkvalitně a dobře živeny a vyrostly. Což je fajn - a samozřejmě nestrádají, na to už dnešní věda uměla celkem vyzrát. To, co je v MM navíc, je taková nadstavba - špička pyramidy - imunoglobuliny, konkrétní ochranné látky, to už nikdo přidat do mléka neumí - i kdyby se o to sebevíc snažil. Přírodu uměle nevytvoříš.

Nemá smysl se tvářit, že UM je úplně stejně dobré jako MM. Není stejné a nikdy nebude. Ale také nekojení není důvod k obavám, nebo sebeobviňování, nebo strachu, že dítě strádá nebo mu něco chybí.
Podporuje se to, protože je to přirozená a samozřejmá výživa kojence a ty maminky, kterým prostě kojit nelze, mají možnost živit své dítě umělým mlékem.
žádné výčitky, ale také žádné zavírání očí a tváření se, jako že je to jedno, čím je živíme.
Je to zbytečné strkání hlavy do písku - lepší je si přiznat si situaci a dělat co nejlepšího v té dané chvíli dělat lze - tak mohu být spokojená maminka, což miminko vycítí a bude taky spokojené. A to potřebuje úplně stejně jako výživu 🙂 Takže Tereso - hlavu vzhůru a užívejte si lahvičky dřív, než bude chtít pít z hrnu ... 😀

(já kojila oba kluky plně do 6 m a pak ještě do 9 a oba byli císařem) - 😉 Hlavu jsem si s tím nikdy moc nelámala

andy80 • 2d • Dnes v 07:32
Ježiš kubaka, tohle je debata pro nekojené děti, tak se do mě opět laskavě opět nenavážej. Chtěla bych vidět tebe, kdybys nemohla kojit vůbec. Tyhle keci fakt miluju. Nevím co proti mě máš, ale pokaždý máš něco proti tomu co napíšu. Jako když jsme nemohli kojit, tak co jsme horší mámy než si ty? To rozhodně ne. A tím co jsem napsala: "V dnešní době jsou všechna UM tak kvalitní, takže si myslím, že ty naše uměle vyživované děti nijak nestrádají. " mě uklidňovala i moje dětská doktorka, když jsem tam po porodu přišla s brekem, že se mi neudělalo mlíko a nemůžu kojit. Vůbec nevíš, čím si mamina, když nemůže svému dítěti dát to nejdůležitější co potřebuju prochází, tak mě už nech laskavě žít a starej se o sebe.

barusha
19. lis 2008

Já si myslím, že všechny z nás se o své děti staráme s nejlepším vědomím a svědomím. A pokud to vyloženě není, že maminka kojit nechce, což ani mě, jakožto velice tolerantní ženě 😀 , nejde na rozum, pak není co řešit.Hlavní je spokojené dítě a matka. Já sama kojím, ale jsem šokovaná okolím. První otázka je:"Kojíš?" a pak teprve:"Jak se máš?" Což je zarážející!!! A pak starší generace - ty zase mají řeči ve stylu, že to malému nemůže stačit, chtělo by to ještě aspoň čaj a přesnídávku nejlépě od čtyř měsíců...Vždyť on tak otvírá pusu, že by si dal, ne? Nenechte se nikým rozhodit a řiďte se podle svého rozumu. Všem držím palečky, ať kojícím i nekojícím maminám. Všechny totiž potřebujeme trpělivost na dotěrné otázky a pohledy okolí.

marianik
20. lis 2008

Pripajim se taky nekojime. Po bezproblémovém tehotenstvi byl presne v termin porodu spatnej monitor a zatezovej test, museli mi delat akutni cisarsky rez. S kojenim jsme zacali, maly i pribral, ale byl to boj. Prisaty byl i hodinu, plakal, nespal, ja mela krvavy praskliny na prsou. Byla u nas i laktacni poradkyne, rekla ze delame vsechno spraven a ze maly place, protoze ma koliku. Dva tydny po porodu se mi vsak nezdalo, ze je porad nejakej hubenej, a samozrejme u pediatra se zistilo ze mam malo mlika. Pokouseli jsme se i nadale rozkojit, kombinovali jsme MM a UM, pila jsem caje, brala homeopatika, jedla zaprazenou polivku, ale nic nepomohlo. Marecek se pak uz i odmital prisat, kazde jidlo trvalo hodinu za ustavicneho place. Po 7 tydnech jsem to vzdla, chvili jsem se citila mizerne, ijsem to oplakala, ale ted nam jsou tri mesice, Marecek je stastne spokojene dite, krasne spinka pres den i v noci, a to je hlavne. A s kolikou a prdikama vubec nemame problemy 😀 😝 Takze tolik k laktacnim poradkynim. Sestry v nemocnici byly neochotne,s kojenim vubec nepomohli. A blby poznamky od okoli jiz prehlizim. Beztak nejvic kecu maji prave zeny, ktere taky nikdy nekojili 😠 Ve svym okoli znam nekoli maminek, kterym se kojeni hold nepovedlo a maji krasne zdrave deti. Uplne jsem to pustila z hlavy po tom, co mi muj gynekolg rek, ze pri sekci je to bezny jev a podobnej pripad ma ted i on v rodine. Kojeni je urcite spravna a pro miminko dulazita vec (jiz proto, ze potrebuji bastit 🙂 , ale UM je dnes na takove urovni (a za ty penizky aby nebylo), ze MM muze plne nahradit. A jsem rada ze uz i nektere casopisy venovane maminkam a miminkam uverejnuji clanky typu, ze kojeni ano, ale kdyz to nejde, tak se opravdu nic nedeje (viz Betynka asi dva msice dozadu).

andy80
20. lis 2008

jj článek v Betynce jsem četla a moc mě potěšil

radka.m.
20. lis 2008

marianik-určitě kojení za každou cenu je o ničem,zvlášt,když to přináší více horšího,než užitku,ale určitě nemáš pravdu v tom,že mm může plně nahradit mléko umělé!umělá mléka jsou na velmi vysoké úrovni,ale jsou pouhýmy náhražkami mm.zatím se nepovedlo takové složení umělého mléka,aby jeho složení odpovídalo mm.takže pokud to alespon trochu jde,tak je opravdu dobré mimča kojit.

sisstin
20. lis 2008

holky..sorry za blbé přirovnání..ale mně to přijde jako srovnavat kabelky Vuiton s Prada 😅 Vuiton je to MM a Prada UM 😅

kopcik
20. lis 2008

já jsem se uklidnila takovou svou vymyšlenou teorií - lepší kvalitní UM než shit MM. někdo může říct, že špatné MM neexistuje, ale dovolím si oponovat - je hodně matek, které i při kojení kouří, pijí alkohol atd. ale i třeba jí nevhodnou stravu... to určitě má vliv na kvalitu MM.
a kdo ví, co se zase bude doporučovat za dalších 5 let. před pár lety to bylo jen nekojit nekojit. ale krmit UM, dnes kojit a za pár let......

sisstin
20. lis 2008

kopcik: mám naprosto stejnej názor 😎 akorát mě nekojení nikdy netrapilo 😝

radka.m.
20. lis 2008

je snad samozřejmý,že pokud matka kouří atd,tak musí sama zvážit rizika,zda kojit,nebo um,ale bavíme se tady o kvalitním mm,což určitě nemůže nmikdo napsat,že složením je mm stejné,jako um.

karot
20. lis 2008

theresa,..................já taky kojit chtěla a myslela jsem,že ke kojení stačí,když se mi mlíko udělá.To se stalo asi 4.den po porodu,ale jelikož jsem měla dítě se silnou žloutenkou a ploché bradavky,stálo mě to hodně nervů a úsílí,abych uspokojila sestry na novorozeneckém.I tak jsem zvládla kojit 5 týdnu,než se mi ztratila laktace.
Jediný,kdo mě za to ihned odsoudil,byla dětská doktorka,která mi moje nekojení vyčítala do doby,než jsem jí po 8.měsících vymněnila za jinou. 😖
Taky jsem si v určitých chvílích připadala méněcenně a vadilo mi,že se ani nepídila po důvodech.Prostě si usmyslela,že se mi kojit nechce. 😖
Myslím si,že kojení jsou jen výhody v tom,že se ušetří peníze za UM.
Jinak na tom nic zázračného nevidím. 😀

andy80
20. lis 2008

Holky, tohle je diskuze pro matky, které nemohly kojit

sisstin
20. lis 2008

jo, určitě je to nejlepší...ale nevěřim v to, že děti kojené nejsou nemocné a podobně..já nekojila ani den...a zatim měl jednu pidi rýmu, kterou chytil ode mě..a ty, co kojí ..tak děcka měla už xkrát antibiotika a podobně 😉 to je prostě o imunitním systému...a pak to, že děcka na UM jsou tlustá..to je taky pěkná bejkrárna..spíš tu na MK vidim opak.. 😅

radka.m.
20. lis 2008

andy,copak ty to tady celé vedeš?do diskuze může přidat svůj názor každý,atjavascript:addEmoticon('😎','vBody') se ho to týká,nebo netýká.nikde není napsáno pravidlo-jenom pro toho,nebo jenom pro toho... 😎 😎

berus
20. lis 2008

Přidávám se k nekojícím. Plně jsem kojila 2 měsíce, pak měl malej zánět ledvin, kojení ho vyčerpávalo, tak jsme přešli na flašku. Ještě měsíc jsem odstříkavala, teď už je úplně na UM. No a co?!
Jasně, že jsem to ořvala, ale jen proto, že jsem z těch blbejch časopisů byla naočkováná, že kojit může každá máma. Už je nečtu 😉
Malej je spokojenej a já taky.
A i tak stějně dostávám vynadáno, že nejsem na Nutrilonu, ale Sunaru. Malýmu prostě chutná víc, ale doktorka na mě kouká, jak kdybych mu dávala něco jedovatýho 😠

andy80
20. lis 2008

radka.m: ne, já to tady nevedu, ale holky co nekojí si tuhle diskuzi založily proto, aby se navzájem podpořily a ne aby nám sem chodily kázat kojící super mámy.

barus: doktorka jistě dostává nějaké sponzorské dary za to, že propaguje Nutrilon. Já doktorce tvrdím, že jsme stále na Nutrilonu2, přitom jsme dávno na Hipp2, protože po Nutrilonu mi malá blinkala.

kopcik
20. lis 2008

no já už tu někde jednou taky psala - malý nebyl ani jednou nemocný - ani když všichni kolem měli rýmu, chřipku... no a znám plno holek, co plně kojili a děti jsou pořád nemocní. když má dítě být nemocné, tak bude, ať už je kojené nebo na UM.
a mě osobně to nekojení moc netrápilo, to až díky skvělým porodním sestrám, laktačním poradkyním atd. jsem se cítila jako ta nejhorší matka. dneska už bych je poslala do prd...

radka.m.
20. lis 2008

andy-zase si jsi vsugerovala něco,co tady není napsáno,žádné kojící super mámjavascript:addEmoticon('😎','vBody')y tady přeci nikomu nekážou,je to opravdu každého názor a ne,aby někdo jako ty rozhodoval,kdo se může zapojit do diskuze a kdo nemůže,jenom proto,že se zrovna tobě ten názor nezamlouvá,jinak si tady asi nikdo jiný nevšimnul,že by tady někdo někomu kázal 😎 😎

sisstin
20. lis 2008

kopcik: na mě neměl nikdo pindy..fakt nikdo...jen pár chytrých tady z koníka..a ty my můžou bejt někde 😅

radka.m.
20. lis 2008

siss-to jsi měla fakt štěstí na lidi,protože většinou to je tak,jak píše kopčík.když někoho potkáš,tak se ti nejdřív zeptá,jestli kojíš a pak se teprve uráčí pozdravit.v dnešní době je určitě z kojení jakýssi kult a mámy,které nemůžou kojit,tak jsou z toho opravdu neštastné už jenom proto,že se nic jiného než kojení neuznává.

sisstin
20. lis 2008

radka.m: v porodnici nás spíš více nekojilo, než kojilo...LP uklidnovala plačící maminky, že se nic neděje..že i její děti byly na Um...doktorka řekla, že každý den kojení je přínos..ale bez něj se svět nehroutí...MP a rodina to neřešili vůbec..a mám vesměs nekojící kamarádky 😎

kopcik
20. lis 2008

sisstin: gratuluju, to jsi měla štěstí... 😉 mě navštívila LP zrovna 4. den po porodu, kdy se mi vzbouřily hormony a všechno mě rozbrečelo. sedět jsem nemohla, jí to nezajímalo. že se mám pokusit sednout, že vyzkoušíme jinou polohu ko jení, že co bych pro malého neudělala... takže já tak poloseděla, malý řval jak tur, ta mi ho cpala k prsu, já brečela, když jsem viděla, jak ho trápí... no jak jsem psala- dnes bych ji poslala někam a podala na ni stížnost 😠

radka.m.
20. lis 2008

u nás v porodnici v hk museli mámy přímo žebrat o dokrm a když si ho konečně vyžebrali,tak na ně koukali skrz prsty a ještě u toho měli poznámky.známá prcka doma kojila a zároven dokrmovala a když měla problém s kojením a volala laktační poradkyni,tak ta když zjistila,že i přikrmují,tak se s ní vůbec nehodlala bavit.

sisstin
20. lis 2008

kopcik: já zažila LP jen v porodnici..domů jsem si nikoho nezvala 😝 stejně by to nemělo cenu, já prostě neměla ani mlezivo..ani pak mléko..zkoušela jsem to týden..a když nic..tak jsem se na to vyprdla..a bylo mi dobře 😎

sylvar
20. lis 2008

no já už se snad ani nemůžu vyjádřit,pač já byla rodinou odsouzena, proč jako nekojím, dyť kojí každá, tak já jsem neschopná, mě to bylo fuk, nějaký kecy, malá byla na lahvičce spokojená, sem tam u prsa, to nám nešlo,ale ona si cucla a řev, tak je lepší mít spokojený dítě, než kojit za každou cenu 🙂 a moje gyndařka to samý, jako proč nekojím a postoj, jako že ten zánět jsem si samo způsobila sama, že kdybych kojila a ne odsávala, že se mi neudělá atd.
další dítko, pokud někdy bude, nenechám trápit v porodnici vylamováním hlavy do hrozných poloh ve snaze naučit ho pít MM, to jsem měla zakročit hned, jebnže poprvé člověk neví, je vykulenej a těch 9dnu v porodce byl mor 😠

sylvar
20. lis 2008

a mlíka bylo moc moc ze začátku, teda od 5.dne myslím...kdyby malé daly lahvičku, tak jsme šly domů po 4dnech jako každý

kopcik
20. lis 2008

sylvar: naprostý souhlas s tvou poslední větou. 🙂
sisstin: já jsem to myslela tak, že mě navštívila ještě v porodnici 🙂 domů bych si ji ani za nic nepozvala

gabka32
20. lis 2008

ahojky. tak já se taky přidávám k vám - tedy tak napůl. v porodnici a doma asi týden jsem kojila, ale pak začla malá furt brečet, u prsu byla i hodinu, pak brečela, nemohla usnout.... my jsme jí furt mazali bříško, že to asi bude bolení... no až kontrola u Dr. ukázala, že vlastně brečí hlady - od první kontroly po návratu z porodky totiž zhubla ☹takže jsem měla nařízený dokrm - sama Dr. mi doporučila bud Sunar nebo Nutrilon a osobně si myslím že v tom až zas takový rozdíl není, když kupujete hypoalergenní tak cenově vyjdou skoro nastejno..
ale já měla mlíka dost, prostě se neuměla Saša přisát. tak jsem pořídila odsávačku a odsávala ale nešlo to nejlíp. po změně odsávačky už to bylo supr, vždycky jsem odstříkala a krmila z flašky, dokonce se mi dařily i zásoby do mražáku. Jenže tohleto vydrželo asi jen 2 měsíce a pak mlíka ubývalo. nepomohly homeopatika, melta, černé pivo, sezam, prostě nic co se píše na podporu mlíka. ani elektrická odsávačka nebyla zázrak. postupně jsem musela odsávat i 5-6hodin denně abych "vydojila" 300ml. tak jsem to vzdala. od 4,5měs. je saša jenom na UM (dříve jsem dávala HA Nutrilon, ted HEro baby lactum) a jsme spokojené obě. já mám více času a kdykoli můžem Sašku dát babičce na hlídání.

zpětně mě mrzí, že jsem nezkusila laktační poradkyni, třeba bychom ještě kojení obnovily, ale co, aspon zkušenost napříště. JE pravda že mě se taky každý ptá jestli kojím a i když měla saša MM tak byly furt řeči jestli nemá žízen, že je mlíko hladové,že musím dávat čaj.. apod....

a výhody MM nejsou jen v penězích.má jedinečné složení a navíc kdykoli k dispozici a správně ohřáté 😅
ale když to nejde, tak to nejde a svět se nezboří a dítka hlady neumřou. a naše generace je zrovna ta, co byla většinou na sunaru a nejsme všichni blbí a nemocní.

sisstin
20. lis 2008

gabka: tak z mé pozice má kojení samé nevýhody..kdesi jsem to už psala..a nechci to zas rozebírat, páč by k tomu zas bylo sto tisíc keců 😅

kalerat
20. lis 2008

ahojte, já jsem z kojením bojovala od začátku. Malej se narodil císařským řezem, takže první přisátí příšlo až po více jak 24 hodinách po porodu. Malej ale moc sát nechtěl. Naštěstí mě s kojením pomohla ségra a tak jsem tak trochu rozkojila. Jenže potom jsme šli po týdnu na převážení k dr. a zjistilo se, že Kuba zhubl a že má ještě míň, než když ho propouštěli z porodnice. Já z toho měla akorát nervy. Zase mi pomáhala moje sestřička a světe div se, Kuba na další ko přibral. Měla jsem radost. v té době jsem ani moc UM nedávala, jen když jsem viděla, že toho vypil málo /koupila jsem si kvůli tomu váhu a před každým kojením a po jsem ho zvážila abych viděla kolik přibral). Takto jsme to táhli zhruba 2 měsíce. Jenže ke konci Kubovi mlíčko přestalo stačit. zkoušela jsem odsávat, aby se produkce zvýšila, ale bohužel to mělo přesně opačný efekt. Takže jsme ještě bojovali, ale potom už Kuba mlíčko začal odmítat. Já jsem tedy asi zhruba od 3 měsíců jen odsávala. Bohužel mlíčka bylo pořád míň a míň až nebylo žádné. Jak jsem přestala odsávat, tak jsem to zkusila asi 3 den a mlíčko zase bylo. ale byl to jen takový malý záchvěv. Teď už jsme plně na UM. Naštěstí se mě nikdo neptá proč nekojím a když by se zeptal, tak bych mu řekla ať si hledí svýho. Myslím, že jsem pro kojení udělala všechno co jsem mohla. 🙂

sylvar
20. lis 2008

za mnou LP byla v porodce jednou a nepomohlo, malá byla narozená dřív o měsíc, měla žloutenku,ale na to se vymlouvat nebudu,
a přesně hlídání, já začala v půl roce malé chodit občas do práce, pro mě po roce změna, měla jssem rizikový těhu a od 5m doma, takže jsme se mezi lidi a na práci vysloveně těšila, takže hlídala babička.A jinak, veliká výhoda krmní z flašky-v 16hod přišel přítel domů, vzal v létě S ven, vzal sebou mlíko a já si odpočinula, to mi moc pomáhalo,, kamarádka měla kluka do 7m u prsa třeba hodinu a za hodinu zase, byla totál vyfluslá, neodpočinula si ani malinko, takže jisté výhody to má 🙂