Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

knobloska
21. pro 2011

Já se musím přidat. Patřím mezi ty, které kojit chtěly, ale bohužel. S první dcerou jsem to vzdala už ve 2 týdnech, teď mám druhou holčičku, je jí 4,5 měs a už jen 2x denně odsávám 120ml. Já už jsem byla zoufalá v porodnici, tentokrát jsem si nechala zkontrolovat techniku, pořád jsem přikládala, ale ta bolest byla strašná, v jednu dobu jsem se nemohla ani narovnat, chodila jsem doma nahoře bez a nahrbená, měla jsem horečku a ani jsem nemohla chodit ven, protže jsm na sobě nesnesla žádné oblečení, jak mě prsa bolela. Jako cvok, máma mi říkala, že tohle nemá cenu, ale chtěla jsem to vydržet. Akorát jsem měla hrůzu z každého kojení, při něm jsem brečela bolestí, malá blinkala krev. Podle mě z toho všeho stresu se mi přestalo dělat mlíko, začala jsem přikrmovat, to je nejhorší anabáze, nakojit, zvážit, dokrmit. Takže po těhle hrůzách a to jsem zdaleka nenapsala všechny 😠 jsem vlastně docela pyšná na to, že jsem to jakžtakž dávala skoro 5 měsíců. Bohužel zrovna v době, kdy se mi prsa zahojila, přestalo se mlíčko dělat. A může si někdo zkusit mít blbý kecy o tom, že nekojim, já jsem si užila dost.
A že někdo nechce kojit, protože se mu to prostě příčí? Pro mě OK.

pattie
28. pro 2011

Vykašli se na všechny kolem sebe, je to Tvoje miminko a děláš pro něj to nejlepší co můžeš. Tolik maminek kolem nekojí... Ber to pozitivně, můžeš jíst co chceš, máš přehled o tom, kolik toho miminko vypije, určitě ho prdíky trápí méně než kojené děti atd. atd. Hodně štěstí a ať máš veselé a zdravé miminko!

katka37
28. pro 2011

ahoj taky se k vám přidávám,taky jsem se snažila dělala vše možné ,ale prostě malýmu mé mlíko nestačí,nebo jej nechce nevím?u kojení se vzteká ,tahá ,pouští bradavku mně to už bolí,dávám mu tak 3krát denně Nutrilon a ten blažený výraz po vypití nenahradí nic!po kojení vždy knoural a byl nespokojený,tak i když mám z toho depky přecházíme pomalu na umělou výživu 🙂 přece ho nebudu trápit hlady?

kacikaci
31. led 2012

já kojila jen osm týdnů, malá měla žloutenku a tak mi při kojení vždy brzy usnula a pak měla hlad, a již z porodnice jsme odcházely s UM, osm týdnů jsme bojovaly, a nakonec jsme dobojovaly, malá se u toho snad tři týdny vztekala, nechtěla ode mne pít, UM vždy zhltla na posezení...taky jsem to dost oplakávala, přišl ajsem si jako "špatná matka", ale teď si říkám, že jsem udělala maximum, a když to nešlo, tak to holt nešlo..

kaji_
31. led 2012

ahojte... ja som kojila, alebo alespoň som sa snažila kojiť prvé tri týždne... musím povedať, že to bol boj...malá mala žltačku, dosť nám pochudla, nemala silu sať, už v pôrodnici bola dokrmovaná UM... akokoľvek som sa snažila zvýšiť laktáciu, nič nepomáhalo, mala som málo mliečka... okrem toho som musela počúvať, že nie som normálna, keď nekojím, a že ako budem malú kŕmiť, keď budeme niekam cestovať... do toho som ešte na radu pediatrička mala odstriekavať pred každým kojením... jednoducho som to nezvládla... viem, že som urobila maximum, a že pre malú je dôležitejšia spokojná maminka ako trápenie sa nad tým, že nemôžem kojiť...

davdan
3. únor 2012

Ja taky nekojim a nekojila ani prvniho syna, i kdyz jsem chtela. Prvni syn mel aspirace, takze jsme presli na AR mleka a ted ten nas druhej malej cipisek nam proste neprospival a porad schazoval, takze dokrmovani a behem 3dnu plne na UM, Kojila sem 3 tydny. Vubec si z toho hlavu nedelam, proste nekojim, no a co, ted je tolik kvalitnich UM, ze si muze vybrat doopravdy kazdy. Uz sem si na ty flasky tak zvykla, ze bych nemenila 😅 A kecy, ze kojeni je nejlepsi, a ze kazda matka ma dost mleka atd. me muzou vite co 😀 Miluju sve deti, udelam pro ne vse, ale kdyz neco nejde, tak to proste nejde 😉

knobloska
3. srp 2012

Holky obnovuji toto téma, protože jsem vzteky bez sebe. Výše jsem už popisovala, jaká trápení mi to podělaný kojení přineslo, můj manžel mi to dodnes neodpustil, i když já jsem s tím plně srovnaná. No asi ne úplně, protože.....Minulý týden porodila švagrová a samozřejmě kojí. To je dobře, ale proč proboha každej z manželovo rodiny mlaská blahem, jak je šikovná, já jsem se byla na malýho podívat a švára mi hned po pozdravu řekl, že kojí. No a do prd...? To jako je svatá Dala a já jsem jako matka pohořela? Já jsem to tedy čekala, ale jsem podrážděná víc a víc. Včera mi manžel řekl, že jí to jde, ona není samej problém. Paráda. Jé já už viděla tolik vydeptanejch maminek, který kojit chtěly, ale bohužel, že už jsem vážně naštvaná.
Maminky, co nekojíte, netrapte se. Já se z toho snad taky někdy dostanu.

iskis
4. srp 2012

Ahojky,nic si z toho nedělej.Někdo kojit může a někdo ne.Je to hodně věcí co s tím souvisí.Já jsem prvního kluka kojila asi 5 týdnů,druhého asi 6 týdnů.Prostě došlo mlíčko.A toho třetího jsem kojila 3,5 roku,chtěla jsem přestat a nešlo to.Kojila jsem ho ve dne v noci.Pak jsem udělala rázně konec,i když mi krvácelo srdce.Je pravda,že jsem hodně jedla vývary a pila meltu.
A co z toho dneska mám?Malému je 14 a já pořád trpím nespavostí,bolí mně záda,prsa nemám žádný.Nikam jsme si nemohli s manželem zajít,protože jsem ho měla pořád na krku.Je to moje láska.No nejen on,všichni tři 🙂
A navíc nechci nikoho strašit,jsem určitě vyjímka,ale pořád se říká,že dlouhodobé kojení je prevence před rakovinou.V červnu to byl rok,co jsem se vyléčila z rakoviny prsu.
Takže klidně všem řekni,že to má i své nevýhody,a hlavně se tím netrap.Miminko potřebuje,aby jsi byla v pohodě .

strapocka
10. srp 2012

já jsem celkem v šoku , co si některé z Vás prožily kvůli (ne)kojení..lidi jsou fakt hnusní někdy.. Mám sedmitýdenní mimino a kojím. Myslím si, že je to všechno psychika, ještě předtím, než se vůbec dítě narodí..To mi taky všichni říkali, hlavně ať kojíš, to je nejdůležitější..Mě nikdy předtím ani nenapadlo, že by to nešlo, protože jsem na to jednoduše nemyslela (do té doby), Každopádně x mojich kámošek nekojí a nikdy mě nenapadlo že jsou divné. Když to nejde tak to nejde, dneska přece můžem být rády, že existují kvalitní příkrmy, ne jak kdysi, voda s cukrem, moukou a pod..

barunna
18. srp 2012

tak všem děkuji za posilující názory, protože jsme 20 dnů z porodnice a kojení nám z nevysvětlitelných důvodů neklaplo. Prvního syna jsem kojila plně 8 měsíců bez problému, takže jsem čekala zcela automaticky, že budu kojit i dceru. V porodnici pořád spinkala a laktace nastoupila až doma, takže nastoupil dokrm stříkačkou a to asi byl začátek pekla. Když už jsem konečně doma mléko měla, dcera měla u prsa naprosto hysterický záchvaty, rudá vzteky se vždycky přisála na 2sekundy, ale pak opět bojkot a to mám prsa i bradavky ukázkový. Nakojila jsem ji během 2 týdnů max. 5krát, ale kolik toho vypila je otázka. Nepomohlo nic, návštěva laktační poradkyně k ničemu,ani žádný fígle...výsledek: kažej pokus o nakojení jsem obrečela, z prsů mi teklo mléko naprázdno, já úplně na nervy, manžel ze mě na nervy, 15kg po porodu jsem měla stresem dole.
Nejprve 3/4hodiny trápená u prsa, pak 3/4 hodiny krmení stříkačkou, pak 1/2hodiny čekání na odbrknutí a nakonec 20min odsávat. A spánek??
Když jsem se v poradně po 14 dnech sesypala u doktorky, sama mi řekla, ať se na to za tuhle cenu vyprdnu a to je dost alternativně založená.
Takže nic si z toho nedělejte, kašlete na okolí! Než být totálně ve stresu, to raději spokojená maminka, nakrmený miminko a zlatej Nutrilon.

zalaretti
20. srp 2012

Jééé, co kdo má proti Sunaru atd.? Nechápu, od toho ty mlíka jsou, já taky dokrmuji třeba a nic si z toho nedělám, měla bych? Nijak tohle neřeším 🙂 . Ba naopak malému to chutná víc 🙂 .

zalaretti
20. srp 2012

@barunna Náš malej taky u prsa vyvádí a po kojení pláče, má pořád hlad...tak dáváme Nutrilon...

denca2000
31. srp 2012

@barunna mluvíte mi z duše, jakobych ten příběh psala já sama. Nevíte, jak laktaci zastavit? Mám si stahovat prsa?

mafeska
5. zář 2012

Teda já fakt zírám na negativní názory vašeho okolí na nekojící maminky. Já bych je asi poslala kamsi, co je jim do toho, kdyby si každý hleděl svého udělal by nejlíp.
Já nekojím, malá je na umělém mléku od narození, už na porodním sále měla problém se přisát a další pokusy o kojení ještě v porodnici byly tragédie, malá hrozně plakala a nechtěla se přisát, když už se to povedlo sála tak 2 minuty a konečná. Byla jsem z toho na nervy jak v porodnici tak doma, připadala jsem si že jsem jako máma selhala už na samém začátku, myslela jsem si že za to můžu já, že ji špatně přikládám nebo dělám něco blbě. V porodnici za mnou přišla dětská doktorka a řekla mi abych byla v klidu, nestresovala se že to přenáším i na dceru, že se to prostě stává a dodala že v dnešní době jsou UM na dost vysoké urovni a nemusim se bát jí ho dávat. Dost mi to pomohlo. Doma jsem to kojení zkoušela ještě 14 dní, stejný scénář jak v porodnici, pak jsem se rozhodla že nás nebudu trápit a automaticky jsem šla vařit mléko. Bejspíš se mii mléko prostě nedostavilo. Během těhotenství se mi prsa hrozně zvětšily a o to větší šok to pro mě byl když jsem zjistila že mi jsou k ničemu.
Já to několikrát obrečela, okolí mě podpořilo, žádné negativní dopady nebyly, jen příteli to trvalo než se s tím smířil. Alenka po UM prospívá a je to spokojené miminko a to je pro mě nejdůležitější.

tarra27
5. zář 2012

@mafeska holka, vůbec se netrap....podle mě vůbec nezáleží na tom, co si okolí myslí...at si políbí zadek a to jako fakt....od kdy se určuje, zda je máma správná a pravá, že má ráda své dítě podle toho jestli kojí....nakopala bych je za tyhle názory....jsme na ně vysazená....

v porodnici mě strašně lezly na nervy dětské sestry, mačkaly mi bradavku jak prdlé, cpaly malé do pusy prso a prý hodinu kojit (hodinu ji ho cpát do pusy) a hodinu nechat spát....během dne samozřejmě, v noci stačí po 2h...holky, já myslela, že púřestanu kojit jak mě s*aly...už jen z principu.....samozřejmě jsme dítě nebudila....mě někdo budit po 2 hodinách nebo po hodine když bych chtela spát, tak budu tak naštvaná, že se jim na vše vyprdnu...

taky mi hodně vyrostly prsa...nakonec jsme teda kojila do 8. měsíce, ale fakt jsme to chtěla vzdát jen kvůli sestrám, nesnáším, když mě někdo do něčeho nutí....a ony jak mají tabulky a kdesi cosi, jak matky kojí když odchází, programy kvality a doktorka, to byla čůza na entou, to bylo v bledemodrým....navíc kurzy jako laktační poradkyně....jsem myslela, že jim něco od plic už řeknu, tak strašně jsem se těšila domů....byly tam i hodný sestry, ale dvě teda, ty perlily, to byly kravky....hrůza....bohužel měly snad každý den službu 12h....už se mi z toho chtělo brečet když jsem je viděla - chytré až na půdu....

a co se okolí týká, když jste doma, kašlete na ně....to jestli kojíte nebo nekojíte nemá vůbec nic společného s láskou k dítěti a naopak....dítěte k matce....někdo prostě kojit nemůže a nebo ani nechce a má na to právo - ano, říká se, že pro matku i dítě je to nejlepší kojit, ale nikde napsaný, že je to všechno, co tomu dítěti matka dá....

záleží na tom, jak se o něho staráte, jak ho mazlíte, chováte, pusinkujete, vychováváte!!!!

To jsou podobné kecy jako že když žena porodí císařem, je to špatně....nakopala bych jim všem za to zadek!!!

hlavně že je mimi spokojené a zdravé...a že vyrůstá v lásce...to je podstatné .) tak se netrapte.....nestojí vám to za to.

vikirobi
5. zář 2012

Já měla ze začátku taky broblém.Sestra vřdycky došla,chytla malého za hlavu a narvala mi ji na prso.Samozřejmě nic,jen mi řekla zkoušejte to a odešla.Malej pořád plakal,nešlo mu se přisát,když jsem si šla říct o UM,tak mě vyhodili s tím,že se mám snažit.No hrůza!!!Pak došla po dvou dnech hladu a řevu malého jiná sestra,koukla mi na prsa,donesla klobouček a hurá...krásně se přisál a pak jsem ještě rok kojila.Někdy ale ani to bohužel nestačí!Někdy mi UM přijde i lepší,že aspoň člověk ví,kolik toho mimi vypilo.Jsou ale maminky,které by rády kojili a nemůžou a pak jsou takové(jednu znám),které proč by kojili,vždyť to dítě mají pak pořád na krku a nemůžou si někde bez něj vyrazit.Tak raděj UM a šup babičce ☹

tarra27
5. zář 2012

nehlede na to, že vám to dá víc práce - lahvičky, umývání, ohřívání atd....ne vystrčit prso a pak spát....

ne každé to jde....a vůbec, at me s tema kecama něštvou....je to vaše dítě, váš přístup, váš názor, a nikde není napsaný, že ten jejich je nejlepší.....a takhle někoho odsoudit, to jim přijde vpořádku??? to je lidské???

vikirobi
5. zář 2012

@tarra27 Přesně,ty sestry!Měli by se jednou všechny sejít a srovnat si,co nám budou mlátit do hlavy.Malej mi v poro. usnul v osm veče a po 6ti hodinách spánku ještě nebyl vzhůru.Jedna sestra:"nechte ho,ať si zvyká na noční spánek" a druhá :"no to ho musíte po 3 hodinách vzbudit".Já se ale ptám PROČ?!A to nebyl jedinej případ,kdy každá mlela něco jinýho!A s tím prsem mi taky tak dělali,no hrozně chytrý.Já si myslím,že každá maminka si tu svou SPRÁVNOU cestičku k výchově SVÝHO dítě vždycky najde!Ať kojí nebo ne!!!!To jen komunisti nám říkali,co máme dělat!!!

tarra27
5. zář 2012

@vikirobi přesně - chytla malou za hlavu, mě mačkala bradavku jak lesba, mě to bolelo jak nevím co....a malé narvala prso, že jsem se bála, aby mohla dýchat....některé jsou fakt čůzy....

a v závěru, ano jsou matky, ktzeré by kojily a nejde jim to a jsou takové, které z jakéhokoliv důvodu nechtějí.....a vím, že to je hnusný, že to tak píšu, ale mají na to taky svým způsobem právo - třeba je bolí prsa, třeba jim to vadí, přece to neznaměná, že malé nemají rády....a že ho občas nechají pohldíat babičce - pokud mají rodinné vztahy vpořádku a nevadí jim, že přicházejí o to trávit s díteme čas, je to jejich věc - lepší než dkyby seděly doma, naštvané, nervozní, kříčely na dítě a vyčítaly mu, že musí být doma...

moje mamka mě měla brzy a taky jsme byla u babiček často, dnes s mamkoiu nemám uplně idealní vztah, ale je to spíše tím, že jsme ji byla na obtíž...taky měla život těžký, tata pije i pil, nebyl třeba tři dny doma, s niččím nepomohl....nikoho nechci hodnotit ani soudit......je to smutné, nekdy me to je líto, ale je to tak...ona se snaží jen na oko a před mým partnerem, protože se to asi má.....navíc se tlačí k mé dceři a s ní by se mazlit chtela, vychovávat a říká mi co mám a nemám - no nevšimla jsem si, že bych měla tak super detsví aby mi mamka radila ve výchove - abych ji nenosila, nemazlila, at si nezvyká u nás v posteli......a s moji dcerou by se mazlit chtela....ale smůla....svoji příležitost měla a ten čas se nikdy nevrátí zpet....ted je babi a ne máma.....pro moji dceru myslím.....někdy me to mrzí,jaký máme vztah, že v ní nemám oporu, že seme nezastane, že se ji nem§ůžu svěřit, že se ji ani ted v tehu neukážu, protože řeší jak vypadám a kolik jsme přibrala....a má blbé řeči typu - pořád malou taháš??? ta řve..... ale může si za to sama.....já ted už mám svoji rodinu a moje dcera je u me na prvním místě.....a doufám a přeji si z celého srdce, i se snažím, abych já to měla se svými detmi jiné - lepší....

tarra27
5. zář 2012

@vikirobi hlavně jsou jak postižené a ještě s tebou mluví jak s debilem.....prý kdykoliv se ozvete - tak jsme zavoalla, malá byla najedená, přebalená, ale plakala...říkala jsme si, proč plaká....může ji neco trápit? je to moje první díte....no nic, tak jsme ji zavolala a ona přišla, dala hlavu ke mě a říká doslova - maminko, ale to je miminko, to bude plakat, to není panenka.....! jak na dementa....a já no, já myslela, jestli pro ni ještě můžu něco udělat....jsem si myslela, že když plaká, že ji neco trápí, no tak teda dekuju....jsem říkala, kráva....

mafeska
5. zář 2012

@tarra27 přesně tak, byla jsem z toho na nervy hlavně v šestinedělí, hormony nervy podrážděnost atd. Do toho všude letáky a plakáty jak správně kojit co jíst a co ne, začínalo mě to štvát. Ve vaření mléka jsem brzy začala vidět docela slušné plusy, Alenka se nají hezky v klidu a najednou a je spokojená, krmit může i tatínek a mě odpadly starosti se svojí výživou, když jsem ještě nevěděla že to takle dopadne pročítala všechny možné články a knížky jak se správně stravovat a začínala z toho mít spíš obavy.

Zážitky z porodnice mám podobné, sestry děs a hrůza jedna protivnější než druhá a jelikož jsem prvorodička, čekala jsem od nich pomoc a jejich jednání mě spíš odrazovalo ptát se, cítila jsem se tam jak naprostá blbka a několikrát tam brečela. Každý mi tam říkal něco jiného, měla jsem nařízeno ji každé 3 hodiny budit, před krmením pěkně naklusat s malou na váhu, kojit a pak přijít znova, samozřejmě jsem ze sesterny odcházela vždy s UM. V noci byla neprobuditelná, holt když spí tak hlad prostě nemá jenže to je nezajímalo. Doma přes noc prospí i 7 hodin v kuse bez jídla a zažila jsem jednu noc kterou prospala bez jediného krmení.

Už to neřeším, mléko jsem prostě neměla a tak dostává umělé ať si řiká kdo chce co chce (teď už se mi to říká snadno 😀 )

hribek
5. zář 2012

@tarra27 trochu te chytnu za slovo, necetla sem vsechny reakce tady, ale jen chci za sebe napsat, ze to ze malou (15mes) pujcuju svym rodicum na hlidani nebo me babicce na hlidani neni z duvodu ze s ni nechci travit cas, ale kvuli tomu aby si na ne mala zvykla, jelikoz nasi jeste pracuji, nemaji moznost jezdit za ni kazdy den aby byli u nas s ni. a to ze prichazim o cas straveny s ni mi nevadi, protoze se naopak nauci spoustu jinych veci od babicky a dedecka a navic jim to udela radost a ja si aspon psychicky odpocinu. tot muj nazor. svoje ditko miluju nadevse ale obcas potrebuju byt nejen mama ale i pritelkyne a i sama se sebou...

ja jsem kojila do pul roku a pak mi mliko proste prestalo tyct tak sem dokrmovala, mala je zdrava a ja sem spokojena.okoli me nezajima. ted se resi kojit nekojit a na to ja kaslu, proste delam to co je pro moje dite dle me nejlepsi.

tarra27
5. zář 2012

@mafeska naprosto souhlasím....a v porodnici to bylo to samé...

co to je za blbost budit díte na jídlo - tak asi až bude mít hlad, se přihlásí....když spí, asi hlad nemá....

já to taky nesnáším - jako kdyby tebe nekdo v noci budil, at se jdeš najíst...však si nemysli, doma jsme najeli na režim, že jedla jak chtela a spala jak chtela....přes den jedla časteji, fakt i po dvou hodinách.....a v noci se budila 1-2x....od pul roku 1x a pak už ani to ne....spinká celou noc...a je spokojená...

něco jiného by bylo, kdyby nepřibývala na váze....ale prospívá nádherně.....od začátku....

tarra27
5. zář 2012

@hribek já jsem to myslela i tak, že pokud máš dobré vztahy s rodiči, proč ne....není nic špatného, když ti malou pohlídají....a uplnbě souhlasím s tím, že alespon zajdeš s kámoškou, dítě si vytváří vztah s prarodiči....

já to s našima tak nemám, vše musíme zvládat sami s partnerem, nevadí mi to, proste se nepalnujou veci - kadeřnice apod tak aby hlídal on....ale kdybych měla rodiče v poho, tak bych ji klidne nechala i u našich....

jsou i extremní matky, které porodí díte a vychovávají jim ho rodiče a to je špatně....chtěla jsem zmínit všechny skupiny, ale nejak to asi splynulo 🙂 třeba moje segra dávala malého mamce každý víkend a dává ho dodnes často....a ona lítala po diskotekách, zábavách, o malého se vůbec nestarala....a ted na 3 apůl letech je jak týrané díte, neumí veci, co by mel umet, neumí točit volantem doleva a doprava, neumí jezdit na kole, nechodí k vodě, nikdo s ním nečte, neumel ani moc mluvit....kruhy pod očima aváží ztěží 12 kg, nepravidelně jí.....ted sis egra anšla partnera a ten se mu venuje, a tím pádem i segra se venuje víc, ale kluk je chudák....

monikabie
5. zář 2012

Já Ti to řeknu takhle🙂 Při propouštění z porodnice ted u druhého má první cesta vedla do lékárny pro Nutrilon. Výčitky žádné, at si každý hledí svého. Mi ty nervy u kojení za to nestály. 40min u prsu a vytáhnul 10? No to né. Tak dostal flašku a byl klid. Já v poho, dítě v poho a ostatní? Po těch mi nic není🙂

tarra27
5. zář 2012

@monikabie než aby jste se stresovali.....udelala jsi dobře....

vikirobi
5. zář 2012

@tarra27 Mě malej taky v poro často plakal a ta hodná setra,co nám dala ten klobouček,tak jak ho zase slyšela,tak za mnou došla a říka:"ukažte,vždyť vy se ani v klidu nevysprchujete".Malýho mi pak donasla spícího a spící zůstal dalších 5 hodin.Tak jsem jí pak ptala,jestli mu dala prášky na spaní 🙂 a říkala,že dostal kapky na prdíky a desítku mléka!To chce fakt narazit na dobrou sestru!Jinak já to taky jako dítě neměla nic mo ☹ Tata byl promiskuitní,každou chvilku u jiný baby,po týdnu dojel domů,zahrál si na fotra(ukažte žákovský,jakto,že máš nalakovaný nehty),zmlátit matku a zase odjel!!!Pak když se rozvedl,tak majetek si nevyrovnávali,všechno nechal matce,ale jelikož to bylo po pár letech,co si spolu pořídily hypotéku na dům a později i na obchod,který nás živil,tak mamaka muisela sama utáhnou dvě děti a dvě hypotéky.Alimenty na nás nepřišli ani jednou!Takže jsme jako děti ani nic moc nedostali,nikam jsme nejezdili a nikde nikdy ani nebyli.Tenkŕát mě to štvalo,každej se něčím chlubil.Ale teď jsem na svou mamku pyšná,že to zvládla a já jsem taková jaká jsem!Akorát brácha je po fotrovi,takže s ním máme trochu trápení ☹

monikabie
5. zář 2012

@tarra27 Já se nastresovala dost u prvního. Vážit před kojem, po koju a dokrmovat a furt dokola. Doma jsem měla půjčenou váhu abych věděla kolik toho vypil. A nešlo to. Tak ted jsem se prostě nenechala vystresovat, stresu jsem měla dost v porodnici. Malý už má rok, není ani tlustý ani hubený a ani nemocný🙂

tarra27
5. zář 2012

@vikirobi i tatka mamku bil do mých 11ti let...já se ho bála, pak jsem mela období že to docela šlo, ale pakřval i po nás....dodnes jsou spolu...nejaký dovolený, oslavy narozenin apod, to jsem nikdy nezažila...byli jsme jim proste na obtíž no, doma mejdany, jako malá jsem si zacpávala uši a chtela spát a neslyšet ty bigbítový singly...navíc vždy se zhádali....převrhli stul s pitím, jidlem...no vánoce ani popisovat nebudu....mamka me mela hodne brzy a tím pádem přeskočila usek živoita, který ji chybí,....chová se nekdy na 12let, nemá svůj názor a je z ní tak trochu drbna, mrzí me, že to píšu, ale opravdu jen schání klepy....nestojí při nás jako při detech...no, mohla bych se rozepisovat dál a dál, ale stejne to nikomu nepomůže 🙂 takže te i celkem chápu.-...

tarra27
5. zář 2012

@vikirobi a tvoje mamka je báječná....moje mamka mela zázemí u rodičů max....a my u nich nemáme....jen jsem vypadla z domu, hned se ptla, kdy si odstehuji zbytek veci, dva roky me uhánela, kdy kdy kdy....nakonec mi zabalila i detský koš....nemám u nich vůbec ale vůbec nic....a táta si udelal z mého pokoje kuřárnu...stejne k nim nepujdu, ale nechápala jsem, bylo mi 20, bydlela jsem v podnájmu 1+1....a mamka se celý život se mnou srovnávala....mazec...ale já ji to odpustila,,,,nejprve jsem ji v porodnici nechtela, pak jsem řekla ok, at přijde a co myslíš že řešila??? jak jsme přibrala a jak mám strašně ale staršně oteklé nohy a všem to vykládala.....letos jsme řekla, že ji nechci....chci mít klid....