Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

janickabez
19. led 2008

hlavně že spí, horší kdyby řval, podvýživenej není a přes den to dožene... včera jsme koupila ten N forte že jí dám na noc, že bude spát dýl a ani Ho....za 4 hodiny byla vzhuru i bez budíku 😀 😀 😀 😀

sisstin
19. led 2008

jani: ona je ještě malá... 😉 na spaní celou noc 😉

zdenka26
19. led 2008

Ahojky,na nějaké tabulky na krabicích se vykašlete,kdybych se podle nich měla řídit tak mi malý řve hlady!Pije 180ml co 3.5 hod a v noci se budí jednou na jídlo.Je spokojenej a to je hlavní. 😉

janickabez
19. led 2008

NO už se moooooc těším až bude akorát 😀 😀 😀 😀 😀 😵 ...ne těch 6hodin, bylo fakt super, to jsem si schrupla i já, ale to se upraví....hlavně že v noci spí i ty 4 hodiny jsou dobrý 😵

sisstin
19. led 2008

jani: já už ho nedávám vůběc na noc mámě..už se krásně vyspím i tak..ale trvá to tak 3 týdny 😉

zdenka26
19. led 2008

jani:jak měl malý 2 měsíce tak se mi budil co tři hodiny.Takže jsi ještě v pohodě. 😀

zdenka26
19. led 2008

NO a ted jen jednou,dneska dokonce spal od 20.00 až do 6,00.Upraví se ti to.Dej tomu čas 😉

sisstin
19. led 2008

zdenka: jééé..my máme taky Petříka 😝 a dáváš mu ráno pro probuzení větší dávku? 😕

janickabez
19. led 2008

já přes týden vstávám a o víkendu manža, tak se vyspím aspoň tak....to je Peťko šikovnej....no za chvilu budeme na tom taky tak...doufám.....hrozně to letí...furt mám pocit že jsem teď rodila a malá bude mít za týden 2 měsíce

Zdeni já bych zase nerada, aby byla nějaká vypasená, určo mi neřve hlady, to ne, ale zase zbytečně ji roztahovat žaludek to nechci...já jsem koule,manža je taky tělnatý, tak má k tomu trošku dispozice, tak aby netrpěla jako já, já jsem taky dítě z UM a je fakt, že alergie ani nemoci jsem nikdy neměla, ale taková oplácanější jsem byla od mala celej život......jsem si užila se spolužáky na základce, toho bych ji ráda ušetřila.....

zdenka26
19. led 2008

sisstin:ne dávám mu pořád 180ml,vysosne to celý a ani nedutá.Ještě nedávno pil 150ml a najednou řev co dvě hodiny.Když jsem řekla doktorce kolik mu dávám tak se zhrozila 😀

sisstin
19. led 2008

zdenka: no já furt těch 120..do včerejška to ani nevypil každou dávku..někdy jen 90 😅 ale dneska ráno vypil dokonce 150 😲 😅

zdenka26
19. led 2008

Malý není něja oplácaný,je spíš dlouhý 😀 Měří 67cm a váží 6,550.faldíky nějak nemá,jen trochu na stehýnkach a ty já zbožnuju 😝

sisstin
19. led 2008

zdenka: tak to je fakt velkej 😉 my jdem v úterý na 3-měsíční..a podle domácího vážení má 5kg...a víc jak 60cm to určitě nebude 😅

zdenka26
19. led 2008

Máme to v rodině,manžel měří 1,96cm a já 1,79 cm tak počítám s tím že to bude kus chlapa.Vždzt už ted vytahuju oblečení 68 a tu máme akorát

sisstin
19. led 2008

zdenka: tak to určitě jo 😉 my jsme malý...já mám 155 a přítel 172..ale je to kus chlapa... 😝 tak se modlim, aby měl Petko aspon těch170...jinak by byl chudák 😖

zdenka26
19. led 2008

No a taky ta váha:já nejsem něja hubená(však to vidíte na fotu) a manža má 105kg.Takže není co řešit.My jsme byli ted na tříměsíční a i na kontrole kyčlích tak tu váhu vím přesně

janickabez
19. led 2008

no my jsme 170 a 185 ,takovej pruměr, za to ty kila....já mám z naší strany hrozný nohy, tlustý když shodím, tak pusu..prsa..v pase, ale nohy zustanou...má to tak půl ženskejch naší rodiny do pasu OK ale od pasu dolů 😝 , tak se jen modlím, aby měla malá nohy po manžovi 😀 , nebo si nikdy neoblíkne sukýnku nad kolena 😎

zdenka26
19. led 2008

sisstin:říká se že syn je o pár centáků vždy větší jak otec a já tomu věřím.Brácha je větší jak táta a i synovci jsou větší jak švagr.Tak na tom něco bude.neboj 😉

sisstin
19. led 2008

jani: záleží...ta váha se dá ovlivnit docela...já jsem taky z rodiny, kde nikdo hubenej není..a já docela jsem...ale musím se omezovat hodně v jídle 😒

zdenka26
19. led 2008

Tak u nás jsou všichni hubení a já kdybych se nekontrolovala tak se snad nevejdu do dveří.Nejhorší bylo když jsem v těhu přestala kouřittak to byl záhul 😀

janickabez
19. led 2008

njn omezovat se muže až jí bude 18 (je jasný že holky blbnou dřív 😀 ), ale do tý doby roste, no musíme nějak s mírou, aby netrpěla, ale zase aby nebyla jako koule, já přibírám i ze vzduchu, tak se budeme muset stravovat tak, taky to hodně záleží na výchově, byla jsem sama s mámou, ta není moc sportovně založená, takže toho pohybu taky moc nebylo...muj manža docela sportovat než tady zlenivěl a nakynul, tak to budeme muset trochu obnovit, aby malá měla pohyb a nehrála si jen v ohradě jako já 😎

sisstin
19. led 2008

janicka: tak u nás nesportuje nikdo..a já též ne..na to jsem lemra jak prase..já radši nebudu nic žrát než cvičit 😅 😅 😅 ale MP zas sportí furt..a už vidí, jak malej bude hrát fotbal..tak doufám, že nebude gaučák po mně 😅

janickabez
19. led 2008

tak mě stála antikoncepce 10kg, kouření stálo 10kg, těhu 20 kg a teď jsem jen zvědavá jak dám dolů 40kg abych zase byla na své mírné nadváze 😖 😖 😖 😖 😖 ....

zdenka26
19. led 2008

To máš pravdu že je to výchově,ale ne vše.Naši do mě pořad cpali zdravé věci a sportovali jsme a já jsem nikdy nebyla hubená.Jinak zeleninu nesnáším. 😝

sisstin
19. led 2008

jani: co máš za HA? Já ted beru jeanine..a s tou jde váha spíš dolů 😉 ale zas stojí 700..ale stojí to za to ne? 😉

janickabez
19. led 2008

tohle mám nahoře během 3 let, teda 10kg za 2 roky, a 30 za loňský těhu rok.... 😝 😝 😝

janickabez
19. led 2008

já jsem brala mercilon....už ho ale neberu od ledna 2006, jen ty kila zustali, teď pujdu teprve k dr. tak uvidíme...siss 700 na měsíc nebo na 3???

zdenka26
19. led 2008

No já si myslela že to půjde kojením ale moc dlouho jsem nekojila.Pořád mám navíc 10kg.Budu muset něco začít dělat jinak nevim.Musím končit přišla návštěva 🙂

sisstin
19. led 2008

a když nekojíme..tak se též blbě dávaj kila dolů..já už jsem teda skoro na předporodní váze...ale dá to zabrat..a břicho mám stejně k zblití 🤐

sisstin
19. led 2008

jani: na tři..klasický tři platíčka 😉 Mercilon už je zastaralej..kámoška po něm taky přibrala 12kg 😠