Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

janickabez
19. led 2008

tak to není tak hrozný, ten M tenkrát vyšel na nějakých 450, to už je jedno jestli pětikilo nebo 700...nic jdu vařit, ať není zase máti nervozní 😝 ...měj se siss 😉

pekkra
19. led 2008

Ahoj Siss, prosím tě,vy papáte taky Nutráč comfort viď? Jak často ti malej kaká? Malá s tím má problémy,tak nevím kde je chyba. Jo a necháváš to 10 minut odstát,jak píšou v návodu?

sisstin
19. led 2008

pekkra: právě, že po tom comfortu kaká skoro každý jídlo 😕 ale když byl starej jako Karolínka..tak třeba jen 1x za dva dny...ono se to pak srovná 😉 odstát nechám, jak kdy...někdy si to připravim třeba půl hodiny, než má jíst...když vidím, že je vzhůru...v noci, když spí..tak to dělám, až se vzbudí a to odstát nenechám..to podle mě nemá moc vliv na to 😉

bramburka
19. led 2008

jani - dávej -nutrilon A.R. protiblinkací!!!

Sis dávám přes den odstříkaný z flaši MM, večer Nutrač... hele to tam maš jako porad zapnutej ohrivač a v něm láhev s vodou??? Já používám -nutrilon protiblinkací - tam se musí 10 minut čekat než to zhoustne, to je někdy mor!

Navíc to mlíko v ohřívači může bejt max třeba pul hodky, pak se bojim aby se nezkazilo...

janickabez
19. led 2008

bram ona neblinká pokaždé jen když jí zkusím dát víc než normálně pijeme, třeba máme 90 a já zkusím 120, tak prostě část musí ven...nebo se mi to stávalo když vypila 30MM a já jí dala 90 UM , už to na ni bylo moc

sisstin
19. led 2008

bram:jo..jakmile dojí..dělám novou vodu..a prdnu to tam...je to s termostatem..takže se to vždycky zapne, až teplota klesne 😉 a když řve, tak tam jen hodim odměrky 😉

maly_strom
19. led 2008

holky, máte už nějaký režim, co se tedy procházek, koupání a usínání týče? A jak vám drobci usínají?

sisstin
19. led 2008

maly_strom: no...režim.. 😕 na procházky chodíme většinou po jedenáctý...koupu tak okolo šestý...a to spaní 😕 jak kdy..někdy spí od sedmi..někdy usne až o půl desátý..ale spí celou noc..na spaní si nestěžuju 😎

bramburka
19. led 2008

hele Sis to muzeš i studenou vodu vždycky jen ohřát v mikrovlnce a je to taky hned. Nebo švagrová používá termosku.

maly_strom
19. led 2008

sisstin a prosím tě, a to ji uspáváš nebo ti usne sama v postýlce?

sisstin
19. led 2008

maly_strom: ON 😅 usne sám..já ze zásady neuspávám 😉

bram: termosku mám na ven..mikrovlnku ee..ta ohřívá nestejnoměrně 😒

maly_strom
19. led 2008

mně se zdá, že když jsem s ní chodila ve stejnou dobu na procházky, a ve stejnoud obu bylo koupání a spaní, tak byl docela klid, ale teď se nám to párkrát nevyšlo a malá usíná dost špatně ... tak nevím ,jestli je to opravdu tím, že to není "pravidelný" nebo že se jí to nelíbí 😒

maly_strom
19. led 2008

ježiš promiň, jsem dneska nějak mimo 😅 😅

bramburka
19. led 2008

Sis na tu vodu bych se nebála, to tam necháš na pidi sekundu a zatřepeš??? Nevím. V tom ohřívači to ale taky jde.

sisstin
19. led 2008

bram:já už jsem tak zvyklá..ale v mikrovlnce to jde taky 🙂

zdenka26
19. led 2008

Ahojky,tak my máme jen večerní režim,hrajeme si(to se unaví),okoupat ,napapat,pochovat a spinkat.Zasnu mu a nechám pootevřený dveře.Chvíli si povídá a usne.Přes den to neřeším,počkám až bude vetší 😝

zdenka26
19. led 2008

Kdy už se tu píše o všem,je možný že malému by už rostly zuby,včera měl zvýšenou teplotu,je nevrlí,slintá,pořád si něco strká do pusy.dneska jsem ho hladila kousátkem po dásničkách a držel jak bobek.Mamka mi říkala ža já už jsem měla ve4,5 měsících první zub.Co myslíte? 😒

sisstin
19. led 2008

zdenka: já myslím, že to možný je..páč tygrovi ty zuby v dásních taky svítěj 😕

zdenka26
19. led 2008

Tak to je fičák,mám se na co těšit.Ještě že aspon v noci spí,protože přes den je to malý protivec.A takový brouček hodný to byl 😠

maly_strom
20. led 2008

Siss jsem musela zas uspávat, páč naše malá dneska nemá svůj den. Prosím Tě, to ho dáš do postýlky a on sám od sebe usne? Dáváš ho spát ve stejnou dobu? Tos dělala od narození? A neječel v postýlce?
My jsme měli právě problémy s tím krmením, takže to bylo takový všelijaký. No a bohužel díky tomu teď sama v postýlce neusne. Tak nevím, jestli mám zvolit drasťárnu rovnou a nechat ji tam vyřvat, až se vyřve usne, nebo chodit po5, 10, 20 minutách nebo něco jinýho. Ale uspávat - chování v náručí až mi usne, nebo na balonu moc nechci, protože znám spoustu miminek, co to vyžadovala strašně dlouho a pak byl problém je to odnaučit.
Zdeni jasně, přes den to taky neřeším, na to je ještě moc malinká, ale na noc to řešit chci.Zdeni maslej prostě taky usne, co ho dáš do postýlky? A taky jste měli takovej rituálek od narození?

Manžel mě pořád od toho vyřvávání zrazuje, ale aby poradil, jak jinak vymyslet, aby usla sama, to mi teda neporadil 😠

bramburka
20. led 2008

mě malá večer taky hodinku řve než usne, nic nepomáhá. Prostě některý děti vybíjejí přebytečnou energii. s tím nic nenaděláš, přejde to prej okolo 3. měsíce. My to máme taky!

Tak 60 minut: 20-30 minut střídavě chovám a střídavě zkouším, jestli by nezačala v postýlce brečet se zavřenejma očima. někdy pomáhá i jen slíknutí do naha a ona kope kope kope a vykopává přebytečnou energii. dělá to když přes den hodně spí.

pak nastává fáze, kdy řve jak tur, ale už se zavřenejma očima - to je čas na postýlku - a tam pak metoda 5,10,20 ale spíš podle intenzity pláče, pokud jen béká a neřve hystericky tak o jde. Střídáme se v chození zastrkávat dudlík a vždycky jen pohladit po tváři, po ruce, dokud se neuklidní...

no pak už zabrečí tak jednou za 10 minut, to tam jdu až po chvíli - aby to zase nerozječela a tém se nevzbudila.

tůzné fáze jsou různě dlouhý.

Myslím že máš pravdu, že to pramení z toho, že ty děti měli hlad.

sisstin
20. led 2008

maly_strom: no ono je mi lehký radit, páč Petko je takovej od narození 😉 prostě ho dám spát do košíčku(postýlky)..a on usne..ale má to v povaze 😉 ..je spavej po mně...takže já s tím žádnou práci nemám 😉

zdenka26
20. led 2008

aqhojky,tak my to od narození nemáme.musel chudák si zvyknout,máme ritual.před koupáním ho nenechávám spát,hodně s ním blbnu,pak okoupat,v kouperně ještě na koníky a napapat.No a pak ho chvíly pochovám a tisknu ho k sobě a šup sním do postýlky.Zasnu,přivřu dveře,věršinou usne a nebo chodím dávat dudlíky.na ruky už ho nevezmu. 😉

bramburka
20. led 2008

Sis, to si gratuluj, protože mi teda dělá obštrukce, ale jen večer přes den jde do postýlky a po chvilce usne... no jo ale to je out of topic...

sisstin
20. led 2008

a dneska ráno opět vypil 150 😲 😅

zdenka26
20. led 2008

sisstin:to je ale šikula 😀

sisstin
20. led 2008

zdenka: no poslední dva dny má asi fakt spurt..páč předtím se mrmlal i s 90 😕 😅

zdenka26
20. led 2008

tak my taky dneska150ml ,koukala jsem jak blázen,že už nechce.možná mu to už zůstane tech 150

maly_strom
20. led 2008

Budeme bojovat, jsem zvědavá, kdo to vydrží dýl, jestli malá nebo já 😅
Siss to gratuluji ke klidnému děťátku a k pohodovému usínání 😉

sisstin
20. led 2008

maly_strom: ale zase když ho dám do lehátka..tak tam vydrží tak 5minut..a hned řve a otravuje 🙄 😅