Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

schnek
6. únor 2008

a já tam fakt žádnej neměla. Tomu nerozuním... 😕

abinka
7. únor 2008

Dobré ránko maminy,

Mám dotaz.Malý mi už od 6týdnů pije porci pro 2měsíční miminko a teď to vypadá,že budu muset dělat porci pro 3 měsíční.Včera jsme byly u Dr. a říkala,že nabral třičtvrtě kila za 14 dní,že to je moc a že to mám stáhnout,ale jak když mu dám míň tak pláče dokud mu nedám aby se dojedl.Malý často ublinkává,ale zdá se mi že si ublinkne ikdyž mu dám míň a Dr. mi tvrdí že je přejezený.Myslíte,že by mu to rychlé nabývání na váze mohlo nějak ublížit na zdráví??

iza
7. únor 2008

abinko a jak často ho krmíš? tak zkus třeba častěji po menších dávkách(ale interval by měl být tak min 2,5hodiny). Ona hlavně UM zakládá mimi tukové buňky a tak hrozí v dospělosti obezita(hehe no já obézní sem a vím na co to svalit...na Sunar ),Josífek by ale mohl mít růstový sprut ne ? myslela jsem, že je okolo 6týdne a 3měsíce...
Ono s tím přibíráním je to složitý...v jeho očkováku, nebo zdravotním průkazu by si měla mít takové grafy..váha, výška atd..no a je důležté aby to byla plynulá čára...
s ublinkáváním..no může to být tím, že se přejídá, ale taky to klidně může být druhem UM..
a kolik váží?

abinka
7. únor 2008

No krmím ho jak si řekne většinou vydrží 3h a když jsme venku tak i trošku dýl.No taky jsem si myslela,že by to mohl být růstový sprut.No má být po kom obézní 😅 no on mi ublinkával i mateřské a ikdyž si dá jen trochu tak stejně ublinkne. No malej váží 5250g a porodní váha je 3500g

schnek
7. únor 2008

A co forte mlíčko? já nemůžu soudit, my to měli s porcema spíš naopak, ale asi bych nedokázala mu to mlíko nedat 😉

iza
7. únor 2008

abinka takto máváho tak akorát..hele já bych prostě počkalaa uvidí se...kolik mu teď dáváš?já dávala 150ml každé 3hoďky a ve 4měsících přesedlala na 180 ajsme na tom do teď ..někdyani nedopije..prostě jak má náladu..a taky se mi stávalo, žepo jídle bekal, že chtělvíc a tak jsem mu i přidala..hele on to možná bude ten sprut..já bych se nelekala ,ale jak píše schenk můžete zkusit Forte- víc zasytí

iza
7. únor 2008

jinak s přibíráním: Jáchymek měl při narození 3,90..v 6týdnech 5,20...ve 3měsících 6,90 a teď v 6měsících ma 8,40 a mudře se zdá vše ok..tak to je Josífek ještě hubeňour 😉 😀

abinka
7. únor 2008

holky děkuji za podporu. 🙂 Co to je to Forte???No my máme nutrilon komfort a zkoušely jsme přesedlat na sunar a jen jsem ho zvedla tak vše vyhodil a pak ještě 6x blinkal.Takže teď jsem ráda že se to uklidnilo.My to máme takové složitější.Trpí na koliky a má nějaký slabší žaludek.Dělalo mu zle míchání i MM+UM tak proto jsem s tím skončila.Tak mám právě strach zas zkoušet 😒

Jo a dávám mu vody 120ml a 4 odměrky a když to promýchám tak tam je skoro 140ml.To mu dáváš 150ml jen vody nebo jako taky rozmýchanýho máš 150ml??Jsem z toho blbá 😅

Taky se mi nezdá nějakej cvalda jen trochu přibral,ale Dr. se vždycky tváří jako kdybych tomu drobkovy ubližovala,že mu dávám tolik.Tak právě nevím 😒

schnek
7. únor 2008

myslím, že ten Nutrilon se teď jmenuje extra a je to na delší zasycení 😉

iza
7. únor 2008

Forte je taky jeden z druhů Nutrilonu...
tak já teď (v 6ti měsících) dávám 180ml vody a 6odměrek...nabobtná to tak na 210 😅
v těch 3měsících jsem dávala 150ml vody a 5odměrek..nabobnalo to tak na 180...tak si myslím,že mu dáváš tak akorát 🙂

iza
7. únor 2008

s kolikama mi to je líto...ale vydržte ještě měsíc a bude pokoj 😉
kukni sem, tady mají všechny druhy :
http://www.nutrilon.cz/
na mudr kašli....nemyslím si, že by si ho přecpávala..

iza
7. únor 2008

a hlavně když toho pak část Josífek vyblinká tak se nedivím, že má hlad..hlavně aby byl v pořádku a spokojenej 🙂

maly_strom
7. únor 2008

ahoj holky🙂, tak já vodu pořád převařuju a lahvičky sterilizuju každej den, ale tak ve 3.-4. měsící to začnu trochu šidit. Malá musí nachytat taky trochu bacilů, ať má lepší imunitu 😎
Kupuju Nutrilon HA, 400 g teď po novu stojí 247,-- a vydrží to tak na 5 dnů 😝 Leze ta UM neuvěřitelně do peněz. Musím se zeptat MUDry, do kdy je vhodné tu HA užívat.
Jo a nikdy jsem si nevšimla, že to tak nabobtná, se musím pořádně kouknout 😕 😅

iza
7. únor 2008

maly strom : mě mudra řekla vydržet alespoň do konce 4měsíce....s tou HA

iza
7. únor 2008

teda pokud nemáte doma alerigi..to se pak doporučuje ještě déle

maly_strom
7. únor 2008

no právě že máme, taťluda má alergii na pyl 😒
tak budeme holt šetřit na mlíko 😔
jen mě štve, že nedělaj větší balení, musím pořád do lékárny, a když chci víc jak 2 balení, tak nikde nemaj 😠

schnek
7. únor 2008

malystrom, já jsem mívala ekzém a HA pijeme pořád. Mudr mi řekla, že je nejlepší pít ho co nejdýl kvůli možné reakci. Ono se to nemusí projevit hned, ale třeba až ve 3-4 letech. myslím, že zdraví dětí nám žádný ušetřený peníze nenahradí 😉

kometka5
7. únor 2008

tak to já mám alergii skoro na všechno, kromě na potraviny a na psa a Mudr. mi nic takovýho neříkala. Hlavně jsem jí dávala od kámošky to HA, a vůbec jí to nechutnalo a pak to i celý vyblinkala. Tak jsem zůstala u normálního.

pekkra
7. únor 2008

Tak já teda alergii nemám,aspoň o ní nevím,ale přítel měl v dětství atopický ekzém,takže bychom měly papat taky HA,ale kvůli zažívání musíme baštit Nutráč comfort ☹ Tak snad se jí ekzém vyhne 😒 Zatím tomu nic nenasvědčuje,že by tím měla trpět 😉 Ale jestli se to může projevit až za pár let........ ☹

janickabez
7. únor 2008

Abi a co ho trochu ošidit čajíkem????

abinka
7. únor 2008

Jani to už jsem taky zkoušela.Někdy to zabere a někdy se ksiftí a natahuje mu.On moc dobřeví jestli má žízeň nabo hlad.Ho moc ošidit nejde 😒

Iza děkuji za ty stránky.Cítím se hned líp když čtu jak moc je to podobné mateřskému mléku 🙂

schnek
7. únor 2008

komet a nebojíš se, že by mohla být alergik? ten Ha nutrilon je hnusnej, mě nejlíp chutnala ta naše Beba 😉

bramburka
7. únor 2008

holky, krom toho teda že už dneska 3x kakala, což není tak neobvyklý to vypadá, že včera snad MM zásah přežila 😉 jen už dnes jedla 5x, ted usnula a doufam, že bude ještě trochu... asi má žížu, byli jsme na plavču poprvé, tak je asi ztahaná.

Dostala dneska už nutroš protože je nenasyta, asi jdeme do spurtu, už ted jsem unavená... já dávám 150 ml - je to OK? A když mateřský mlíko tak tak okolo 160 ml... není to moc? Váží 5,8 kg...

bramburka
7. únor 2008

co je nejvíc podobný MM? Ten obyč nutráč?

schnek
7. únor 2008

to píšou na každým premium mlíku, že je to téměř jako MM 😉

adris69
7. únor 2008

abinka:a co zkusit AR,ten je přímo proti ublinkávání,je zahuštěnej vlákninou ze svatojanskýho chleba,nám to docela pomohlo,v rámci možností,teď už toho UM tolik nepotřebujem o to je to pak s tím refluxem horší,když je to už barevný,už nevím co na to použít,abych to vyprala 😝 !

adris69
7. únor 2008

Jo holky,vy mě teda strašíte s tím bordelem ve vodě,já tam snad nikdy nic nenašla a psaný,že se to tepelně už nemusí upravovat jsem četla snad jen fakt na tom Frominu 😕 !?!

lenkazdenek
7. únor 2008

Holky mám dotaz,která kojenecká voda,že se to nemusí převařovat? A do kdy se musí všechno ohřívat?myslím i čajíčky atd
Bram,oni to píšou skoro na každý UM že je nejvíc podobná MM 😉

schnek
7. únor 2008

napsaný je to na kojeneckým Frominu a mě mudra řekla, že jakákoli, co je označená kojenecká 😉 holky tu většinou s Frominem moc spokojený nejsou, ale já byla 😉 čajíky jsme neohřívali nikdy. Prostě se udělal teplej a pak se pil celý den i když vychladnul. maximálně na noc jsem ho dávala do termoobalu 😉

bramburka
7. únor 2008

aha já čajík ohřejvala dnes, protože byla krize... jedla furt... no stejně mi ho v zápětí vyhodila na triko...

jinak právě ten nutráč a.r. moc podobnej MM neni a ani to tam nepisou, je jedinek prej jeste se starou nevylepsenou recepturou, jakože tam nejsou ty imunitní proolátky a ta prebiotická směska...