Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

schnek
7. únor 2008

a co třeba dávat obyč + Nutriton?

michalamm
7. únor 2008

ahojky, já jsem rodila v 34tt a také jsem nekojila a nekojím a je my to líto.a Natálka je v pořádku. chci se zeptat jestli tu není někdo kdo ležel na rizikovém oddělení v ÚPMD v Praze Podolí v období od 18.04.2007 do 08.06.2007. 🙂

bramburka
7. únor 2008

no to úprávě Schnek chci, protože Nutriton mam koupenej, tak co s tim, že jo?

adris69
7. únor 2008

bram:to jsem ani nemyslela,vždyť i na pohled je to skoro jak kaše tím zahuštěním,my jsme teda na bebě,ale tohle bude asi stejný,ale na to ublinkávání to fakt funguje nebo se to může trochu snížit 😝

iza
10. únor 2008

lenkazdenek :já teda vím,žena 100% se nemusí převařovat Horský pramen,ale třeba Toma Natura-kojenecká voda jo 😉

gabca1
11. únor 2008

Holky, tak já se tento týden chystám říct Dr., že dokrmuju na noc a někdy i přes den, když malá pláče. Už to fakt nešlo, večer s odtrhávala a nepřisála vůbec, to už jinak nešlo. A mám z toho blbej pocit, určitě bude mít řeči... jsem z toho pěkně otrávená....

janickabez
11. únor 2008

Gabčo, uvidíš třeba ne.... prostě když to nejde, tak to nejde, něco ty děti jíst musí a když nechtějí prso....
Držím ti palce ať to dobře dopadne.....

gabca1
11. únor 2008

jani - díky za povzbuzení 🙂

bramburka
11. únor 2008

at si trhne, je to tvoje vec, kdyby byl rozumnej tak ví že důležitý je spoko mama i mimi

lenkazdenek
11. únor 2008

Iza díky,já právě horský poramen používám a tak jsem ho pro jistotu převařovala 😅
Holky za jak dlouhou dobu se musí vyměnit lahvička nebo savička?

janickabez
11. únor 2008

my budeme mít za chvilku 3 měsíce, takže pomalu koukám po lahvičkách se savičkami +3m....takže budeme měnit teď už mám skoro na cestě 5 nových lahví a ke 2 aventovým koupím nový savičky....

lenkazdenek
11. únor 2008

Jani,já mám tak nják od začátku savičky s nastavitelným tokem a avent lahvičku malá vyhodila už před 14dny 😅

janickabez
11. únor 2008

tak to netuším, jak se tyhle dlouho používají 😅

iza
11. únor 2008

lenkazdenek: myslím, že na těch savičkách je napsaný, že se mají vyměňovat po měsíci..ale asi se počítá s tím, že jedeš furt jednu a tu samou..haha..no já je vyměnila,když už se mi zdály takový jetý....a pak po 3měsících koupila 3+...teď máme dvě 4+,dě 3+, a myslím 4 takový ty variabilní..lahvičky máme 3 takový ty střední Avent a jednu velkou Avent..a máme je od narození Jáchymka a furt vypadají dobře..ještě mám jednu takovou hodně malou na čajík(nebo šťávičku) a pak máme i pítko, ale to zatím moc nepoužívám

lenkazdenek
11. únor 2008

IZa,jj jedem na nich od začátku a nemělnila jsem je,teda teď jsem koupila dvě nový lahvičky,jinak ty nastavitelný tefall my příjdou zatím v pohodě(navíc je má malá nejradši

lu777
11. únor 2008

holky, jsem si přečetla začátek diskuse a úplně se mi ulevilo 😝 🙂

kojila jsem dva týdny, přestali jsme v pátek.. pořád jsme jen řešili problémy.. na porodním ho pozdě přiložili, pak jsem ho po porodu skoro celý den neviděla (nevím ani proč, údajně ho ohřívali a koupali atd., ale nevím proč jim to trvalo půl dne)... pak už večer malý tvrdě spal a skoro se neprobudil další den a půl, pak se z toho vyklubala silnější žloutenka, takže byl zase ode mě pryč, na fototerapii asi pět nebo šest dní.. podpora kojení mizerná, kdybych si o tom něco nepřečetla, tak bych ani nevěděla jak přiložit..
u kojení spal, takže býval jen v plínce a pak byl zas promrzlý.. neuměl se chytit, tak jsem kojila přes kloboučky.. když jsme se stavěli na hlavu, tak vypil tak 30 ml z obou prsou..
ale dr. nás chválila, že se moc snažíme a jak jsme se hezky rozkojili a že přibral..

při odchodu z porodky jsem se náhodou dozvěděla, že ho celou dobu přikrmovaly.. proto prý přibral.. mně řekli, že ho přikrmovali jen první dva dny, pak už ne, že to nebylo potřeba

doma jsme se snažili rozkojit, ale začal být aktivnější a šíleně bojovat ručičkama, přiložit jsem ho mohla jedině tak, že jsem mu vší silou svázala ručičky.. bylo mi ho strašně líto 😒
přikládala jsem každé dvě hodiny, i v noci, hodně jsem pila, brala bylinky na podporu mléka.. začalo se hezky rozbíhat, ale malý to bojkotoval víc a víc.. nakonec se u dr. vyjevilo, že za čtyři dny zhubnul skoro čtvrt kila 😲

takže mi řekla, ať dokrmuju Nutrilonem... ten mu hned moc zachutnal, vypil lahvičku za pár minut (bodejť ne, když měl celou dobu hlad.. ale já to netušila, protože se o jídlo vůbec nehlásil, budila jsem ho)

hned pak usnul a šťastně se usmíval.. to byla úleva, konečně ho vidět najedeného 😵

do toho se mi udělal zánět, takže jsem v horečce pokračovala v kojení a přikrmovala a odstříkávala.. ale malý měl větší a větší hlad.. tak jsem ho zvážila doma před a po kojení a on za 45 min vypil asi 20 ml! já byla úplně vyčerpaná, ze stresu se mi ještě vyrazil pěkný opar a do toho vedlejší účinky antibiotik na ten zánět..
takže jsme to v pátek odpískali.. moc se nám ulevilo, i manželovi, protože jsem pořád jen kojila a byla úplně vyčerpaná.. až potom jsem si uvědomila, jak mě stresovalo, že je malý tak bledý a nechce pít, měla jsem o něj starost..

teď má konečně barvu ve tvářích a začal se normálně budit a hlásit se o jídlo ! 😵 😵

na kojení jsem se těšila celé těhotenství, ale po tom hororu jsem fakt ráda za Nutrilon 🙂

ammalka
11. únor 2008

lu, ahojky, známe se, co??? Já to znám, ani mi o tom nemluv, byla jsem na císaři, takže ze začátku žádný mlíčko jen trošičku, taky jsme už v porodnici přikrmovali, pak najednou mlíčka habaděj, teklo mi přes svetr, malýmu to ale stejně nestačilo, takže jsme pokračovali s příkrmem Nutrilon, pak po třech týdne, žádný mlíčko, dáváme Nutrilon, ten náš malý jedlík ho spapá tak za 10 dní, ale hlavně, že mu chutná. Právě teď řešíme, že po mlíčku má hlad, takže jsem dnes v lékarně koupila čajík Větrníček, je to i na prdíky, tak dneska zkusíme, jestli mu bude šmakovat, ale nevím, kolik mu ho dát?????????????????? ☹ ☹

lenkazdenek
11. únor 2008

ammalka,ono podle věku dítěte,většinou nevypijou ani 100ml za den,akorát ta naše odbornice vypije i 250ml za den fenyklovýho od hippu

ammalka
11. únor 2008

lenkazdenek - díky za odpověď, všude píšou aby se hlídal příjem cukru a já krmím miminko Nutrilonem, tak jsem právě nevěděla.Takže 250 ml denně neva? Kojíš a nebo jste na úmělé výživě???

lenkazdenek
11. únor 2008

250 je hodně,naše prdelka to přehání,okolo tý 100je to v normě 😉 jinak já od njákého 14dne nekojím a jsme na nutrilonu

abinka
11. únor 2008

čaute maminy bojovnice 🙂

lu jste šikulky,že jste vydržely aspoň chvíli bojovat.no jo no někdo má a někdo nemá 😕
Hlavní je že je miminko zdravé a spokojené 😉

My máme takyfenyklový čajíček od Hippu.Někdy mlaskne a tahá a z toho se šklebí a natahuje mu.Tak ani nevím jestli mu chutná nebo ne 😅 Jo a těch 100ml ani nevypije vždycky trošku vylívám.No ale je pravda,že mi většinou ten čaj ublinkne.Myslíte že mu nesedí????????????

ammalka
12. únor 2008

Já včera zkusila Větrníček a brouček nemohl vůbec usnout, žádný prdík a musel mít velké bolesti bříška, pak se trošku prokopal a kolem jedenácté večer usnul ale spaní nic moc, budil se po 2,5 hod. a pokaždé hodně prdíkoval, kolem čtvrdé kakal, to většinou kaká jednou za 24 hod., ale ráno kolem 8 hod. už kakal zase a od rána jen pláče, tak si ho vzala babička do kočárku a hurá ven, konečně usnul, nevím jak je to možné, ale takhle mu ještě nebylo, myslím, že je to po tom čaji, už ho dávat tedy rozhodně nebudu!!!! 😠 😠

lenkazdenek
12. únor 2008

Ammalka,je možný že to potom čaji je,malá takhle reagovala na heřmánkovej čaj.

ammalka
12. únor 2008

lenkazdenek - prostě už ho Honzíkovi nedám, teď už kllidně spinká.

lenkazdenek
12. únor 2008

Tak to měl asi fakt po tom čaji to mu ho už fakt nedávej,je možný že ho nepotřenuje,já mám holt závisláka 😅

ammalka
12. únor 2008

spíš si myslím, že je to těma bylinkama, asi ho trošku potrápili, někde jsem četla, že místo čaje lze dávat i převařenou kojeneckou vodu, to je fakt????

lenkazdenek
12. únor 2008

tak s tím ti asi neporadím,oni něktré děti ani čajík,nebo něco jiného než mlíčko nechtěj

janickabez
13. únor 2008

gabca1 tak jak jsi pochodila u dr???

bramburka
13. únor 2008

holky s tim čajem muzete kdyz je horko nebo má mimi žížu dávat obyč vodu!

lu777
14. únor 2008

ahoj, no zrovna jsem se chtěla zeptat jestli k um dáváte čaj a kolik 😅

hlásím že jsem dala bio fenyklový čaj včera, od Bebio, je to klasický bylinkový čaj (granulovanýmu se radši vyhýbám, myslím, že už má umělin dost) ... a dobrý, na láhev se vrhnul 😅 takže jsem mu to tak po 50 ml vzala..

a na bříško to pomohlo... tak ho asi občas budu dělat.. včera to bylo horší, tak možná ho udělám do ledničky vždycky ráno a pak kdyžtak přihřeju

jinak dr. jsem řekla, že jsme plně na nutrilonu... a vůbec se nezlobila, naopak mi sama od sebe řekla, ať se nestresuju, že je to nejlepší co se teď dělá.. tak jsem byla mile překvapená 🙂