Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

gandy
17. únor 2008

já se teda holky snažím kojit ještě v noci. Nemusím nic ohřívat a připravovat, ale nevím jak dlouho to ještě takhle půjde. Zatím to 3 týdny jde, tak uvidíme. Ale je vidět že to malé nestačí.. Víc se v noci budí, tak uvidíme... Jak se vám dětičky budí s UM???

sisstin
17. únor 2008

gandy: mně se nebudil vůbec...ale záleží na dítku..kacerce se budí hlady i s UM 😉

gabca1
17. únor 2008

gangy - mě se taky budí častejc, když jen kojim, už dělám i UM a je to lepší.

gandy
17. únor 2008

Siss: a dáváš třeba ten Nutroš silnější na noc???

sisstin
17. únor 2008

gandy: ee..my ještě nepřikrmujeme..a ten Good night je 2..navíc se bojim mu dát něco jinýho než comfort 😉

gandy
17. únor 2008

Siss: já viděla v drogérii Nutroš 1 silnější, teda myslím, teď si nejsem jistá, ale myslím že jo... Vím že ten good night je 2. Ale fakt jsem myslela že je silnější i 1 😒

sisstin
17. únor 2008

gandy: jj..Nutrilon forte 😉 ale my ho fakt nepotřebujeme 😉 a co holky psaly, tak jim moc nezabíral stejně 😕

gandy
17. únor 2008

Hmm tak nic.. Zkusíme až pak ten good night.. Zatím vydržíme s tímhle 😎

sisstin
17. únor 2008

gandy: pokud netrpíte na prdy..tak to zkusit můžeš... 😉

sisstin
17. únor 2008

Nech je ako chce, myslím si, že keď žena kojí dlhšie ako ten polrok, tak zažije neuveriteľné chvíle, sú to zážitky na celý život. Poznám mamy, ktoré cielene prestali kojiť ešte malé miminká z pohodlnosti- netušia o aké nádherné zážitky prišli. //výcuc z jedné diskuze 😀 😝

abinka
17. únor 2008

siss Já myslím,že je jedno čím ho krmíš,hlavně že je zdravý a dáváš mu lásku 😉 To je stokrát lepší než kojit být z toho na prášky a dítě z toho bude špatné protože to z tebe vycítí,že není něco Ok,tak jste šťastní oba a to je nejdůležitější ne?? 🙂

abinka
17. únor 2008

Holky dáváte čajíček pořád teplý??Nebo můžou miminka i studený??? 😕

kim
17. únor 2008

Abi: já mu ho dávám teplý...teda někdy ne těch 37 ale alespoň vlažný..nevím, zda se může i studený 😕

Jinak Siss, mám dost názorů stejných jako Ty 😅 😅 co tak různě čtu...taky nejsem prostě mateřský typ 😔 😔 a nekojím!!!!Vždycky mi to bylo proti srsti´a když došlo na věc, tak to bylo fakt divný...no kojila bych alespoň nějakou dobu(rozhodně ne třeba půl rku, ale chvilku jo) ale měla jsem v porodce zánět močáku, vysoké teploty, ATB a byla to fuška do toho se ještě rozkojit, navíc malej byl velikej a potřeboval pít už od narození 80ml a já měla sotva 20ml z obou...takže jsem to hned utla a teď jsem šťastná...a kdo má názor, že nekojené dítě bude nemocné...já taky nebyla kojená a jsem až moc zdravá 😀 😀

Já mám na vás zase ale jiný dotaz!!!Na těch umělých výživách je dávkování buď podle měsíců nebo podle váhy...řídím se dle váhy a třeba Nutroš 1 je buď do 4-6 měsíců nebo do 6,5kg!!!Takže když bude mít malej 6,5kg a budou mu jen 2 měsíce, tak mám přejít na dvojku???nějak jsem se na to Dr.nezeptala, zavolám jí...ale asi je to tak, že??!!!

kacerka
17. únor 2008

kim, my máme skoro 8 kg (možná, že už i přes) a jsme pořád na 1. Musíš se poradit s dr. My jdeme ve středu a doufám, že už nám tu dvojku doporučí. Řídíme se podle váhy, ale respektuji, že se má jednička pít do ukončeného 4. měsíce 🙂 Ona dvojka má už zase jiné složení a to by nemuselo tak mladému tělíčku udělat dobře 😉

kacerka
17. únor 2008

Já jsem se chtěla zeptat maminek, které používají parní sterilizátor, jakou do něj dávají vodu. Já mám Avent do mikrovlnky a v návodu stojí, že se tam má lít destilka. Já tam teda dávám normální z kohoutku - to je přece jedno, ne? Stejně se to jakoby vyvaří 😉

kim
17. únor 2008

Kaci: díky!!!No taky mě to napadlo..ale zase takhle bude pořád pít víc a víc vody a bude to víc naředěné, ne???A jak vůbec dávkovat, pořád to zvědat o 30ml a jednu odměrku???Kolik pije Kája??No určitě jí zavolám, díky!!!
Já mám taky Avenťáckej steril. a dávám do něj kojeneckou vodu!!!!Tu z kohoutku nedávám jen z toho důvodu, že máme dost tvrdou vodu a dělá to na lahvičkách povlak, jinak bych jí taky používala z kohoutku!!!

bramburka
17. únor 2008

já tam davam normoš z vodovodu...

jinak tu 2 bych davala až od 4. měsíce, tam asi nezaleží tolik na váze jako na složení živin...

kacerka
17. únor 2008

kim, my už přes měsíc pijeme 180 ml + 6 odměrek - víc bych nedávala - myslím si, že by se jim to nevešlo do žaludku - no ale Karlík většinou jedl 6x denně a měl by 5x. Teď se mi zdá, že potřebuje méně a už třetí den jíme opravdu jen 5x denně 😉
Já jsem taky ze začátku dávala tu kojenckou, ale najela jsem na normální - sice máme taky tvrdou vodu, ale rozdíl v tom nepozoruju 😉
bram, myslíš od 5. měsíce, ne? 😉

kacerka
17. únor 2008

jo a ten sterilizátor omýváte jen ve vodě?

janickabez
17. únor 2008

Tak se nám to tu pěkně rozjelo....

JJ Siss s Brumíkem jsi mi připoměla mou známou, co kojila právě do 2 let a onehdá si u nás stěžovala, že malá nechce papat kurčičku od chleba (se slovy no počkej, co tě ještě všechno čeká... to miluju 😠 ) ale, místo obídku brumíka to jo...to jí šmakuje....a nachcipaní jsou furt............

Já bych taky prso nikde nevykulila, největší odvaz by byl asi na nejzasší lavečce v parku 😎 , ale v restauraci nebo v supráči u reklamovaného nábytku (jako moje známá) to ani omylem......to bych si raději doma odstříkala a šla s flaškou...

kim
17. únor 2008

Kaci: jj ve vodě z vodovodu!!!No a myslíš, že já ještě s tím mým žroutem vydržím 2 měsíce na dávce 180+6, když už teď jsme na 150+5???Bych řekla, že asi ne 😅 A jak píšeš, víc by se do nich asi nevešlo..tak leda dávat pak maximum těch 180 a víckrát???Jsem fakt zvědavá, co nám na to řekne Dr.!!!
Jinak je asi nějaké dobré období, Dáňa taky pil 6x a teď taky 3.den nám to vychází na 5x 😀 😀

zusma
17. únor 2008

kacerka: asi mám stejný sterilizátor Avent a taky do něj dávám jen obyč vodu z vodovodu 😉

gandy
17. únor 2008

My máme od Philipsu sterilizátor a ohřívač v jednom a používáme kojeneckou vodu. Máme hrozně železitou a bylo to na tom vidět... 😝

sisstin
17. únor 2008

já dávám do sterilizátoru převařenou modrou Aquilu 😔 jinak se na láhvích po čase začně dělat šutr 😉

romana
17. únor 2008

ahojky, omlouvám se za vpád, ale mám jen malinkou poznámku k tomu nutroši 2 - ten by se prý měl dávat až se zavedením 1. příkrmu, protože je tím složením jakoby míň vydatnej než ta 1. je to logický - jakmile mímo začne dlabat i příkrmy, tak má část energie z nich, tak nepotřebuje tolik energie z mlíka. ale prckovi, kterej jede ještě bez příkrmů, by to nemuselo stačit. 😉

leninn
18. únor 2008

Ahoj holky,
poraďte, co je lepší? Nutrilon nebo Beba?
Díky moc

carodkaa
18. únor 2008

Dennyl-pust to z hlave me prijde ze se nezavdecis at delas co delas,kdyz nekojis nebo kojis,ja kojila malyho skoro do roka a pul a zas na me vsichni cumeli jako jaktoze JESTE kojim kdyz je mu pres rok,ze je velkej a jako PROC,a od rodiny jsem si taky vyslechla svy..takze at mi vsichni vlezou na zada..je to tvoje vec 😎

halkac
18. únor 2008

Holky, mohla bych se zeptat na ryze praktickou věc? Na kolik cca vyjde UM měsíčně? Vím, že záleží na typu, ale přesto...jak to je u vás?

sisstin
18. únor 2008

halkááč..noooo..asi 2400 😉

kacerka
18. únor 2008

halka - u nás ještě o něco víc, než u siss - máme většího žrouta 😉 počítám tak ke 3 tis. 😖