Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

sisstin
27. led 2008

abi: já jsem rourku nedávala nikdy..my jsme jako problém s kakáním neměli..ale furt prděl a bolelo ho to 😕

abinka
27. led 2008

to buď ráda nikdy nevím proč pláče jestli ho jen bolí bříško,nebo se nemůže vyprdět a nebo jestli chce kakat

sisstin
27. led 2008

abinka: to Pepču taky přejde..ještě je malej 😉 oni čím víc se mrskaj, tím to je lepší 😉

abinka
27. led 2008

on právě pořád kope nožičkama ale nemám pocit,že by mu to pomáhalo.Jedna známá už strašila i s nemocnicí.Teda nevím proč by měl být v nemocnici,ale už začínám mít strach.

sisstin
27. led 2008

abi: tak to by ti snad řekla Dr. ne 😉 to dělá to železo 😉

abinka
27. led 2008

snad.no už se těším až to doberem.

schnek
27. led 2008

abinko, Nutrilon dost staví, Ondra se po něm nemohl vůbec vykakat. Nejlíp se mu kakalo po Hami 😉

bramburka
27. led 2008

já teda odsavama kazdej den víc a víc, začínala jsen na 20ml, ted uz dam 150ml z obou prsou na jednu davku. Ale bolej hrozne z ty odsavačky... už aby jedla normálně. Jedno jidlo denne má nutroš.

siima
27. led 2008

abinka: nutrilon taky docela pění, možná spolyká příliš vzduchu. Měli jsme ze zečátku Nutrilon A.R. a hrůza, malá se pak svíjela ještě půl hodiny po jídle, když přestala ublinkávat přešly jsme na normální Nutrilon, ale nic to neřešilo, tak nakonec máme Bebu a ok. Kamarádka stejný problém (po Nutrilonu), jsou na mlíčku od Hippu a dobrý.

sisstin
28. led 2008

tak nám ten Nutroš comfort zabírá skvěle 😕 jinej jsem nezkoušela..tak nevim 😕

kometka5
28. led 2008

Přečetla jsem si tohle téma od a do z. Opravdu balzámek na duši a dokonce jsem zjistila, že nejsem jediná, která skoro nebo vůbec nekojí. Všude kolem mě jsou totiž neskutečný dojničky. 😒
Asi před 14 dny jsem u doktorky zjistila, že malá přibrala za měsíc jen 200g. Začala jsem tedy jednou kojit a jednou dávat UM. Pokaždé, když jsem jí dávala a dávám flašku, tak mám výčitky svědomí, že jí dávám nějakou umělotinu a né to nejlepší, přímo od maminky. Ale zároveň vím, že Soníkovi je to úplně jedno, co to je za mlíko, hlavně že nemá hlad. Vždycky jsem si myslela, že budu kojit jak nejdéle to půjde, že je to to nejlepší (jsem dobře zblblá z reklam ☹ ), takže když jsem začala přikrmovat, tak jsem to pokaždý prořvala. Vlastně se tím trápím už tich 14 dní, vymýšlím různé způsoby, jak se rozkojit, zkoušely jsme odsávat (pláč, že nic neteče), zkoušely jsme kojit každou 1,5-2 hodky (po tom jsme plakaly obě dvě), nedělala jsem nic jiného než jsem všude řešila, jak zase jen kojit a jak jsem špatná, když nemůžu 😠 Samosebou, že jsem se všude dočítala, že kojení je NEJ...a do toho tchýně, která si nezapomene vždy rýpnout. ☹ Přítelovi to bylo ze začátku jedno, razí názor, že já, jako matka vím, co je pro malou nejlepší a moc mi do tihle věcí nezasahuje, ale když viděl, jak nedělám nic jiného než že buď odsávám, piju čaj pro těhotné, nahřejvám prsa, nutím malou sát, tak mi neskutečně podpořil, objal, usmál se a řekl, že i když nebudu kojit, že jsem stejně pro malou pořád ta nejlepší a nejmilující mamina, kterou by Soník mohl mít...a že i pro něho jsem pořád hvězda.... 🙂 A najednou se ze mě hrozně spadlo...rozhodla jsem se, že pomalu, ale jistě přestanu kojit úplně. Neříkám, že pořád někde vzadu v hlavě nemám červíka, který se někdy ozve a tluče mi do hlavy, že jsem jako matka zklamala, ale pak když se malá zasměje, vím, že jí je to srdečně jedno a hlavně že je zdravá a spokojená...

bramburka
28. led 2008

to víš že jo, navíc moje Dr. říjkala, že do 3 měsíců to uplně stačí! I dříve to není žádnej problém, říkala, kolik jí prošlo rukou dětí a byly nemocné stejně kojené nekojené. Já razím její názor, že imunita se z 90% dědí, je to dokázané.

Jinak je to přece pohoda, když malé chutná. V roce jí budeš nutit řízek a kde je zdravá výživa ??? nebo utit ani ne, vezme si sama - třeba brambůrky 😀 😀 😀

gandy
28. led 2008

Jsem na tom uplně stejně jako kometka s tím rozdílem že kojím každou hodinu už 3 měsíce. Malá dýl nevydrží, proto jsem si koupila odsávačku a zjistila že mám max 40, to je vše co odsaju, s přemáháním jsem koupila Nutrilon, a uvařila malé, ale ona to prostě z tý flašky nechce. Už dělám i to že si odsaju mléka a dám jí moje aby se aspoň naučila z flašky, ale prostě to odmítá.. Poraďte prosím jak jí naučit, jsem z toho uplně vyčerpaná. Včera večer když jsem kojila tak jsem u toho řvala, malá skoro nic nevypila a z flašky vůbec nic... Jsou jí tři měsíce a váží 4800g přibrala jen kilo a půl od porodu, což mi přijde málo????

kometka5
28. led 2008

Gandy, a pláče ti? Malá měla 3,150g když se narodila a ve třech měsících 4600g a dokud jsme nevlezly na váhu, vůbec jsem netušila, že nepřibírá a že bude mít asi hlad. Prý některý děti víc rostou do dálky a někdo do šířky. 😉
My jsme s flaškou neměly žádný problém, spíš mi ještě teď připadá, že jí víc vyhovuje flaška než prso...asi je líná po mě, z flašky je to pohodlnější...Nevím, co poradit, ale co zkusit třeba jinou savičku? Všude se píše, že ta anatomická je lepší než kulatá, že víc připomíná bradavku, ale malá má radši obyčejnou kulatou. 🙂 Myslím, že je to individuální.

gandy
28. led 2008

No právě že po té hodině pláče a hledá prso, takže hladík určitě má.... Půjdu asi koupit jinou láhev...Pak už nevim..

kometka5
28. led 2008

Nemusíš láhev, stačí savička...láhví to určitě nebude... 😉

sisstin
28. led 2008

gandy: doporučuju láhve Tomee Tipee Close tu nature 😉 savičku maj udělanou jako bradavku..je měkká...a jde z toho pít snad každýmu mimču..moje jiný flašky odmítá 😉

gandy
28. led 2008

No jasně tak sjem to myslela 🙂

gandy
28. led 2008

Sissten dík, určitě deska koupím a zkusím....

sisstin
28. led 2008

gandy: no ted čtu..že tu značku máš...a je to přesně ta Close to nature? 😕

gandy
28. led 2008

No já mám ale odsávačku, jo teď jsem se koukala že na tom je closer to nature, taka to je teda asi ona, no tak budeme zkoušet tu když říkáš že je dobrá. Jinak mám od aventu....

sisstin
28. led 2008

gandy: každý mimčo je jiný..ale co vim, tak z Aventu nejde pít víc dětem..ta savička je tvrdá jak šlak..a kdo je větší lenoch..tak vůbec netahá 😕

gandy
28. led 2008

Sissten:což naše malinká je. Už od porodnice, tam jsme s ní taky měly probém aby papala.. Asi si drží línii 🙂 😀 😀

sisstin
28. led 2008

gandy: já mám taky furt nervy s jídlem..dneska např. nejdřív nechal 50ml..pak zas za hodinu a půl chtěl..a nechal 20..někdy to vypije všechno..nějaký dny je děsnej 😅

gandy
28. led 2008

Sisstin, já myslela že když jsou pak příkrmy, tak se mají dělat aspoň ty 3 hodinový přestávky?? No zajímalo by mě jak se to pak dělá, když fakt nevypije všechno jestli se může dát za kratší dobu?? 😲

sisstin
28. led 2008

gandy: no má se dělat přestávka tři hodiny..ale prostě někdy to nejde..a zatím žije teda 😅 ale snažim se to dodržovat 😉

gandy
28. led 2008

Koukám že to bude asi větší um než to kojení...

gandy
28. led 2008

Holky a když jste přecházely z MM na UM tak jste jí občas to prso daly, když už brečelo.. Já totiž když mi nechce z tý flašky, tak jí prso dám, sice z něho skoro nic neteče, ale ona se aspoň trošku uklidní, tak envím zda to neni blbě...

sisstin
28. led 2008

gandy: no já jsem nedávala..prso mu nic neříkalo..a mně to kojení taky strašně vadilo..takže on ho nikdy pořádně neměl 😅 takže mu byla koza ukradená 😅

gandy
28. led 2008

Sisstin: No tak to si měla jednoduché... A ještě se možná blbě zeptám ale opravdu s tím nemám zkušenosti, když vaříte kojeneckou vodu tak jí přivedete do varu a jak dlouho jí tak vaříte???