Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

kupinka
10. led 2008

dennylko-tak já třeba nekojím už od 4 týdnů-teď už to neřeším,prostě mlíčko nebylo a nebylo...obrečela jsem to,ale co se dá dělat..A teď už mi to ani tak nevadí 😉 A můžu Ti říct,že v mém okolí je spousta maminek,co nekojí,buď neměly vůbec nebo ztratily..a mimča? Jsou spokojená,rostou jako z vody a je jim to fuk..Takže si z nikoho nic nedělej,matkou jsi ty a neudělala jsi to přece schválně 🙂 Hlavně ať je prcek zdravý!!!!!!!!!To je nejdůležitější..............

kristi
10. led 2008

ja kojila taky jen 7 tydnu a dyl bych asi ani nechtela. Nikdo se me neptal, i tak je to jen a jen moje vec,takze bych je odkazala do patricnych mezi. Urcite nejsi o nic horsi matka, kdyz nekojis. Bud v klidu a uzivej si malou...

nelis
10. led 2008

ahoj Dennylko, nedá mi to a musím reagovat...... 😉

Já sama kojím, ale v porodnici se mnou byla paní, která neměla mlíčko, pak už měla, ale málo a její miminko mělo žloutenku a nechtělo sát. Prostě všechno hrálo proti kojení. Paní z toho byla strašně zdrcená,pořád plakala ona i miminko. Sestry na ni tlačily, že prostě MUSÍ kojit, ale nešlo to. Ona dělala maximum a přesto se to nepodařilo. Chtěla jsem ti jen říct - to že nekojíš neznamená, že miluješ svoje dítě méně než matka, která kojí. Na hloupé řeči kolem se vykašli a užívej si to, že máš krásnou zdravou holčičku!! 😀

lendy1
10. led 2008

dennyl, tady je moc pěkná diskuze o stejném tématu:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

fakt ti doporučuji si to pročíst a hned ti bude líp 😉

Máme taky malého narozeného v 34tt, také nekojím a v podstatě jsem vlastně ani nekojila. Vím jaké to, hlavně to okolí a ty jejich otázky, každý na mě vždy koukal, jak kdybych byla nějaká krkavčí matka 😠 , když nekojím, ale nikdo už nevidí, co za tím vším je a proč se tak stalo 😔 . Dneska je bohužel kojení tak zpropagované, že kdo nekojí je divný 😒 . Ale je předci důležité, že je mamina spokojená a není nervní z toho, že nekojí a mimčo prospívá a nic mu nechybí a je spokojené i na UM. Chvilku to trval, než jsem se s tím vnitřně vyrovnala, ale teď už mi to je jedno, důležité je pro mě, že malý je zdravý a spokojený a je to. 😀

iza
10. led 2008

ahoj taky se přidávám doklubu nekojících maminek(nekojím od 2týdne,prostě mlíčko nebylo, snažila jsem se,měla laktační poradkyni a nic). Taky jsem si vyslechla různé rady (od většinou bezdětných žen)jak se mám rozkojit, taky se mě každý na potkání ptalproč jako nekojím, jeslti to dělám schválně atd...je to teď trend kojit a všichni vás do toho nutí. No ale když to nejde, nedá se prostě nic dělat. Nejsme horší matky jen proto, že máme mimča na UM 😉

dennyl
autor
10. led 2008

Děkuju jste fakt bezvadné!

janickabez
10. led 2008

Ahojky tebe mi dnes seslalo nebe 😵 😵 😵 ....já bojuju s kojením od začátku, máme za sebou 7 týdnů a jsme plně na UM a MM máme jako chuťovku, protože prostě není....není na to abych plně kojila a podle mě není ani na to abych kojila a dokrmovala UM, podle váhy vysosá malá u prsa za 30 minut 20ml (dnes to bylo dokonce jen 10ml ☹ ) i přes to, že tahá jako divá.
Jsem asi jediná na týhle planetě, která prostě tvrdí, že nemá mateřské mléko, okolí i dětský dr. se mi pořád snaží nakukat nějaké rady, jak zvýšit produkci mléka a tváří se na mě, že pokud dítě nebude kojeno tak mi snad i umře....celý 6 týdnů mám z toho akorát deprese, skáču kvuli mlíku pomalu po hlavně a místo milé a usměvavé maminky je ze mě zdeptaná a unavená troska..... 😝
Dětský dr. mi dnes opět řekl, že nenám přestávat, že kojení je na 1. místě,že i 20ml je dobrejch, ale já na to prostě nemám....
Nemám na to mít dítě 30 minut u prsa, aby vysoslo 20ml a pak za strašného křiku musím připravit UM a strávím dalších 20 minut krmením z flašky...hodina je pryč, dítě místo najezený je z celé procedury vyčerpaný a vydá "zbytečným taháním" prsa a následným křikem a dožadováním se dalšího jídla víc energie, než jí dodám a za 2 a půl hodiny nanovo...váhové přírustky jsou dle dr. dostačující, ale dle mě nic moc.......

Taky mě dost vadí tady ta propaganda.....mám z ní pocit, že jsem jako matka zklamala 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

lendy1
10. led 2008

janickabez, no je to hrozný, když člověk pořád slyší: jen kojte, to se rozkojíte a bla, bla, bla...ale na druhou stranu sama vidíš, jak je to těžký a co to stojí nervů...někdy to sice stojí vše za to a MM se nastartuje, ale někdy bohužel a vždy jsem milovala ty řeši známých: já měla mlíka na rozdávání, kojit může přece každý...ale ty lidi si vůbec neuvědomují jaké je to z té druhé stránky, jak to každou maminu bolí a mrzí, když slyší takové řeči...
jestli prostě vidíš, že to není ono a víš, že na UM by vám bylo líp, tak to neřeš. (tím tu nechci na druhou stranu prapagovat UM 😀 , ale někdy to nervování nestojí za to a navíc se nervozita a vnitřní neklid maminy přenáší i na mimčo a oni to vycítí)
A hlavně si nemysli, že jsi zklamala jako matka-to je blbost, určitě jsi suprová mamina a jenom proto, že se vám kojení nedaří nejsi špatná...

bubli07
10. led 2008

Ahoj , už jsem tady někam psala jak to dopadlo u nás. My jsme kojili asi 2měsíce. Do konce šestinedělí fakt kojili, ale Danča mě stále kousal místo aby sál, když začal blinkat po kojení mojí krev tak jsem se rozhodla, že budu odsávat a mrně jsem přikládala tak jednou denně, až mě bradavku prokousal do krve, dostala jsem zánět a mlíko bylo fuč.
A tak jsme přešli na UM a od té doby jsme oba veselí, napapaný a šťastný. Jo a od naší dětské dr. jsme dostali velkou pochvalu, že jsme to, přes ty naše problémy, vydrželi tak dlouho, což mě taky potěšilo a povzbudilo 🙂

Takže dennyl a janicko - kašlete na mediální masáž, když budete spokojené vy bude i mimi a maminek co nekojí je spousta, jen se o nich nepíše a nemluví. 😉

kacka79
10. led 2008

Ahojky, já jsem kojla přesně půl roku, pak jsem dostala ošklivou virozu a je po mlíčku. Taky mi to bylo líto, ale pořád si říkám že nejdůležitější je šťastné a zdravé miminko, a to přece nezáleží na tom jestli kojím nebo ne...Svého chlapečka miluji a on to ví i bez kojení 😵

zanetka82
10. led 2008

ja kojila 3 tydny, v porodnicí sem ho měla tolik že bych měla pro cele oddělení. a pak ze dne na den nic. jsme na nutrilonu a je spokojenej 😵

dendisa
10. led 2008

já teda kojím a řeknu vám, že mi přijde docela nechutné, jak se kolem kojení teď přehání. Jo, je to pro dítě super, ale je hnus, jak se pak musí kvůli šílené kampani "Koj, pokud je ti život milý" cítit matky, které nekojí. V porodnici se mnou byla maminka chlapečka, který nechtěl pít z prsu. Tak přikrmovala Nutrilonem a jednou nám tam vytírala stará uklízečka. A vidí tu flašku, tak jí říká: proč nekojíte? Já bych jí odpověděla, ať se stará o sebe, ale ta moje sousedka se akorát rozplakala. Už tak to měla těžké, páč těch problémů bylo více. A všechny víme, jak nám v šestinedělí bylo.
Další případ moje kamarádka - má druhou holčičku, a přestože první kojila dlouho, teď se jí po těžkém porodu prostě brzo ztratilo mlíko. Taky mi volala a byla z toho totálně v prdeli, že teď neví, jestli má jezdit pro MM do banky, nebo jestli nemám mlíko navíc, že ho bude odkupovat...
Podle laktační ligy by si ženská měla přijít málem prašivá, fakt mě to irituje.

Vůbec si to nevyčítejte, holky, už tak to je kolem toho děcka stres, a ještě si dělat vrásky. Já zas žiju v místě, kde si všichni kolem mě myslí, že jsem krkavčí matka a nedám malé pořádně najíst, protože ji JENOM kojím. Ani čaj jí nedám, chuděře. No jo, když ten sunar je tak drahý, dneska. Kdysi byl za 10,60 Kčs. To byly časy! Ale dneska, to se holt musí kojit, když to stojí tolik peněz 😀 .
Když člověk vidí ta zmlácená a vyhozená novorozeňata a vy si děláte hlavu z kojení, to je fakt o ničem. Pošlete všechny, co mají debilní dotazy, do pr...e!

kristi
10. led 2008

Dendi, to si delas prcu,ne? jako ze tenkrat stal sunar 11 Kcs, jo? hm....ale plat mely 1200, tak nevim nevim....

osobne si myslim,ze kojeni je fakt hodne zprofanovany, asi to je dobou a tim, ze matky nemusi zase brzo do prace,jako tomu bylo driv, tak z toho vzniklo tohle...ja se citila blbe jen jednou, kdyz se me ptala v lekarne a ja ji odpovedela vesele: Jezisi neeee, ja nekojim a ona na me hodila takovej ksicht, ze ho do smrti nepamatuju.

mam kamosku co kojila 2 roky - jeji kluk ma snizenou imunitu, vecne rymu, vecne po nemocnicich furt naky problemy

ja Miu kojila 7 tydnu a dodneska mela jen jednou teplotu...takze nevim....ja si proste o tom celym kojeni myslim svoje

kacerka
10. led 2008

dennyl, já jsem kojila přesně 8 týdnů s tím, že od 4. týdne jsme v noci dokrmovali UM - prostě máme malého nenažrance - porodní váha 4,07 kg. Ze začátku přibýval krásně 200 g / týden, nevím proč, ale najednou přibral jen 100 g za dva týdny a to nám dr. doporučil dokrmy a od té doby jsme byli v začarovaném kruhu - Karlík pomalu a jistě začal odmítat prso, až poslední týden jsme se nervovali oba dva - možná jsem se mohla snažit víc, ale bylo pro mě přednější spokojené mimi a klidnější maminka, než všechny ty reklamy na zdravé kojené děti. Imunita podle mě jen o kojení není - já jsem byla kojená také pouhé 2 měsíce a jsem odolná až až 😉

dendisa
10. led 2008

kristi, nedělám 😖 . Prosím Tě, ty komunistické argumenty, to je jenom pro zasmátí.

makyb78
10. led 2008

dendisa-mluvíš mi z duše.Já jsem tajy kojící,syna jsem kojila rok a teď kojím taky.A myslím si,že je kojení děsně nadhodnocováno.Necítím se jako nějaká světice jen proto,že kojím.Fakt si holky užívejte miminko a vykašlete se na to,že mimi krmíte z flašek.Ti drobečci určitě ví taky,že je milujete
Syn byl kolikové a uřvané miminko.Dost lidí v okolí si myslelo,že ho trápím hlady.Tchyniny kecy o řídkém mlíce jsem zbožňovala.Porodní váhu jsme měli 4kg,v porodnici ani nezhubl,v 17 dnech 5,20kg,pak co měsíc to kilo nahoře.A brouček řval a nikdo nechápal,že přikrmovat je v našem případě blbost.A cítila jsem se taky děsně.Teď už se na nikoho neohlížím,zatím je malá v pohodě a ani případného příkrmu se nebojím/ pokud na něj tedy náhodou dojde/.To co cítíme ke svým dětem a to jak o ně pečujeme není jen o tom mléce,ať už o MM či UM 🙂

med
11. led 2008

Já se taky hlásím do klubu nekojících maminek.... Plně jsem kojila pouze 14 dní, které malá (i já) prořvala od rána do večera (malá samozřejmě hlady)... Mlíka jsem měla ze začátku dost, ale malá to neuměla vysát, byla maličká a neměla sílu... U prsu jsem jí měla snad celý den, bylo to fakt na palici, nestíhala jsem se ani najíst, dojít si na záchod atd. Takže jsem začala dokrmovat. Tchýně mi furt předhazovala, že obě děti kojila rok a já nevím, co všechno... Měla jsem sto chutí jí poslat kamsi...
Naopak moje mamka mě držela, protože mě taky nekojila dlouho a byla jsem na Sunaru, takže věděla, co to je... Naštěstí máme i fajn doktorku, která mě podporovala a uklidnila, že UM jsou dneska dostatečně dobrá a že se tím nemám stresovat. Po šestinedělí bylo mlíčko pryč, i když jsem se snažila odsávat atd... Taky jsem nesnášela a do teď nesnáším řeči o tom, že se musí kojit a jak to možný, že jsem nekojila. Taky mi bylo trapně (nevím, jestli je to ten správnej výraz - spíš jsem se styděla), když jsem šla koupit Sunar. Přišlo mi, že se na mě koukaj jak na prašivku... Pak jsem si na to zvykla, co jsem taky mohla jinýho dělat, že?
Když bylo malý 3 měsíce, tak jsme šli mé kamarádce na svatbu... samozřejmě jsem si dala pár skleniček vína a jiná kamarádka mi vpálila, že jsem se vyprdla na kojení, abych mohla pít?????? No comment, na to jsem neměla slov.
Holky, vyprdněte se na to, co říkají nebo co si myslí ostatní, vědí leda prdlajs o vašich problémech... Hlavní je spokojenost miminka i mamči...

bubli07
11. led 2008

dendisa - bezva příspěvek 😀

Jinak každá mamina co nekojí, si musí projít "stresem", že nekojí a navíc v šestinedělí ☹ . Ale trvá to jen chvíli a pak už je to v pohodě a šťastné mimi toho důkazem.
A imunita - já jsem byla kojená asi prý tak dva dny a prvně nemocná /krom klasických děts. nem./ jsem byla až na střední.
Takže hlavu vzhůru a užívejte si miminek, je to krásné, ale rychle to utíká ☹ 😉 🙂 .

macanet
11. led 2008

Já kojila mesíc a půl, pak přišli teploty a mlíko bylo v čudu, je fakt, že na mě blbě působilo, jak píšeš neskutečná propagace v časopisech, ať jsem vzala Maminku, Betynu, cokoliv, všude článek, nejdůležitější pro miminko je MM. Zapnu Sama Doma a zas já řvala a ořvala to.Vyjela jsem s kočárek, potkám kohokoliv, chlap, ženská , kouknou do kočáru a kojíš? Ne jak se máš, co malá, ale kojíš? Chápete to? Taky manželova rodina, nehci si stěžovat, to ne, ale když jsem začala mít problémy, to mi ještě nedocházelo, že malá řve hlady, jelikož jsem kojila 45-1.30h tak nemůže mít hlad, hlavně přikládej pořád přikládej.Přišla moje mamka a říká,budu sice sprostá, ale pomohlo mi to nejvíc" Tak se na to vyser, podívej se na sebe, vždyť seš nervní jen kojíš a lítáš po venku" Ještě jsem zajela k Dr. na převážení s malou a hle málo mlíka, dokrmovat a můžu říct, že od tý doby, jsem spokojená já i Adu.Sice ještě slýchám, když jsme na procházce, někdo koukne do kočáru a boože , nekojíš co? Ta je teda, ale nikoho nezajímá, že já jsem byla taky taková a kolik toho Adina sní, není zas tak velkej jedlík 😖 Ale kašlu na to 😉 Nikdo si nic nevyčítejte, je to vaše volba a každýmu je potom prd.Příště , pokud bude příště už vím, jak budu postupovat, na všechny se vyprdnu a budu se řídit jen a jen sebou 😉

macanet
11. led 2008

Ještě jeden poznatek, je zajímavé, že nejvíc to zajímá generaci, která kojila jen dva měsíce a fik s dětma do jeslí 😀

alcatko.j
11. led 2008

Ja teda kojim a kojit budu do sta let nely, jak ji znam 😅 Ale naprosto nechapu, proc se furt do rite to kojeni resi?!?!Boze mujJe to precenene, naprosto prehnane a uz me to sere 😠
Ja byla na kojeni vytocena uz jako tehotna a kdyz se me nekdo zeptal, tesne po porodu, jestli kojim, tak jsem schvalne rikala, ze ne 😅 Na truc 😔
A taky nechapu proc je to vzdy ta . otazka vsech??:" jee, dobry den, vy uz mate miminko, a kojite?"...to jsem slysela bilionkrat!!!Mazec 😅 Asi nenapisu zadne moudro, takze snad jen, maminky, co nekojite, kojit nemuzete, nebo i kojit nechcete, vykaslete se na lidi, je to vase miminko, ne jejich a at si kazdej polibi prdel 😠 Ja jsem pri vas!!!

ronie
11. led 2008

Ahojky já taky nekojim asi od dvou měsíců Oliho, přesto že mlíčko bylo, ale prostě byly jiné problémy a nešlo to a musím říct, že sem byla ráda, že sem přestala, strašně se mi ulevilo a je nám dobře. A musím říct, že mi nikdy nevadilo, že se mě někdo zeptal-prostě řeknu, že nekojim a páčko 😉 Ale jasně že kolem toho ukončení kojení to byl stres jak blázen, jenže pro mě byl stres i kojení tak si nevyberu 😀 Sme spokojený na nutrilonku 😉

janickabez
11. led 2008

Mě hrozně rozčilovaly návštěvy, každej se chtěl jít podívat na malou a 3 kamarádky (mají děti cca do 4 let) a žádná neměla problém s kojením byly u nás, samo ne naráz (ony se neznají), ale pěkně jedna podruhé a 3 hodiny u kafe a chlebíčku, mi udílely rady 😝 😝 ....to byla super masáž....ještě přišly domů a zavolaly se slovy...podívej ještě jsem si vzpomělala...já jsem dělala to a ono 😝 😝 😝 , to bylo na palici.....

Nikdo z nich nechtěl prostě slyšet, že se mi prostě mlíko ztrácí i když pro to dělám maximum...ze začátku jsem odsála aspoň 40-60 z obou, dnes zašpiním sklinku a nic...že jsem si koupila váhu a je jedno jestli mám dítě u prsa hodinu nebo 2 stejně víc jak 20 ml neudělá, protože tam víc není.....

je to fakt hotovo...na sama doma se nedívám už ze zásady...serou mě tam ty bezchybný a dokonalý slepice, co vypadají báječně, cvičí, pečou, vaří, žehlí, mají 8 dětí , zvládnou kesmetiu, masáž i nehty a ještě se u toho usmívat ...že je to pohoda džez 😝 😝 😝 😝 - asi jim závidím 😎 😎 😎 😎 😀 😀 😀 a jak píše Mac...nedá se koupit ani časák, kde by pořád nepsaly jedno a to samý....

Nejvíc mě nasr. ten dětský dr. jednak je to chlap, tak dost těžko někdy zkoušel kojit a muže chápat moje pocity z toho když to nejde....a druhak naše malé váhové přírustky 30g-100g jsou podle něj v normě (teď po UM se to vyspravilo na 190g za týden), podle mě teda ne a to jsme chodily každý týden na převážení, ale prý když nehubne je to OK ☹ , kojemí jsme se teprve za měsíc dostaly kousek za porodní váhu z 2800 na 3190 tj necelých100g za týden, díky UM máme teď 190g za týden...celkově máme za 7 týdnů 3570g (z porodky jsme šly 2800)

alcatko.j
11. led 2008

Jani, ty si to teda vyziras...ja nevim, co bych ti poradila, aby ses uz tolik netrapila..proste se na to uz vysrer, ani tu sklinku nespin.A je to.Hotovo a smitec 😉

maart
11. led 2008

Janickobez, malinko tuhle diskusi sleduji....sve prvni ditko jsem taky kojila jenom 2 a pul mesice, takze opravdu vim, o cem tady mluvite....u Tveho 3. odstavce jsem se fakt super skvele pobavila.... 😀 , krasne jsi to o tech slepicich s 8 detmi a dokonale upravenymi nehty napsala, lip bych to nevystihla! Holciny, UM fakt neni zadna ostuda nebo katastrofa, muj nejstarsi kloucek je krasny ohromne zdravy a chytry kluk, takze POHODICKA....ted kojim, jde to, tece to... 😉

bramburka
11. led 2008

holky, já jsem taky v klubu kojících - nekojích. Vy všichni aspon se můžete uklidnit, že máte nějaký důvod nekojit, ale já mám mlíka přibližně dostatek, technika asi správná, malá přibírá okolo 200g týdně, ale prostě nechce moje prso, kojíme 2 minuty - jekot - 2 minuty z druhýho - jekot - jekot. Po 10 minutách psychicky nevydržím a jdu ohřívat mojeMM, který odstříkávám každou volnou chvíli. Pravda, někdy mi nevyjde a dám nutrilon - bez výčitek. Malá se u prsa dusí, zalyká, řve, vždy když jsem šla na převážení, v duchu jsem si říkala, at už to mlíko ztratím a přejdem plně na UM. Maalý se ani nemám čas dostatečně věnovat, ptože pořád odsávám. Dr. moudrá mi naštěsí řekla at se na to vykašlu, co odsaju odsaju, zbytek UM - bez výčitek - je bezva. Ale masáž od ostatních - mlíko máš, tak koj, to pujde, to přejde... už jsem z toho hotová, tady na koňovi ani nic jinýho neřeším, už es neumím ani s ostatníma bavit o něčem jiném.... jsem z toho magor. Včera přišla kámoška co plně kojila dlouho a řekla: Vys.. se na to, stačí když nakojíš jednou denně a dávejUM, pro výživu to stačí...tak jsem se vyklidnila, ale už v noci jak magor odsavam a co myslite, že dělám ted? Ale řekla jsem si, že budu odsavat jen když malá spí, trápit u prsa jrn dopo, a když nezbyde MM, dostane UM a je to. Stejněale mám černý svědomí, mlíko mám, tak se snaž.

janickabez
11. led 2008

brmam... to je fakf na magořinu 😖 😖 😖 😖 , po mě zase pořád chěli stimulovat, koupila jsem si odsávačku, jenže zase nemám kdy, protože malá přes den nespí a já se jí tedy snažím co nevíc věnovat a hrát si s ní, nechci jí nechat někde řvát než si odsaju, ale hlavně že spí v noci a nemá to naopak 😵 😵 😵
já jsem taky dítě z UM a to byl určo věší humus než dnes...takhle diskuze je pro mě lékem na duši 😵 😵

macanet
11. led 2008

janicko 😀 ještě jsem si vzpomněla, koukala jsem na Sama doma, byla tam paní DR. už nevím jak se jmenuje ale je dost známá přes kojení a její slova neexistuje při správném kojení a přikládání ztráta mateřského mléka, mléka je vždy dostatek atd... no mě šli oči kolem dokola, jsem si říkala sakra práce já přikládala jak blbá a nic 😕 kde jsem udělala chybu 😕 Z porodnice jsem šla nabuzená, že kojení je hračka nejkrásnější věc na světě, nejlepší, co může maminka pro dítě udělat atd......Ale myslím, že pokud se trápí maminka i miminko fakt to nemá cenu hrotit 😉

janickabez
11. led 2008

Mac my jsme v porodnici dělali 30ml hodinu...sestry mě mučily...to bych tu malou musela mít u prsa furt, jenže mám moc velký prsa a musí jí ho rokou podepírat, takže bych nic neudělala ani kdybych si ji na sebe přivázala... miluju tyhle chytrolíny...nemá to fakt cenu, a jak říkám, na tyhle pořady nekoukám, navíc tam kecají o tom co je zrovna v modě, kdyby bylo v modě um jakop za dob meho mládí, tak tam budou vystavovat piksle jak vzteklý

macanet
11. led 2008

Tak já měla mlíka dost na to že mám malý kozenky 😀 ale já měla teploty už před císařem, na sál jsem šla s teplotama, měla jsem celkovou a Adu byla u prsa asi po 1,5h navíc trochu žloutenka, spavá, líná.I o dětech po císaři se říká, že je pak kojení horší, že se nemusej chytnout vůbec.Ale což, nemyslím si, že kojením se stává matka super matkou 😀 Ale stejně jak se znám, tak přiznávám, že bych stejně kojila asi do 4-5 měsíců a nazdar, mě to teda neuspokojovalo a zas tak fantastický mi to taky nepřišlo.A teď do mě 😀 😀 Ale nee moooc jsemse zasmála při čtení článku, kde maminka popisovala kojení a že u toho má i orgasmus 😀 😀 Já teda neměla ani jednou 😕 😀