Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

iza
29. led 2008

schnek : tak to jsem hned klidnější 😉

schnek
29. led 2008

fakt hodně pít Ondra začal až při zeleninových příkrmech. na noc mu v pohodě stačí na žízaň i mlíčko s kaší a to je vlastně ještě hustější UM 😉

sisstin
29. led 2008

jak který dítě..tygr teda žízen má 😕 ale oproti jinejm je ještě amatér..Anetka od Lucky vypije taky min 200čaje za den 🙂

schnek
29. led 2008

my momentálně dáme 330 ml Aventu plnou po okraj denně 😀 asi to dohání 😀 a taky co posazení na nočník, to načůráno 😀

sisstin
29. led 2008

schnek:pěkný 😀

gandy
29. led 2008

Musím říct ještě že jsem na ten příkrm přešla. Malá teď i víc spinká. Vydrží 3 hodiny nepapat a je klidnější, asi jsme jí opravdu trápili hladíkem.. Přitom mudr pořád říkal že přibívá dobře, i když od porodu jen 1,5kg.... čajík zatím dávat nebudu, protože odstříkávám, tak jí to střídám, snad žízeň mít nebude, ale asi ho koupím a občas dám. Zítra jedu do Prahy a musím koupit nějaké lahve, ten sterilizátor a ohřívač... Zatím se u nás nejvíc ujala obyč lahev a mamča tam dala ještě 2 dírky navíc.... 😀

bramburka
30. led 2008

gandy vymaž si z profilu že jsi těhotná 😉

lenkazdenek
30. led 2008

Holky tak my už teda ohřívačku nemáme 😔 měli jsme od chicca a po měsíci je kaput,navíc se to v ní dělalo šíleně dlouho. Teď vaříme vodu v rychlovarce,lahvičku dáme do hrníčku,zalejem tou horkou vodou a za pár sekund je voda na mlíčko připravená 🙂

siima
30. led 2008

My taky ohřívačku nemáme, dělám to jako lenkazdenek, je to za dvě minutky teplý akorát. Když je nejhůř, tak od 6 měsíce strčím láhev na 8 vteřin do mikrovlnky a pořádně promíchám. Nevíte holky do kdy se sterilizuje? Já to ještě pořád dělám, ale asi už zbytečně, nejspíš ze zvyku 😀 . Jak vy?

bramburka
31. led 2008

já teda vodu ohřívám v mikrovlnce a promíchám. Nebo uvařím vodu a dám do termosky. nestalo se mi že by byla voda ohřátá nerovnoměrně taky i proto, že 10 minut čekám než se nutráč zahustí, takže e mezitím teplo rovnoměrně rozloží.

maly_strom
31. led 2008

já dělám vodu v rychlovarné ... zkoušela jsem termosku, ale asi mám blbou, páč mi voda vydrží sotva na 2 krmení ... 😝
holky chtěla jsem se zeptat, malá mi teď začala "chrčet", jako by byla zahleněná, ale rýmu nemá, teplotu taky nemá, tak mě napadá, že je to z toho mlíka, máme Nutrilon HA, už jste se s tím některá setkala? myslíte, že by třeba nepomohla výměna značky mlíka?
malá bude mít teď v úterý 2 měsíce, váží cca. 4 kg, ale 90 už ji nestačí, dožaduje se krmení dřív, ani ty 3 hodinky nevydrží, tak jsem ji od včerejška začla dělat 120 - což nám váhově nesedí, měsíčně jo.
Tak nevím no ... mám dávat jedno krmení 120 a druhý 90 a pořád střídat?

maly_strom
31. led 2008

holky a proč se vlastně může UM dávat nejdřív po 3 hoďkách?, kvůli trávení? 😕

iza
31. led 2008

maly strom tak chrčet určo nemůže po UM, ony někdy mimi prostě chrčej i když nemaj rýmu neb mají ještě trochu zduřel sliznice..hlavně při nebo po jídle
jinak já ohřejvám vodu do termosky a vydrží v pohodě, termosku mám z Ikea, vodu tam dávám tak 5O stupňů 😉
jo jo ty tři hoďky jsou kvůli trávení
jinak já bych teda asi v mikrovlnce pro úplně malý mimi vodu neohřívala...vlastně jí tam neohřívám ani teď 😅 ..jinak já nepřevařuju(někde jsem to tu i psala, že kupuju Horskáý pramen a ten se nemusí převařovat).
Sterilizuju furt...asi ze zvyku...a asi budu ještě dlouho 😅

lenkazdenek
31. led 2008

Maly strom,mě malá začala jíst tu 120 taky dřív,mprostě když chtěla tak sem ji tu 30 ještě dodala. Teď to má jak kdy někdy vyžahne 120 jindy trošku nechá a do toho si dává ještě čaj.Zkus ji třeba trošku kápnout kapičky do nosu třeba se ji to uvolní 😉

maly_strom
31. led 2008

Izo no jojo, přesně jak říkáš a v noci se mi to zdá horší, nevím proč?
hm, tak mám blbou termosku, zkusím se mrknout pojiné, tak je to nejpohodlnější🙂
Leni a čajík se už může? 😕 Mě doktorka říkala, dokud je n mlíku, tak jí to stačí 😔
A ty kapičky nevím jestli mají smysl, zkoušeli jsme jí odsát z nosu, a prostě nic, jen chrčí ...

supina
31. led 2008

Ja taky kojila jen 7 tydnu - pripadala jsem si jak macecha, ale majej mi za tyden zhubl ctvrt kila, tak jsem si rekla, ze je pro nej opravdu lepsi, kdyz bude pit sunar, nez aby nepribiral. Narodil se v 37. tydnu s vahou 2040 g. Navic jsem rodila necekane cisarem, videla jsem ho az 3. den, takze jsem si prvni mesic zvykala, ze je to moje miminko.

supina
31. led 2008

S tim chcenim - taky jsem si myslela, ze je malej nemocnej, ale doktorka mi rekla, ze je ok, ale ze se maly deti neumi poprat s hlenama. Doporucila mi, at vyvysim postylku, aby byla naklonena a pomohlo to.

lenkazdenek
31. led 2008

Maly strom,pokud je na UM tak čajík může 😉 dobrej je ten fenyklový nápoj od Hippu ten je od ukjončeného prvního týdne.S těma kapičkama nevím,malé vždycky pomůžou 😕

bramburka
1. únor 2008

já ted četla že ten čaj by se nemel, že na to mimča nemají stavěný žaludek... i když papají UM. Psala to Mydlilová ... 😉

Proč ne v mikrovlnce vodu? Je k tomu nějakej důvod krom nerovnoměrného ohřátí, které se ovšem během chvilky zrovnoměrní, pokud mě znalosto fyziky o předávání a výměně tepla neklamou. Vím že se nesmí ohřívat MM, protože se ničí důl. živiny, ale co se ničí na vodě to je mi teda záhada...

anetka24
1. únor 2008

Ahojky,muzu se pridat..? 😉 Mam dvoumesicniho chlapecka,kojila sem pouze 10.dni,coz neni dlouha doba,ale dele to neslo,dostala sem silny zanet prsu,nasadila antibiotika,mlicka sem mela dost,ale neslo ven... ☹ malej mi v prvnich tydnech zhubl,takze bylo pro me a samozrejme pro neho lepsi nasadit Nutrilon.Jinak davame 120 a uz sem musela dat i 150,protoze mu to nestacilo,cajik davame taky...doktorka mi rekla ,ze je to zbytecny,ale davam ho.Holky,malej mi obcas po krmeni dost place,asi mu tech 120 nestaci,kdyz zacnu davat 150,neni to nej jeste moc?

lihy
1. únor 2008

Ahojky,
to anetka24: mě někdy malá taky pila více, než podle těch tabulek, ale pak se to srovnalo. Zkus dát 150 ml a uvidíš. toho bych se nebála. Když to nebude z hladu, on těch 150 ml nevypije. Aspoň si to myslím 😉

Nedá mi to, abych se taky nezmínila: malou jsem kojila 2 týdny a něco. V těhotenství jsem pročetla kde co, abych byla připravená, zdálo se to snadné. Rodila jsem císařem, malou mi přiložili asi po 4 hodinách po porodu a přisála se. FAjn. Jenže za chvíli jsem měla popraskané bradavky. Mazala jsem Bepanthenem a v porodnici mi dali Pevaryl (či jak). Nepomáhalo to. Řekli mi, že je to špatná technika kojení, špatně se malá přisává. Když přišla jedna sestra, která mi to malinké dítě vždycky chytla zezadu pod krk a takovým hodně drastickým způsobem mi ji na to prso natlačila, chtělo se mi brečet, protože mi přišlo, že to miminko najednou ztratilo jakýkoliv zájem a už jsem je nevolala. Nejlépe se mi kojilo vleže. Když jsem pak byla doma, porodní asistentka, co chodí na ty návštěvy mi řekla, že to mám z toho, že nestřídám polohy při kojení. Ukazála mi jich několik, vždycky kolem mě načechrala kojící polštář, na to jsme napasovali malou a já v pohodě kojila. Jakmile jsem to zkoušela sama, okamžitě jsem byla v nepohodlné poloze a s tím miminkem to taky nebylo Ok. Pak jsem si všimla odříhnuté krve na plínce (taky už to tu někdo psal). Nechtěla jsem,aby malá pila mou krev z bradavek, které vypadaly čím dál hůř, tak že budu odsávat. Odsávačku jsem koupenou neměla, půjčila jsem si ji od sousedky. A asi při 3. odsávání vytryskla místo mlíka krev. Jen krev a to hodně. Tak jsem volala té asistentce,co mám dělat. Natřít prsa fialkou (tu předtím ale nedoporučovala, že je toxická, najednou se to hodilo) a vykojit! Byla nekompromisní. Já, která vyhodila sta na x různých mastiček jsem si koupila fialku za dvacku (mimochodem v lékárně mi řekli, že by neprodávali nic, co je toxické) a zkusila malou nakojit. Co jsem cítila, nebudu popisovat. Přešli jsme na UM.

Moje dětská dr. mě taky nepodržela - že to mám zkoušet. UM je jen kravské mléko, MM je nejlepší. Když jsem jí říkala, že nestíhám odsávat a MM se mi rychle ztrácí, vytáhla další věc, že za války, když maminku dítě třeba ztratilo, tak kojila babička. Stačilo se na to dítě s láskou podívat a ten cit vyvolal laktaci. Jako kdybych já své dítě neměla dost ráda!!!

S flaškou se malá uklidnila a já taky. Ale ty dotazy, jakotože nekojím a proč znám taky. Naštěstí rodina a hlavně můj manžel stáli při mě.

Ale dodnes jsem se s tím nesmířila, naše Žanetka je usměvavá, zdravá a fajn, pěkně roste, ale přece jen mě ten tlak okolí docela dostává.

gabca1
1. únor 2008

anetko - prý se víc nemá dávat, že to zatěžuje organismus, ale já bych jí to klidně dala pokud po krmení ještě pláče tak by ještě baštila. Každý dítko je jiný a nemůže papat jen podle tabulek. Bych se toho nebála. G.

janickabez
1. únor 2008

Fuj no co to je za kecy, bych se asi zkácel, kdyby mi tohle někdo řekl, že mám dát své díte k prsu svojí matky, natož někomu cizímu a okmžitě bych změnila doktorku 😝 😝 😝 😝 škoda že tady není blicí smajl jako na ICQ...Bob by ho měl přidat.....

kacerka
1. únor 2008

maly_strom, já bych řekla, že je normální, že děti po mlíčku chrčí - zkus vypít sklenici mléka a sama se budeš cítit zahleněná 😉
Jinak já taky vodu ohřívám v mikrovlnce, nevidím na tom nic špatného - hotové mlíčko bych tak neohřála kvůli ztrátě živin, ale nevidím důvod, co by se mělo stát vodě ?!?!? A nerovnoměrné ohřátí? - Vždyť přece tu lahvičku protřepu, aby se v té vodě rozpustil prášek, čímž se teplo rovnoměrně rozptýlí 😉

kacerka
1. únor 2008

lihy, tak to je síla, k takové dr. bych už nikdy nešla. My máme fajn doktora, na šesti týdnech jsme řešili, že přikrmuji a tehdy mi říkal, že si z toho nemám nic dělat, že ty dnešní UM jsou kvalitní. A když jsme přišli na 3 měsících a já řekla, že už bohužel nekojíme vůbec, tak mě naopak podpořil, že si z toho nemám nic dělat, že je důležité, jak se bude dítko stravovat po prvních narozeninách a hlavně v předškolním věku.
Jinak já svému skoro 3,5 měsíčnímu Kájouškovi dávám 6x denně 180 ml - je to sice nad limit, ale přece ho nenechám řvát hlady. Doufala jsem, že se to srovná samo na těch 5 dávak, ale bohužel. A čajík dávám jak kdy, někdy ho celý den nemá, jindy vypije 50 ml za den. Když jsme byli jako mimina my, tak se čaj doporučoval i pro kojené, takže si nemyslím, že by se čajíkem dítěti na UM nějak mohlo ublížit - já si tedy jako ublížená nepřipadám a mamina mi dávala čaj od narození 😉

bramburka
1. únor 2008

no jasně...

lihy to je teda hustý, okamžitě bych změnila dr. Já mam skvelou, je velmi pro kojení ale i dokáže podpořit na UM. Z ničeho nedělá vědu a tragédii.

Jinak Kacerka, velmi souhlasím, už jsem tu psala jak matky kojí a vytahují se (některé samo!!!!!) a potom vidíš jak jedí pouze u KFC, hranolky a tak jejich roční děti... tak co je lepší? Už nemluvim o bonbonech, kde je dokonce davaji i nekteří dr, v ordinacích, no hnus!!!!

sisstin
1. únor 2008

kaci: no my zas máme antispurt..opět nevypije ani 120 😅

bramburka
2. únor 2008

holky jsem se dozvěděla, že kojeneckou vodu je třeb používat pouze do 3 měsíců dítěte, doporučená je do 6ti měsíců. Pak stačí převařit vodu z kohoutku!!!??? http://www.rodina.cz/clanek3858.htm

gabca1
2. únor 2008

bramburka - dobrá zpráva s tou kojeneckou vodou 🙂

bramburka
2. únor 2008

to jo protože si osobně myslim, že ta z vodivodu je i zdravější, strašně totiž záleží, jak vodu sklaují obchodníci a myslím, že právě chlad a temno moc nedodržujou.