Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

macanet
16. únor 2008

V roce? 😕 Borec 😉 Adu se zarazila a teď se táhne 😉 Počkejte to bude kobra modelková 😀

helenapce
16. únor 2008

já též, Paroubek byl dobrej... 😵 😵 😵 😵 😵

sisstin
16. únor 2008

maci: by mě ani nenapadlo, že by měla bejt Ada tlustá..vždyt nemá bejt po kom 😲

sisstin
16. únor 2008

maci: já v 6 letech 15 kg 😉 😀

megee
16. únor 2008

jo to už poslouchám ted, když je v kočáru ve fusaku tak tam skoro není vidět a to je samý ježiži ten je ale malinkej kolik má měsíc a já vždycky na to ne dva měsíce a malej není má 63 cm a 5, 67kg

sisstin
16. únor 2008

megge: my máme 5,6 možná ted..a to mu budou měsíce 4 😉 takže klid 😅

megee
16. únor 2008

já jsem v klidu nějak to neřeším a navíc taky nemá být po kom tlustej 🙂

megee
16. únor 2008

sisstin tak to je fakt drobeček 😀 , ale on to určitě dožene

helenapce
16. únor 2008

holčiny, prostě některý mimčo je drobný, jiný ne, to taky záleží jak jste na tom v rodině. Myslím si, že v kojení to teda není...

macanet
16. únor 2008

Já byla buřt 😀

sisstin
16. únor 2008

maci: to já byla chrt..a ted se zas musím hlídat a nežrat 😠

macanet
16. únor 2008

No moment já byla buřt a pak chrt 😀

megee
16. únor 2008

já byla taky chr do 20 let jsem vážila 48 kg 🙂 pak mi vzali slepé střevo a já začala přibírat a ted mám 74 kg 😀

macanet
16. únor 2008

Tak já budu říkat, že Aduš vzali slepák 😀 😀

megee
16. únor 2008

jo tak to by taky možná šlo 😀 😀

helenapce
16. únor 2008

holky já se loučím, hezkej víkend

janickabez
16. únor 2008

mě nejvíc se*ou, ty co jim to jde, jako nic a myslí si, že je to přece normal a nedokážou uznat a pochopit, že to prostě není samozřejmost... nsaštěstí jsem je ve svém okolí vymýtila aĺe tady na MK je jech stále ještě dost 😠

panterka
16. únor 2008

holky, já jsem fakt za diskuzi šťastná, před 4,5 rokama jsem na to byla sama... ale naštěstí pro mě byl malej mnohem důležitější než ty kecy okolí. ta propaganda kojení je sice dobrá, ale nikdo si neuvědomuje, jak strašně to maminy nervuje, když to nejde. holky, prostě no a co!!!!!!! já malýho miluju a je to to nejlepší, co v žívotě mám, z 2kg miminka je krásnej chlap a hlavně spokojenej a zdravej 😉

sisstin
16. únor 2008

jani: a víš, proč ty, co nejvíc kritizujou kojej dlouho..jsem si všimla 😅 páč by v životě nekoupily Nutroš za tři stovky..a podobně víš 😅 😅 😅 😅 😅

sisstin
16. únor 2008

teda, aby to zas nevyznělo blbě..ne, že kdo kojí dlouho..kojí kvůli prachům 😅 ale takový ty, co nejvíc kritizujou nás nekojící jsou mega šetřivky..jen tak vypozorováno 😅

janickabez
16. únor 2008

siss 😀 😉 souhlas 🙂

leninn
16. únor 2008

Je hnus, když někdo takto hodnotí miminka...
Já jsem také pořád srovnávala, Barunka je dost drobná, má přes 3.měsíce, měří 57cm a váží 4420g...
Pak jsem se na to vykašlala, teˇje to stejně jedno, každé mimi je jiné...krásné🙂

zazrak
16. únor 2008

Taky se přidávám do klubu nekojících maminek.Taky jsem slyšela pořád, kojit, kojit, musíš jí pořád přikládat atd.....Jenže malá se narodila ve 35 týdnu a prostě se to nenaučila, dělala jsem všechno možný, kojila 45 minut a mylá vypila jen 10ml.Celá rudá ubrečená a hlavně hladová.Odstříkávám a dávám ji svoje lahvičkou a jsem obě v pohodě.prostě to nešlo a basta.Krásně přibírá a obě jsme v klidu a na ty řeči kolo se můžu z vysoka vyprdnout 😝 Kdo to nezažil tak to nepochopí 😠 Jsem ráda, že je nás víc a podporujeme se.Jen doufám,že mi to mlíčko nějaký měsíc vydrží.

gabca1
17. únor 2008

sisstin - šetřivky 😀 😀 😀 Na to fakt něco bude 😀 Mě nejvíc se*rou zase doktorky, čuměj, když řekneš, že dokrmuješ nebo nekojíš jako telátka... a sami kojili tak ty 3 dny v porodnici.

zazarak - to jsi na tom ještě dobře, že odsáváš, to bych neřešila vůbec... jsi dobrá, to je v pohodě. Já taky odsávám, ale jaksi už toho moc neni tak malou dokrmuju Nutrošem a je mi úplně jedo co kdo říká, hlavně, že jsme obě spokojený 🙂

jankax
17. únor 2008

Ahoj holky, taky vam sem napisu svoje 'zazitky' s kojenim......

V porodnici se na me vyprdli a nikdo mi s tim nepomohl (to ani nebudu rozepisovat 😠 ) a tak jsme sli domu s flaskou.....Ja se teda snazila zachranit co jsem mohla a delala to same co Zazrak - odstrikavala jsem mliko a davala mu to flaskou a byli jsme oba spokojeni...Pokazde kdyz jsme sli do poradny tak me to akorat stresovalo, protoze se tam taky ptali - a proc nekojite, no asi delate neco spatne kdyz to nejde, musite zkouset a bla bla bla, takove ty zname kydy....
Pak prijela na navstevu teta co dela v porodnici na novorozeneckem a navrhla, at zkusim kojit pres kloboucky, ze mi aspon odpadne to odstrikavani (coz jsem teda delala 6-8x denne a byla jsem jak dojna krava, z kazdeho prsa klidne i 180 ml !!)....no moc se mi do toho nechtelo protoze jsem si rikala, ze nam to tak vyhovuje, ale nakonec jsem si rekla ze to aspon zkusim...A ejhle, slo nam to hned napoprve. Tak ja cela stastna ze kojime konecne, po mesici....
Casem se nam podarilo odbourat i klobouk a vsechno slo suprove, zhruba 3 tydny...no a pred par dny se to zacalo kazit, maly mi dodelal bradavky takze to ted i dost boli, nemuzem najit polohu u ktere by se nekroutil a me nebolely ruce, pije max 4 minuty z kazdeho prsa a pak mi u toho spi....No jedna hruza za druhou, sice se zatim tvari ze mu nic nechybi a pribira normalne, ale ja z toho mam depky, pokazde kdyz stravim hodinu tim ze se ho snazim nasytit a skoncim s prsama nadranc, tak uz se mi z toho chce fakt brecet (a kolikrat na to i dojde...)
Tak si rikam vzdycky v noci kdyz nemuzu spat, ze uz s tim blbym kojenim skoncim jednou provzdy, stejne z toho nemam zadnou radost a nepocituju zadne ty 'pocity stesti', tak na co se trapit...ale pak to jeste zkusim jakoze naposledy a ono to krasne jde...tak je to takovy zacarovany kruh a nevim, jak dlouho to vydrzim....

sorry za dlouhy prispevek ale potrebovala jsem se vykecat po ranu ... 😅 😅

gabca1
17. únor 2008

jankax - neplač a vyflákni se na každýho. Doktoři akorát pruděj, říkej v poradně jo jo, kojíme a neřeš to. Normálně si odstříkávej jako jsi to dělala, když vám to vyhovovalo tak to tak dělej. Hlavně, že jsi spokojená. Já se taky každýho pořád bála, aby mi náhodou nevytknul, že nekojim, tak jsem dělala všechno, čaje, neustálé odsávání i laktační poradkyni kontaktovala, ale teď na ně peču, normálně dokrmuju UM po každým kojení, protože malá pláče. Ikdyž přibívala normálně podle tabulek. Prostě má hladík tak ještě dostane. Klidně to taky kombinuj, mlíčko tvoje a UM. Ulevíš si a budete spokojeni oba... 🙂

abinka
17. únor 2008

Ahoj Jankax,je to těžké někdo to má bez problémů a někdo prostě vyžere všechno no 😒 Vím,že se to lechce říká,ale vydrž.Dělej si to podle sebe.Pokud vám vyhovuje odstříkávání tak odstříkávej.Však co to je jedno hlavně ať má malý mateřský mlíko . 😉 Tak držíme palečky ať vám to jde.Hlavně buď v pohodě miminko to z tebe cítí. 🙂

jankax
17. únor 2008

Dekuju holky moc za podporu.....
Ja vim ze je nejlepsi se na vsechny vykaslat, a taky si to rikam ale pak mam zase takove pocity viny jakoby, nevim jak bych to nazvala, jako ze zklamu sebe i maleho kdyz to nevydrzim .... 😖
ale ted mi radili ze v 6ti tydnech ma maly rustovy spurt a ze i mliko se meni, tak ze by se to melo snad brzo i upravit..No uvidim, dyl jak dva tydny tohle uz nevydrzim, takze pak klidne prejdem na UM..Navic mam obrovske zasoby MM na mrazaku, takze bych to malemu kombinovala a bude 😎

sisstin
17. únor 2008

holky..tak to mně nikdy pediatrička neřekla ani n 😕

panterka
17. únor 2008

sisstin, mně taky nikdy dr. neřekla ani ň, naopak nám pochválila mlíko, který jsme dávali 🙂