Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

maly_strom
20. led 2008

já bych teda radši brala tousínání bez problémů 😅

sisstin
20. led 2008

maly_strom: no už zas chrní 😅

zdenka26
20. led 2008

sisstin: tak to máš super,že ti tak spinká.Tiše závidím 😉 Malý přes den moc spát nechce,ale zase se zabaví sám

maly_strom
20. led 2008

jak dlouho ti spí přes den a jak dlouho v noci 😕
malá přes den naspí tak 4 hodinky, a v noci, krom včerejška spí 8 hodinek (5 + 3)

sisstin
20. led 2008

maly_strom: v noci 8-12..a přes den tak ještě 4 😕 dala jsem aktuální foto 😅

maly_strom
20. led 2008

siss si děláš prdel ne ... závidím ... 😅

sisstin
20. led 2008

maly_strom: já bych taky furt spala 😝 😅

janickabez
20. led 2008

tak my dneska spali 22-5 😵 ...ve 3 sice vyháněla prdy, ale nechtěla papat, parkrát bekla a zase usla, tak jsme usla taky 😀
my jsme taky prodělali jakýsi zvrat, protože předtím mi zase vubec nespala přes den, pořád čumákovala a teď je to tak 5 dní...se přes den napapá a trochu pohrajem a už vidím jak zívá a mne si očička a chrní....večer když spí moc před spaním (to je teda hovadina 😀 ) , tak usne až v 22, ale jak se koupe (zatím koupu ob den) tak je to OK, to ji unaví.... asi taky začnu kvuli tomuto koupat denně... aby to byl takový režímek....a je vidět že dost zesílila a vyrostla, protože kakání po UM bylo pro nás hruza, kakala ob den a celej kakací den byl prořvanej a teď cca 5 dní kaká každý den ráno a pohoda a pak klídek celý den.... takže jsem asi prošli nějakou vývojovou změnou...jinak naše slintá když pase, nevím jestli to má každý mimi, ale hned po nrození byli viditelné 2 zubní váčky v předu dole na dásni

moje kamoška se narodila se zubem, museli jí ho vyrvat by mohla být kojená 😀

abinka
27. led 2008

čaute maminy,

Tak to vypadá,že pomali a jistě budu jedna z vás 😢 Chtěla jsem se zeptat.Jak jste to udělaly s tím zbytkem mléka,které se v prech dělalo???Mám strach že se mi udělá zánět nebo něco podobnýho.

Janickobez zdravím.

sisstin
27. led 2008

abinka: masírovala jsem v horký vodě...a nosila hodně pevnou push-upku..a to bylo celý 😎

abinka
27. led 2008

ahoj sisstin, no masírování v horké vodě mi poradila laktační poradkyně na rozkojení.Tak já nevím.Za jak dlouho se ti mléko ztratilo???Moc děkuji za odpověď

sisstin
27. led 2008

abi: no mně za chvilku..tak do tří dnů..ale já tam měla od začátku kulový 😕

abinka
27. led 2008

co je myšleno kulovým???Já si odstříkám tak 50ml,ale nesmím malého přiložit.

sisstin
27. led 2008

abi: já neměla nikdy víc jak 10ml 😉

abinka
27. led 2008

hmm to je fakt prd.Já jsem pořád na vážkách jestli pořád odstříkávat nebo to ukončit.

sisstin
27. led 2008

abinka: to záleží na tobě..mně kojení vadilo..musela jsem se přemáhat i v porodnici...páč tam jsem musela aspon zkoušet kojit..doma už jsem nekojila 😉

abinka
27. led 2008

no mě já právě nevím.Každá kapka dobrá,ale malý má bolesti pořád tak nemám vůbec čas na nějaké odstříkávání. 😒 Nemůže se ani vykakat tak mu musím pomáhát no prostě se nezastavím.

sisstin
27. led 2008

abinka: já dávám Nutroš comfort..a pohoda už 😉

abinka
27. led 2008

no my ho máme taky.Má úplně vodnatou stolici a ani to nemůže vytlačit.Nevím jestli to není tím železem co berem.

sisstin
27. led 2008

abi: no tak to je stopro..železo je na kakání svina 😠

abinka
27. led 2008

tak to je super.Nejradši bych to vysadila.Už má v sobě jednu lahvičku a teď jsme nafasovaly druhou.

sisstin
27. led 2008

abi: no to nevysazuj..když je anemickej... 😉 to musíš vydržet..my zas máme široký balení...a když měl prdy..tak to byl na to mor 😒

lenkazdenek
27. led 2008

Abinka,já jsem mlíko postupně ztrácela,pak jsem začla odsávet stále míň a míň,pak jen 10ml ,pak už jsem odsávala jen obden a nakonec se to ztratilo samo 😉 pokud chceš přestat je to na tobě jinak ti může dr předepsat prášky na zastavení laktace. Jinak malá když se nemohla vy tak ji pomohl čajík a masáž břiška

abinka
27. led 2008

co to je anemickej???
No příbalu jsem se taky bála ale naštěstí dobrý

sisstin
27. led 2008

abi: že má málo krvinek..proto bere to železo ne? 😉 😕

abinka
27. led 2008

no kvůli krvinkám.

sisstin
27. led 2008

abi:jj 😉 tak to nevysazuj..to by bylo horší jak nekakání 😉

abinka
27. led 2008

hmm tak budem muset ještě měsíc vydržet.Jak jste na tom vy s prdíkama???

sisstin
27. led 2008

abi: no už klep klep dobrý... 😉 ale tak do těch necelých dvou měsíců to byl děs..furt jen řval a tlačil..a kroutil se 😠 ted kadí jen u jídla..občas prdí..ale není to šílenej řev 😉

abinka
27. led 2008

no to máme to samý,pořád se kroutí pláče bolestí.Po dvou hodinách trápení mu musím pomoct tou rourkou a teď jak jsme nasadily ten nutrilon tak snad po každým jídle mu musím pomoct.