Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

sisstin
28. led 2008

gandy: já ji vařim normálně v rychlovarný..modrou Aquilu... 😉 já už mám systém..ráno vysteriluzuju v mikrovlnce flašky na celej den..uvařim vodu na celej den..a pak jen dám do flašky a do ohřívače..tak když se hlásí, tak jen nasypu odměrky..takhle to nezabere vůbec žádnej čas..a mlíčko je hned na pití 😉

gandy
28. led 2008

No tak to je dobrý... To já dneska nedělám snad nic jiného než vyvařuji a kojim.. protože to odstříkané jí dám do flašky a pak ten příkrm.. Už má zas hladík, ale tepr jí vařím vodu, to bude asi ještě řevu..

sisstin
28. led 2008

gandy: no právě..lepší je, už to mít uvařený..a mít to v ohřívači..tak může hned pít 😉 nebo to ohřát v mikrovlnce 😉

sisstin
28. led 2008

gandy: tak "kojit" a přikrmovat jsem vydržela asi dohromady 10dní..pak jsem na to hodila zvysoka bobek 😉

gandy
28. led 2008

Sisstin: uvidíme jak dlouho to vydržím nebo spíš jak budu mít ještě mléko. dneska mi to přijde horší jak včera... 😲

kometka5
28. led 2008

Sisstin, sterilizuje se v mikrovlnce? A jak?

Gandy, taky se mi zdá, že mám čím dál tím míň mlíka, do konce týdne snad nevydržím... 😖

sisstin
28. led 2008

kometka: na to je sterilizitor do mikrovlnky..taková nádoba, do který se dá asi 200ml vody..tam se daj flašky..a dá se to do mikrovlnky..a tou párou se to vysterilizuje 😉

gandy
28. led 2008

Kometka: mě přijde že snad do zítra nevydržím... Zkoušela sjem zas tu lahev, tak už to trošku udrží, ale směje se u toho, jazykem to vystrkuje, prostě to má jak hračku 🙂
Sis. tyhle vymoženosti si budu muset taky asi pořídit.. Je to asi dražší, ale asi potřeba....

sisstin
28. led 2008

gandy: ona ta sterilizace není tak nutná..stačí vypláchnout horkou vodou..ale tohle je pohodlnější..tenhle stojí asi 500Kč..ale právě maj od Tomee Tipee za 700..a máš k tomu i ty tři flašky Close to nature 😉

gandy
28. led 2008

Sis: tak to je dobrý. Od aventu jsem viděla asi za 2500, takže jsem z toho byla v šoku. Já mám tu odsávačku Tomme tippee a je dobrá, v krámě říkali že je to kvalitou hodně stejné jako avent.. Uvidíme jestli jí bude vyhovovat ta flaška a když tak bych to koupila... Jo a nevadí vařit tu vodu v rychlovarný konvici????

sisstin
28. led 2008

gandy: no měla by jsi tam vařit jen tu vodu pro prcka..tak budto koupit další..nebo my vodu pro nás vaříme na plotně 😉

gandy
28. led 2008

Aha. No ale to uvaříš, převaříš a pak už jí jen ohříváš na tu tepltou co potřebuješ a dáš tam je příkrm??? 😝

sisstin
28. led 2008

gandy: uvařim, dám do flašky a ohřívače, kterej je nastavenej na teplotu pití 😉 ale klidně to můžeš dát i do mikrovlnky..akorát tam se blbě odhaduje ta teplota 😉

gandy
28. led 2008

Siss a ty máš taky ohřívačku?? Od jaké firmy?? Jsem v tom laik, tak se musím ptát... 😀

sisstin
28. led 2008

gandy: tuším Reer 😕 ještě existuje od Phlips nějaký tři v jednom, kde je sterilizátor, ohřívač a ještě něco 😕

gandy
28. led 2008

Siss: dík, určitě na to mrknu... Jo a kddyž dáváš příkrm, tak musíš dávat i pít čajík????

sisstin
28. led 2008

gandy:jj..dává se čajík 😉

iza
28. led 2008

gandy : já kupuju Horský pramen,mají v globusu, 5l za 20,- a ten se nemusí převařovat..tak jen ohřeju tak na 60, 50 stupňů, přeleju do termosky a mám zásobu na den 😉
Jinak pokud dáváš příkrm nemusíš dávat čaj

iza
28. led 2008

gandy teda ne že se nemusí,ale nejprve dáváš příkrm a mlíčko a pak když dáváš už celou skleničku tak po jídle můžeš dát zapít čajíkem nebo šťávičkou 🙂

gandy
28. led 2008

Tak musím napsat, že mi snad mamka Natálku rozpila.. Byla u přes dvě hodiny, ale malá začala pít z flašky, vyžunkla toho hrozně moc, až si říkám jesli jí nebude bolet bříškol... Ale spadl mi kámen ze srdce... Na noc jsem odstříkala, tak uvidíme.. Budu odstříkávat do kud to půjde....

iza
28. led 2008

gandy :prima 🙂

gandy
28. led 2008

iza: ještě že mamča bydlí tak blízko a mohla přijít... Já bych asi na to tu trpělivost neměla..

janickabez
29. led 2008

siss jak často a kolik dáváš čaje???

sisstin
29. led 2008

janickabez: jak kdy..někdy vypije tak 40..někdy 140 😕

iza
29. led 2008

holky a proč dáváte čaj? 😕

sisstin
29. led 2008

iza: však děti na UM maj žízeň 😉

sisstin
29. led 2008

iza: teda některý..některým to UM stačí i jako pití...ale spíš žízen maj...od holek od nás vypijou klidně i 250-290ml za den..tygr má zízen jak kdy..ale třeba po jídle si čaj dá 😉

schnek
29. led 2008

ten Philips je na prd, já už ho podruhý reklamuju, radím koupit v Tescu za 300 takovou kulatou plastovou vyvařovačku do mikrovlnky, ještě k ní je 6 obyč lahviček a vodu ohříváme v mikrovlnce. Stejně jako na to nastavení musíte přijít u ohřívačky, tak na to přijdete i u mikrovlnky. Co doporučuju pořídit, je ohřívačka do auta na cesty 😉

gandy, vy už jste docela velcí, v tomhle věku jsem už kojeneckou vodu nepřevařovala, i mudr mi to poradila, že to není třeba, naopak je to lepší nedělat. Začít postupně ředit převařenou nepřevařenou až skončíte na nepřevařené, ale samozřejmě kojenecké vodě z lahve 😉

iza
29. led 2008

sis tak to jemi teda novivka...mě mudra říkala,že nemám čaj dávat(jen pokud se namáhá-po plavču a nebo pokud je vedro), že to UM úúplně vystačí...dávám mu po 3,5 hoďkách 180ml a nějak si nestěžuje 😅

schnek
29. led 2008

izo, my jsme taky čajík moc nepili 😉 spíš vyjímečně nebo preventivně na prdíky 😉