Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

romana
13. led 2008

ahojky, omlouvám se, že to bude trošku off topic, ale tohle mi nedá - janičko, na obilňáku jsem rodila taky, kloboučky mi nabídly hned asi 2. den, kdy bylo jasné, že bez nich nám to nepůjde, a pravidelně nám měnily desinfekční roztok, dokonce si to psaly i do karty, aby na to nezapomínaly. bepanthenem se ondry nikdo ani nedotkl. odsávačku jsem si půjčila ruční a když mě otravovalo, jak dlouho to trvá, tak JÁ jsem si vyškemrala elektrickou, nikdo mi ji necpal.
přebytečné mlíko jsem tam nosila a těšilo mě, když jsem viděla, jak si maminky chodily pro dokrmy a když si mohly vybrat, tak braly MM. myslím, že komentovat se to dá jakkoliv, ale že je to nechutné .... hmmm ☹
vím, že kojení je boj a tlak okolí je šílenej, u nás to taky nebyla procházka růžovým sadem, ale všeho s mírou.

janickabez
13. led 2008

TAk mě kloboučky nikdo nenabídl, malou mi raději připíchli na druhý prso, se slovy, že na levým to nepujde a že si mám skočit za sestrou z gynekologickýho a ta mi ukáže jak si prso ručně odstříkat...odsávačku mi nikdo nepujčil, ani mechanickou ani elektrickou....
Každou přednášku začínali slovy, u kojení se pohodlně usaťe, nebo si udělejte maximální pohodlí a přitom jinou pozici kojení než v leže mi neukázali.
Malou mi dokrmovali jen 1x ,když už jsme kojili asi hodinu a půl a na váze stále jen 20g, tak se mě nikdo neptal, dali jí 15ml MM stříkačko a nashledanou.....

bramburka
13. led 2008

No já se za to omlouvám, v žádném případě to neodsuzuji a kdybych měla dost mlíčka, byla bych ráda, kdybych mohla nabídnout i jinejm maminkám, ale já bych si prostě raději vybrala to UM. V těch bankách MM jsou maminky různě testované a tak, ale takhle v porodnici, člověk neví, co mají v sobě mamky za virozy a nemoci a tak, já bych se prostě bála, ale je to jen muj nazor. Prijde mi, že když toho člověka neznám, vybrala bych raději testované UM. 😉

herta
13. led 2008

holky nekojím sere mě to udělala jsem pro to maximum dva měsíce jsme se dřeli jedli jsme hodinu - hodinu a půl a za hodinu zas.doktorka mi řekla že jestli mu mám dát Um hned na první prohlídce zhubnul z 3600 na 3000 kojící poradkyně z řad maminek nahovno protože jsou moc hodný.našla jsem skvělou která nás z dokrmu 120po každým jídle hodila do plnýho kojení dokonce v období růstového spurtu.do toho reflux.žloutenku měl jako prase po císaři a donesli ho 12hodin.sestra v leže ho položila nechce a šla - musela jsem jí prosit jestli si malýho můžu aspon vyfotit do telefonu!!!!!!!!!!!!!!!!!
no každopádně sere mě to ještě teď když nám to konečně po dvou měsících šlo, tak mě totál odešel imunitní systém játra selhala a beru prášky doteď já jsem v tom nekonečným kolotoči MUSíM kojit prostě jela jak na extázi nespat nejíst na rehabilitace s vyhřezlou plotýnkoj a imrvére k dětský který se nelíbilo že přibejvá jen 240za týden!jo ta naše je pro UM!no prostě ale mám před sebou svědomí čistý já se dřela psychicky jsem byla na dně,tělo jsem si huntovala malej měl chudák těžkou anémii protože já v tom mlíku nic neměla žádný vitamíny.já beru doteď železo a furt není v normě.v nemocnici mi nikdo neřek že kdo kojí má brát železo.tím spíš po císaři.jen jsem vám chtěla říct že si nebudu na nikoho stěžovat možná na přírodu my měli záněty retence galaktokélu žloutenku malej měl moc vysoký dásně nemohl správně dávat jazyk pod bradavku reflux koliky vyhřezlou plotýnku do toho jsme byli sami doma rehabilitace každej tejden dvakrát k dětský zvládli jsme to nechápu jak jsem ty dva měsíce mohla fungovat.
ale řeknu vám že sice jo mm je dobrý pokud to jde,ale to dítě ty nervy z tý matky cejtí a když má málo mm nebo nervní matku tak neprospívá.psychicky určitě ne.kdokoli ho jinej choval tak byl klidnej u mě jen řval.protože to cejtil.
jo a teď v americe řešej výzkum že mm obsahuje PCB a zas tak dobrý není.ohledně živin ne.ohledně hormonů a na imunitu je dobrý , též na vztah mama dite taky ale i mm má svý ale!protože žijem ve světě plným humusu zkaženýho masa ze zvířat který krměj hormonama aby rostla co nejrychlejš tak ani to MM není co bývalo.nikdo si nic nevyčítejte pokud jste to aspon zkusili ten kdo se na to vysere v porodce a řekne že nechce kojit tak to je jeho věc a když si to po měsíci rozmyslí jeho problém,ale vy jste to zkusili nejde to neřešte to.malej si zas umí držet lahvičku sám hééééééééč 😀 a pokud máte problém s tím "špatným" svědomím,kontaktujte nějakou poradnu,psycholožku nebo tak je to zadara a přestane vás to trápit.my měli štěstí že naše laktační dula byla psycholožka v běžném životě.já jsem nemohla zas snýst to že prostě to už šlo přes všecky problémy a to že jsem musela brát prášky co se Nesmí při kojení a beru je dodnes to jsem nemohla ovlivnit.to mě sralo nejvíc.že na to nepomohlo nic.leda že bych 7měsíců odsávala a pak mu v 10měsících nabídla prso 😅 to by asi koukal.vůbec mě serou věci co ovlivnit nejdou. ☹ ale um mm neřešte řeště jestli svoje dítě dost mazlíte jestli je šťastný to je nejdůležitější na světě sneste jim modrý z nebe 😉 matka která jen řeší kojení nespí nejí je vzteklá atd nemá ani čas svoje dítě pořádně pochovat pohladiit hrát si a tak.

bramburka
13. led 2008

Přesně. herto, to je pech a smůla. Já si taky myslím, že nemůže bejt v tom MM na 100% všechno kvalitní, kor když se mamina stravuje jakkoliv. V porodnici se mnou byla ženská, která porodila a ještě to z ní táhlo alkoholem!!! Mlíka měla fůru, bylo to jejjí 4. dítě. No a ted si představte, jakože daj od týhle matky mlíko vašemu dítěti. No je jasný, že zrovna od týhle asi ne, že jo, ale co když ta máma má nějakou nemoc nebo něco, omlouvám se Hanik, ale prostě mi je to proti srsti. Nevěřím v tomhle nikomu krom mě nebo UM. 😉

janickabez
13. led 2008

ještě napíšu stravu,co jsme dostávali v porodnici, když už se bavíme o výživě šestinedělek....a kvalitě MM....
salát ze zelí, omáčku s párkem, listeriozní kuřecí salát s majonézou v kelímku a paštiku 😝

Bram neomlouvej se, máš pravdu...

hanik
13. led 2008

bramburko, mne se neomlouvej 😝 ..to myslim spis romane 😅 😀 ...ja bych taky nechtela mm od neprovereny matky 😉 ...proto jsem v porodce byla rada za glukozu 😎

schnek
13. led 2008

nám taky dali v porodnici pasterovaný MM. Podle mě to bylo zbytečný, ale sestra potřebovala mít v papíru, že dost papal 😠 Zvážili mi ho před a po kojení a že prej je to málo, ať si ho ještě přiložím, Ondra nechtěl. Pak přišla, řekla jsem jí to, vnutila mu do pusy prso, odešla, Ondra ho v tu chvíli vyplivnul, přišla a začala, že ho musí dokrmit, že nemůže takovýho chudáčka malýho nechat o hladu,... A jako kdyby to byla moje vina 😠 přitom jsme na úplným začátku pili docela slušně. Jiný maminky začínali po 5 a my hned 10-15. A jednali se mnou, jak kdybych ho mučila hlady a nikdy se mi MM nemělo udělat 😒 A to to byla porodnice s tím titulem Baby Friendly 😖

draga
13. led 2008

holky netrapte se kojením...já sice kojila plně do 6 měsíců a s UM do 11 ale najednou se mi zdálo, že je mlíka málo 😀 a to jsem přikládala pravidelně 😀 😎 a tak jsem najela na odstavování..naštěstí můj Dála se chytil flašky a vůbec nehledá prso...takže máte aspoň o starost míň nemusíte se trápit s odstavováním 🙂)

prostě nejde to nejde, spíš mi je líto, že některá maminka kojit může a z pohodlnosti toho nechá např. moje kámoška, přestala hned jak došla z porodky domů kvůli partnerovi, že se prý nevyspal...ale přece s ní kvůli tomu nepřestanu kamarádit... 😀

schnek
13. led 2008

drago, a proč by se nevyspal? on by přeci nekojil, ne? 😉

bramburka
13. led 2008

no jo hanik 😅 sorry

vikvik
13. led 2008

ahoj holky
ja priznavam, ze tak jak jsme vychovani v cechach, tak nas vetsinou asi ani nenapadlo, ze bysme nekojily a kdyz nekojit, tak kdyz to fakt nejde. Tak to vidim i u sebe, ze to snad pujde..
ale ziju v UK a tady se na kojeni divaji jako na neco divneho. Nevim, jestli je to tim, ze jsou tak line, emancipovane nebo proste maji deti jako modni privesek, ale koji jich necela polovina! nejvic me sere, jak me od toho zrazuji, ze nebudu moct nikam jit, ze budu muset v noci vstavat jenom ja... kdyz reknu, ze vsechny me kamaradky doma v CR kojily, ze ano opravdu vsechny a porodily normalne, tak vubec nechapou... holky z tech mamin co tu znam koji jedna! a dve z 6 nerodily cisarem...
takze jestli porodim normalne a budu kojit, budu uplna hrdinka a nikdo me nebude chapat 🙂

bramburka
13. led 2008

no jo to je masírka Laktační ligy, je vidět, že to dělají opravdu dobře a každá z nás ví, že kojit je nejlepší a evidentně nikdo nepochybuje o opaku. Bohužel ale pak ty. co nekojí maj depky. Ale holky, jak řekla moje kámoška, pak ti v roce bude na navstěvě obcházet hosty a žebrat bramburky, jist u Mc Donalda hamburgery! Kde bude naše bio výživa!

herta
13. led 2008

mm od cizí ženský bych svýmu dítěti nedala!ne! prostě ne!i jsme to měli napsaný v porodním plánu že v žádným případě to se mi hnusilo ze všeho nejvíc i když je upravený atd.matku zkontolujou poprvý na nemoce a tak ale ne ne ne ne.co když kouří,nebo žije v zahuleným bytě a na to z testů nepřijdou. žloutenku b,c může chytit až potom a fuj fuj fuj.a nikdo neví jak se stravuje atd atd atd.ne.naštěstí v Hk dávali bebu.thanks got!nic proti ale tohle fakt ne.kdyby to udělali že by ho dokrmili cizím tak bych je tam snad všechny zažalovala protože jen si to představím tak mi vstávaj vlasy hrůzou na hlavě.a můžete kamenovat 😀
vikviku jo to jsou úplný káči že roděj císařema aby neměli bolesti,po normálním porodu normálně chodíš normálně se ohneš atd a šití bolí tak 14hlavně než vypadá,ale to břicho bolí třeba dva měsíce a znám maminu co má šest let po císaři a bolí jí to teda s frekvencí např.1-2x za měsíc ale ještě furt.nechápu.a navíc narkóza ať ta či ta je fakt dost velký riziko.a operace je to jako každá jiná.

draga
13. led 2008

schnek to právě nevím oni to mají doma dost maličký a že prý ho budilo jak malej brečel ale když dostal UM chrněl až do rána... 😉

bramburka
13. led 2008

já teda nevi, to je hustý. Asi u nás to ale moc nefunguje, ěm nějak po tom nutráči sí míň dlouho.

janickabez
13. led 2008

mě ze začátku 6h v noci, teď tak 4-5 (přes den 3.5h)...máme těch 100ml a asi ještě dlouho mít budeme, než se propijeme na 4.5kg...

lenkazdenek
13. led 2008

Holky tak já se taky hlásím do klubu nekojících,v porodnici se mi mlíko udělalo pozdě,takže už tam jsem musela přikrmovat,pak se to troošku rozběhlo,pár dní jsem kojila plně,ale mám velký prsa a malá se dusila ií když jsem ho přidržovala,tak se u toho vztekala a vzpouzela,tak jsem se začla bát každého kojeníl,pak jsem přešla na odsávání a dávání přes lahvičku,ale desátý den se mi mlíko začlo ztrácet až jsme nakonec přešli na Nutrilon a obě jsme spokojený 🙂 a holky já myslím,že mateřská láska rozhodně není schovaná v prsech 😉 😉 jinak te'ď budem pomalu přecházet z 90ml(myšleno vody+3odměrky) na 120ml

schnek
13. led 2008

herto, mě to taky přijde divný, ale prostě v tu chvíli jsem neby schopná ničeho. Sestra ho prostě nalila, respektive mu to dala stříkačkou a do pusiny svůj prst, aby jako sál. Kdyby se mi to stalo teď, tak bych jí vykázala...

drago, tak je teda dobrá... Ondra spí od té doby, co je na UM, celou noc.

draga
13. led 2008

schnek no právě proto jí to asi vyhovovalo a přikrmila hned první noc aby spinkal až do rána 🙂)

schnek
13. led 2008

je to každýho věc, ale kvůli tomu bych to nedělala. Ondra se prvních 6 týdnů hlásil co 2 hodiny. A co. Kdyby se to Emilovi nelíbilo, tak si šel lehnout jinam a hotovo. Mě bylo kojení dost líto. Fakt jsem kojila ráda 🙂

nasticka
13. led 2008

janicka, muzes nam, prosím tě říct, kde jsi rodila? tohle jsou pomalu praktiky gestapa, ne? 😝 to by mi teda mohli zkusit zakázat dát dítěti dudlík..a co by s tím jako chtěli dělat? 😅 no fakt nevěřím, co to je v dnešní době za hnusy...

bramburka
14. led 2008

v Krči byl taky dudlík zakázanej!

janickabez
14. led 2008

rodiola jsem na Obilňáku v Brně, a s tím dudlíkem je to pravda...
Nestěžuji si na porodnici jako takovou, porod byl super, celý porodní tým, sestřičky na šestinedělí i dětské sestřičky (jako jedinec), by snesly modré z nebe,jen ta neustálá masáž a praktiky ohledně kojení byla šílená, ty lidi byli tím naočkovaný a pořád mleli dokola do zblbnutí, všude viseli letáčky, obrázky, desatera, zákazy příkazy týkající se kojení.....když nám to nešlo, šla jsem za sestrami a ty se opravdu moc snažily aby se malá přisála, jenže jí pak hodily na váhu a bylo to málo a tak vyhrožovali, že nepujdeme domů, když nepřibere.... a prostě jen kojit kojit kojit, to slovo se tam skloňovalo ve všech pádech.... a dokud miminko nedostane dudlík a flašku je nezkažený, a jak mu to dáte tak bude zkažený, nebude chcít prso...a takový kecy furt dokola.... ☹

nasticka
15. led 2008

já osobně mám teda dostostrej názor na kecy typu "dudlík a flaška kazí kojení" .... já dala malé dudlík už v porodnici a z lahve taky prvních pár týdnů pila MM - krmil táta abych se mohla vyspat nebo umýt atd. a nemělo to na její pití z prsu absolutně žádný vliv..pokud to dítě zvládá, tak to zvládne i s dudlíkem a pokud ne, ta ani nedání dudlíku nic nenapraví..to si myslím já..naše Andula je tak rozmlsaná, že teď už kdž přijde na pit z lahve tak řve jak tur a boha to do ní nikdo nedostane 😀

llucka
15. led 2008

Já rodila v Krči a masírka Laktační ligy byla všude, pomalu i na záchodě 🙂) A přesně s dudlíkem, hlavně to nééé. No, ale přišly jsme domů a Verča dostala dudlík a byla děsně spokojená. Na druhou stranu musím říct, že se mě snažily sestry rozkojit, pomáhaly mně. Povedlo se, ale 2 měsíce problémů s kojením byly až až .-(((. Už jsme 4 týdny na UM a je klid. Před tím to byl jeden velký nerv jak pro mě, tak pro malou.

bramburka
15. led 2008

no jo krč, sídlo laktační ligy, já ale taky musím říct, že přes obtíže nás rozkojili a byly jsme bez problémů až do 4. týdne - i s dudlíkem - a pak ze dne na den prostě konec, pasmatuju si to, jak celej den v klidu, večer kojím a najednou se odpojila a začala ječet. už se nechtěla přisát. A už se vlastně pořádně nikdy nepřisála. Moje teorie, prostě se naštvala že to teče pomalu....

janickabez
15. led 2008

Bram zase je Xenuška rozumná, naše Jáňa by sála i když nic neteče, klidně hodinu by si dudlala, ale já nechci ze sebe dělat chodící dudel, tak jí to nechci umožnit, tak se dneska v náručí pěkně vztekala, že je tam to triko...řvala jak tur, že ji nechci dát prso.... ☹ ...dudlík jsem jí taky dala, ale moc nedudlá jen chvilkama, není dudlíkovej závislák.... přes den ho skoro nemá....i když na fotkách jo 😀 😎

kacerka
15. led 2008

llucko, u nás to bylo přesně jako u vás - dva měsíce kojení - s nervama a dnes jsme zrovna 4 týdny na UM a spokojenost. I když Karlík je malý vzteklounek, ale teď už vím, že se nevzteká hlady.
Jo a u nás tedy s odstavením problém nebyl, Kája se mi ani jednou za ty 4 týdny na UM nevrhnul na prsa - prostě, kde toho bylo málo, to ho přece nemůže rozhodit - inteligentní dítko, že? 😀 😀 😀

bramburka
16. led 2008

kacerko, přesně, prso jí nezajímá. Jani prsa bych jí na 20 minutek dala, i když nic nevypije, at si podudlá, je to dobrý pro ní, že má kontakt, dej jí najíst a pak podudlat když chce, to já když jí - najedený - dám prso, stejně začne ječet.