Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

gabca1
26. bře 2008

Holky, tak já už nekojím vůbec, mlíčko zmizelo ☹ 😕

lukin
26. bře 2008

gabca: To mi je líto. A zkoušela jsi víc přikládat? Nebo odstřikávat ještě? Mě taky zmizelo na pár hodin a pak se mi zase obnovilo. Bylo to ze stresů. Děsím se, že by mi došlo třeba už např. příští týden. Chtěla bych kojit půl roku plně a pak do roka občas.

gabca1
26. bře 2008

právě že se mi ztrácelo postupně. Malá odmítala pít z prsa už úplně a s odsávačkou jsem mlíko postupně ztratila. No co se dá dělat.

lukin
26. bře 2008

gabca: Ty jo, tak to je fakt blbé. No ale vydržela jsi i tak dost dlouho 🙂 5 měsíců je krásných.

lenkazdenek
26. bře 2008

Gabi,to se stává,mě se po pár dnech odsávání stratilo taky ☹ ,ale jsi dobrá,že jsi vydržela 🙂

lukin
26. bře 2008

Holky a myslíte, že za to mohlo právě to odsávání? Nebo jste začaly odsávat až když jste ztrácely mléko? Napište, ať vím, čeho se např. vyvarovat.

lenkazdenek
26. bře 2008

lukin,nevím,já odasávala protože malá byla z jednoho prsa sát,tak jsem musela odstříkávat,potom jsem odstříkávala i z druhého,protože jsem ho měla celý ožžlaný a měla jsem velký krvavý strupy 😖 ale jak kdy,někdy jsem odstříkala fakt hodně,někdy málo

gabca1
26. bře 2008

holky díky.

Lukin - na rozkojení úplně na začátku mi odsávačka hodně pomohla.

zusma
26. bře 2008

Já odsávala už v porodce-kojení nám nešlo vůbec. Pak jsem doma kojila, pak to střídala a ted už většinou jen odsávám.Nemám nerva na to,abych ji i v 5ti měsícíh kojila 45 minut, navíc u toho často dělá blbiny nebo spí nebo se odtrhává apod.
Mlíko se odsáváním zvýšit určitě dá,ale prý je to složitější na udržení mlíka. Nějak to prostě ten mozek prý pozná, že se nekojí přímo ale odsává.
Malá mi nyní pije cca 180ml 6x denně, takže musím denně odsát více než litr mlíka. Ted je to už v pohodě, asi je na to mozek a tělo zvyklý, ale na počátku jsem odsávala třeba i 10x denně,a to malá pila samozřejmě mnooohem míň. Ted odsávám 5xdenně.
Vůbec mi to odsávání neva-malá je hned napapaná, já vím,kolik toho snědla a je spokojená. Pro mě je to takový rozumný řešení mezi kojením a UM 🙂

janicka.ziv
26. bře 2008

mně odsávačka pomohla rozjet laktaci a taky udržet 😉

ivulinda
30. bře 2008

Ahojte!snad vám nebude vadit když se přidám!Já nekojím od začátku co se mi narodila Adélka a vubec mi to neva...Nic si z toho nedělám,hlavně,že je malá zdravá,a,že roste a je spokojená 🙂 To je pro mě nejduležitějšíííí!!!!!§ 😀

jankao2
30. bře 2008

chci pozdravit a povzbudit všechny nekojici maminky,mam už pulročni holčičku Natalku a kojila sem ji plně jen měsic,mličko prostě došlo tak sem začla s UM a musim řict že sem spokojena mala krasně roste a ještě nebila ani jednou nemocna ani rimu neměla a to se narodila v zaři do sychraveho počasi a musim přiznat že i mě to tak vyhovuje vic,nebolijou mě zada a i si vic odpočinu protože krmi i manžel,tak se UM nebojte aby ste byli dobre mami stači dat ditěti lasku 🙂

zdenka26
30. bře 2008

No já kojila 8 týdnů a taky došlo,nic jsem si z toho nedělala,kojení má určo něco do sebe,ale když to nejde tak co.A taky se mi zdá že malej je od doby kdy jsem přestala kojit víc spokojenější,když jsem kojila hodně plakal ,no a potom byl napapaný,začal spinkat celou noc a je to sluníčko,je fajn že si můžem taky někam večer s manžou zajít,páč hlídá babička a flašku přece zvládne dát každý.Takže hlavně budte v klidu a mimča budou taky štastné 🙂

ivulinda
31. bře 2008

Já si myslím,že je duležité aby to mimčo hlavně papalo a rostlo a bylo zdravé at už je to mateřské mléko nebo umělé!! 🙂

lu777
3. dub 2008

holky, prosím vás, máte někdo dobrou termosku? poradíte jakou koupit?

já mám takovou tu šuntovku za asi stovku a je to fakt k ničemu, nepomůže ani když to udělám fakt horké.. teď jedeme na pár dní pryč a potřebuju nějakou dobrou, aby to vydrželo teplé

někdo mi říkal o Aventu.. ta je dost drahá, asi 700 kč, ale kdybych věděla, že je fakt dobrá, tak ji koupím..

ammalka
3. dub 2008

lu777, já mám obyčejnou za 100 kč a vydrží v ní teplá voda 12 hod.
Jo holky, jakou používáte umělou výživu, já mám Nutroš a chci zkusit např. sunar, co vy na to, máte s tím někdo zkušenost????

lu777
3. dub 2008

Ammalko a jakou máš? kde jsi ji koupila? 😕

Sunar je prý sladší a dětem líp jede jsem slyšela.. ale nejlepší kvalita je prý Nutrilon nebo Beba, říkala mi to jak dr. tak v lékárně

ammalka
3. dub 2008

lu, značku už nevím, ale je to něco jako tescoma, fakt jsem spokojená, jinak tu naší jsem koupila normál v prodejně s nádobím atd.

lu777
3. dub 2008

aha, takže myslíš klasickou termosku? nebo je to spešl na kojenecké lahve? 😕
já dělám mlíko do lahvičky a pak to dám do toho termoobalu..
ty asi vezmeš suchý mlíčko, dáš do lahve a k tomu máš klasickou termosku s teplou vodou, ne? 😕

ammalka
3. dub 2008

já mám mlíčko zvlášť v takové nádobě s víčkem, láhev a termosku s teplou vodou si vezu vždy se sebou a jsem spokojená, takhle jsem absolvovala i výlet do Prahy na Zličín, fakt skvělý, mají tam i místost s přebalovacím pultem, zamkla jsem se tam, nikdo mě tam neotravoval, fakt jsem byla nadšená, malej spinkal v kočárku, byl zlatíčko.

lu777
3. dub 2008

aha, tak to by taky bylo řešení.. a asi levnější než ten spešl termoobal.. akorát že pak člověk tahá o jednu věc navíc a mně se to už možná nevejde do tašky ke kočárku.. no, vyzkouším a uvidím..

jinak já byla dneska půl dne ve městě, malýho jsem musela přebalit na kolenou v restauraci, neměli přebalovák ani lavici.. a šlo to, akorát jsem ho ještě musela vyndat z šátku, rozmotat a pak zase udělat úvaz znova.. lidi koukali, protože když je člověk sám a mimi už se trošku koulí, takže nejde jen tak odložit protože by mohlo spadnout, takže je to trošku náročnější 😅

ivulinda
4. dub 2008

Ahojky,moje Adélka pije Nutrilon už od narození a je s ním spokojená a vlastně ho pít i musí takže jmse s Nutrilonem spokojeni a sunar bych jí já asi nedala!!! 😉

ammalka
4. dub 2008

lu777 - sice je to o něco navíc, ale na obalu s Nutrilonem píšou, že se má udělat a spotřebovat do dvou hodin, a mě přijde blbý Honzíčka budit na jídlo, prostě až se vzbudí, papání mu udělám vždy čerstvé.

ivulinda
4. dub 2008

Já Adélce dělám taky papáníčko vždy čerstvé 😀

ivulinda
17. dub 2008

🙂

ivulinda
21. dub 2008

😀

gabca1
21. dub 2008

ivu- ty jsi vysmátá 🙂

ivulinda
21. dub 2008

jo jsem,ale to jen tak aby se neřeklo.nikdo nepíše tak tu házím smejlííky

matisek177
21. dub 2008

ahojky maminky uz dlouho dobu si ctu vase diskuze.Jak se mi narodil muj syn maxík tak mel zloutenku a nechtel se prisat,sestry rikali ze je to tim ze je jeste najezeny s briska,Po dvou hodinach co me privezli s odpocivaciho pokoje,protoze malej sel cisarem jsem mu skousela dat znova napit,ale nechtet tak to slo cely den,az odpoledne se prisal a sal skoro pul hodiny.Vsechno se zdalo v poratku az do 4 mesicu,kdyz se vdzycky napil tak po hodince mel zase hlad tak sem ho znova nakoji bylo to narocne a byla sem s toho tak unavena ze sem jen odpocivala.Podle doktorky to bylo v pohode a nechtela abych mu dala um.Tak to slo az do pul roku a sama sem si rekla ze to tak nejde a zacala mu davat um a krasne po tom rostl,ne ze by s neho byl cvalik 🙂 ,ale uz konecne vipada jako zdrava miminko,proste k nakousnuti.tim to vam chci maminky rici nebojte se dat diteti um,uvidite ze mu to prospeje a bude stasne e vesela a vi spokojena a jak pisi i ostatni maminky nedejte na okoli vi ste jeho mama vi presne vite co je pro vas a vase miminko dobre. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenkabu
21. dub 2008

Ahoj, já teda kojím,ale chtěla bych sem napsat že mně totálně s.re ta sekta Laktační liga...aby si maminy co nemůžou kojit připadaly prašivý kvůli tý jejich propagaci, to je hnus.Vypadá to jakoby každej kdo nekojí sovje dítě pomalu zabíjel...je to hnus.
Švagrová teď kojit přestává...měla velký problémy v porodnici, domů pak jezdila laktační poradkyně a částečně ji rozkojila,ale dokrmovat musí od začátku a teď se mlíko ztrácí úplně...vydržela skoro 4 měsíce a já před ní smekám (celou dobu má rozpraskaný bolestivý bradavky, infekce a snad všechny komplikace kojení)....šla si nedávno do lékárny pro Nutrilona lékárnice na ni "vy nekojíte?"Co je jí k.rva do toho?!Lituju že jsem u toho nebyla 😠

Mimochodem...moje tchyně je přesvědčená že má moje Vanda hlad protože ji jenom kojím 😅 😉