Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

sisstin
17. únor 2008

panterka:jj..ona je taky pro Nutrilon..já teda "kojila"necelé dva týdny..s příkrmem...jenom mi řekla, že každej den navíc je dobrej..a když ne..tak se nic neděje 🙂

janickabez
17. únor 2008

mě dr. řekl, že každá kapka dobrá, ale když bude mít ted žgryndy že nekojím, tak mu řeknu, že neví protože je chlap.... 😠 .....dokonce sestra byla ke mě vstřícnější a vypadala že pochopila mou situaci více než dr. ale těd už je to jedno, protože mlíko mi zmizlo uplně, takže si muže říkat co chce

panterka
17. únor 2008

sisstin, my jsme byli na Bebě 🙂

sisstin
17. únor 2008

panterka: no to je fuk 😅

panterka
17. únor 2008

sisstin, jasnačka 😉 nám ho dali už v porodnici 🙂

sisstin
17. únor 2008

panterka: já vůbec nevim, co jsme měli v porodnici 😕 ale Nutroš to asi nebyl..páč to smrdělo jinak 😅

panterka
17. únor 2008

já si ale fakt nemůžu stěžovat, malej ho krásně papkal, neblinkal a byl v pohodě, takže jsem byla spokojená maminka se spokojeným miminkem, který to z těch svých 2kg aspoň brzo dohnalo 🙂

kacerka
17. únor 2008

Tak náš dr. k tomu nekojení má taky super přístup. Vůbec nevyčítá a říká, že na tom život nestojí a že možná důležitější je potom strava předškolních dětí 😉

panterka
17. únor 2008

kacerka, tak to má svatou pravdu, v dnešní době je to fakt síla 😒

kacerka
17. únor 2008

panter - říkal právě, že tam chodí pyšné matky, které kojily málem do pěti let, no a potom rvou dětem jen párky a uzeniny 😝 😔 😲

sisstin
17. únor 2008

holky..to je fakt děs..mně to stačí u toho Meka...když si tam chodím kupovat kafe..jak se tam rvou hranolema a hambáčema a vším 😖

kacerka
17. únor 2008

siss, tak to je jasný, že občas do meka zajdeme, ale aby na tom stála strava, tak to teda ne . . . . Prostě to dítě to musí brát jako výjimku 😉

panterka
17. únor 2008

třeba náš Hyneček vůbec párky a uzeniny nejí, ale jinak jí všechno, miluje třeba mrvičku, ve školce si nevybírá a saláty a kompoty neodmítá, prostě myslím, že má pestrou stravu, teda nemůžu říct, že by nejedl sladký, to zas jooooooo, hlavně miluje čokoládu, ale taky si s chutí dá třeba jablíčko 😉 no a kojenej není vůbec a tlustej už vůbec ne! zato znám tlustých kojených dětí v jeho a pozdějším věku, že by fakt stálo za to, se nad tím zamyslet 😒

sisstin
17. únor 2008

jako sladký si dá občas každej 😉..já dělala v obchodě..a spíš mi přišlo děsný, že každý větší mimino v ruce Brumíka a podobně 😠

kacerka
17. únor 2008

. . . jo a ještě k těm hambáče - když už, tak právě od toho mekáče - četla jsem nějaké testy a prý to pečou na kvalitních olejích a to maso je taky dost kvalitní hovězí a nepřijdou mi tak mastné jako někde z nějakýho imbissu 😉

sisstin
17. únor 2008

kaci: no oni tam musí držet ty kalorický proporce 😉 ale mně tam ty hambáče nechutnaj vůbec 😅 já radši z nějakýho špinavýho stánku...ale mám to jednou za rok tak 😅

kacerka
17. únor 2008

já píšu jak dement - k těm hambáčům 😀 😀 😀

monas
17. únor 2008

Ahojky, já se taky přidávám do klubu nekojících. A klidně se přiznám, že jsem nepřestala z nedostatku mlíka a pod, ale proto, že mě to prostě obtěžovalo. Připdala jsem si jak chodící mlíkárna, pořád se po dlouhých 9 měsících těhu dál hlídat a stejně malej příšerně trpěl na prdíky atd, tak jsem mu od 3. týdne začla dávat Nutrilon, ten speciální na problémy s bříškem a od tak 1,5 měsíce jsem nekojila vůbec. Jsem naprosto alergická na debaty o kojení, na ten nátlak, všude s tím pořád bombardujou a ty "správňácký" maminy, co by snad nejradši kojily až do smrti a maj dalších spoustu úžasných názorů, co je správný a co ne úplně "miluju"! Když čtu některé debaty, tak mi vstávaj vlasy na hlavě! Když si vezmu, jak a na čem jsme vyrostli my, tak vůbec ty dnešní přehnané názory nechápu! Copak si skoro každá maminka připadá nějak divná, nebo nezdravá apod, když vyrostla aniž by její rodiče dodržovali dnešní rady? Já si teda připadám naprosto normální, zdravá, inteligentní...a to mě mamka kojila měsíc a za pár měsíců už jsem dlabala ledasco. Byla jsem zdravé, hodně hubené dítě. Vidím kolem spoustu kojených cvalíků a náš malý je pořád jako žížala a to se cpe od rána do večera vším možným. Je teda hodně dlouhej.

sisstin
17. únor 2008

monas: hurááá..konečně někdo jak já... 😀 já zas měla málo mlíka..možná bych to rozkojila..ale taky mě to obtěžovalo...žádnej krásnej zážitek to nebyl..jak píšou jiný mamči 😕 navíc kombinace mého 5ml předního MM..a Nutroše byla vražedná..takže je od druhýho týdne uplně na Nutroši..nikdy mi to nevadilo..vyhovuje mi to..malej tlustej není..spíš naopak..žádnej jedlík to není 🙂

panterka
17. únor 2008

holky, já jsem teda kromě těch pár pokusu v porodce vůbec nekojila, ale bojím se toho, že kdybych tentokrát to mlíko měla, tak budou trpět moje bradavky 😒 já je mám přecitlivělý normálně, i když nejsem těhu a fakt nevím, jak bych tu bolest snášela 😅

sisstin
17. únor 2008

panterka: já "kojila" v porodce..tam jsme musely..no nedala jsem tam ani 1 ml...pak doma jsem odstříkala maximálně tak 5 ml...každej mi radil, at přikládám každou hodinu 😲 😲 já bylo totálně hotová..nevyspalá..na to jsem fakt neměla 😔 a ani nevim, jestli by to k něčemu bylo 😕

monas
17. únor 2008

Jojo, moje řeč! Navíc nemám ráda kojení na veřejnosti, takže bych se skoro nehla z domu (navíc se narodil na zimu a někde na lavičce kojit, no asi těžko...), takhle jsme od dvou týdnů cestovali, vzali láhev, termosku a bylo.
asi jsem trochu divná, ale postupně se ze mě stává přímo odpůrce kojení, velkou vinu na tom má právě ten kojící fanatismus okolo, člověk se fakt bjí vybočit z toho davu a říct to otevřeně. Ty profi matky by ho snad ukamenovaly, proto se asi ani bohužel nemůžu s žádnou mamčou moc skamarádit, i když by to asi bylo kvůli malýmu fajn, ale já mám prostě na spoustu věcí dost odlišný názory a neshodnu se, nemůžu ty maminovský "kecy" prostě poslouchat

panterka
17. únor 2008

sisstin, my jsme museli krmit každý tři hodiny, protože malej si o jídlo vůbec neříkal, takže jsme toho moc nenaspali, to bylo hodinu jedl, 2 hoďky spánku a znovu vstávat... po šesti týdnech už jsme to nechali na něm a bylo to fajn, to už bylo naprosto v pohodě, vstávali jsme max. 2x za noc 🙂 a je fakt, že na tom bylo úžasný to, jak to prožíval MM, jak se zapojil a malýho s radostí krmil 😉

sisstin
17. únor 2008

monas: ty jsi moje spřízněná duse 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nechceš se někdy sejít..nemáme to k sobě daleko 😉

panterka
17. únor 2008

monas, kojící fanatismus, to je to pravý a to já bych řekla, že před těma 5ti lety to nebylo tak hustý jako teď 🙄

sisstin
17. únor 2008

monas: tak kvůli tématu kojení na veřejnosti..jsem sem měsíc nechodila..páč mě málem zabily...mně to prostě taky přijde divný...at si každej dělá, co chce..ale mě by prostě k tomu nikdo nedonutil..a nemá to nic společnýho se stydlivostí..já se nestydim..ale tohle se mi prostě příčí 🤐 taky mám ke kojení prostě psychickej blok 😕

sisstin
17. únor 2008

a jsem ráda, že je tu někdo jak já..páč už jsem si fakt připadala jak exot 😔

monas
17. únor 2008

Jééé, to je fajn, to je snad poprvé, co slyším podobný názory! Nejsem marťan 😀 !!!Jo, klidně se můžem někdy sejít, teď koukám, že jsi z Pardubic!!!Manža tam dokonce pracuje na vojenským letišti.

abinka
17. únor 2008

siss proč jako exot. 😕 Teď když se na tozpětně dívám,tak jsem ráda jak to dopadlo,taky mi nebilo příjemné kojit na veřejnosti a abych kvůli toho seděla doma to se mi nechtělo.Teď je to super. 😉 Vemu termosku nutroš a je mi jedno kdy se vrátíme 🙂

sisstin
17. únor 2008

abinka: protože říct, že nekojíš proto, že se ti nechtělo nebo se ti to nelíbí..to je skoro jak říct, žes zabila svoje dítě 😅 😅