Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

janickabez
25. únor 2008

mám něco takovýho, ale jen 0,5l
http://www.nakupnicentrum.cz/obleceni/termoska-...

monas
25. únor 2008

Myslím, že když to uděláš úplně horký a dáš to někam do tašky mezi věci, tak to v tom termoobalu vydrží max 3 hodky. Já taky preferovala termosku. Vlastně jsme to tak dělali i doma. Pořád byla převařená voda v nerez termosce, vydrží v tom hrozně dlouho a dělalo se mlíčko z toho. Nebavilo nás pokaždé na pití nebo mlíko znova převáře vodu a pak čekat, až to zdlouhavě vystydne na snesitelnou teplotu a dítě brečí a brečí...

gabca1
25. únor 2008

Leni - máme 6990g, 67 cm, porodní váha 3820g, 52cm. Přibrali jsme skoro kilo. G.

leninn
26. únor 2008

Gabca1: do poradny nechodíme, jen k dr. a tam nijak dlouho nečekáme, naštěstí...
Jinak váha parádní, Tvoje Julinka přibrala přes 3kg od porodu, naše Barča 1,5kg, na vážení jdeme příští středu, tak doufám, že také ještě něco přibere, skříteček náš malý 😲
Takže můžeš být v pohodě 😀

hovnenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ammalka
26. únor 2008

Já mám také převařenou vodu v termosce a ještě mám v láhvi zvlášť také převařenou, ale studenou a když je hlad, jen to namíchám, podle teploty v termosce, někdy půl na půl a někdy víc teplé a je to hned. Máme i ohřívač lahví, nejdřív jsem z toho byla nadšená, ale teď, už ho vůbec nepoužívám.

chlupka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ammalka
26. únor 2008

holky, co to tady píšete????????????? 😒

iza
26. únor 2008

ammalko myslím, že sem zavítal víkendovej prudič 😠

chlupka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ammalka
26. únor 2008

jo takhle, no to koukám, to se občas stává 😲 😲

chlupka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
iza
26. únor 2008

já termoobal vyzkoušela hned na začátku...a nevydrželo to v něm ani 3hoďky(a to jsem dávala fakt horkou vodu)..tak od té doby jedu v termosce a nemůžu si jí vynachválit...mám 0,5l z Ikea

ammalka
26. únor 2008

iza - jak píšeš, koupila jsem si termoobal a nevím, některý holky si termoobaly chválí, já tedy rozhodně ne, co za 3 hod., za hodinu už to bylo studený, nemůžu si také vynachválit termosku. Mám ji normálně s domácích potřeb také 0,5 l, ale teď už vidím, že jsme měli koupit litrovou.

sisstin
26. únor 2008

termoobal je fakt blbost 😠 nevydrží to v tom teplý ani hodinu...taky mám normoš termosku..zatím nám 0,5l na celej den bohatě stačí 😅

ammalka
26. únor 2008

sisstin, Honzíčkovi jsou necelé dva měsíce a máme to také na celý den, ale v noci už nám to nestačí 😅

iza
26. únor 2008

no mě to taky na den nestačí,ale zase si jí beru s sebou když vyrážím do terénu a nechtělo se mi tahat s litrovou... 😅

ammalka
26. únor 2008

iza - přesně tak, původně byla kupovaná na cesty, ale přemýšlím ještě nad tou litrovou.

sisstin
26. únor 2008

jako teda na ven nám stačí..termosku používám jen na ven..doma používám ohřívač 😎

iza
26. únor 2008

siss no ohřívač mám taky doma,ale jsem nějaká líná...a přijde mi, že to v něm trvá dlouho... 😅 jasně že když mi voda v termosce trochu ochladne tak ohřívač použiju,ale jinak moc ne 😅
ammalka tak si jí kupte..myslím,že to nejsou vyhozený peníze..ještě jí užijete..pro mě už to nemá moc smysl....dávámpříkrmy..apostupně mlíko budu ubírat

sisstin
26. únor 2008

iza: já mám ten ohřívač puštěnej pořád..jen uvařim vodu.a prsknu to tam...a stojí to tam, dokud nechce jíst..a takhle furt dokola..po každým jídle uvařim novou a zas ji tam dám 😉 má to termostat..takže se to zapíná a vypíná dle teploty 🙂

ammalka
26. únor 2008

Iza - Koukám, že máš chlapečka, trápily ho prdíky. Našeho šmudlíka trápí a dost, v noci se kvůli nic i budí, ale to jsou rány jak z děla, chudinka malej, sám se i leká. ☹

sisstin
26. únor 2008

ammalka: my máme prdy doted 😒 a jak jsem dala kaši..tak 100x horší..takže už ji nedávám 😔

ammalka
26. únor 2008

sisstin - fakt? Já myslela, že až bude Honzíček větší, že to bude lepší, prý se to zlepší po 3 měsících, tak to je mi ho chudinky líto. Kdy je to u vás nejhorší??? U nás je to nejhorší po ránu a navečer.

sisstin
26. únor 2008

ammalka: tak nějak okolo třech měsíců ho to přešlo..super období..spal v noci 14 hodin...byl jak andílek...ale tak před 14 dny se nám vrátily...takže se v noci budí...u jídla se kroutí jak blázen 😒 ..a já blbá mu dala asi 4x kaši..po který vůbec nekaká pro změnu 😖 jinak mám Nutroš comfort..při každým přebalení mažu pupíkem, cvičíme..od narození mu dávám Sab..ted jsem to změnila na Lefax..a nepomáhá vůbec nic 😒

ammalka
26. únor 2008

Taky máme Nutroš comfort, ale střídám to s normálním, také mažeme pupíkem, také máme Sab simplex, navíc máme ještě z drogerie DM polštářek z peciček třešní, který se nahřívá budď na topení nebo v mikrovlnce, a nepomáhá nic, fakt už ničeme nevěřím. Ještě tu nedávno jedna holka psala, že malýho dává do šátku, že to pomáhá, tak už fakt nevím.

sisstin
26. únor 2008

ammalka: já mám zas nahřívací ovci..všechno je k ničemu 😠 zdá se mi to divný..ale podle Dr. se s tím nedá nic dělat..dělá to mlíko..prej až bude jíst víc zeleninových a ovocných příkrmů a víc se hejbat..že to přejde..no už aby to bylo teda 🙄

ammalka
26. únor 2008

Takže si myslíš, že holky, který kojí, tak jejich mimískové to nemají??? Tedy když si hlídají jídlo, který sní???

sisstin
26. únor 2008

ammalka: co vim u nás v tématu..tak prdíky měla všechna mimča..ale už to každýho přešlo..jen ne nás 😒 kojený je maj taky..ale prostě ne tak dlouho 😒

iza
26. únor 2008

no holky my ty prdycelkemdobře zvládly hned od začátku...domabl teda taky připavenej pytlík z DM,ale použili jsme ho jen asi 2x..jinak jsem mu dávala Sab Simplex(do každýho jídla)..a od konce 3.měsíce pohoda
ammalka...ono se toprostě s těma prdíkama nakonec nějak samo vyřeší...dobrý je masírovat bříško,nosit mimi v klubíčku,cvičit..
zkoušely jste Probiotické kapky nebo Baby Calm?