Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

kacerka
2. únor 2008

bramburko, já ji budu asi používat co nejdéle, neboť u nás je ve vodě hodně dusičnanů ☹ a ty asi ani po převaření nezmizí 😠

janickabez
2. únor 2008

no mě v lékárně řekli převařovat až do roka kojeneckou, já budu taky používat nebo nějakou aqilu....minule v telce říkali, že v brně pustili z kohoutku vodu z přehrady 😝 , protože měli nějaký problém ....v létě se tady nesmí ani koupat a oni nám to bez upozornění pustí trubkama 😠 😠 😠 😠 😠

bramburka
2. únor 2008

já taky to nebudu riskovat, ale překvapilo mě to...

jinak v Praze je obecně voda výborná

gandy
2. únor 2008

Já používám aguilu, používáte jí taky někdo. Na obalu je napsano že je pro kojence, snad se tomu dá věřit.. Ta z lékarny, když jsem jí převařila, tak v tom plaval nějaký bordel, to se mi nějaknezdálo, když je to pro mimi.

Jinak s těma doktorama je to občas hrozný... Vím že MM je nejlepší pro mimi, ale když to nejde,tak to nejde a člověk by z toho neměl šílet. Byla jsem z toho taky špatná, i když ještě kojím, ale dávám i příkrm, nemám dost mlíčka, ale všichni doma mě podporují.. Mě zas sestra, dkyž jsem řekla že odstříkám a dám jí to z flašky, tak pomalu vynadala, ať to nedělám že nemám s malu kontakt.. Si myslím že ho mám a řekla bych že lepší, protože ona u toho prsa se pořádně nenajedla a co jí dávám z falšky a příkrm tak je spokojenější...

bramburka
2. únor 2008

no jistě to je blbá sestra, místo aby tě podpořila!kráva 😉

gabca1
3. únor 2008

já zase včera řekla mámě, že občas malou dokrmím UM a ona se hned ptala co na to doktorka. Tak jsem řekla, že doktorka mě nezajímá a řeknu jí to až půjdu do poradny a máti mě pěkně sprdla, nechápu jí a pěkmě mě naštvala. Taky mě krásně umí podpořit. Asi mám malou nechat plakat a čekat a souhlas MUDr. nebo co.

bramburka
3. únor 2008

pro bůh, máš velké dítě které klidně už nemusí být kojené a Dr. toto opravdu stačí jen oznámit. Někdy si připadám jak v jiříkově vidění, jak dokážou lidi stresovat....mě zase švagrová... ona nepase, to je divný... ona nechytá hračky, to je divný... vždycky jsem z ní vedle... a malá to pak začne dělat o pár dní později no...

sylvar
3. únor 2008

gangy, na mě taky koukali všichni jak na nějakou divnou, když jsem řekla, že nekojím, ale odsávám a dávám z lahvičky.malá vyváděla neskutečně a od 2.měsíců je plně na UM a taky si nemyslím, že kontakt by byl mezi náma nějakej špatnej
jste s druhým mimi nečekali moc dlouho, co?náhoda nebo plán?

lukynek
3. únor 2008

Tak holky, prcek má 6,5 měsíců, a když jsem byla přes týden u Dr., řekla jsem jí, že mi malý odmítá pít z prsu, a dávám mu Nutrilon. Koukla se na mě jak na blázna, a řekla mi, že si to mlíko mám odstříkat , a dávat mu to odstříkané. Prostě vůbec mě nepochopila, že jsem jí řekla, že se mi prcek už od prsu odtahuje. Dělám si to po svém, nenechám kluka hlady. Přes den pije Nutrilon, a v noci mi pije z prsu. Myslím, že nic špatného nedělám!! 😝

sylvar
3. únor 2008

luky, rozhodně ne, než divadla dětí nebo hladová děcka, raději UM 😉

janickabez
3. únor 2008

Já myslím, že si gandy jen zapomněla oddělat v nastavení týdny těhotenství...protože toudajné miminko čekají loni 😀

je to děsný, jak jsou tady všichni naočkovaní s tím kojením, zvláště dr. když ho člověk bere jako někoho komu chce věřit, já se taky trochu bojím, co mi řekne dr. my jsme do 7 týdnů odsávali 10-30 (asi za 5h)...on na to, že každá 20 dobrá, jenže malá mi přes den moc nespí a tak nemám moc času, abych odsávala jak blbá ....začala jsem odsávat kvuli zvýšení produkce MM a nepomohlo to...

Ale říkám si konec konců je to moje miminko a i kdybych kojit nechtěla tak je po tom každýmu ho***....tím, že nekojím, tím jí přece netýrám .....malá je spokojená a prospívá a přibírá daleko líp jak z MM....v 2 měsících a týdnu máme 4,30 a naši vrstevníci mají přes 5kg...z MM jsme za měsíc přibrali 150g...dr. ale pořád mlel, že když nehubne je to OK...mě teda 150 za měsíc přijde trochu málo 😖 ...zbytek jsme přibrali z UM...jedno kilo jsme přibírali 2 měsíce 😎 Nevím proč mají lidi takový kecy i za cenu neprospívání a nespokojenosti miminka.... 😠

gandy
3. únor 2008

Už jsem si změnila profil 😀

Janickabez: naše malá taky přibívala hrozně málo. Za tři měsíce jen kilo a půl, což mi přijde málo, to někdo přibívá za měsíc.. Dr pořád se přibívá málo ale jede v těch tabulkácht ak je to dobrý, že prý mi s manžou taky jsme hubený, jenže když se to dítě trápí hlady, tak asi jí nechám, ne... Od té doby co přikrmuju je spokojenější, a stejně odsávám a dávám z flašky, i když mi řekli ať to nedělám.. V noci teda jen kojím, abych nemusela nic vařit 🙄
Jsem zvědavá kolik teď bude mít, tento nebo příští týden jdeme na naušničky, tak si jí nechám asi zvážit abych věděla... Zrovna teď se manža divil že malá spinká že dřív pořád byla vzhůru a brečela, občas spinkala ale jen 20min.. My jsme taky byli na UM a jsme zdraví.. A pro mimčo je strokrát lepší máma v pohodě než MM bych teda řekla já....
Jinak já odstříkám tak po 10hodin 60ml., což je dost málo 😎

janickabez
3. únor 2008

Jo a pak člověka pošlou cvičit Vojtu, že nezvedá hlavu a buh ví co, protože je miminko unavené, hladové a nemá sílu na takový věci 😠 ☹
JJ, je to jak říkáš, za doby kdy jsem byla mimino se propagovalo jen UM, tak jsem z UM, ted se zase propaguje jen MM a buh ví jak to bude mít další generace....

Zrovna minule mi vykládala známá (45) jak jejího tátu (jako 11 dítě) jeho maminka krmila v porodnici šlehačkovým dortem rozmočeným v čemsi 😀 , protože u 11 dítěte neměla MM, a taky to přežil, vyrostl a je OK......

listicka20
3. únor 2008

Teda děvčata. celou dobu jsem si říkala, proč se tady z toho kojení a nekojení dělá takovej pojem, ale když tak čtu, jakým stylem s vámi jednají některý mudr, tak docela nechápu. Přidám vám zkušenost z Anglie, jestli vás to povzbudí. Když mi v porodnici po porodu daly asistentky dítě na břicho, tak se zeptaly, jestli chci kojit. Řekla jsem, že jo, tak mi daly dítě k prsu a vysvětlily, co a jak. Podle mě, kdybych řekla, že kojit nechci, tak mi udělají lahvičku a vysvětlí, jak sterilizovat. Potom na kojeneckym někdo u mojí postele zapomněl lahev s UM, sestra se mě ptala, jestli je to moje, tak jsem řekla, že ne, že bych ráda plně kojila. A ona se na mě usmála a říká, to je na vás. Pak z jiného soudku - potom pozdějš, pod nátlakem místních diskusí typu, jsou nám tři měsíce a nepaseme koníčky, jsem měla výčitky svědomí, že malou nedávám přes den na bříško, aby si cvičila zvedání hlavičky a pasení, pořád jenom byla přikurtovaná k prsu, protože jinak brečela. Maximálně tak ještě snesla lehátko s hrazdičkou, ale tam pohyb taky nemá žádnej. Ptala jsem se doktorky, jestli jí mám nechávat víc cvičit, ale ona řekla, že ne, že to přijde samo. A měla pravdu - mrňous se mi ve třech měsících najednou při přebalování sama otočila na bok. Mimi, který nikdy žádný cvičení nepodnikalo. A co se týče vody, tady se žádná kojenecká voda ani neprodává, od narození se převařuje z kohoutku. A nemyslim, že by zdejší voda byla o moc kvalitnější než česká, nevim. No, abych to shrnula, myslim, že v Čechách se všechno moc řeší.

krizaci
4. únor 2008

Já mám druhé děťátko a obě děti jsem kojila + příkrm (už z porodnice) do 6. týdne a oba jsou spokojení a zdravější než některé kojené děti. Taky jsem to obrečela, ale co se dá dělat, když mlíčko není a není 😒 . Tak si z toho nic nedělejte, vždyť my jsme také vyrostli na Sunaru 🙂 😵 !

schnek
4. únor 2008

byla jsem dneska kopit mlíčko - BEBU 2 HA a málem mě omylo, krabice stojí už 402Kč 😲 😲 😲 to je strašný ☹

sisstin
4. únor 2008

schnek: a kolik je to g..Ten Nutroš comfort 400g stojí 240 😠

schnek
4. únor 2008

tohle 750g, ale když jsme s ní začínali, to není ani půl roku, tak jsem jí kupovala za 280 a to už se mi zdálo docela dost 😝 ale tohle je fakt strašný 😠

sisstin
4. únor 2008

schnek: před Novým rokem stál 189..takže hustý zdražení též 😠

schnek
4. únor 2008

fakt nechápu, proč to musí stát tolik 😒

sisstin
4. únor 2008

schnek: nám se poslední dva dny zas vracej prdy 😠 😖 😢

schnek
4. únor 2008

to zase přejde 😉 zkuste Spokojené bříško 😉

sisstin
4. únor 2008

schnek: máme 😉 😒 já mu včera poprvý sundala ten balík na spaní 😔

janyjany
4. únor 2008

schnek: ježíš, to je fakt strašný, já jsem nikdy nekojila, vůbec se mi nespustilo se mi nespustilo. takže jsme hned asi 5 den koupili bebu 1 HA a právě už stála 317,- pak jsem v jiný koupila ještě za 289,- a jsem si říkala jak je ta lékarna drahá, kde jsem koupila to dražší 😕 a pak mi příbuznej, co dělá dětskou výživu v Nestlé vysvětlil, že to akorát zdražuje a že se to vyšplhá až na 380,-. Jsem fakt mrkala na drát 😝 😕 😝, ajk s ena dětech vydělává, fak nechutný!! Takže jsem zmobilizovala celou rodinu, kdo mi ještě dokářže sehnat bebu za starý ceny a koupili jsme rovnou 13 krabic - aby nám to vyšlo do 4 měsíce. Tak a ted jsem fakt nas****, že BEBA 2 HA stojí 402 🤐 😕, to snad není možný.

bramburka
5. únor 2008

koukám, že se budu ještě chvilku snažit odsávat.... 😖

kometka5
5. únor 2008

tak já kupuju Nutrilon za 339,-, vydrží nám něco přes týden. 😒

Vydrží vám prcek po Nutrilon forte déle najezení než po normálním Nutrilonu? Malá totiž vydrží horko těžko 3hodiny. ☹

Sisstin, nám pomáhá víc než Spokojené bříško, obyčejnej Fenyklový čajík od Sunárka.

schnek
5. únor 2008

komet, ale ty bereš klasický, ne? ony ty "vylepšené" varianty jsou hned o něco dražší 😒

lenkazdenek
5. únor 2008

Já kupuju taky klasik Nutroš,ale máme to na chlup přesně na týden 😒 JInak malý teda forte nechutná

janickabez
5. únor 2008

Kometko, já taky zkusila Forte ze stejnýho duvodu a výsledek žádný, takže po forte mi víc zasycená nepřijde, sní obyč i forte....ale není rozdíl

Jinak kupuju u nás v lékárně Nutrilon 1 (obyč v piksli) za 318,- v Albertu mají za 339,- a ještě jsem sehnala v Delvitě starý balení v papírové krabici za 299,-(ale to starý balení bylo 850g a to nový v piksli je 800g 😝 ) takže ještě někde kouknu po papírových krabicích 😀

iza
5. únor 2008

kometko měmudra říkala, že 3měsíční mimi má jíst každé 3hoďky ..max 3,5 ..kolik jí dáváš?taky může mít sprut ve 3měsících..
jinak my už jsme na Nutrilonu 2..HA už nekupuju tak 2měsíce,,dávala jsem ho do konce 4.
krabicovej Nutráč mají taky v Schleckerovi a v DM 😉