Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

bramburka
1. bře 2008

já nevim, já používám tu MAM a tá má savičku i na čak ijnou než na mlíko - myslim, že NUk taky 😉 ale já čaj nedávám, tak nevim, kdyuž už ho dávám, dám tu pidi láhev od aventu.

pekkra
1. bře 2008

Já mám lahvičku Mam ultivent a dávám z ní mléko i čajdu. Akorát na každé láhvi mám jinou savičku č.1 a 2. A mám i Nuk s protikolikovým ventilem a z těch dávám také obojí,ale Mam mi přijde lepší,má lepší tvar savičky 😉

iza
1. bře 2008

pomfrita: já nekojím hned od začátku..a děláme to furt tak, že máme horkou vodu v termosce....když se malý probudil(nebo když jsme ho probiudili-to když byl ještě úplně malinkej), tak jsme rodělali UM ve vodě z termosky, přebalili, nakrmili, odkrkli...celá akce mohla trvat max 15minut 😉
leninn já používám Avent...a ve 3měsících jsem dácala 1ku, ale já nedávala čajík, alemyslím, že je fuk jestli dáváš UM nebo čajík(jako že bych na to použila stejnou savičku)

gabca1
1. bře 2008

Holky, já nevim jestli malou nepřekrmuju, ale po jídle mi ublinkává. Dávám odsáté MM a UM Nutrilon. Dám jí odříhnout a už při tom trochu ublinkne. Někdy i 2 hodiny po jídle. Taky Vám mimísci ublinkávají?

iza
1. bře 2008

gabča taky..hlavně když se válí na břiše

sonije
1. bře 2008

Ahojky, já používám lahvičky NUK a Canpol.. Na ty canpolácké sedí i savičky MAM.. Myslím, že je úplně jedno jakou lahvičku používáš, mimčo si zvykne na cokoliv.. Jen je rozdíl mezi silikonem a gumou. My radší silikon..
Ublinkává mi ještě občas i teď, pokud to není obloukem, je to normální..

pomfrita
2. bře 2008

jéé, holky - díky moc za odpovědi - nezní to tak hrozně 😎 - já nočním kojením strávím taky tak 20minut, takže to vyjde nastejno 🙂
jo a ta termoska je dobrý nápad 😉
co se týče lahviček, tak my máme Mam - savičku č.2 a savičku na kaši (dvojkou dávám občas čajík a kašovitou dávám nutrilon good night - ten je moc hustej na klas. savičku)
a jinak - hlásím zlepšení: jednak se mi začalo zase tvořit mlíko 😉 a jednak se malý Fanoušek začíná učit pít i z něčeho jiného než z prsu (konečně) - byl to horor, vůbec neuměl pít z lahvičky - za chvilku už začnem s příkrmy, takže byl nejvyšší čas 😝
gabca:ublinkávání je normál, náš malej taky bluje i 2 hodky po jídle, jak píše iza (když se válí na břiše) nebo když snaží posadit a mačká si bříško
přebalování:holky, já v noci už od 3. měsíce nepřebaluju 😔 ...on nám totiž až do 4. měsíce spinkal celou noc, takže jsem přebálela až ráno, ale teď se už asi měsíc budí několikrát za noc (někdy 1x, někdy i 7x) - napije se a usne, tak ho nechci otravovat se svlíkáním...a před kojením to taky nejde, on se vzbudí hlady a hned řve 🙄 ..prcku zapařenou nemá, tak to snad neva, co myslíte?? 😅

leninn
2. bře 2008

Pomfrita: s tím přebalování jsme na tom asi tak stejně, Barča se vzbudí v noci hlady a okamžitě začne bučet. Nechci, aby budila manžela, tak ji dám hned papat. Někdy ji ale přeci jen přebalím, třeba po jídle, ale to se mi pak zase hůř ukládá k spánku, jak se tím svlékáním probudí....
jo, těžko říct, co dělat
😉

megee
7. bře 2008

lennin já teda přebaluju před jídlem, když jsem přebaovala po jídle tak se mi vždycky vzbudil a pak nemohl usnout...

agatka77
9. bře 2008

ahojky holky,tak se hlásím k nekojícím. ☹ .Kojila jsem tři týdny,malej byl u prsu 45 minut,spal u toho,strašně mě to bolelo,vždycky jsem trnula hrůzou a po chvilce řval opět hlady a natahoval pusinku ke straně.šílené,psychicky mě to hrozně deptalo,do toho šílené rodinné problémy a smrt babičky den před porodem a ještě císařský řez,nějak jsem to nezvládla.byli jsme u doktorky,aby ho raděj zvážila,zda prospívá a prospívá velmi dobře,ale aby ne,já ho vždycky přikrmila nutrilonem,aby neměl hlad,ale nevim,jestli jsem dělala dobře.teď už krmíme jen nutrilonem,abych byla klidná,že vypije,co má,má hypoalergenní a míchám mu ho s tím proti ublinkávání,protožoe ublinkává celkem často,ale ne obloukem.a co se týče přebalování,tak já přebaluju před krmením,protože malej dost často už řve hlady,ale někdy musíme i po,protože se pokadí přímo při jídle nebo těsně po něm a já ho v tom nenchám ležet,totéž i v noci. 🙂

bramburka
9. bře 2008

no a agatko, žádnou depku nemej, nutráč je taky dobrej, hlavně se dej do pohody ty a uvidíš, jak ti too za chvilku začne oplácet usměvem 😉

janickabez
9. bře 2008

Bram už začínáte s příkrmy???

agatka77
10. bře 2008

bramburka:dekuju moc🙂.vcera me davala lekci svagrova,ze se to musi rozkojit a jestli nechci mit nemocne dite,jsem mela depky,ach jo.,miluju kdyz se ostatni do toho montujou. 😠

janickabez
10. bře 2008

Agatko, zovna takový je nejlepší na návštěvu NEBRAT 😉 , já měla takový 3 a po vánocích když přišli na návštěvu, jsem myslela že mě klepne 3 hodiny do mě valily co mám udělat proto abych se rozkojila.....miminko nebude určo nemocné ani po UM. 😉

agatka77
11. bře 2008

Diky.ja vzdycky cumim jak si nekdo mysli,ze je opravneny kritizovat.jeste se chci zeptat,malemu je ve ct 1 mesic a papa nutrilon HA a michame mu to s AR1 proti ublinkavani.ale nekdy nevydrzi az ty 3 hodky co by mel podle davkovani.kdyz spi,tak je to zase nekdy delsi rozestup,ale ve dne mu dam obcas po 2 h mebo 2,5

kim
11. bře 2008

Agat, vůbec se neřiď časem dle krabice!!!!Ale tak, jak má Ondra hlad!!U nás to samé, dopo si hraje s hračkama na hrazdě a mrská se u toho, takže taky dostane hlad dřív, takže klíďo taky dáváme už po 2,5 hodinách, pak odpo mi zase pro změnu v kočáru spí od 13:30-17:00 a jídlo má ve 13:00, takže zase rozestup i víc jak 4 hodky!!!!Dokonce jsem ze začátku dávala o jednu dávku navíc, než je na krabici, prostě to potřeboval...teď už teda jsme na těch 5.dávkách za den...my jsme trochu exotický případ...váží mi 6,5kg, přitom má 2 měsíce, takže my jsme už na konci s dávkováním Nutroše 1 😀 (180+6) 😝

sisstin
11. bře 2008

hm..my máme 4,5měsíce...5710g...a nevypije ani 120 😅

kim
11. bře 2008

Siss, buď ráda, prachy za Nutráč lítaj, ani nestačím zírat 😕 😠 taky jsme na comfortu...

sisstin
11. bře 2008

kim: mě včera zbuzerovala Dr. že je hubenej, že to není normální..atd., takže jsem s nervama v kýblu 😠 zel. přírkmy baští v poho..ale mlíko mu nejede..a kaši nemůžu dávat vůbec..páč má po ní strašný bolení a nekaká...tak jako fakt nevim, jak mám do něj to mlíko nalejt..mě fakt nasrala ta doktorka 😠

sisstin
11. bře 2008

gabca: no podle týhle tabulky je výškově skoro max, obvod hlavy taky..a váhu má na středu..tak fakt nevim, co tý Dr. je 😠

gabca1
11. bře 2008

no to taky nevim co po vás chce 🙂

kim
11. bře 2008

Ať si paní doktorka políbí p... 😝 Jestli je Pe´tka v pohodě, nic mu nechybí, tak nevím, protč bys do něj měla něco cpát??????Asi mu to stačí, kdyby ne, tak by asi brečel, ne????
No a my zase máme dle té tabulky nad max.hmotnosti a taky se z toho nepo...naštěstí mám Dr.dobrou a je v tomhle naprosto v pohodě!!!!!!
Někdy mě ty doktoři fakt zaráží!!!!

gabca1
11. bře 2008

nejhorší je, že tě hned vláčej po nemocnicích a různejch vyšetřeních. Protože to tak maj v tabulkách... 😔

gandy
11. bře 2008

Sis: ty už dáváš i zel. příkrmy?? Já že máme stejně staré a my zatím nic... Příští týden jdu na 5 měsíční, tak uvidíme třeba nám řekne...

sisstin
11. bře 2008

gandy: jj..hned jak měl 4 měsíce..tak jsme začli..ona ti Dr.nemusí říct vůbec nic..si to můžeš dělat podle sebe..na to stejně moc žádný rady nejsou..začneš zeleninou..a pak přidáš maso a ovoce 😉

gandy
11. bře 2008

to jo ale myslela jsem že by měla říct aspoň kdy začít, se na to musím zeptat..

sisstin
11. bře 2008

gandy: ono je možný, že se tě překvapeně zeptá, že ještě nepřikrmuješ..oni si ti doktoři prostě myslí, že každej ví, jak se to dělá...u nekojených se doporučuje od 4.měsíce 😉

gandy
11. bře 2008

no my jsme byli skoro do 4 měcsíce kojený i s UM... tak možná prtoo, ale teď už je jen na UM tak asi začneme až teď...

sisstin
11. bře 2008

gandy: aha..tak to asi jo 😉