Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

sisstin
26. únor 2008

iza: baby calm jo..ten nám byl na nic..a ty probiotický jsou dost drahý..a kámošce byly na nic taky 😠

iza
26. únor 2008

treba pomuze zmena nutrace po 4mesici...

sisstin
26. únor 2008

iza: myslíš, že už mám dávat dvojku? 😕 Já zatim přikrmuju málo..jen trošku mrkvičky..a kaše jsem vypustila kvůli břichu právě 🤐

sisstin
26. únor 2008

jo holky..jsem viděla od Nestle jakési sytící mlíčko s rýžovou příchutí...má to být něco jak kašička..ale ne tak těžký do bříška..jsou to dvě krabičky po 250ml, takže dvě porce podle nich..ale stojí to 59 Kč..což mi teda jako na dva dny přijde dost 😕

schnek
26. únor 2008

siss, myslíš mlíčko s kaší? já ho dávám občas na noc a je fajn, hlavně to rýžové 😉

sisstin
26. únor 2008

schnek: jj..jsou to dvě krabičky..jako ty džusíky 😉 mi to možná přišlo lepší jak samotná kaše..ale ta cena mě fakt odrazuje...to je fakt jen na občas 😉 jinak kdy jste s Ondráškem přešli na tu dvojku mlíko? 😕

schnek
26. únor 2008

ještě než jsme začali přikrmovat, tak se začal v noci budit, tak jsme zkusili 2 😉

já to hlavně používám jako nouzovku na cesty a taky třeba když je utahanej a spí, tak abych ho nemusela budit na kaši, tak mu šoupnu flašku, on si to v polospánku vypije a spinká dál 😉 ale už nám na celou noc na zasycení nestačí. Občas když se vzbudí hodně brzy, tak ho dám, aby se zasytil na dýl přes dopoledne 😉

schnek
26. únor 2008

ale pokud dítěti stačí na zasycení 1, tak se doporučuje dávat až do 1 roku 😉

sisstin
26. únor 2008

schnek: mně se budí v noci tak dvakrát..a vypije všechno mlíčko..ale víc jak 120 do něj nikdy nedostanu 😕 tak nevim 😕

schnek
26. únor 2008

a kolim ti vypije celkově za den?

sisstin
26. únor 2008

schneck: okolo 650ml..ale někdy i mín 😔

sisstin
26. únor 2008

schneck: ted koukám na mlíko.. a to odpovídá 2měsíčnímu dítěti 😅 co už no..tý kaše vypil i 150..ale zas po ní má ukrutný bolení 😖

schnek
26. únor 2008

musíš to brát, kolik vypije za celý den. Ondra si vypil svoje přes den a přes noc spal 😉

sisstin
26. únor 2008

schneck: dneska vážila na 4-měsíční 5820g 😅

sisstin
26. únor 2008

schneck: no..to máš dobrý..on zas přes den dělá blbosti..a v noci sní všechno 😖 😅 ale myslim si, že víc než hlad ho budí prdy..předtím spal celou noc..když je na chvíli neměl...

iza
26. únor 2008

siss...já jsem myslím začala dávat 2v 5tém měsíci..hlevně Jáchymek dostával Nutrilon HA..tak mi už pak přišlo zbytečný mu to dávat(teda hlavně jsem se řídila tím,co řekla mudra 😅 )...apřikrmovat jsem začala taky po ukončení 4měsíce,aleJáchymek měl po těch příkrmech průjmy, tak jsem na cca 3týdny přestala..jinak já teda nedávala a nedávám samotnou kaši,ale na večer jsem do Nutráče přimíchala tak cca 2polévkové lžíce nemléčné rýžové kaše od Nestlé(má nejjemnější konzistenci) a dávala jsem normálka z lahve(těma variabilníma savičkama)
to sytící mlíčko není až pro starší děti? koukám na jejich stránky..jedno teda dělaj od4měsíce..já to teda ještě nezkoušela a ani jsem ho v DM neviděla..tam měli jen to od 8.měsíce
koukám, že to doslazujou medem..no tak nevím 😕

iza
26. únor 2008

koukám na tohle :
http://www.kojeneckavyziva.cz/content.aspx?page...
máte s tím někdo zkušenosti?

chlupka
26. únor 2008

já mám problém opačnej malému bude rok a já chci přestat kojit......Nevíte nějaký rady?

schnek
26. únor 2008

izo, tohle znám, to jsou dobrý výživy, ale Ondra snědl najednou 2, takže se mi to dost nevyplatí kupovat 😉 😀

to mlíčko s kaší rýžové je od 4 měsíců a není doslazené medem 😉

sisstin
26. únor 2008

iza: já zas koukám na tu kaši proti zácpě 😕

sisstin
26. únor 2008

jo..ale ta je až od 6. 😕

iza
26. únor 2008

sis : a jak dlouho neboboval?třeba je to i tou mrkvičkou

lenkazdenek
26. únor 2008

Sis já četla že proti zácpě se může dát malá lžička ovocný šťávy 😕

sisstin
26. únor 2008

iza: no naštěstí si už vytoto 😅 ale byla jsem zvyklá, že tak 5x denně..a po tý kaši nekakal třeba den a půl..a břicho měl jak šutrák 😒

schnek
26. únor 2008

siss, kup švestkovou šťávu HIPP, ta ho projme 😉 😀 co udělat rýžovou kaši s touhle šťávou 😉

iza
26. únor 2008

sis aha...tak to byl teda chudíí...no ta kaše by mohla být fajn....my zas dávali tu druhou...proti průjmu 😅 a zabrala a šmakovala

iza
26. únor 2008

5x denně? uf to je dost..u nás bob denně kol 6té večer nebo 7mé ráno 😅
kaše se šťávou je určo dobrý tip.....

sisstin
26. únor 2008

iza: většinou kakal při každým denním jídle..pro něj je nekakat den a půl strašný 😅

gandy
26. únor 2008

my co jsme najely na Um tak kaká jednou denně, ale občas i jednou za dva dny, ale bříško má v pohodě, myslíte že je to blbé???
Holky co dáváte za čajík?? Mě sice dr řekl že čajík být nemusí, ale mě občas přijde že má žízeň, kort když už začíná být takové teplo.. Je spocená a má vyschlé rtíky....

gabca1
26. únor 2008

Gangy - já čajík dávám, vypije ho i 200ml. Taky se dost potí a měla vyschlé rtíky. A líp po něm kakáme. Dávám ho tak půl hoďky po kojení a napije se a za chvilku se většinou vykadí. Kaká i 3x denně.